Забременяване след мъртво раждане

  • 231 949
  • 1 439
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 15
Здравейте,мами отдавна не бях влизала тук,защото винаги се връщам назад в спомените си.Преди време и аз се записах в тази тема след като загубих моята принцеса Симона.Гледам,че след мен има много записали се мами и ми става много тъжно.Затова реших да пиша и да ви дам кураж и да ви кажа да не се отказвате от мечтата си да имате бебе.Аз лично много тежко преживях загубата,но за миг не се отказах от идеята да стана майка и един ден да гушкам живо и здраво бебенце.След 4 години ходене по мъките днес ще ви се похваля,че съм бременна в 6 месец и чакам момченце.Мъки мъки всичко беше на психична основа с мъжа ми сме напълно здрави.Сега съм бременна и още немога да се зарадвам напълно докато не видя бебето си живо и здраво.Засега всичко е наред и се надявам този път вместо да плача да се радвам след раждането.Мами бъдете силни и следвайте мечтата си до последно!!!Успех на всички!!! bouquet bouquet bouquet Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 766
  • Мнения: 49
Стискам палци, tina_072, и от все сърце ти желая успех!!! Преминала си през невероятно изпитание, миличка! Възхищавам ти се, че си запазила духа си и желанието си да бъдеш майка! Знай, че ще бъдеш от най-добрите!  Hug Hug Hug

# 767
  • Мнения: 15
Стискам палци, tina_072, и от все сърце ти желая успех!!! Преминала си през невероятно изпитание, миличка! Възхищавам ти се, че си запазила духа си и желанието си да бъдеш майка! Знай, че ще бъдеш от най-добрите!  Hug Hug Hug



Благодаря много!!! bouquet bouquet bouquet

# 768
  • Мнения: 2 472
Тина, и аз ти го желая от сърце! А защо не и още и още, само живот и здраве да е! Hug Praynig bouquet

# 769
  • Мнения: 984
Момичета, откриете ли проблема и борите ли се с него, успехът ще дойде! Вярвайте! Аз съм доказателство - втората бременност я изкарах на ежедневни инжекции (а в някои дни имах по няколко инжекции), сума ти хапчета, ежемесечни кръвни тестове и резулататът е 5 месечно, почти 9 килограмово съкровище, което спи до мен в момента.

# 770
  • Мнения: 98
Винаги ми е тъжно когато вляза и видя нови майчета в групата. Съжалявам за загубите ви. От нашата минаха почти две години, но си спомням все едно беше вчера.
Станах по-силна, а в момента съм и по-добра майка, защото всеки ден оценявам живота за който се борихме.
Лекарите ни казаха 3 месеца и можем да пробваме пак. Освен Лайден 5 се оказах и със риск за преждевременно раждане.
Всеки ден инжекции за разреждане на кръвта, серклаж и прогестерон. Прегледи през седмица или най-много през две. Тонове вскяка седмица от 28 седмица до края. Влизане в болницата за наблюдение и контракции общо 4ри пъти.
От стреса ми окапа косата. На 24 август, година и 2 седмици след загубата на първото ни момченце проплака Виктор.
Пожелавам на всички тук, да сте силни и да не губите надежда.

# 771
  • Пловдив
  • Мнения: 454
А защо са ти правили серклаж?
Аз се чудя-моята АГ каза,че като са извадили мъртвото бебе се е получило разкъсване на шийката и може да не износя бременност,а друг специалист каза,че р-рите ми са такива,че мога и близнаци да износя.Незнам какво да мисля,но ме е страх.А превантивно не правили серклаж,защото трябвало да имам спонтанен аборт Sad

# 772
  • Мнения: 98
А защо са ти правили серклаж?
Аз се чудя-моята АГ каза,че като са извадили мъртвото бебе се е получило разкъсване на шийката и може да не износя бременност,а друг специалист каза,че р-рите ми са такива,че мога и близнаци да износя.Незнам какво да мисля,но ме е страх.А превантивно не правили серклаж,защото трябвало да имам спонтанен аборт Sad

Заради начина по който премина първото ми раждане, когато забременях започнаха да измерват дължината на шийката още в 9та седмица. Оказа се по-къса от нормалното, както и предполагаха. Затова в 16та седмица направиха серклаж. Скъсената шйика беше знак за висок риск от преждевременно раждане.  Дължината на шийката определя дали се прави превантивен серклаж. При мен беше много важно да намеря лекари, с които да се разбираме лесно. Моето отношение беше следното-те са лекари, но последствията са за мен и за моето дете и решенията ги взимам аз. Намери лекари на които вярваш и които ще направят всичко което да те успокоява. И двете мнения ми се струват крайни. Доста често ако е имало манипулация на шийката се следи внимателно. Трудно е да се направи извод без да се види. Моята я измерваха на 2 седмици и преди и след серклажа. Страха е незименима част след всичко преживяно, но вярвай че ще можеш да износиш бременност.

# 773
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Здравейте,много отдавна не бях влизала в темата т.к. за мен е голям шок да чета нови и нови загуби на майчета.
Аз имам загуба в 38 г.с. преди 11г .Мъртво родено бебче 3600 гр, Абсолютно доносено .
2 дена преди това имаше пулс и след това нямаше.За мен е лекарска грешка т.к. пллацентата беше престаряла както се изрази док на прегледа преди да е свършило всичко.
След това си изми ръцете с отлепена плацента ,а високо кръвно нямах ,нито кръвотечение.
Всяка година наближи ли ми датата на която се случи плача.
Това е травма за цял живот.
Сега имам син на 9г. и преди 15 дена родих дъщеря ми.
Треперих целите бременности но финалите бяха успешни.
Следях се при добър лекар през 2 седмици и той ми даваше кураж.
И двете ми деца са родени секцио като сега с дъщеря ми имах руптура на матката.Господ ме е пазил и нея и мен този път.А преди да забременея с дъщеря ми имам 2 кухи яйца с последвали кюретажи.Генетични изследвания правих и всичко беше ок.
Момичета вярвайте и не се отказвайте.Прегръдки на всички.
Пиша накратко за да ви Дам КУРАЖ.
Болката не се забравя никога-остава си рана за цял живот ,но важното е да се гледа напред позитивно без черни мисли.

# 774
  • Мнения: 105
здравейте,при мен изминаха 8 месеца след мъртво раждане в 38г.с и още не мога да се реша за нови опити ,мисълта само ме натъжава,дадено ми е един талон за тромбофилия и това е,но и това изследване не съм правила пак от притеснение какъв ще е резултата.....успехи и здрави бебебнца Simple Smile

# 775
  • Мнения: 984
здравейте,при мен изминаха 8 месеца след мъртво раждане в 38г.с и още не мога да се реша за нови опити ,мисълта само ме натъжава,дадено ми е един талон за тромбофилия и това е,но и това изследване не съм правила пак от притеснение какъв ще е резултата.....успехи и здрави бебебнца Simple Smile

Не се страхувай от резултата... аз съм с тромбофилия + един куп други проблеми и ето, че в момента до мен шава най-голямо съкровище на света! Да, цялата бременност я изкарах на хапчета и инжекции, но бях готова на всичко, за да не изгубя и това бебе. Всичко се изтърпява заради крайния резултат.

Успех и не се предавай!

# 776
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Като заговорихте за тромбофилия аз занесох резултатите на доктора и се оказа,че това изследване не вършело работа -пуснали ми скриннингово , а изрично им казах да има в пакета фактор 5 по лайден,но го няма и 200лв за нищо.Обадих се и за да се поправят ми го пуснаха и в резултата ми пише отр(-)

# 777
  • Мнения: 15
Участвах в тази тема преди 5 години, когато родих мъртви близначета, момиченца в 24 г.с. 7 месеца след тяхната загуба забременях за втори път. Изкарах една лека и безпроблемна бременност от която се роди първото ми момченце-Кристиян. Вече е на 3г и 6м, и преди 2 месеца стана батко,има си братче. И двете ми бременности минаха леко, както и ражданията.Пиша това, за да дам кураж на всички майки, преживели загуба. Не губете кураж и колкото и да боли, продължете напред с вяра и без страхове.

# 778
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Тук е мястото да напиша. Знаете,че след мъртво раждане често препоръчват много изследвания вкл. тромбофилия. Така направих и аз.Питах в Хронолаб (СИНЕВО) дали правят изследването и го пуснах.Преди да ми вземат кръв изрично попитах дали пакета им вкючва Фактор V по лайден,а отговора беше "пакета е пълен значи го включва" .Резултата ми всичко в норма,но странни неща.Нося го на д-ра вече забременяла и познайте-какво е това изследване пита д-ра та това не е тромбофилията,няма Фактор V по лайден и другите показатели.Пуснах го в Геника (още 200лв) и излезе,че имам тромбофилия и трябва да се боцкам с клексан,да пия аспирин протект и да пия не по 1,а по 9 фолиева на ден.Започнах ги,но в 9г.с,защото изследването не става бързо.Та внимавайте момичета,в лабораториите за да вземат парите и то не малко са готови да ви подведат,без да им пука какво е да носиш 9мес.едно бебе и да го родиш мъртво.И няма на кой да се оплачеш.Като им се обадих да не подвеждат други жени,защото това е мн.важно за нас,отговора беше-аз съм отговорник и немога да направя нищо,но не мога и да дам тел.на мениждър.
 СЪВЕТ:Пускайте си изследването за тромбофилия в Геника.
Аз съм от Пловдив и ходя при най-добрите специалисти,а те ми казаха та те в хронолаб не правят такива изследвания,какво са ти изследвали,какви са тези глупости.

# 779
  • Мнения: 984
Освен генетичните е хубаво да се пуснат хормоните на щитовидната жлеза, вит. В12, вит.D, фолиева киселина, желязо и магнезий. Предозирането или липсата на тези витамини също може да доведе до лоши последствия. И не си ги разчитайте сами. Референтните граници са само ориентировъчни, а и за бременни трябва да са съвсем различни стойностите.

Общи условия

Активация на акаунт