Да подкрепим достъпа на кучета-водачи

  • 4 424
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 508
Работата е там, че законът като такъв е много ограничен - нито общината, нито министерството на транспорта имат правото да разрешат достъп до такива частни обекти като ресторанти, магазини и т.н., а само до "места за обществено ползване" и "транспортни услуги", което позволява изключително широко тълкуване, но не и широки пълномощия.

Би могло да се иска този закон да бъде променен така, че хората с кучета-водачи (не само тези с увреждания, ами и водачите, чиято задача е да обучат кучетата) да имат безусловен достъп до всички места, а общините и другите институции да имат грижата това да се спазва, а нарушителите - глобявани.

Днес ми предстои да говоря с няколко заведения и да пусна мейли до няколко големи вериги магазини. Просто така, да се пробвам. Току виж има успех. Praynig  bouquet

Успех  Hug

# 16
  • Мнения: 101
В Министерството на образованието, младежда и науката работеше незрящо момиче и идваше на работа с кучето си. Прекрасно животно. Мисълта ми бе, че проблем с достъпа нямаше. Мисля да се свържа с тях, предполагам няма да имат нищо против да се включат.

# 17
  • Мнения: 101
Кучетата-водачи имат специален повод с логото на Червен кръст. По това могат да се разпознаят. Някои ходят и с жилетки. В парка съм виждала и кучета на обучение с жилетки, на които пише Очи на четири лапи, или Куче-водач. Мисълта ми беше, че човек трудно може да ги обърка. Тези кучета, в по-голямата си част голдън ретривъри и лабрадори, са прекрасно обучени. Те няма да нападнат, ухапят или нарянат когото и да е. Няма и да се изходят, примерно, в заведението или магазина. Което е важно да се знае. Куче-водач в режим на работа никога няма да направи мизерията.
Ето едно кученце водач.
Ето и сайта на Очи на четири лапи.

# 18
  • Мнения: 653
Също подкрепям и ще направя каквото е по силите ми за популяризиране на проблема.
Heltah, желая ти успех! И вярвам в него.

# 19
  • Мнения: 101
Визибъл, благодаря. Предусещам, че ще има успех:) Преди малко говорих с голяма застрахователна компания, те приеха сериозно идеята. Искат да разлепят стикери в цялата сграда. И едно копирно студио се съгласи. Много се радвам. Значи можело:)

# 20
  • Мнения: 5
Много хубава инициатива!!!
Простете, но ужасно се паля от такива теми! Абе, кога тоя народ ще се научи, че има закони, че трябва да има правила! Имало закон, но не знам си кои учреждения се страхуват да го приложат, щото еди какво си. Как не ги е срам!
 #Cussing out

Пожелавам ви успех и много, много търпение, защото това няма да стане изведнъж!!! Hug
И на слепите пожелавам най-вече здрави нерви и повече смелост! Ако не ги допускат някъде с кучето, да им скъсат задниците от съд!
Още веднъж извинете, но съм бясна!!! Най-вече, защото не мога да помогна. Няма къде да залепя лепенката! А имате ли други идеи? Засичала съм репортажи по телевизията... Те, предполагам, имат някакъв ефект?
Въобще, ще ми бъде интересно да споделите дали нещата се променят към добро (според вашите наблюдения).

P.S.Случаят в плевенския автобус беше потресаващ!



Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 13:32 от Kuki Buki

# 21
  • Мнения: 101
Ух, идеи могат много да изникнат. Все ми се иска проблемите да не се решават само, ако се намеси телевизия. Аз също нямам къде да залепя лепенка, но днес съм се захванала да пиша мейли насам-натам, за може кампанията да придобие популярност. Дали ще стане - не знам. Писах на няколко заведения, чакам отговор, писах ви за застрахователната компания, там мисля, ще стане. Сега драснах и на един голям строителен магазин и така. Помагам, както мога.
Истината е, че имам лична причина да се захвана с това нещо. Първо, моето куче беше водач, но отпадна от програмите. И второ, моята приятелка, за която писах по-горе, скоро почина. Тя беше изключителен човек, страшно борбена и искам по някакъв начин да продължа да се боря заради нея.

# 22
  • Мнения: 653
Kuki Buki, мисля си, че можеш да предложиш и на кварталното магазинче да залепи стикера на вратата си. Ще влязат трима-четирима ще попитат, ще се поинтересуват; от тях двама ще имат собствени магазинчета, един ще работи в клон на банка... Примерно Blush.
Аз реагирах първосигнално и разговарях с най-близките си - всички подкрепят, разбира се. Едно от местата, на които ще се появи стикера е ветеринарна клиника - логично е, че там кученца (водачи или не) и всякакви мишлета разни могат да влизат. Но покрай клиниката има заведения, магазини; стопаните на любимци/минувачите работят в различни фирми, също могат да популяризират. ...

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 13:56 от Visible

# 23
  • Мнения: 5
Вярно, че не е толкова сложно да принтирам една-две лепенки и да им намеря място... Ей, сега ще го направя!!! Например, имам познати с магазин .

Но все си мисля, че това е нищо... Какво пък толкова ще променя аз.

От друга страна, както се казва, капка по капка - вир. ... И мисля, че добрите хора са мнозинство. Само трябва да се събудят!
Стига спам от мен!
 Hug

Още веднъж УСПЕХ, Heltah!

# 24
  • Мнения: 4 615
Естествено, че подкрепям. И не мога да проумея, а и разбера как хора могат да създават проблеми за това, че куче водач придружава стопанина си в магазин, ресторант, градски транспорт.
Оооо, изхвърлени са кучето и стопанина от тролейбус! Какъв човек (силно казано човек) трябва да си за да се подиграеш така с някой, който е в неравностойно положение.

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 15:36 от Raffaella Sanzio

# 25
  • Мнения: 101
Ми и аз не мога да го проумея, ама е факт. Особено за магазини и ресторанти, съдържателите им се притесняват, че кучето ще се изпикае, ще ухапе и т.н. И съответно резултата го виждаме.
Аз да се отчета, че говорих и с една банка, в края на деня ми казаха да им звънна да видим какво правим по въпроса.

# 26
  • Мнения: 4 615
Обаче ако кучето е полицейско и го води униформен няма да ги е страх, че ще се напикае нали? Не, че няма, ама няма да посмеят нищо да кажат. Пък кьоравия и да го бием може и да му се подиграваме и да го изритаме барабар с кучето. Човек за човека е вълк, особенно пък ако шамарите на този, към който си се овълчил  са  несъизмерими  с твоите. Възмущавам се и ще си разпечатам стикери и ще намеря поне едно място където да мога да ги залепя.

# 27
  • Мнения: 4 916
Виждам, че сте публикували инфо и във фейсбук - http://www.causes.com/causes/442465?ref=sgm Пожелавам ви успех.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Подкрепям каузата, разбира се! Не бях чула за случая с Плевен, сега потърсих и прочетох, защо ли не се учудвам Tired

# 29
  • Мнения: 678
Подкрепям разбира се!Нашето куче е порода Лабрадор,преди да го купим ,не знаех,че можеш да отглеждаш такова кученце 1 год,докато порастне и след това да го обучават за незрящи.

Общи условия

Активация на акаунт