Да подкрепим достъпа на кучета-водачи

  • 4 425
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 101
Ще гледам да се свържа с моловете, като начало в София. После ще ми помогнете по градове да ми кажете и другите молове:)

# 46
  • Мнения: 76
Аз съм "За" кучетата водачи да се пускат навсякъде!

 Peace Подкрепям!

# 47
  • Мнения: 101
Направихме писмо, което да разпращаме по фирми и ресторанти. Ако искате и вие да пращате, за да не го мислите всеки път как да го напишете, ми пратете ЛС с мейл да ви го препратя или, ако искате, да го изтипосам тук, ама май ще дойде дългичко.
ПС: Верига пицарии ни подкрепиха, казаха, че имат доста незрящи клиенти и няма проблем. Верига ресторанти също ни подкрепиха, надявам се да сложат и стикерите. Една верига бензиностанции също казаха, че няма проблем с достъпа, но не могат да си позволят финансово да лепят стикери. Аз сега ще пиша на летището и мобилните оператори. За съжаление, на този етап, освен вчерашната банка, за която ви писах, други не са ми отговорили.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 691
Слагай смело писмото тук  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 283
Гласувам за идеята и бих направила всичко, което зависи от мен също по лични причини.
 Синът ми е незрящ.
Напиши писмото тук, за да има по-лесен достъп до него.

# 50
  • Мнения: 101
Можем да помогнем на слепите, без това да ни струва нищо!
   
Здравейте! Пишем Ви от името на фондация „Очи на четири лапи” и от името на слепите хора в България.
Стартирахме кампания в подкрепа на незрящите хора, придружавани от кучета-водачи. Можете да я подкрепите без това да ви струва нищо.
Защо е нужна кампанията?
   Въпреки Закона за интеграция на хората с увреждания (чл. 34 и чл. 38), кучета-водачи не се допускат на много обществени места – ресторанти, хотели, транспорт, банки, магазини, обществени институции, държавни институции и др.
Ние решихме да променим това.
Концепция: да дадем възможност на хората да кажат на всички, които управляват обществени места, че искат там да се допускат кучета-водачи.
Медийни канали:
-   ТВ клип, който обяснява концепцията и насочва към сайта;
-   Уеб сайт www.otvoriochi.bg, също разясняващ как действа кампанията и с възможност за подкрепа, както от граждани, така и от фирми;
-   Vbox7, YouTube и други интернет канали за разпространение на видеоматериали.
 Ако искате да подкрепите кампанията, от вас не се изисква нищо друго, освен да залепите зелени стикери, свалени от уебсайта, на вратите на вашите офиси, в знак, че допускате кучета-водачи. След това можете да качите логото си в сайта www.otvoriochi.bg и много хора ще разберат, че и вие подкрепяте тази благородна кауза.
Надяваме се, че ще се включите!
Поздрави!


ПС: Пепика -  Hug
Предлагам всички, които решат да пращат писма, да се съгласуваме тук кой до кого ще пише или е писал, просто да не се повтаряме много. Или пък да ми пише на мен, или на ЛС, или на скайп, както прецените.   bouquet

# 51
# 52
  • Мнения: 25 825
Наистина е голяма красавица!  Heart Eyes

# 53
# 54
  • Мнения: 101
Вече се чудя какво да пиша в темата, тъй като за съжаление новини особено нови нямам. Почти никой не ми е отговорил. Верига магазини се поинтересуваха от кампанията и поискаха стикера в електронен вариант, за да си го залепят, евентуално. За верига пицарии пък разбрах, че вече са сложили лепенки. И тъй, от време на време ще подбутвам темата с някой друг пост, защото не ми се ще за отива на десета страница.
Сега ви поствам две кучета - братята  мистър Рипли и Дарик. Едното отпадна в много ранен етап от програмата за обучение, защото имаше страх от силни звуци. Другото пък се обучаваше до година и малко във фондацията, но му откриха дисплазия (болест на ставите, обикновено доста се прихваща от голдъни и лабрадори). И така, той също отпадна от програмата:
Дарик и Рипли

# 55
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Моля ти се, стига ме изкушава  Grinning. Тез хубавци подаряват ли се? И ще се лекува ли дисплазията?

# 56
  • Мнения: 12 683
Хелта, чудесно се справяте.  Няма да стане изведнъж, щом дори закон или ясна наредба няма.
Но по този начин  сигурно ще стане по-бързо отколкото да чакаме закона.

# 57
  • Мнения: 101
Трещ, закон има някакъв, по-напред в темата писах, ама няма кой да го изпълнява и да търси отговорност. Имам си аз една теория, ама ще я споделя по-натам. Това по въпроса за социалната ангажираност на големите фирми.
Котьо, дисплазията май не се лекува. Кучетата не се подаряват, те си имат собственици отдавна. Левият е мой:) Той е здрав, когато някога има поколение... можем да си пишем:)

# 58
  • Мнения: 101
Клипчето за кампанията вече се върти по Бтв. Sunglasses

# 59
  • Мнения: 65
Браво!
А дали го има някъде из инет пространството?

Общи условия

Активация на акаунт