Прах за пране и омекотители / тема 2

  • 113 447
  • 747
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 15 379
Налягане - дрън, дрън.
Няма налягане, има качествен перилен препарат и замърсеност на дрехите - произход, степен.
Темата е полезна мисля. И нужна.
Но определено не е възможно да се обхване целият цикъл на пране, предвид модел и марка на машината, степента на замърсеност на дрехите, степен на твърдост на водата и т.н.
Ако не ти се чете - не чети. Ако нямаш нужда от мнения - не ги търси Peace.

# 256
  • Мнения: 34
Налягане - дрън, дрън.
Няма налягане, има качествен перилен препарат и замърсеност на дрехите - произход, степен.
Темата е полезна мисля. И нужна.
Но определено не е възможно да се обхване целият цикъл на пране, предвид модел и марка на машината, степента на замърсеност на дрехите, степен на твърдост на водата и т.н.
Ако не ти се чете - не чети. Ако нямаш нужда от мнения - не ги търси Peace.

Охо, взехме да се палим  Laughing
Вече наистина си мисля, че темата е пусната по-скоро с рекламна цел и съм много разочарована! Мисля, че достатъчно рекламодатели рекламират тук, в Бг-мама, и не е нужно по такъв начин да се прави още скрита реклама.... просто форума се опорочава...
Аман! Консуматорското общество вече е навсякъде ooooh!
Един да даде различно мнение и не е добре дошъл  Rolling Eyes
Колкото до налягането - попрочети туй онуй... По-новите и модерни перални НЕ започват работен цикъл, ако налягането не е както трябва  Peace

# 257
  • Мнения: 7 779
Колкото до налягането - попрочети туй онуй... По-новите и модерни перални НЕ започват работен цикъл, ако налягането не е както трябва  Peace
точно това казах де . клапана не се отваря и вода ненавлиза в казана.
но това налягане не оказва влияние на качеството на прането. в случая просто нямаме пране  hahaha

# 258
  • Мнения: 15 379
Дъжд, не се паля.
Ако имаше реклама в темата, то уверявам те досега вече щеше да е затворена.
Разочаровай се другаде, съжалявам.

# 259
  • Мнения: 34
Колкото до налягането - попрочети туй онуй... По-новите и модерни перални НЕ започват работен цикъл, ако налягането не е както трябва  Peace
точно това казах де . клапана не се отваря и вода ненавлиза в казана.
но това налягане не оказва влияние на качеството на прането. в случая просто нямаме пране  hahaha

Абсолютно си права! Не го отричам, но и затова написах "по-новите". Майка ми живее в район, където налягането на водата лятото спада и трябва да видиш какво става, защото нейната перална машина не е нова... Водата влиза на по малко, перилния цикъл се удължава... дрехите не се изплакват добре... остават гранулки неразтворене прах по тях... Въобще кофти процедура...
Мисля, че се разбрахме накрая  Wink

# 260
  • Мнения: 34
Дъжд, не се паля.
Ако имаше реклама в темата, то уверявам те досега вече щеше да е затворена.
Разочаровай се другаде, съжалявам.

Ей, голямо желание за това "другаде"  hahaha
Но все пак хората са казали, че в спора се ражда истината...
Така че, моята компания приятна или неприятна за сега остава   bouquet
Ще се старая да съм по-спокойна Peace

# 261
  • Мнения: 17
Ще се старая да съм по-спокойна Peace

Старай се да си казваш,както и до сега каквото мислиш Peace

# 262
  • Бургас
  • Мнения: 750
С никого не искам да споря, но лично на мен темата ми е полезна.Дълго време само четях, но когато имах конкретен въпрос се регистрирах, попитах и получих отговор/ благодарности на Guess Who и Amazing_nice/.
Моето лично мнение е, че Guess Who, Дедо и Soursherry отговарят много компетентно на въпросите.Не мисля, че има реклама-никой не препоръчва само един конкретен продукт или производител.Разбира се, мненията са субективни и са въпрос и на финанси.Но аз съм от лудите,които вместо червило ще си купят по-скъп и качествен прах.
А инак нали ако всички харесвахме едно и също, на пазара щеше да има само един прах за пране и един омекотител Wink

# 263
  • Мнения: 206
На   мен   също   темата  ми е   полезна  и интересна . Благодарности  на   Dедо/ който  все по-рядко  влиза  тук  за съжаление/, Guss Who и Sourcherry.
И  аз не мисля  че някой  рекламира паралелния  внос,  просто някои  хора  редпочитаме да даде 5-6  лв. повече за нещо  което  пере , отколкото да имаме  туба  от 3л  за 10 лв  с нещо  което просто  трудно  може  да  бъде   наречено прах  за пране. Въпрос  на  лично мнение и на личен избор  е кой какво ползва. И всеки може да си изкаже мнението   тук  от кое  е  доволен  и от кое  не.

Хайде  момичета , празници  са .Отпуснете  му края.  А  лекетата  по покривките  ще  ги борим    така  или иначе. Весели   празници на  всички  santa2 santa2

# 264
  • Мнения: 803
Ехей, тук съм Hug особено по празниците!
Що забравяте, че аз пуснах темата Mr. Green
Истина е, че е полезна темата. Мнение и впечатления всеки може да сподели. И затова момичета, вие сте ценни с опита и информацията, която имате.
Ето, аз за "онзи" прах, който предизвика Дъжд да се включи, не мога да кажа нищо Laughing не съм прал с него скоро. А аз пера от 30 годин.

# 265
  • Мнения: 5 209
За да съм честна ще кажа, че Дъжд е права за налягането на водата. Повечето производители на перални препоръчват при слабо налягане на водата да се ползва течен препарат с мерителната чашка вътре в барабана. Просто праховете при по-слабо налягане не отиват където им е мястото; при някои модели машини с лошо измислено чекмедже прахът остава там и се отмива при плакненията, което не е желателно.

Искам да уверя Дъжд, че темата не е рекламна, а с цел да си помагаме, каквото и правим успешно вече... две години ли станаха или повече.
Ако имаш конкретно мнение за даден продукт или въпрос, сподели. Всичко друго е offtopic

# 266
  • София
  • Мнения: 39 135
Аз пък минавам да кажа, че съм доволна от Бингото.
Добре ми изпра цветно и мирише приятно и ненатрпчиво.
Не остава по дрехите като Бонукса. Тя и пералнята ми е стара де.

# 267
  • Мнения: 1 043
И аз да споделя колко зле мирише и никак не изпира Перуол за черни дрешки,  сега чак чета при вас че явно си е от самият препарат а не е от моята машина - колко пъти пере празни цикли за да не миришат така , а то от препарата  ooooh!  .

# 268
  • Мнения: X
Че аз пък и взех 3 литра.... Mr. Green чудя се какво да го правя?! Ще пера чехлите и постелките с него  Laughing

# 269
  • Мнения: 1 080
На мен темата също ми е полезна, аз също експериментирам когато са заредили гадна партида прах от моя си и влизам тук за да разбера дали не сте открили нещо качаствено.
Наистина е много субективно кой какво харесва, но с проба и грешка всеки си намира решение.
Това че някой хора са доволни от Бонукс например не го разбирам, моят мъж много го харесваше като живееше сам, но той пере много мръсни работни дрехи, на които няма значение какво ще сложиш или много чисти дрехи, които и с чиста вода да переш пак са си чисти.
Иска ми се да имам един прах и един препарат за всичко, но не става така, че чета и купувам докато си намеря моите.

Общи условия

Активация на акаунт