Парфюмни размисли и страсти - 86

  • 40 166
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
# 721
  • Мнения: 312
Много благодаря, bubanka   bouquet

# 722
# 723
  • Германия
  • Мнения: 71
Сядам да напиша една дълга ода за арабското чудо, около  една страница се пригответе да четете, че да може Атти да направи новата тема.

Wisal на Ajmal e прекрасен парфюм - прочувствен, несълзлив, плътен. Първото условие да му се насладите е да притежавате нужното тегло по арабските стандарти. Разни кльощи като Денси, Алетеа, Годес, Асинки и пр., изобщо да не се точат за А групата. Бижу е някакво изключение, понеже и тя е кльоща, пък го оценява. Дама, която си личи къде стъпва обаче, е просто предназначена за този парфюм. Демек аз. Ама не си представяйте разплута съвсем ханъма, а нещо по-прибрано в тюрбан, с добре окръглени глезени. Парфюмът се отваря снежно някак, извява лек студ при първото впръскване. Вероятно арабския дизайнер е искал да поразхлади малко примрелите от вечни жеги дами. Само секунди след това обаче се нанасят прекрасни зелени билки, пълномаслени и сочни, размесени в огромна медна купа заедно с листа от тъмночервена роза. Много тъмночервена и много стръвна роза, силно поръсена с кихлив розов пипер, който може да ви задразни леко, но приятно носоглътката, сякаш е задушлив, но не е . Ароматът съхне красиво и подканящо. Върху дрехите най-вече и върху косата това е 1:1 Джулия, за тези които я познават от време оно. Подчертавам обаче, че приликата откривам само върху дрехите си и е главозамайваща прилика. Точно защото прилича на Джулия, прилича и на Ларте ди Гучи върху памучната ми туника, която офъщях пред слисания пощальон. Кръстницата е права за приликата. Върху кожата уханието е силно кихливо при мен - ситно смления розов пипер, който намирам, ми гъделичка носа. Ще пръскам определено върху дрехи и в косата за да се насладя на приликата с изчезналата Джулия. Бижу, признавам те за Бог!  bouquet

# 724
  • Мнения: 17 546
Бижу е някакво изключение, понеже и тя е кльоща, пък го оценява.
Joy Joy Joy rotfImbo rotfImbo Наталка, мила моя, аз съм мечтата на всеки арабин - пуханка с трима сина Crazy
Ти нещо си се объркала, съкровище.

# 725
  • Мнения: 36 093
на Л'арте  Rolling Eyes

чудесно описание, Никол, но за мен все още е нереалистично  Mr. Green

защо аз за една година не успях да подуша нищо такова в туй чудо  hahaha

# 726
  • Германия
  • Мнения: 71
Бижу е някакво изключение, понеже и тя е кльоща, пък го оценява.
Joy Joy Joy rotfImbo rotfImbo Наталка, мила моя, аз съм мечтата на всеки арабин - пуханка с трима сина Crazy
Ти нещо си се объркала, съкровище.

Абе нали те гледах на кадро, имаш още доста да се разхубавяваш докато стигнеш стандартите за които говоря. Hug Hug

Бубанка, ако си недохранена като Годесчето няма как да го усетиш, ако пък си хубава жена и не си открила красотата на фарфюма, значи си забравила да пръскаш обилно дрехите . Там е просто живо Ларте, без резливите му нотки.

# 727
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222



Имам едно допитване до SL или всеки, който може да се включи. Скоро беше писала, че е получила S.T.Dupont pour Femme  и й напомня на нещо, но не мога да открия поста на какво точно. Аз вчера си получих един Enjoy на  Jean Patou и се чудя дали не беше точно то, което беше споменала  SL

Напомни ми на това, но не съм правила паралелен тест
http://www.fragrantica.com/perfume/Pierre-Balmain/Balmain-de-Balmain-3812.html
говоря за първият тест, втори оЩе не съм направила.4акам да мине пове4е време


. Май ще откривам все по-ценни аромати в парфюми от отминали времена, но затова пък доказали себе си, за разлика от днешните, повечето от които са еднодневки.
ЗаЩо ли ми зву4и толкова познато Laughing...
Добре доШла във фен клуба на бабеШките парфюми Heart Eyes

# 728
  • Германия
  • Мнения: 71
E, щом и SL не, тогава кой може да ми каже нещо за Enjoy на Jean Patou? Никой ли не го познава?


ПП Бубанка, ако много се примолиш, мога да ти отпусна една пробичка Crazy Crazy |да си го припомниш туй чудо, но само една ампулка  Naughty Naughty hahaha hahaha Бижу беше извънредно щедра с мен, но аз съм по-циц(и)еста. Embarassed

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 19:18 от Natalie Nikol

# 729
  • Мнения: 2 447
Хм,Натали,ще скокна до твоя вилает,ти тука нещо за мезе си ме взела  Wink то като   съм 50 кила с напикани гащи,к'во сега не знам къде стъпвам ли  Crossing Arms
Я вземи пробвай това Citizen Queen by Juliette Has A Gun/мисля че ще ти хареса/,че мен ме хвърля в размисли и страсти newsm78 при първото ми съприкосновение с него ми се стори някак детински,дет' се вика подходящ и за племенницата ми,която е на 12г,а днес при сериозно разносване ми дойде малко ретро,ама съвременно ретро Rolling Eyes
Я пробвалите и разнасящите го също да се изкажат,моля Wink

# 730
  • Мнения: 31 366
Аз съм го пробвала няколко пъти, но толкова не ми харесва, че просто не мога да го търпя, какво остава да го сравнявам.
Нали този http://www.fragrantica.com/perfume/Jean-Patou/Enjoy-1437.html

# 731
  • Мнения: 17 546
ПП Бубанка, ако много се примолиш, мога да ти отпусна една пробичка Crazy Crazy |да си го припомниш туй чудо, но само една ампулка  Naughty Naughty hahaha hahaha Бижу беше извънредно щедра с мен, но аз съм по-циц(и)еста. Embarassed
Joy Joy Ще ме умориш! Това шоше, което ти пратих, ми беше подарък от Бубанка Crazy

# 732
  • Германия
  • Мнения: 71
Знам бе, Бижу, досетих се, ама сега я бъзикам Бубанката.

Денси, точно за този питам. Дали съм го купила вече развален от старост или си мирише изначално на керевиз и други мерудии за боб и леща?

# 733
  • Мнения: 31 366
Да така си мирише гадно за мен поне. Сигурна съм, обаче че има и фенове. Аз също мислех, че е стар и развален тестера в БЗ първия път, защото беше много намален,  но съм го пробвала и на парфюмни срещи.

# 734
  • Германия
  • Мнения: 71
Хм,Натали,ще скокна до твоя вилает,ти тука нещо за мезе си ме взела  Wink то като   съм 50 кила с напикани гащи,к'во сега не знам къде стъпвам ли  Crossing Arms
Я вземи пробвай това Citizen Queen by Juliette Has A Gun/мисля че ще ти хареса/,че мен ме хвърля в размисли и страсти



Абе ти знаеш къде стъпваш, ама не правиш дупка като стъпиш  Hug Hug Hug На този Citizen Queen by Juliette Has A Gun и аз му хвърлям кръвожадни погледи, ама ще докладвам при по-обстойното проучване.

Атти, пълним с плява, давай новата тема!  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт