Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 5 тема

  • 106 275
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22 867
Да добавя една рецепта на "Ангелски кейк" за любителите на дунапреновото печиво, която не е само с белтъци, а с цели яйца. Peace






Рецептата:

- 5 яица
- 150 гр захар
- 200 гр пшенично или царевично нишесте (от неподсладените)

С миксер се разбиват много хубаво яйцата със захарта до нейното разтопяване и до получаването на пухкава светла смес. След това се добавя нишестето на порции, като бъркате лееекичко в една посока на ръка с лопатка или лъжица. Ванилия или друг ароматизатор може да се сложи, но обикнавено не е нужно, тъй като самите нишестета са ароматизирани, освен ако не използвате натурални. Добра рецепта за оползотворяване на неизползвани пудинги.
Пече се в намаслена и набрашнена форма в загрята на 180 град фурна  40-45 мин.

От мен: С две яйца, 80 гр пудинг ( ванилов и горски плодове, затова има цветни акценти в кексчетата Grinning) и 60 гр захар излязоха 6 кексчета за силиконовата ми форма. В моята фурна се изпекоха за 18 мин, така че, ако ги правите, съобразявайте печенето с фурните си. Не трябва да се препичат, стават сухи, а те и без това не са от влажните, но са много леки, меки и пухкави.

# 76
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 734
В Кауфланд от понеделник ще има пак тавичките за мъфини с 12 и 24 гнезда

# 77
  • Мнения: 118
Много ценна информация, там съм   bouquet

# 78
  • 1st floor
  • Мнения: 9 158
В Кауфланд от понеделник ще има пак тавичките за мъфини с 12 и 24 гнезда
Преди малко ги видях в брошурата, ама вече ще ме бият у нас... Mr. Green
Ето това сътворих днес - мъфини по рецептата за Есенния кекс на Лулумба    bouquet  /с круша, ябълка , стафиди и едни червени сушени плодчета, прилични на стафиди/:

# 79
  • Мнения: 318
Здравейте момичета,
Днес за пръв път правих солени мъфини по рецепта от форума. Използвах хартиени чашки за печене,но те залепнаха . Не съм мазала формичките с мазнина,мислех,че няма нужда,не очаквах да залепнат - нали са за печене newsm78
Моля,дайде идея каква ми е била грешката. Благодаря предварително и приятен ден  bouquet

# 80
  • Мнения: 720
Онзи ден и аз направих Мързеливките в хартиени формички и залепнаха. Когато са от сладко тесто нямам такъв проблем.  newsm78
Каква е цената на тавите за мъфини в брошурата?

# 81
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 734
8 лв, миналата година малките ги изкупихме първият ден в Стара Загора Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1 777
Здравейте момичета,
Днес за пръв път правих солени мъфини по рецепта от форума. Използвах хартиени чашки за печене,но те залепнаха . Не съм мазала формичките с мазнина,мислех,че няма нужда,не очаквах да залепнат - нали са за печене newsm78
Моля,дайде идея каква ми е била грешката. Благодаря предварително и приятен ден  bouquet
Според мен не е нито от рецептата ,нито ти си сгрешила нещо.Това е от самите хартийки,явно не са хубави.Имаше едно момиче се оплакваше и накрая смени хартиените кошнички с друга марка и нямаше проблеми.

# 83
  • Мнения: 318
Pety ,благодаря за включването   bouquet

Аз успях все пак да ги отлепя - по-бавно и внимателно и се получиха нещата. Може би наистина е от хартията.

Хубава вечер на всички Simple Smile

# 84
  • Мнения: 213
Вместо запис - отскоро имам формички (все ми се струваха супер скъпи, но в Англия ги продаваха за по един паунд и сърце не ми даде да ги подмина) и ги изпробвах с рецепта от Гуд Фуд.


едно пакетче масло
половин консерва царевица (по оригинална рецепта е един кочан млечна царевица)
1 глава лук, нарязана на ситно
1 чаена чаша брашно
1 чаена чаша царевично брашно
1 чаени лъжички бакпулвер
50 грама кашкавал или чедър, настърган
50 грама шунка или бекон, нарязан на ситно
2 яйца
100 мл мляко
300 г. айран

Царевицата, лукът и беконът се запържват леко за няколко минути. (В оригиналната рецепта се препоръчва в тигана да се метне и една ситно накълцана люта чушка, но вкъщи лютото не е на особена почит и аз я пропуснах.) Маслото се разтопява.

Самото тесто забърках като разбих яйцата с млякото и айрана, добавих пресятите сухи съставки (двата вида брашно и бакпулвера) и разтопеното масло и разбих отнов. оНакрая добавих запържените царевица, лук и бекон и настърганото сирене. Внимателно ги разбърках с лъжица.

Напълних си формичките и изпекох до златисто. Излязоха 16 мъфина, но моите форми са мънички и не гарантирам за формата.

# 85
  • 1st floor
  • Мнения: 9 158
Много интересна рецепта и различна от всичики, които съм пробвала...И понеже си падам повече по солените мъфини - обещавам да я пробвам Peace...
В маслото ли запържваш или отделно го разтопяваш? newsm78

# 86
  • Мнения: 213
Отделно. Не съм фен на бекон в масло  Sunglasses.

# 87
  • Мнения: 148
Здравейте,заради диетата на съпруга ми  експериментирам и вчера сътворих едни боровинкови мъфини които станаха вълшебни .Тези които не бяха на диета излапаха повече от този който трябваше да ги хапва.

рецептата е:
400гр.конфитюр/в случая боровинки-диетичен/
1ч.ч вода
1/2 ч.ч зехтин
3 ч.ч брашно/1ч.пълнозърнесто,1,5ч.типово и 1/2 ч .бяло/
2 с.л сода
1 л.течен подсладител/ако обичате по-сладко/
Приготвяне:
конфитюра се разбива със водата прибавя се зехтина,прибавя се и пресятото брашно със содата.Аз добавих стафиди и смлени орехи.
Напълних си формичките и пекох на 200гр. до готовност.
Това е,дано ви харесат.
Правих и фаготините на Лабрекс,като замених олиото със зехтин а брашното със смес от типово и  бяло.Станаха също много вкусни.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 334
Момичета, отдавна не съм влизала (но продължавам да съм си фен на мъфинчетата Simple Smile Simple Smile), та преди време някоя от вас - не помня коя  Rolling Eyes - ме беше помолила, когато си поръчвам от гигантската мъфини форма от ибей да пиша. Та пиша Simple Smile. Мина доста време, но и цената спадна Wink. ЕТО

# 89

Общи условия

Активация на акаунт