Варицела

  • 389 883
  • 3 273
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 38 524
благодаря, колко ден не сте ходили на градина

Дадоха ни бележка за 10 дни карантина.

# 61
  • София
  • Мнения: 44 122
карантина 10 дни, на 11 на лекар...аз си го оставих още няколко дни отгоре, защото след варицелата е много отслабен организма, а в градината всички знаем как е положението с вирусчетата.

# 62
  • Мнения: X
извинявай, а от кога се смятат тези 10 дни? от този ден ли когато излезе първата пъпка или от 2 дена преди това? благодаря ти предварително

# 63
  • София
  • Мнения: 44 122
от пъпките. и то не точно първата...ако има 1 пъпка и след 2 дни почне Т, и избиване активно на пъпките от тогава, а не от първата(при нас така беше 2 дни преди да избият пъпките е заразно, но се брои от като почнат явните симптоми.

# 64
  • Мнения: X
мили мами, през тази година и през декември миналата колко дни болничен са ви дали заради варицелата?

# 65
  • Мнения: 1 727
За декември не съм ползвала, защото бях в отпуска (разболя се на 28-и), от 3- януари дадоха 7 дни болничен.

# 66
  • Козлодуй
  • Мнения: 63
Здравейте,
моята дъщетичка също беше с Варицела от 18.12. Пъпките вече почти не се забелязват, но по време на шарката и напипах увеличен лимфен възел /колкото грахово зърно/ зад едното ушенце, който още се усеща. В понеделник я водихме на педиатър и докторката каза, че това е от шарката. Освен този зад ухото док каза, че се напипват и други по вратлето. Щели да се усещат още месец, месец и половина.   Shocked
На мен още ми е притеснено и затова ви моля да споделите имало ли е подобно нещо при вас.

# 67
  • Мнения: X
Мили мами, във вторник вечерта са появиха първите пъпки, до вчера доста избиха има и с мехури и ма вече и с корички. но тази сутрин доста е отпаднала и им температура 38,6. до сега не сме вдигали, според вас това е нормално ли е ? Кога ще почне да оздравява? Предполагам,че при всеки протича варицелата по различен начин, но доста съм притеснене!

# 68
  • Козлодуй
  • Мнения: 63
Нормално е да вдига температура. Мира 4 нощи вдигаше до 39. Нейните първи пъпки избиха на 18.12. До края на др сед може да се каже, че всичко беше отминало. Къпех вечер във ваничка със смрадлика. Мажеш с Вирасут /специално кремче за Варицела/.
Сега, както писах в поста по-горе, се тревожа заради лимфен възел, появил се по време на Варицелата.

# 69
  • Мнения: X
благодаря за отговора ти. но много съм притеснена сега свали и има 37,4,. колко дена са ви излизали пъпките? на нас вторник са излязли във вторник вечер първите.
За колко дена оправихте общо взето?

# 70
  • Козлодуй
  • Мнения: 63
Сваляй температурата с Панадол. Аспирин при Варицела не се дава и за Нурофена четох противоречиви мнения.
Нашите пъпки избиваха от събота до може би сряда на другата седмица.

# 71
  • Мнения: X
благодаря ти за отгворора. значи е нормално и днес да избиват и да имаме и температура.
сега имаме 37,8, а преди два часа дадох панадол.
защо не може ибупрофен?

# 72
  • Козлодуй
  • Мнения: 63
Не съм сигурна на 100% може или не може. Просто го прочетох някъде в нета като информация. Даже първия път като вдигна Т и дадох Нурофен.

# 73
  • Мнения: 1 727
благодаря за отговора ти. но много съм притеснена сега свали и има 37,4,. колко дена са ви излизали пъпките? на нас вторник са излязли във вторник вечер първите.
За колко дена оправихте общо взето?

пъпки нови излизаха 4-5 дена, температура 38 имаше само на третия ден

# 74
  • Мнения: X
и ние до сега нямахме температура, днес за пръв път на 4-ти ден. но днес за пръв път вече почти не сърбят и вече имат друг цвят и хващат корички

Общи условия

Активация на акаунт