? към младите шофьори(КИ) - 8

  • 38 766
  • 836
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 947
Аз пък много обичам сутрин на път за работа, имам едно място с отделни платна за ляв завой и такова за направо и надясно. Съответно и светофара е разделен. Та аз съм за наляво и чак като се преустроя, тогавам давам ляв мигач. И всички тарикати за направо, които се опитват да минат най-отпред, почват да се чудят откъде да ме заобиколят. Иначе мигач давам винаги, когато около мен има коли, ако съм сама - не.

# 16
  • Мнения: 2 590
Диди, благодарско за темата.
Записвам се да не ви изтърва, не успях да ви изчета. но не съм си в къщи тази седмица.

# 17
  • Мнения: 22 543
И тук да се запиша. )

Мигачи си давам винаги, независимо дали съм "сама" на пътя, или не, дали е някоя малка, глуха уличка и т.н.
Много ме дразнят шофьори, които не дават мигачи и не го разбирам това поведение на пътя.

# 18
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 810
ДЖИЗ за първи път чувам да се слага и на багажника.Според мен няма такова нещо.Слага се само един на пътя.Моя е сгъваем във една дълга кутия и изобщо не съм го отваряла да вида за какво става на въпрос.Аз веднъж така бях зарязала колата на пътя ама я оставих на аварийни и изчезнах.То като оставя триъгълника дали ще го намеря после не се знае.Със сигурност не.

# 19
  • Мнения: 2 653
При мен е само един триъгълник.

За мен кола, която не подава мигач означава , че ще продължи да се движи направо.
Много се дразня, когато някой току реши да паркира до тротоара, без да е дал сигнал.Така сутринта се нареждам зад един, защото си мисля, че отбива, за да пропусне един камион/макар да имаше място да се разминем/.Обаче господинът си загаси колата ,. слезе,  и започна да ме гледа и да ми се чуди защо се прилепих и аз зад него.

# 20
  • Мнения: 22 543
В тази кола не съм обръщала внимание дали има 1 или 2триъгълника. Но предполгам, че е 1бр. )

# 21
  • област Варна
  • Мнения: 270
Абе то хубаво ще ти го вземат, ама ако си на извънградско и няма пряка видимост към теб. Аз така си праша със 90 км/ч по един баир и по едно време зад завоя бам кола на аварийки - ами или в нея или в насрещносто, добре че нямаше никой в насрещното, а там завоя е почти обратен. Така хубаво щехме да се намелим всички. Ами сложи един триъгълник де (на поне 30 м. по закон), поне само него да отнеса или да го видя отдалече и да си кажа - аха, тука има нещо.
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за
"презавиване"!"  hahaha

# 22
  • Мнения: 2
Триъгълиците са по 1 брой, освен ако не си си купил друг. На някой коли стои на вратата на багажника, така че като го отвориш да се вижда и без да се маха, което обаче не е правилно. Просто там си му е мястото.
А за мигачите, който го мързи да пуска мигачи по добре въобще да не се качва да кара.

# 23
  • Мнения: 9 990
Виждала съм кола с вдигнат багажник и на него триъгълник, предположих, че този без подпората е за тази цел.Ползвала съм този с подпората така или иначе, чудех се другия къде бих могла на багажника да сложа, но не се чудих дълго, хахаха.Просто го сгънах и прибрах.Моите иначе не знам защо са два, така си е колата с тях, стоят сгънати и закопчани отстрани на багажника.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 555
Да взема да се запиша, че цяла тема изпуснах.  Crazy

# 25
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 810
ЕСПИ аз зарязвам колата в града ако няма възможност веднага да ми изпратят аварийна група.Ако съм извън града там ще стоя къде ще ходя?

# 26
  • област Варна
  • Мнения: 270
Е, ама ти в града сигурно я зарязваш на някое уширение или най-малкото най-вдясно на платното. А тая си мигаше зад завоя в средата на лентата. И както си караш зад завоя - а спряла кола, а ти с 90 км/ч. Да беше отишла поне в банкета, не вярвам да й е била чак такава повредата, че да не може да мине един два метра, нямаше пушеци разни  Laughing. Едва ли е било прас повреда и на място. Някаква бабка беше, малко остана да слезна да я ошамаря и да й обясня как и защо не се спира по средата на улицата при нулева видимост.

# 27
  • Мнения: 9 990
Неприятно е да си на завой.Аз спуках гума.На завой.Първата ми работа бе да отворя багажника.Още докато слизах от самата кола поне трима щяха да ме отнесат.Докато поставя знака на място-все си бях пътник и кой знае колко са ме псували защо съм на завой така тъпо спряла, а аз просто се опитвах да си сложа триъгълника така, че и да оживея. LaughingСлед като го сложих, три пъти ми го бутаха и три пъти се налагаше да се връщам да го оправям. ooooh!

# 28
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 810
Най-добре е изобщо да не ни се налага да ползваме триъгълника.ЕСПИ аз изобщо не те обвинявам че си хвърчала със 90км.То е естественно няма да пъплиш с 60 извън града.

# 29
  • Мнения: 22 543
Да чукам на дърво, до сега не ми се е случвало да имам повреда и да спирам някъде по пътя.
Виждала съм доста спрели коли, но хората културно го правят така че да не пречат на движението, къде има триъгълници, къде не (в повечето случаи не).

Общи условия

Активация на акаунт