Да подкрепим достъпа на кучета-водачи

  • 4 429
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 691
И аз подкрепям  Peace
Ще видя дали приятелят ми може да сложи стикерче на бензиностанцията дето е управител - ОМВ и да говори със другите си колеги из София

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 16:16 от Vitaminka

# 31
  • Мнения: 101
Виждам, че сте публикували инфо и във фейсбук - http://www.causes.com/causes/442465?ref=sgm Пожелавам ви успех.
argun, тази кауза няма нищо общо с нашата. В смисъл не е тази, с която аз съм се захванала. Иначе е хубаво, че има такава популярност. Надявам се и с тази така да стане, макар че групата ни е едва от вчера. Sunglasses
Ето тази на Очи на четири лапи:)

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 219
Надявам се, все повече институции и хора да осъзнаят значението на кучето-водач !

Пожелавам успех на кампанията и аз ще помисля къде мога да залепя такива стикери Grinning

# 33
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 296
Подкрепям разбира се!Нашето куче е порода Лабрадор,преди да го купим ,не знаех,че можеш да отглеждаш такова кученце 1 год,докато порастне и след това да го обучават за незрящи.

С голямата дъщеря обмисляхме да вземем за отглеждане едно кутре лабрадор, докато стане готово за обучение, но преценихме, че няма да го върнем и идеяте се разсъхна.

Вече имам идея за няколко обекта Grinning

# 34
  • Мнения: 101
Котьо, ама пък замисли се как ще доставите радост на някой човечец после с това куче:) При мен, за добро или лошо, моето куче отпадна в ранен етап на обучението, та си го взех. Heart Eyes

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 219
С голямата дъщеря обмисляхме да вземем за отглеждане едно кутре лабрадор, докато стане готово за обучение, но преценихме, че няма да го върнем и идеяте се разсъхна.

Вече имам идея за няколко обекта Grinning

Котьо, ако ще си вземаш лабрадор, знам за поне два, които се подаряват, за съжаление тази порода е много популярна  вече и в България и резултата от безотговорното  заплождане не закъсня, постоянно се подаряват  ретривъри ooooh!

# 36
  • София
  • Мнения: 8 031
Пратих го тук-таме, дано да има успех. Ще се опитам да измисля още някъде, където бих могла да го пратя.
Плевенският случай беше възмутителен, но за жалост е отражение на цялостното отношение към хората в неравностойно положение в България.

# 37
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 296
Котьо, ама пък замисли се как ще доставите радост на някой човечец после с това куче:) При мен, за добро или лошо, моето куче отпадна в ранен етап на обучението, та си го взех. Heart Eyes

Знам това, разбира се Grinning, но исках официално да вкарам вкъщи едно топарлаче, защото лабрадорите и ретривърите са любимата ми порода и да му се радвам докато е мъниче. Дори тайничко се надявах да отпадне от класирането, та да имам по-силен довод за оставането му. Не можах да се преборя с егоизма си, въпреки че дъщеря ми ме обработваше с твоя довод. В общи линии искаше ми се кученце, което да отгледам и после да върна, ама как да го върна след цяла година цун и гуш.

Виоленца, благодаря ти за предложението, но вече няма да вземам животни у дома. Нямам сили да изживявам боледуванията им,  старостта им  и Моста на дъгата smile3518. Ето например днес виждам, че неонката ми не е добре, утре може и да е обърнала коремчето и се чувствам гадно.

# 38
  • Мнения: 101
Котьо, недей така де. Ще оцелее.
Аз от време навреме ще подавам тук инфо на кого пиша. Гледам да не споменавам точни имена, все пак да не правя някаква реклама. Само ще кажа, че днес съм писала на строителния магазин, застрахователната компания, една банка, две вериги за бързо хранене, едно заведение и едно ателие за копирни услуги. Който смята да праща мейли, ако иска да ми пише, да се съгласуваме:) Не че ще е лошо да ги атакуваме различни хора:) От банката приеха идеята, но казаха че до месец и половина трябва да мине през управителния съвет предложението за стикерите, защото става въпрос за около 200 офиса, не само един, както се сещате. Та стискайте палци:)

# 39
  • Мнения: 28
Здравейте,работя в голяма верига хранителни хипермаркети,лепенка няма да разрешат да сложим почти съм сигурен,но имаме вътрешна заповед според която не само не се отказва достъп на кучета водачи,но по възможност се организира служител който да помага на незрящия .

# 40
  • Мнения: 101
Никея, удобно ли е да ми дадеш някакъв контакт с управител на магазина, мейл? Просто да му обясня за какво става въпрос, пък може и да се навият. То всъщност трябва да важи за цялата верига хипермаркети. Ако имаш желание, пиши ми лично съобщение. Благодаря.  bouquet

# 41
  • Мнения: 65
Ще бъде много хубаво, ако може да се проведе и една разяснителна кампания - телевизия, вестници. Убедена съм, че хората ще приемат нещо много по-лесно, ако то им бъде подробно обяснено.
Дали "Очи на четири лапи" биха могли да си позволят да я направят?

# 42
  • Мнения: 101
Лабби, силно се съмнявам да могат да си го позволят. Така или иначе клипчето за кампанията се очаква да се завърти другата седмица по тв.

# 43
  • Мнения: 59
Страхотна инициатива! Стискам палци!  Praynig

# 44
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Визибъл, благодаря. Предусещам, че ще има успех:) Преди малко говорих с голяма застрахователна компания, те приеха сериозно идеята. Искат да разлепят стикери в цялата сграда. И едно копирно студио се съгласи. Много се радвам. Значи можело:)

Виждала съм знак за куче /незадраскано/ на асансьора в мола, който се намира на Ситняково. Предполагам, че няма да имат нищо против да сложат знак за куче-водач.

Общи условия

Активация на акаунт