МАРТенче рита с крачета, мама го вече усеща - тема 6

  • 31 179
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 622
Добро утро момичета
Днес се очертава хубав ден

maiski3 благодаря ти че си ме добавила  Hug

gin_s добре дошла
Радвам се за добрите ти резултати
А и още една варненка

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 839
 newsm68 и аз при вас  Grinning
Вчера цял ден бях навън и малко огледах магазините за дрешки... но почти нищо не си харесах  Rolling Eyes
Някой беше писал за хубав крем за разширени вени... Не знам дали се притеснявам излишно, но доста са ми напукани капилярите и имам видими вени по краката  Sad Иначе болка няма.
Лек ден   bouquet

# 47
  • Варна
  • Мнения: 256
Добро утро   Nature Sunny
Хей варненки, ще излизаме ли почивните дни  newsm53

Catwalk, това е крема който ползвам аз за краката - Комбинира два допълващи свойствата си екстракта: от див кестен и червени лозови листа, на които се дължи популярността му на отлично средство при проблеми с краката и вените. Екстрактът от див кестен съдържа аесцин- компонент с изразено венозащитно действие. Фиксира микроскопичните пукнатини в стените на тънките вени и капиляри, повишава здравината и еластичността на венозните стени. Екстрактът от червени лозови листа притежава доказан антиоксидантен ефект. Кремът съдейства за намаляване на отока, успокояване на възпалението, подсилване на вените. Успешно премахва чувството на умора и тежест в крайниците и мускулите, отпуска изтръпнали крака и ходила, облекчава проблемите, свързани с недостатъчната венозна циркулация и разширените вени. Това е също подходящият лек при изкълчване на глезен, схващане през нощта, подути глезени в края на деня и след дълги часове в изправено или седнало положение. При уморени напрегнати крака, варикоза, разширени вени, спукани капиляри, травми,отоци, ревматични болки. Облекчава симптомите при разширени вени. Струва 5.50 лв.-250 мл.

# 48
  • София
  • Мнения: 181
Добро утро и от мен    bouquet
Реших малко да помогна на ВАЛАРИ Simple Smile  bouquet
Всички момичета които са писали на 3стр. съм им добавила данни и щъркелчета Peace Grinning
Променила съм и бройката, дотук сме 104 дами очакващи свойте бебета Hug
ВАЛАРИ, надявам се,че нямаш нищо против  Wink Simple Smile

Последна редакция: пт, 05 ное 2010, 10:14 от maiski3

# 49
  • София
  • Мнения: 181
catwalk , аз ползвам същият крем за раширени вени като на тони бонбони Peace
Гинеколожката ми го изписа и смея да твърдя,че е много хубав.Немски е и мирише страшно хубаво, но най-вече има ефект Grinning

# 50
  • Мнения: 560
maiski3   Hug Hug Hug

БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО!
Особено днес си забравих очилата и нищо не виждам. Залепила съм се за компютъра и пак ми е трудно
. Tired

# 51
  • София
  • Мнения: 181
maiski3  Hug Hug Hug

БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО!
Особено днес си забравих очилата и нищо не виждам. Залепила съм се за компютъра и пак ми е трудно
. Tired

Няма защо, не се притеснявай! Peace
Не мога да правя това чудно оформление което ти си направила, но се радвам,че мога да помогна Peace   Grinning

# 52
  • София
  • Мнения: 2 062
тони_бонбони, откъде го купуваш този крем?

# 53
  • София
  • Мнения: 181
Stacked , има го в аптеките Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 2 062
Мерси  bouquet

# 55
  • Мнения: 24
Здравейте в този хубав ден   bouquet направо пролет  Hug

Лъки Това което имах предвид е, че не е необходимо да се купуват предварително тези неща,  след това винаги можеш да си ги набавиш при нужда. а не сега да купуваш и после да седят в кутиите.  Peace 

Как разбирате, че имате разширени вени  newsm78 , аз на единия крак имам само на едно място от доста време където се виждат няколко вени  newsm78 . трябва ли да имам болки?  newsm78

Аз ти писах Валари преди време ама явно не съм уцелила момента за парола  newsm78 . Пак ли да ти пиша? или то няма, смисъл има достатъчно мами, които вече имат.   Hug и ще помагат   bouquet благодаря им за което   bouquet

# 56
  • Мнения: 20
Здравейте , Сладурки !  bouquet  bouquet  bouquet
Добре дошли на всички новити  мами 
newsm51 newsm51 newsm51 !
Честито и  на тези , които са узнали пола   bouquet 1
Радваме се с вас  на хубавите резултати  Hug !


... събуждам от едни супер горещи вълни, които ме обливат. Ставам, за да отворя вратата на терасата и усещам как във всеки момент ще се сгромолясам. Едва се докопвам до леглото и за по-малко от 15 секунди някъде, цялата бях в студена пот, всичко ми е черно и все едно тавана ми пада на главата. Ръцете ми се схванаха от лактите надолу и това тотално ме извади от равновесие. Събуждам милото на минутата - той носи вода, мери кръвно, и така след около 7-8 минути и се оправих, но в това време си мислех, че ще припадна.

Говорих днес с док и той ми каза да спя само на лявата страна, и въобще по гръб. А аз като се замисля спя главно по гръб ... На някоя от вас случвало ли й се е нещо подобно?
Бишкота , аз съм с много ниско кръвно от както се помня и това ми се е случвало ... Rolling Eyes десетки пъти ... Много е неприятно и стряскащо , особено ако си навън сама ... Sad  Дано повече не се повтаря .
На мен ми прилича на събрани граници - така ми се случва когато кръвното стане с разлика 20 или по-малко  .
Може да се е получило от рязко ставане от леглото .

А ето и защо трябва да избягваме  спането по гръб -

Цитат
Удобна поза за сън
Наистина е трудно бременната жена да намери своята удобната поза за сън, особено с напредването на бременността. Специалистите съветват бременните жени да не спят по гръб, когато влязат във втория-третия месец от бременността, защото нарастващото тегло на бебето и матката притискат голямата вена в корема (inferior vena cava), която връща кръвта от долната част на тялото до сърцето. В тази позиция може да почувствате виене на свят, потене и сърцебиене.
Опасно ли е това?
Само, ако не му обръщате внимание. Реакцията на организма ви в тази позиция е толкова силна, че повечето бременни сменят позицията и така избягват възможността от причиняване на неблагоприятни въздействия върху бебето.
Ако все пак пренебрегнете тревожните сигнали, може да ви причернее или да загубите съзнание.
Все пак жените, които могат да лежат по гръб в напреднала бременност са много малко. Специалистите съветват бременните да лежат на лявата си страна, тъй като черният дроб заема дясната страна на корема и лежането на лявата страна предпазва този орган от допълнителното налягане на матката върху него.

За да си създадете допълнителен комфорт, когато спите, можете да използвате възглавница, която да сложите между краката си или под корема.




Един съвет от мен, препатила вече веднъж майка, няма смисъл да се инвестира в продукти или вещи, които ще ползвате само няколко месеца, или които не са ви крайно необходими. С тези пари можете да си поглезите детето по друг начин.  Peace 



mama_vessy , съласна съм за напълно с това  Peace Grinning ...

Но при помпата е много индивидуално . Rolling Eyes
При мен в началото имаше адски много кърма и беше абсолютно необходимо да освободя гърдите от неизсмуканото количество  Grinning...
Иначе имах чуство , че ще гръмнат  Crazy Crazy Crazy...
При това синът ми беше изключителен гладник  cry и не само не пропускаше ядене , но и не издържаше 3 часа !  33uu
Само помпа ме спасяваше - на ръка е много по-пипкаво и бавно ...
После имаше моменти , когато сме разделени за по няколко дни и пак се налагаше изцеждане .

Виж , за бебефон съм съгласна , че за апартаменти е излишен - нашият и един ден не е ползван  Peace Laughing .

Лелеее , поуляля съм се с писането  .... сори  Embarassed Embarassed Laughing !

# 57
  • София
  • Мнения: 2 348
Нашия апартамент е двустаен, но бебефон беше абсолютно необходим. Също го носим навсякъде с нас. Хваща до няколко етажа, така, че няма значение къде сме на гости и къде сме настанени да спим. Взехме си сравнително евтин(към 40лв беше) и за първи път ми се случи евтина придобивка да работи така добре. Всичко друго, за което сме спестили пари(за техника де) е боклук. Сега се чудим къде да разкараме миялната, че и на половина работа не върши, като добрите такива.

Напоследък чета за раждането. Вече даже си го представям   Heart Eyes . Оййй, малко топло бебенце! Толкова е приятно да го гушнеш, а то да ти диша във врата и да се наслаждаваме заедно  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 8
Здравейте момичета! Чета ви отдавна, но все не намирах смелост да пиша.  Моля ви добавете ми и мен в списъка- на 30 год, от София, 1 бременност, чакаме момиченце на 03.03.  В началото на 5 месец ми откриха полип, който кървеше, наложи се да полежа в болница. Докторите ме наплашиха здравата, че може да се стигне до инфекция и преждевременно изтичане на водите.  Сега съм в болничен и предимно лежа.  Ужасно е да не можеш да се насладиш пълноценно на тези мигове. Все още нищо не съм купила, има време, само всичко да е наред с беба.
Има ли някоя мама от София - Орландовци, с която да пийваме кафенце в това прекрасно време, а после и да бутаме колички?
Лек ден на всички!

# 59
  • София
  • Мнения: 2 062
Здравейте и от мен!

По отношение на купуването на бейбифони, шезлонги и пр., смятам че всеки има различен начин на живот и независимо къде живее, има различни навици и различни изисквания, необходими са му различни неща. Така че предлагам да се въздържаме от крайни мнения относно това, какво е необходимо и какво не. Всеки сам си преценява трябва ли му нещо за бебето или не. Наистина, въпрос на лични предпочитания и усещания е. Нека не рискуваме да обидим някоя мама без да искаме. Да уважаваме мненията си и да не абсолютизираме!

Общи условия

Активация на акаунт