Да осъдиш общината?

  • 6 824
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 48 257
Аз някои потребители не ги разбирам, и директно им прескачам постовете, добре че са в друг цвят, та ме улесняват
Общината започна да подменя някои катерушки , но далеч не всички, и не всички нови имат указателни табели
Не знам как родител може да задържи падащо дете от височина, което тежи повече от 15 кг...или евентуално да не го пуска на специално поставени за целта катерушки...точно затова има изисквания за настилките, височината и т.н. и смятам че има основания за дело срещу общината.

# 76
  • Мнения: 654
Сериозно ли го мислех това с табелите?
Вече няколко пъти писаха,че табелите изчезват след най много 5 дни.
 

# 77
  • Мнения: 48 257
В моя квартал и пързалките изчезват след седмица, но табелата може да е на много мета и по много начини сложена, например на самото съоражение

# 78
  • София
  • Мнения: 17 597
Кати, мисля, че смесваш няколко постинга. Авторката на темата пише, че дъщеря и е спортна натура, много активна и се е катерила и на по-опасни места. Никол беше тази, която каза, че детето и е спънато и би паднало и от по-ниска катерушка. Иначе, като цяло съм съгласна с теб. Съжалявам за детенцето, дано бързо се оправи, но в конкретния случай мисля, че Общината няма вина. А колкото до табелите, не знам забелязал ли е някой, че на повечето бебешки дрънкали има етикети "За деца над три години" и виждали ли сте тригодишно да си играе с бебешка дрънкалка?


Хм, да, спортна натура, която е била спъвана... и не е била допускана до катерушките, по които сме израснали ние - не понеже са, примерно, счупени, изгнили, с хлабави връзки или по друг начин станали опасни с времето, а понеже са високи...
Ами съжалявам, но не намирам за редно всички новопоставяни съоръжения да са само бебешки. По- големите деца също имат право на "дял" от общото пространство за игра.
А децата, на които не е било позволено да получат опит и умения... ами, те, ако се налага, все още могат да се катерят по бебешките катерушки - ако не ги е срам... или, може би, да виснат в кафетата като компромисен вариант. Но да се лишават всички от възможност за игра - това пък защо?

ПП
Никол каза, че Софи не е никак сръчна и пъргава по отношение на катеренето, не че й е забранявала да опита... ами, има и такива деца - не сме всички еднакви, не сме всички уверени по клоните.
Но е безумие идеята да се забрани на онези, които се справят добре, да имат свое пространство, понеже има и такива, които не умеят.
Все едно да забраним продажбата на цигулки, понеже далеч не всички деца са музикални...  Crazy

# 79
  • Мнения: 411
Точно за какво да съдите общината /ако въобще тя е собственик на площадката/? За това, че не е сложила табела за възрастта, такова изискване няма. Има залегнало изискване кътовете за игра да се възрастово разделени, за деца до 4г.в. и за деца над тази възраст. Както самата Вие казвате останалите съоръжения са били за по-малко деца, т.е. и въпросната катерушка е съобразена с възрастовото предназначение на дяла. Височината от 2,20 метра е също в допустимите норми за съоръжение възрастова група над 4г.възраст. Спазено е изискването за подходяща настилка, сама признавате, че е била налична ударопоглъщаща такава.

Инциденти се случват. Децата падат, удрят се, кога по-силно, кога без особени последици. Не може да сложим децата си под стъклен похлупак.

# 80
  • София
  • Мнения: 39 161
Хм,да, спортна натура е! Може да мине най-сложния въжен кръг на баба Яга със затворени очи!
И го направи още на 7мия си рожден ден. Говоря за детето на авторката.
И това са високи съоръжения, които са обаче добре обезопасени.

Като спрат дъждовете, ще ида да снимам да видите за какво съоръжение точно става въпрос.
Защото повечето тука си представт детска пързалка.
И се намира точно в общинската градинка. Даже май има и табела, че Общината го е направила.

# 81
  • Мнения: 116
Съжалявам за случилото се, но и аз мисля, че отговорността си е изцяло на родителите.

И аз съм на същото мнение.Немога да се съглася,че един родител ще разчита само на табели да му покажат,че нещо не е подходящо за детето му,безотговорно ми изглежда.Дано детенцето се е възтановило.

# 82
  • Мнения: 9 914
Хм,да, спортна натура е! Може да мине най-сложния въжен кръг на баба Яга със затворени очи!
И го направи още на 7мия си рожден ден. Говоря за детето на авторката.

 защо говориш вместо авторката, която от пет дни не поддържа темата си? Не е като да не е влизала във форума.

# 83
  • София
  • Мнения: 39 161
Хм,да, спортна натура е! Може да мине най-сложния въжен кръг на баба Яга със затворени очи!
И го направи още на 7мия си рожден ден. Говоря за детето на авторката.

 защо говориш вместо авторката, която от пет дни не поддържа темата си? Не е като да не е влизала във форума.


Защото авторката е заета с други неща, а аз познавам и нея, и детето, и случката достатъчно добре.

# 84
  • София
  • Мнения: 17 597
Дилянка, съоръженията при Баба Яга се ползват само със седалки и обезопасителни въжета, понеже те ПРЕДПОЛАГАТ определен - при това доста висок - процент пропуски. Направени са така, че да са сложни и трудни за изпълнение. Идеята там е да се стигне до максимума на възможностите - както физически, така и като умения - на детето.

Една обикновена катерушка, от друга страна, не би следвало да представлява чак такава трудност. Тя, общо взето, е с височината на висок мъж, нали така. Играчите от NBA май не биха могли да минат изправени под нея. Жена с нормална височина спокойно достига върха с протегната ръка. Нали? Е, колко точно висока очаквате да е катерушка за 8 - 12 годишни деца? 1 - 2 стъпала ли? Ами че те просто няма да я използват! Това би било катерушка за 1 - 2 годишни бебета.

Инциденти се случват. Тъжно, но факт. Няма начин - никакъв - за пълно обезопасяване.

Впрочем, аз си навехнах глезена - преди години -  слизайки от стълбите в блока си... не понеже не са били достатъчно обезопасени, а понеже в този миг не съм била достатъчно внимателна.

# 85
  • Мнения: 1 569
Мамчета, май темата се изчерпа. Чета ви и все повече се повтаряме. Нека всеки сам прецени има ли основание да съди който си пожелае или не. Според мен важното е пари и нерви да има, а основание в милата ни родина винаги ще се намери.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт