Цьолиакия-тема 6

  • 68 784
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 51
Иле,деца които са се явявали пред ТЕЛК и са диспансеризирани над 50 % са освободени от такса в детската градина,безплатна е.Трябва да занесеш решението на ТЕЛК.Редно е да ти кажат,но са премълчали....

Занесох го..казаха ми че само на родител който има ТЕЛК важело..не за детето..Абсурдна държава..
Черпя ви с едно парче..
http://www.youtube.com/watch?v=wI_OpZiMdeU

Можеш ли  да ми кажеш коя точка е в закона това..да ида да плясна някой с това решение?
Не само доктори ние трябва да знаем и конституцията наизуст май..

# 706
  • Мнения: 51
Иле, ти  този талон за колата  от къде го взе и къде се подават документи към социални  или на друго место.Аз вчера не можах да си подам документите за винетка  при нас още нямало образец за новата молба. И да попитам гражданската отговорнос за цяла година ли се изисква да е платена.

В социалните..а талона е от ПАРКИНГИ И ГАРАЖИ. Там се носят две копия от ТЕЛК, снимка (актуална) и копие от акта за раждане Simple Smile

# 707
  • Мнения: 113
Здравейте момичета, Амир обича да яде кренвирши на сачи детските, пастет джуниър, салам планински на тандем, шунки, филета, яйца, сирене кашкавал, краставици, яйчица на киндер, скитълс и сок банан на куинс - това яде предимно, чувства се добре. Има ли за какво да се притеснявам? Чета че давате повече домашни храни, меса и пр. Ние имаме домашно само агнешко, купувам кайма понякога от месарницата без подправки за кюфтета или сарми.
Другото за което си мисля - не съм го водила на почивка, на море не ми се ще, нека да позакрепне малко, но на минерален топъл басейн мисля би било добре - ходили ли сте, къде ще ми препоръчате ние сме от Силистра, с баткото сме ходили на Велинград, но сега ми се струва далеч за пътуване с малкия. Друго, което искам да попитам е когато пътувате - как решавате въпроса с храната, последно ходихме за два дни на СПА и там нямаше възможност да си накупуваш да речем и да си съхраняваш в хладилник храни, а можеше да се яде само в ресторанта. Комплекса беше в една гора, между две населени места - т.е. и за до магазина беше далеч. Много се отлеснах. Много ви благодаря за съветите и се радвам че мога да разчитам на тях Simple Smile

# 708
  • Мнения: 28
Иле в паркинги и гаражи ама към общината на града ли.

# 709
  • Мнения: 51
Иле в паркинги и гаражи ама към общината на града ли.


ами всъщност нашите Паркинги и Гаражи се намират на един етаж със Социалните...мисля, че има една такава институция..там имат стая или отдел..инвалидно право.

# 710
  • Мнения: 1 849
Nevinna, ние си ходим на море (на едно и също място) вече 4 години от диетата, също и на планина сме ходили на разл. места. Идеята е, да сте в немного голям ресторант, където да ви обърнат внимание. Може малко хотелче с ресторант отдолу (ние на такова ходим). Питам за всичко как се приготвя и те се научават, какво може и какво не. Аз даже си нося царев./безгл. брашно и ако няма нищо подходящо (а винаги има пържолка или шишче - без подправки по възможност), давам да панират например кашкавал или правят омлет, или ориз със зеленчуци, или сирене по шопски,... има много неща, подходящи за случая, картофи - пържени, моля да нарежат, а не готови или картофки соте взимаме  Simple Smile

# 711
  • Мнения: 28
Момичета някой давал ли е от кремовете DANETTE на Данон няма отметка без глутен но пише брашно свободно от глутен.
Иле, благодаря ти!
 

# 712
  • Мнения: 77
Здравейте мили бяхме за няколко дена с малчо на село при баба и дядо близо до Стара Загора и много добре изкарахме Laughing Дани не спря да яде планинския въздух му се отрази много добре thumbsup thumbsup
Nevinna Миленка е права така, ние рядко сядаме на заведение , но по същия начин питам управителя с какво са приготвени нещата главно пържолите и ако са с подправки ми ги правят отделно както и за картофите. Сега като пътувахме пак си бях накупила доста неща но и в Стара Загора има какво да се намери. Дани едва това лято го заведох на плаж, аз съм от Варна защото ние открихме болеста миналото лято и нямаше как. Аз съм давала от кремчетата на Данет Дуо няма реакция Laughing
Утре ще ходя да си взема решението от ТЕЛК.
Прекрасен ден   bouquet

# 713
  • Мнения: 77
Nevinna относно ТЕЛК моят син е на диетата от 10мес. и не сме правили биопсия защото нямаше 3г навършени когато открихме заболяването( от Варна сме). Можеш да кандидатстваш за ТЕЛК аз това направий, на 15.06. този месец бяхме на ТЕЛК и утре т.е.27.06. излиза решението, първото което трябва да направиш е да отисдеш при педиатъра си и да ти даде направление за ТЕЛК то един лист където описва за какво става дума, после с него и копие от епикризата подаваш молба в ТЕЛК за явяванв на комисия и след месец ти изпращат писмо по пощата кога и от колко часа да се явите и какви изследвание ще трябва да направите. При нас искаха преглед при гастероентеролог, епикриза, и копие от имуногенните изследвания , които си вземаш от Георгиева и ги подпечатваш в канцеларията на отделението на 5етаж. Когато се захванеш питай какво още те интересува ще помагам.

# 714
  • Мнения: 1 849
Явно при биопсията пак има разминаване при лекарите. На моя малчо му направиха биопсия на 1,8 месеца  Shocked като аз се двоумях много дали да потвърдя. Но Панталеева ме уплаши, че на 3 години ще трябва да го захраня за 3 месеца на глутен, а аз като му гледах дереджето в момента и хич не си представях отново да минем през това.

Юле, стискам палци за ТЕЛКа да ви е добър. Първия обикновено е около 70%, после втория намаляват на 60%.

# 715
  • Мнения: 199
В големите градове комисиите са доста по-добре запознати с нашата болест,дават помощи дори и без вземана биопсия.А на нас тук ни казаха-другият път ако сте така добре(при положение че й носех положителни тестове Shocked),ще ви спрем помощите.На нас ни предстои да се явяваме отново догодина.Ако ми откажат ще си търся правата докрай.Законите и наредбите са за всички еднакви,и не може на едни да дават,на други не.
И да питам-може ли по желание да се явим в друг град,не в нашият?

# 716
  • Мнения: 77
Миленка тук във Варна биопсия не правят на деца ненавършили 3г. аз изобщо не знаех за биопсията в началото и после се чудех защо не са му направили още миналата година преди започването на диетата. Водих Дани при Георгиева преди две седмици и говорих с нея и тя иска след като минат рутините му изследвания август да го захранвам един месец с 1/2 филия глутенов хляб и да му направят биопсията защото вече е навършил 3г. Незнам и аз какво да правя изобщо не ми се иска да го захранвам но пък от др страна тя не може да каже дали е синдром или генетично.  и само биопсията ще покаже истината:-)
Рози е права тук са наясно докторите за какво става дума.

# 717
  • Мнения: 77
Здравейте днес си взех решението дадоха ни 50%....мислех че ще е повече 70%. При 50% какви са ни облекченията мили мами:-)

# 718
  • Мнения: 186
julijina66 ,защо Георгиева не може да каже дали е Ц или Синдром  newsm78 Какви са ви резултатите,значи има шанс да е Синдром -това е страхотно!!!За биопсията ще трябва да кажат другите мами - Миленка например,те са минали оттам  PeaceПоздрави на всички мами   bouquet

# 719
  • Мнения: 199
Юли,от 50 до 70 % помощите са еднакви,ще вземате също като нас.И на нас първата година дадоха 70,после 60.Ще получаваш общо около 270 лв месечно-168 лв. помощи,около 30 лв от защита правата на детето и двойни детски 70 лв.

Общи условия

Активация на акаунт