Баба каза така... Тема № 2

  • 140 486
  • 724
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 267
fat.wombat  Hug

за кръвното - компот сладък пий, помага. лека бременност Simple Smile

мерси за рецептите. ако е нещо гадно не мога да го предложа на малкия, абсурд да го приеме.
цяла нощ спа спокойно, сега още спи, тази кашлица вчера го обезсили.
снощи намазах гърба му с мед и залепих тениската, а отпред на гърдите намазах с олио!!! много помага при суха кашлица. на врата вързах кърпа с ракия и мед. не е кашлял грам, още спи. да видим като стане, но и тази спокойна нощ ме удовлетворява напълно.

Снощи дадох Тусавит, сироп с мащерка, втечнява секретите.

А по повод хремите, при мен помага само промивка с ФРазтвор. Дърпам от банка със спринцовка и на всеки час промивам ноздрите с около 1 кубик в ноздра. Хремата има нужда от промивка, а не от химия. Имам и инхалатор, с инхалация с ФР също става.

Вчера говорих с УНГ, при суха кашлица да се взема на час от хомеопатичното ринитал.

# 271
  • София
  • Мнения: 25
Много полезна тема Simple Smile Поздравления! Записвам се да следя  Flutter

# 272
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484


А по повод хремите, при мен помага само промивка с ФРазтвор. Дърпам от банка със спринцовка и на всеки час промивам ноздрите с около 1 кубик в ноздра. Хремата има нужда от промивка, а не от химия. Имам и инхалатор, с инхалация с ФР също става.

Вчера говорих с УНГ, при суха кашлица да се взема на час от хомеопатичното ринитал.

Ринитала е при кашлица, причинена от стичащи се секрети!  Иначе ако е ларингеална кашлицата, и на половин час да се приема ефекта е 0. Също при хреми, когато вече се усложни и почне да клони към синусно възпалението(за съжаление го има и при децата), е по-подходящо вече хомеопатичното Цинабсин.

# 273
  • Мнения: 234
Не съм сигурна в твърдението,че кафето вдига кръвното,за мен е един добър диуретик/поне на мен ми действа така/,а както се знае , с помощта на диуретиците се изхвърлят много течности.
И тогава пада и кръвното налягане.
Аз пия солен айран когато съм с ниско кръвно.Солта задържа течностите по-дълго в организма.
При една от кризите ми лекарката,която ме прие ми каза да си правя вода със 1 ч.л сол за ПОСТЕПЕННО вдигане на кръвното , а не както го правят синтетичните лекарства-бързо.


За суха кашлица:
250 мл бира, 100 гр небет шекер и 1 настърган с кората лимон се варят на водна баня 30 минути.
Прецежда е и се пие по 1 супена лъжица през 15, 30 или 60 минути в зависимост от усложнението.

в бурканче  сe забърка равни части настърган лук и мед- и се хапва.

Бъдете здрави и щастливи!

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 11:33 от пухи-пухи

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 40 775
И аз да добавя...при повръщане Мента-слагате водата да заври и махате от котлона и пускате ментата.От сместа пиете на малки глътки през 10 мин. Peace

# 275
  • Варна
  • Мнения: 433
Не съм сигурна в твърдението,че кафето вдига кръвното,за мен е един добър диуретик/поне на мен ми действа така/,а както се знае , с помощта на диуретиците се изхвърлят много течности.
И тогава пада и кръвното налягане.
Аз пия солен айран когато съм с ниско кръвно.Солта задържа течностите по-дълго в организма.
При една от кризите ми лекарката,която ме прие ми каза да си правя вода със 1 ч.л сол за ПОСТЕПЕННО вдигане на кръвното , а не както го правят синтетичните лекарства-бързо.

За суха кашлица:
250 мл бира, 100 гр небет шекер и 1 настърган с кората лимон се варят на водна баня 30 минути.
Прецежда е и се пие по 1 супена лъжица през 15, 30 или 60 минути в зависимост от усложнението.
в бурканче  сe забърка равни части настърган лук и мед- и се хапва.
Бъдете здрави и щастливи!

Подкрепям за кръвното - на мен ми казаха че е опасно, когато ти е много ниско кръвното да го вдигаш с кафе, защото можело рязко да се вдигне. Повече течности, айрян със сол, а за близки граници айрян с мед  Peace

# 276
  • Мнения: 221
Имам проблем с комарите-вече няколко нощи не можем да спим.Имам машинки против комари,но за жалост няма полза.Пробвах и с едни спирали които се палят и си тлеят,но и те не гонят комарите/само нас прогонват  Mr. Green/.
Четох ,че домати,босилек,хризантеми в саксия ги гонели.Някой ако има опит,моля да сподели,че вече се побъркахме  Praynig.

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 40 775
Евкалиптово масло /или масло от цитронела/- капват се 1-2капки,напр.на салфетка и се оставя така.Или купичка с оцет на дъното,или листа от орех...И си сложете мрежи! Wink Peace

# 278
  • Мнения: 957
мрежи за комари Sunglasses

# 279
  • Madrid
  • Мнения: 514
А за рана от изваден кътник?? На дете   Sad Sad

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 40 775
Ако някой се сеща къде имаше писано нещо за...разстройство при дете???Сутринта се сетих за суров боб и изпихме 2 зрънца.
освен дренки,ванилия, оризови зърна,лъжица сурово нишесте размито в малко вода и кора от нар изсушена и се вари чай,аз винаги имам подръка

А ако имаме комбинация с повръщане??? Tired

# 281
  • Мнения: 234
Ако някой се сеща къде имаше писано нещо за...разстройство при дете???Сутринта се сетих за суров боб и изпихме 2 зрънца.
освен дренки,ванилия, оризови зърна,лъжица сурово нишесте размито в малко вода и кора от нар изсушена и се вари чай,аз винаги имам подръка

А ако имаме комбинация с повръщане??? Tired

http://stomashniproblemi.blogspot.com/2008/11/blog-post_1797.html

# 282
  • София
  • Мнения: 2 132
А за рана от изваден кътник?? На дете   Sad Sad
Колко е голямо детето?

# 283
  • Мнения: 0
Всеки е запознат с бабиното лечение на охлузвания, порязвания, рани, херпеси, пъпки - от препикаване на мястото до използване на билки (напр. живовляк, смрадлика). Осъвременено средство е ветеринарен спрей от осем билки за ускоряване епителизацията и цикатризацията на всякакъв вид рани - нарича се Котивет спрей. Щипе със средна сила при първите 2-3 приложения. Прилага се чрез напръскване 4-6 пъти дневно, при дълбоки рани може да се поставят напоени в тях марли с разтвора на спрея. При познати показа страхотен ефект и при херпеси и пъпки, вкл. по лицето. Има го по ветеринарните кабинети и аптеки.

# 284
  • Лондон
  • Мнения: 403
Имам проблем с комарите-вече няколко нощи не можем да спим.Имам машинки против комари,но за жалост няма полза.Пробвах и с едни спирали които се палят и си тлеят,но и те не гонят комарите/само нас прогонват  Mr. Green/.
Четох ,че домати,босилек,хризантеми в саксия ги гонели.Някой ако има опит,моля да сподели,че вече се побъркахме  Praynig.

Гривнички против комари.Слагат се  крачетата.Купуват се от аптеката.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=590136.0

Общи условия

Активация на акаунт