Любители на котки - тема 43

  • 48 602
  • 738
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 3 622
Marieta и аз съм бременна, но мисля че не трябва да има проблем
При добра хигиена и котето като има всички ваксини мисля, че няма проблем
Първото ми дете го изгледах с куче и всичко си беше наред
Синът ми сега толкова много обича животните и страда като мен за животинчетата по улиците
Все им носи да ги храни, спира се да ги погали
Вижте една снимка на сина ми като бебе с Понго /който почина миналата година/
Снимката е с лоша качество, но е сканирана, защото е правена преди 12 години

# 526
  • Мнения: 1 352
Той си е ваксиниран, но ходи навън, това ме притеснява.

# 527
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Tasha невероятни са, чудесна снимка. Сина ти е бил голям сладур, като кукличка е.
Това е най тежкото, че животните живеят по малко от хората.  Cry

# 528
  • София
  • Мнения: 1 634
Tania,  глутницата около блока е,..  Twisted Evil Чейни излизаше - макар и по-рядко,..  Няма прошка! Не знам какво да правя просто!..
Толкова пъти звънях в Екоравновесие - НИЩО! Не били доказано агресивни!,.. Twisted Evil защото няма оглозгани хора!
Вече налитат на хората по тротоара - изскачат от храстите и се спускат срещу нас!
Чейни, милата,.. ох,.. не ми се пише,.  Cry

А от 6-те малки , на които спасихме живота след като майка им - Маца, бе блъсната от кола, от тях - останаха двечки!,..
Бяха вече поотраснали, кастрирахме ги, ваксини, и ..  Cry

Просто ми  е мъчно за самите животинки - даваме им шанс да живеят, а общинарските песове ги изяждат!
Кажете ми - какво да правя???? Cry Cry




# 529
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Добре де, какво е това чудо из София, и друг път съм се чудила. Вашите песове ли са мутанти някакви, или общинарите и Еко-то са наистина за бой. Аз във Варна честно ви казвам злобно улично куче не съм видяла, камо ли глутница, а има бездомни кучета и то немалко. Повечето са с обички на ушите, т.е. уж кастрирани и обезпаразитени, и абсолютно кротки. Не заслужават да са на улицата, но това е друга тема. Просто не разбирам как може такова безхаберие от страна на управниците на София ooooh!

# 530
  • Мнения: 359
Ох, Lady-B, нищо не можеш да направиш.... На мен и за кучетата ми е жал, милите, и те не са го докарали от добро дотук... Ама ето, преди 2 седмици намерих любимата ми дворна маца разкъсана... Cry Ние сме в центъра, при нас не останаха много улични кучета. Ако се завърти някое, гледам да му давам малко от котешката манджа. Все си мисля, че ако не са толкова гладни, няма да нападат котките. Ама то като са цяла глутница, какво да правиш...

.. Казваше ми "това е котка все пак".. котка, да, ама съм прекарала 15 години с нея и съм я обичала ако не като дете, то почти така Heart Eyes
Ами да ти кажа, аз като забременях и известно време ми беше много чудно как ли ще обичам някого повече от котката си. Grinning И сега като ме питат 2 деца ли имам, казвам "Не, 4. Две големи и 2 бебета." И хората се блещят съответно! Laughing

Бобчо е разкошен!!! Heart Eyes

# 531
  • Мнения: 3 622
Добре де, какво е това чудо из София, и друг път съм се чудила. Вашите песове ли са мутанти някакви, или общинарите и Еко-то са наистина за бой. Аз във Варна честно ви казвам злобно улично куче не съм видяла, камо ли глутница, а има бездомни кучета и то немалко. Повечето са с обички на ушите, т.е. уж кастрирани и обезпаразитени, и абсолютно кротки. Не заслужават да са на улицата, но това е друга тема. Просто не разбирам как може такова безхаберие от страна на управниците на София ooooh!

Тази тема наистина е мнооооого дълга
Но за София все съобщават разни случки на нападнати хора от глутници кучета
Аз тук във Варна не съм виждала нещо толкова фрапиращо
А бездомни кучета има доста

# 532
  • София
  • Мнения: 849
чудото в София се нарича ПАРИ.. някой има сметка да не се прави нищо  #Cussing out #Cussing out

в това време хората си имаме едно наум (и процедурата по ваксинация в случай на ухапване  Mr. Green)

а няма да казвам колко пъти съм виждала маркирана (както казва месечинката "уж кастрирана") женска с малки кученца.. ами, аз не съм лекар, но все ми се струва, че едно кастрирано животно НЯМА как да роди.. ама знае ли човек какви доводи ще ни изкарат от общината и мутренските дружества - може пък нашите кучета наистина да са мутанти и кастрацията да не им се отразява на плодовитостта  hahaha hahaha

извинете за оффф-а, не се сдържах  Embarassed

# 533
  • Мнения: 359
Marieta, аз като забременях ми пуснаха допълнителни изследвания за токсоплазмоза и....още нещо, забравих вече, но лекарите знаят. Но само защото вече имах 2 спонтанни аборта и се чудеха каква може да е причината. Ако всичко е нормално, не мисля че има проблем.
Моите мъже като бебета си спяха в кошарката, а котакът - в краката им, до главата им, въобще.... Laughing

# 534
  • Мнения: 4 116
И аз не знам какво е това чудо, но ги има глутниците.... поне по центъра много, много ги няма и ходя спокойно.
Но  наскоро, в неделя май беше, рано сутринта, запътих се до близкия  банкомат да си изтегля парички. Но като се зададоха 5-6 лаещи кучета и набързо кръгом ...  добре, че колата беше наблизо, качихме се с децата и отидохме до друг банкомат. Това да не можеш спокойно да изтеглиш пари от банкомата до блока ти  на какво прилича. Ами ако нямах кола? Трябваше да се моля на някой съсед да дойде с мене, да разгони кучетата, че да имам пари за закуска на децата.

# 535
  • Мнения: 1 907
Tasha, и ние имахме далматинец- умря преди 5 месеца  CryСъщата като вашия, все едно нея гледам- той е бил с чисто черни уши нали? И нашата беше така  Heart Eyes

Бобчо е абсолютен сладур! Нацунках му през монитора розовите лапички Heart Eyes

Последна редакция: чт, 04 ное 2010, 11:47 от елиас

# 536
  • Мнения: 0
Благодаря на всички за прекрасните думи и аз много харесах вашите мацанки и котарачковци, да са ни живи и здрави. Нямам възможност да изчета толкова бързо всички теми, искам да попитам имали ли сте проблем с ушички, нашия вече отшумя, но се притеснявам сега става студено, да не му стане пак нещо. Няколко дни след като го донесохме вкъщи едното ушенце започна да тече а по-късно и второто, ветеринарят каза, че е от студеното където е стоял и го е замърсил, излекувахме го, но....

# 537
  • Мнения: 3 622
елиас да с чисто черни ушички
Много го обичах и него, но той миличкия поне си изживя живота

# 538
  • Мнения: 122
Здравейте момичета!
Котаракът ми е на 5 години и за пръв път се случва да си "загуби" гласа. От вчера само отваря уста милият, без да може да се "изкаже". Знаете ли, дали  котките боледуват от ларингит  newsm78?
Чудя се как да му помогна. Някакви съвети?
Естествено, ако не се оправи ще го заведа на ветеринар, но ако някой от вас е минал през това, нека сподели.
Дали да не му пръсна тантум верде Rolling Eyes

# 539
  • Мнения: 78
Много съжалявам за Шара, все се надявах, че няма да я сполети най-лошото!  Cry
Ejika, ние тук можем само да гадаем. Може да е вирусно, може да е заседнало нещо в гърлото му, може да е тумор на гласните връзки и т.н. Диагнози от разстояние и ветеринарен лекар трудно би поставил, затова с котето и на преглед /или се обади по телефона в кабинета/. Лекарства за хора без консултация с лекар никога не бих дала! Peace

Общи условия

Активация на акаунт