Забременяване след мъртво раждане

  • 231 218
  • 1 439
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 11
Здравейте,момичета.
Този път пиша за да дам лъч светлина,от който и аз имах нужда през 2020 година.Тогава бях писала историята си,как изгубих бебчето си в 36та седмица и как тази група ми вдъхна много кураж.
Вече си имам едно почти четиримесечно момченце,но няма да лъжа,че докато се случи чудото на 21ви февруари, не знаех къде се намирам.
След като загубих бебето ,се разбра,че съм с тромбофилия,пивишено TSH, занижени B12 и D3.Още повече се притеснявах,че и бях на почти 37 и с нередовен цикъл.Това ми беше първа бременност.След което единствено мисълта,че винаги най-много съм мечтала да стана майка ме изправи и накара да се стегна.
Колко отрицателни тестове и сълзи пролях,предполагам,че знаете и вие.След такава загуба всяко малко нещо те бута доста психически.Докато единственият тест,който дадох на мъжа ми да види първи,защото той ме накара да си го направя имайки предчувствие и защото аз бях малко вече психически рухнала, не се оказа положителен.И след първончалната радост се започнаха най-мечтаните и трудни девет месеца в живота ми. Изпълнени с много инжекции,лекарства,прегледи,изследвания,изкаран ковид,лоша микробиология,антибиотици и безброй безсънни нощи и стрес дали бебето мърда.Мисля,че от седми месец почти не бях спала,толкова ме беше страх да не се повтори същото.Единствената ми мисъл ден и нощ беше само дали го усещам.Наистина имах чувството,че се побърквам.
Искам да ви кажа,че за мен лично тези девет месеца бяха много дълъг,тежък и психически много труден период,но някак си ние сме направени да издържаме какво ли не и ако ми се даде шанс бих го повторила отново,защото последвалото щастие е несравнимо.
Надявам се и се моля за светли дни на всички ни,защото във всяка история се припознавам и затова всяка една от вас чувствам близка и желая въпреки трудностите да може да и се сбъдне чудото. ♥



Честито да ви е живо и здраво и много да ви радва.Аз също съм писала историята си през 2019 година много страдах много боли но знаех че трябва да се изправиме със съпругът ми и да продължим и ето ни сега вече и ние имаме бебче  на 10.02.22г родих нашата дъщеричка Емма 4кг постоянно благодарим на господ че ни дари с това прекрасно ангелче тя е светлината на нашия живот просто е всичко за нас.И въпреки това постоянно си говорим за първото ни дете как щеше да навърши 3г и да е батко мъчно ни е много за него но определено от както имаме Емчето всичко е по различно няма го страха че няма да имаме детенце .Отностно бременността тези 9 месеца ми се сториха 9 години страх нерви, напрежение и само жени който са като моя случай ме разбират другите ми казват айде няма все така да е и ей такива,но те наистина не знаят за какъв ужас става на въпрос и по-добре да не знаят нито една жена не заслужава да мине през това каквото и да е направила голям стрес е рана за цял живот голяма мъка и се изисква много сила да се изправиш

# 1 366
  • Мнения: 1 033
Честита Емма, и честито на другото бебече. Живи и здрави да греят сърцата на мама и тате. Пожелавам ви много безсънни нощи в хранене на малките юначета ♥️♥️♥️😘

# 1 367
  • Мнения: 11
Честита Емма, и честито на другото бебече. Живи и здрави да греят сърцата на мама и тате. Пожелавам ви много безсънни нощи в хранене на малките юначета ♥️♥️♥️😘
Честита Емма, и честито на другото бебече. Живи и здрави да греят сърцата на мама и тате. Пожелавам ви много безсънни нощи в хранене на малките юначета ♥️♥️♥️😘

Много благодаря 🤗🥰

# 1 368
  • Мнения: 4
Здравейте,мили момичета!Честито на всички,които са успели да се преборят и пишат тук прекрасната новина,че са станали майки. Нека Бог закриля дечицата ни! Надявам се да успея и аз един ден да превъзмогна себе си и страховете си. Преди 10 дни,в 21 седмица родих своето момченце след изтичане на водите поради инфекция,на рожденния ден на мъжа ми. Плача докато пиша, болката и вината ме следват непрестанно.Трудно ми е да  говоря за случката,заради мъжа ми и голямото ми дете,затова и пиша тук,където ще бъда разбрана,за жалост.Моля се всички да имаме сили да продължим напред,а моята звездичка Павел да ми прости.

# 1 369
  • Мнения: 1 685
Здравейте,мили момичета!Честито на всички,които са успели да се преборят и пишат тук прекрасната новина,че са станали майки. Нека Бог закриля дечицата ни! Надявам се да успея и аз един ден да превъзмогна себе си и страховете си. Преди 10 дни,в 21 седмица родих своето момченце след изтичане на водите поради инфекция,на рожденния ден на мъжа ми. Плача докато пиша, болката и вината ме следват непрестанно.Трудно ми е да  говоря за случката,заради мъжа ми и голямото ми дете,затова и пиша тук,където ще бъда разбрана,за жалост.Моля се всички да имаме сили да продължим напред,а моята звездичка Павел да ми прости.
Много съжалявам, Sim0! ;-(
Не сте виновна.
Много сили и кураж!!!

# 1 370
  • Мнения: 1 033
Здравейте,мили момичета!Честито на всички,които са успели да се преборят и пишат тук прекрасната новина,че са станали майки. Нека Бог закриля дечицата ни! Надявам се да успея и аз един ден да превъзмогна себе си и страховете си. Преди 10 дни,в 21 седмица родих своето момченце след изтичане на водите поради инфекция,на рожденния ден на мъжа ми. Плача докато пиша, болката и вината ме следват непрестанно.Трудно ми е да  говоря за случката,заради мъжа ми и голямото ми дете,затова и пиша тук,където ще бъда разбрана,за жалост.Моля се всички да имаме сили да продължим напред,а моята звездичка Павел да ми прости.


ТИ ВИНА НЯМАШ. Искренно съжалявам, за загубата ти. Не се заблуждавай, нямаш вина пак повтарям, никой няма да си причини такова нещо умишлено. Рано е, но гледай напред. 2020 и аз загубих бебе, след 6м забременях отново. Родих здраво момиченце, в момента е на 1г 3м. Радвам се, че се появи точно тя, ядосва ме постоянно и нямаше да я има, ако бях родила първото. Така се успокоявам. Кураж. Всичко ще се оправи, и един ден ще гушкаш палаво бебе.

# 1 371
  • Мнения: 460
Здравейте,мили момичета!Честито на всички,които са успели да се преборят и пишат тук прекрасната новина,че са станали майки. Нека Бог закриля дечицата ни! Надявам се да успея и аз един ден да превъзмогна себе си и страховете си. Преди 10 дни,в 21 седмица родих своето момченце след изтичане на водите поради инфекция,на рожденния ден на мъжа ми. Плача докато пиша, болката и вината ме следват непрестанно.Трудно ми е да  говоря за случката,заради мъжа ми и голямото ми дете,затова и пиша тук,където ще бъда разбрана,за жалост.Моля се всички да имаме сили да продължим напред,а моята звездичка Павел да ми прости.
До болка ми е познато чувството при такава загуба, но не се обвинявай за нищо, ти нямаш вина за случилото се
от София ли си?
И аз имам загуба  заради инфекция 2020година и все още събирам сили да опитаме пак

# 1 372
  • Мнения: 4
Благодаря за подкрепата.От Пловдив съм,но обмислям и до София да стигна за мнение и лечение.

# 1 373
  • Мнения: 339
Sim0, много съжалявам за загубата. Не се обвинявай, за съжаление няма как да контролираме природата.
Ако имаш възможност, изследвай се за тромбофилия (аз лично препоръчвам лаборатория Геника). Често преждевременното изтичане на водите е свързано с тромбофилия.

# 1 374
  • Мнения: 321
Здравейте,мили момичета!Честито на всички,които са успели да се преборят и пишат тук прекрасната новина,че са станали майки. Нека Бог закриля дечицата ни! Надявам се да успея и аз един ден да превъзмогна себе си и страховете си. Преди 10 дни,в 21 седмица родих своето момченце след изтичане на водите поради инфекция,на рожденния ден на мъжа ми. Плача докато пиша, болката и вината ме следват непрестанно.Трудно ми е да  говоря за случката,заради мъжа ми и голямото ми дете,затова и пиша тук,където ще бъда разбрана,за жалост.Моля се всички да имаме сили да продължим напред,а моята звездичка Павел да ми прости.

Съжалявам за загубата ви! 💟 Изпращам ви прегръдки и подкрепа. Никак не е лесно, но с времето започва човек да се чувства малко по-добре. Вие нямате вина за нищо! На мен ми струва много време докато си дам сметка,че вината не я носим ние. Просто лошо стечение на обстоятелствата довели до загубата.  Добре е да говорите с други дами като вас. Всичко ще бъде наред! Аз съм вече почти година и половина от моята загуба, нужно е време. Говорете и с вашият мъж, не го изолирайте, тежко е и за двама ви.

# 1 375
  • Мнения: 264
Съжалявам, Sim0, разбирам мъката ти! Както и другите момичета са ти казали, ти нямаш вина. Лоши неща се случвати ние не ги контролираме. Просто се научаваме да живеем с това.
Ти не си виновна, това не е твой избор. Това е изпитание за семейството, през което ще минете. Нека любовта която вие окрилявала чакайки малкия човек ви помогне да преминете заедно.
Може да си говориш с нас, а когато решиш може да се обърнеш и към психолог. И тъгувай колкото сърцето ти иска, траурът е част от процеса.  Не се притеснявай от семейството и от детето - обясни им защо си тъжна. Децата разбират!
Относно инфекцията - имаш ли конкретна бактерия, която е изолирана или нещо. Обикновено това е обяснението на докторите за всякакви ситуации, не винаги отговаря на действителността.
 Прегръдки и си позволи да потъгуваш.

# 1 376
  • Мнения: 4
В хистологията пише,че е имало кървене на плацентата и хематом.Факт е обаче, че Црп-то ми беше повишено два дни преди случилото се,а водите ми бяха кафеви.Утре съм на преглед и ще започна да правя изследвания,надявам се поне да стигнем до причината.

# 1 377
  • Мнения: 460
В хистологията пише,че е имало кървене на плацентата и хематом.Факт е обаче, че Црп-то ми беше повишено два дни преди случилото се,а водите ми бяха кафеви.Утре съм на преглед и ще започна да правя изследвания,надявам се поне да стигнем до причината.
Към какви изследвания си се насочила?

# 1 378
  • Мнения: 11
Така е само тук в тази група се разбираме най-добре защото сме изживяли един и същи кошмар за съжаление.Няма как другите жени да ни разберат и по добре че не са като нас с черни спомени в съзнанието.Недей да се обвиняваш нито една жена не иска да завърши бременността си с фатален край.Събираш се стягам се положителни мисли разходки, много работа,пътуване повече ангажименти и по малко свободно време нито ще забравиш случилото се нито ще си добре до 1 седмица трябва време...доста време.Ако може един съвет не се страхувай от нова бременност когато имаш зелена светлина от лекар това ще са ной-трудните 9 месеца ще трепереш от страх от опит го казвам 9 месеца бременност ми се сториха 9 години нооо си заслужава да чуеш първия плач на собственото ти дете и от там вече картината е различна покролай малкото невинно създание аз съм писала историята си тук през 2019 и благодаря на всички за подкрепата коато ми оказаха 🥰 сега съм щастлива ни съм забравила моето момченце и никога няма да го забравя но днес моята дъщеричка става на 8 месеца и от както я имам съм предишния човек който съм била преди кошмарната за мен 2019 година

# 1 379
  • Мнения: 1 127
Здравейте. Попадна ми информация за нова група за психологическа подкрепа за родители, преживели загуба, споделям го тук, ако някой има интерес:

Общи условия

Активация на акаунт