какво е това и мога ли сама да го измистя

  • 1 083
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Привет,
от няколко дни забелязвам в горния край около венчетата на моето момченце едни бели като наслагвания, нещо подобно на зъбен камък, а от ден има на места и оцветено с леко светло кафяво   http://iivmortisha.snimka.bg/culture/knigi-ot-mayika.498680.21116837 . Какво може да е това?   Rolling Eyes  Изкуствено мляко никога не е пил /на кърма си е предимно все още - сучим, когато поиска, и през нощта/, сладки работи почти не давам, яде различните от неща предимно плодове и зеленчуци в чисто състояние. Направо се учудих като го видях това нещо  и леко се попритесних. Не му мирише на нищо устата, което ме навява на мисълта, че не е кариес /или поне все още/. Мислех да ходя на стоматолог, но като не съм и запозната с добри в Русе реших да се допитам първо до Вас. Разгледах и други теми тук, но точно същото поне аз не видях, а може би е обсъждано. Моля Ви помогнете ми - какво е това, опасно ли е, как да го изчистя? Само с четка за зъби и вода не става?!   ooooh!

# 1
  • Мнения: 1 587
На мен ми прилича на плака.От неправилно миене на зъбите е.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=510402.30#bot    виж тук-Д-р Генчо Ботев е обяснил подробно техниката за миене на зъби.Има много клипчета как се мият зъбите при малки деца на You Tube

# 2
  • Мнения: 303
Като ходихме при една детска стоматоложка като му избиха първите два зъба я питах как трябва да ги мия, с какво и други подобни въпроси, а тя дори не сметна за необходимо да погледне в устичката му. Каза ми - "Ами миеш с четката, колкото да се изгради навик, а той като порастне ще си ги мие!"   ooooh!  Моля, ако някой е имал подобен проблем или знае как да го изчистя ефективно по-скоро да ми даде съвет. Сега ще изчета и линка, който сте ми дала, за което благодаря!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 411
Като бях малка имах същите петна по резците, с годините ми избледняха. Сега имам такива на кътниците, ходила съм при няколко зъболекари и всеки ми казва различно, един ми обясни че е кариес  Crazy, казва ли са ми че е от стомашни киселини и начин на хранене  Crazy, също и че е до пигментация  Crazy от налудничава идея по налудничава, но нямам никакъв проблем с тези зъби до ден днешен  Peace

# 4
  • Мнения: 303
Благодаря за успокоението, мила!
Аз ходих на зъболекар и казаха, че самите му зъбки били релефни и затова така се получавало, но това че сега са такива не означавало, че и постоянните щели да са такива. Можело да бъде от биберон, от прекален прием на флуор или от антибиотици - нито една от причините не е при Нас - остава генно да е ... знам ли ... Радвам се, че не е проблем!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт