Уейт Уотчърс (УУ) : Тема №4

  • 58 413
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 073
  Сърмите аз ги ям без кайма- смятам ги 4т. до наяждане + 1т. за мазнината която имат, стига да не готвиш по мазно. 1 с.л. мазнина има 2т.. Ти си добавяш за каймата ( Смесена кайма сурова 30гр. или 1 с.л. - 2т. ) Ако можеш все пак ги яж постни, за да не си товариш допълнително точки. 2т. кайма ( колкото предполагам има в 1 сърма  Rolling Eyes ) са си все пак една филия бял хляб.
  А крем карамела си смяташ всичко, което слагаш в него и делиш на порциите, които ти се получават. По рецептата, която майка ми прави, мисля че излизаше крем карамела около 6 т.
 
  Да споделиш когато отчетеш минус. Колко време вече си режимна?

# 721
  • Мнения: 1 095
Тоничка, мерси за инфото отново ! Simple Smile

Относно сърмите, майка ми ги прави и са с мляно месо, поне е е купешка кайма с разни сои и т.н. Ще сметна крем карамела по твоята схема, малко ориентировъчно ще е сигурно, но все е нещо.

Смятам за утре да сложа един боб. Искам да те питам след като е до наяждане, защо трябва да смятам следващата порция ? Понеже освен мазнина и зеленчуци друго не слагам .

Аз преди да започна не се измерих, но 1-2 дни преди това се бях теглила и бях 92 - 3 кг. Вчера не се въздържах и се претеглих и супер се зарадвах, защото кантара показа 90 кг   Flutter  Сестра ми се счупи да ме майтапи, че не е възможно за толкова кратко време да отслабна 2 кг., затова реших тази сутрин пак да се претегля и за моя радост кантара показа 89.5  newsm44  И на мен ми се вижда супер бързо, понеже започнах във вторник Simple Smile

# 722
  • Мнения: 1 073
  Щом затвърдиш 89кг. сваляш една точка от дневните  Peace

  Боба е 3 до наяждане. Но ако цяла тенджера има 10 т. за другите продукти разделени на 5 порции ще има всяка купа допълнително по 2 т. Затова за 2 купи ще смяташ 3 до наяждане + 4т. за другите продукти  Wink

           страхотни резултати- браво  Simple Smile

# 723
  • Мнения: 1 095
Тоничка, трябва ли да меря мазнината, която слагам на боба ? Аз до сега на ядене, например салата съм слагала 2 Т, понеже правя една купа и ядем семейно и съм си мислила, че 2 Т са достатъчно.  newsm78

Мерси за похвалата  Hug

# 724
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Аз искам да попитам за смятането на точките.Според първа страница,на мен ми се падат  по 21т. на ден.Но,живея в Испания и моя позната ходи на среща с момичета в един център за отслабване,който е само за УУ.И там са й казали,че минималните точки за консумация са 26т.,без значение кг и височина. newsm78 Видях  и таблиците с точките на храните и има доста различия с тези от първа страница тук.Мислих да почна и аз диетата,но не знам по коя да почна.Мойта позната е отслабнала с 10кг за месец и половина(при ръст 172см и 110кг,започнала е с 31т).

# 725
  • Мнения: 1 095
anita29, започни с тази, за която имаш повече инфо. От авторката на темата знам, че нейната е немската УУ. Сподейляй с нас, ако искаш Simple Smile Лично аз ще се радвам на компанията ти !  Peace

# 726
  • Мнения: 1 073
  anita29, прочете ли първа страница . Тук публикувания режим от weightie е по немската програма. Да не говорим,че вече УУ има много нови разработки. Ти щом си в Испания и има УУ център направо си ходи там, и прави тамошната система. Ако тук в БГ имаше такъв център изобщо нямаше да се замисля да стана член. Има и друга УУ система, която е с минимум 46т. на ден, тъй че не ги мешай. А ако искаш да правиш тази програма прочети 1-ва страница, даже първите страници на старите теми. Дори в самите теми са коментирани много въпроси, публикувани са менюта и ще ти е от голяма полза. За всички нови ще е интересно да се върнат в старите теми, много неща се изясняват.

  Теа, необходимо е да мериш мазнината, в бъдеще всичко това ще става на око, но в началото не е трудно да слагаш мазнината с лъжица и да броиш, за да можеш след това да разделиш на порциите.

# 727
  • Мнения: 1 095
Аз направих седмица на режима и ще се похваля сега Simple Smile Започнах около 92-3 кг., не се измерих точно за съжаление, но да кажем 92 кг., днес вече съм 90.3 кг. Simple Smile Много съм доволна Simple Smile

Тоничка, знаеш ли как бих могла да изчисля паниран кашакавал ? Знам, че не е много диетично и здравословно, но все пак Simple Smile

# 728
  • Мнения: 1 095
Аз с още един въпрос. Как би трябвало да се смята ядене в което има картофи и месо, да кажем пуешко ? И двете основни неща ли се смятат с фактор ситост ?  newsm78

# 729
  • Мнения: 1 073
  *Tea* , да ти кажа, да, панирания кашкавал е доста точков, така да се каже. 30гр. има 2,5т., панировката аз и слагам 2т. за яйцето и 1 за брашното и поне 2т. за мазнината, след щателно попиване на готовия кашкавал в хартия.

  А по второто ти питане аз бих ги сметнала и двете до ситост, но само ако са над определените количества. Тоест ако картофите ти са до 200гр.- варени (печени) си смяташ 2,5т. (+точки за мазнината ако има някаква) и месото до наяждане или ако месото ти е по- малко- на него посочените на първа стр. точки, а за повече картофи- 4 до наяждане + мазнината  Wink

# 730
  • Мнения: 1 095
Тоничка, ти си върха ! Благодаря ти !  Hug  bouquet

# 731
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, не съм писала от одавна, защото не точкувам. Но ми се иска малко кг да сваля, а и най-вече ме е шубе да не кача, защото спрях цигарите преди 2-3 седмици. Както и да е имам въпросче. Някой знае ли как стои въпроса с точките в авокадото, че на последък хапвам бая?Simple Smile

# 732
  • Мнения: 1 095
Здравейте и от мен !
dariah , радвам се да те видя ! Виж дали авокадото го има в тази таблица
http://dieti.rozali.com/calcproductscallory.php

Едно питане имам и аз от приятелка Simple Smile Тя също се е зарибила с УУ Simple Smile
Тя пита как да смята супа леща. Знае, че е до ситост, но ако цялата супа има 7-8 точки, то как да смята Т. на хранене ? Дели супата на порции и разделя тези 7-8 Т. на броя порции или си смята всяка порция така леща до ситост + мазнина ?

# 733
  • Мнения: 1 073
dariah , здравей. Авокадото аз го сметнах 4,5 т./100гр. ( с точност 4,28) Но пък то е доста полезно и ако го ядеш в салата и не прекаляваш, спокойно можеш да заместиш другия дневен прием на мазнини със съдържанието им в авокадото.

  *Tea*, лещата се смята идентично като боба, за който ти отговорих преди 2-3 поста.  А иначе , да ти кажа, не знам как цялата гозбичка би могла да има 7-8т.. Или това са точките от другите продукти. Ако е така си смяташ " 3 до наяждане + (7т. / порциите) " Не мен бобовите манджички обикновено ми излизат по 5т.  Wink (  +2 за допълнителна порция)

# 734
  • Мнения: 1 095
Мерси отново, Тоничка!
Аз за сега отлагам тегленето, че съм в МЦ.
Днешната ми чуденка е колко точки има във варената наденица, която продават в магазините. Знам, че не е особено полезна, ама му се прияжда на човек  Mr. Green

Как я карате вие, момичета ?  Hug

Общи условия

Активация на акаунт