Да осъдиш общината?

  • 6 828
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 660
Има наистина опасни, заради някакъв пропуск, примерно пързалка, на която отстрани не е улей, а широки решетки, в които може да влезе краче и да се счупи. За подобни неща си трябват сигнали и демонтиране или смяна, но за катерушките - те са си опасни. Дадох пример с моето дете, дори да е на 1.5 метра и да има табела, че е за деца над 4 г. например, за моето ще е опасна, въпреки, че е на 6 г., защото просто е спъната и в краката, и в ръцете.
Катерушката каквато и да е, все си мисля, че щом е там, 8 годишните ще са в списъка с разрешените.

# 31
  • Мнения: 22 551
Ок, да съди общината щом иска.
Но в крайна сметка не общината е виновна на госпожата, че детето и се е качило на въпросното съоръжение и е паднало.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 597
Благодаря ти мила за мнението   bouquet
Ако беше стара катерушка (от ония страшните-на тях не им позволявам да се качва) сигурно не бих и помислила, но направо им се чудя на тези дето са я измислили съвременната уж.


А замисляла ли си се дали не тъкмо това ти отношение, а не Общината може да е причината да падне?
Все пак, говорим за 8 годишно дете, не за 8 месечно бебе.
Ако катерушката беше счупена / се беше счупила / паднала / разпаднала под детето - разбирам да искаш да съдиш Общината. Но да съдиш Общината за това, че не си позволила на детето си да се научи да се катери?..  newsm78

# 33
  • Мнения: 9 814
Утре г–жо безгрешна, ако вашето дете се качи на съоражение, което се окаже опасно? Ах, ще върна стария си подпис. Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 6 999
Естествено можеш да съдиш общината и да я осъдиш ако докажеш, че въпросното съоръжение е конструирано /монтирано/ така, че е причинило падането и нараняванията на детето ти - последното би следвало да се докаже с експериза, назначена в рамките на процеса.

Успех.

Гос`жа Мафани   bouquet  bouquet

# 35
  • Мнения: 22 551
Утре г–жо безгрешна, ако вашето дете се качи на съоражение, което се окаже опасно? Ах, ще върна стария си подпис. Simple Smile

И защо общината да плаща за грешките на една майка, която не си е опазила детето?
Дай всички да съдим общината за това, че децата ни падат...

# 36
  • Мнения: 9 814
Мирама, за пореден път затвърждаваш мнението ми за теб.  Laughing
Не ми се спори, не четеш, приличаш на Вилико.

# 37
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563

Не ми се спори, не четеш, приличаш на Вилико.


Е, сега вече сядам с пуканки пред компа...  Grinning

# 38
  • Мнения: 109
Само да вметна, че поставените от общината, да може и да са изрядни и да отговарят на стандартите за безопасност, НО много от детските площадки са изградени от строителни фирми, строили блок околовръст и били задължени да направят такава в района.
А те постават каквото им падне. В ж.к.-то, което обитавам беше демонтирана опасна люлка, от която паднаха не едно и две деца.
\
...който и да ги прави тези площадки,то е с разрешението и одобрението на общината   Naughty ...един клон да реша да отрежа,пак разрешително ми трябва!или пък  да взема да заведа дело,че общинското дърво ми хвърля сянка върху прозореца,нали все пак имам някакви граждански права...що да не си ги потърся?Важното е патардия да се вдига....
А къде е авторката????

# 39
  • Мнения: 22 551
Мирама, за пореден път затвърждаваш мнението ми за теб.  Laughing
Не ми се спори, не четеш, приличаш на Вилико.


Я да чуя какво ти е мнението за мен? Че ми е любопитно.

И да, чета и то много внимателно. И теб, и всички останали.
И пак не смятам, че авторката има основание да съди общината (не че трябва да има такова за да я съди).
Утре детето и ще се покатери на секцията у тях, ще падне и ще си счупи крак. Кого ще съди?

# 40
  • Мнения: 9 814
Драмата Мирама е, ако съоръжението се докаже, че е опасно. Това е разликата между твоята секция и пързалката.
Дадох пример- в нашето ж.к. беше отстранена една такава нова, поставена от строителна фирма върху стара детска площадка.

lissana, съседите ми направиха точно това. Съдиха общината, че при буря падна старо дърво, което нанесе щети върху покрива на къщата им и счупи два прозореца. За същото това дърво писаха преди 10001 писма, молби, жалби да бъде окастрено или отрязано, защото е старо и изгнило.
Но общината се задейства чак след като стана драмата. За да не става патардия.  Laughing

# 41
  • Мнения: 109
Гос`жа Мафани, ама ти за всичко имаш готов отговор  Laughing....такава ни е системата - първо се случват нещата,а после се действа!
Затова на първо място е нашата собствена отговорност,особено като става дума за деца.

# 42
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, имаш основание да съдиш общината. Дали ще спе4елиш делото - Божа работа. Зависи как се води, зависи от експертизата, зависи от състава. Ли4ното ми мнение е, 4е имаш шанс Peace Ако ти се занимава - давай смело Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 349
Според мен е крайно време някой да се хване да осъди общината за небезопасни детски съоръжения - все тая стари или новоизградени. Ще му сваля шапка, защото аз самата нямам нерви да се хвана с подобно нещо. Но че има основания - има, и още как! Знаете ли според общите правила за безопасност на труда над каква височина се смята за "височинна работа" и се изискват специални предпазни средства и осигуровки? 1,5 м! Словом: един метър и половина! Е, как е възможно в такъв случай да има катерушки по два метра и нагоре?  Лично аз полудявам и от люлките, сложени така, че всички деца баш покрай тях да минават, но за това не знам дали има основания за възражения. За височината на катерушките обаче - със сигурност. Независимо от настилката отдолу, табели и прочие.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 214
Аз пък искам снимки на съоръжението.  Crossing Arms
Иначе говорим наизуст!

Общи условия

Активация на акаунт