МАРТенче рита с крачета, мама го вече усеща - тема 6

  • 31 187
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 256
Добро утро, мамчета  Hug

Да ви се оплача малко. Снощи пак ме болеше кръста и тези придърпвания, но раничко си легнах. Около 24ч се събудих, защото започна да ми се повдига. Полежах малко да видя дали няма да мине, но накрая се оказа че трябва да отида до банята. Вънах част от салатата от вечерта и малко от обяда си. После започнаха адски болки в кръста. Пих но-шпа и един билков чай. Малкия също се беше разбунтувал. Накрая към 2ч заспахме. Тази сутрин пък със събуждането и пак в банята, но този пък с р...ство. Извинявам се, ако попреча на апетита на някого  Embarassed. Според вас от какво може да е ?

Аманита, аз също ще попълня лексокона ти Wink
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Първо пиех прегнакеър 1 месец, после доки ги смени с флорадикс. Сега си ги допивам и приключвам със синтетиките.
2. Приемате ли желязо? - Все още не, но май ще трябва да започна. Засега само хапвам повечко зеленчуци, месце.
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - Веднъж месечно на ЖК.
4. Как възнамерявате да родите? - Мислех да е нормално, но не се знае бебо как ще иска Wink
5. Какви покупки сте направили досега? - Все още нищо не съм купила, но пък имам първите дрешки, изплетени от една баба. Много са сладурски. Миналата седмица й купих нова прежда  и сега чакам следващите  Grinning После ще ги покажа.
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - Засега незнам. но най-вероятно с приятели, само тябва да решим колко далеч ни се ходи, че май офертите ще са доста.

И аз ще чакам резултатите  Laughing А може и да си спретнем бременелска нова година  Party

# 691
  • Видин
  • Мнения: 4 921
После ще има ли обобщение на резултатите от статистическото проучване?  Wink
По образование съм филолог, та няма да мога да се справя с тази задача. Да се включват тези, учили статистика  Laughing

# 692
  • Мнения: 59
Ехо, да се запиша, че тя темата ще свърши.
Аманита, да се разпиша и аз по твоите въпроси.
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Не, не пия.
2. Приемате ли желязо? - Не, не пия.
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? По-рядко от веднъж месечно, прегледите ми са на 5 седмици, тогава. Аз и не искам да ме гледат по-често.
4.Как възнамерявате да родите? - Вагинално, без упойка.
5.Какви покупки сте направили досега? Чак ме е срам да кажа - дрехи - около 100 броя - бодита, рокли, блузки, шапки, 2 страхотни одеалца. Люлка и такава играчка за над леглото. Нов зимен чувал за количката. Всичко друго си имам. Количка, легло, чаршафи, ваничка, скрин, шезлонг, активна гимнастика...
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - У дома, с приятели.
Валари, диоптрите ти не са никаква индикация за секцио. Аз съм с 3.75 диоптъра късогледство. Предният път (понеже много от мамите в предишната отчетна казаха, че това било индикация за секцио) като попитах моя лекар, той се учуди доста, че в някоя държава това може да е предпоставка за секцио.
Май това е, аз съм добре, коремът ми е много по-голям от предния път, но ще го преживея.
Поздрави

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 297
После ще има ли обобщение на резултатите от статистическото проучване?  Wink
По образование съм филолог, та няма да мога да се справя с тази задача. Да се включват тези, учили статистика  Laughing

Абе аз учих миналата година, даже писах курсова работа и имам шестица на нея (да се похваля, че умря циганката  Laughing) но сега леекинко ме мързи да се занимавам  Crazy

Katilias като каза за корема, да ви се оплача. Одеве една лелка ми се пулеше в корема, колко много бил пораснал и как съм щяла да родя много голямо бебе  Close Ама пък от друга страна било добре да ми е голям, щото една нейна позната имала малък корем и родила преждевременно. Ужас! Що не си гледат работата тия хора, а ни надуват главите с глупости  newsm78

# 694
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Мен миналият път още от 7 месец почнаха да ме питат "Айде няма ли да раждаш вече"  ooooh! И като кажа, че имам още 2-3 месеца и се пулеха срещу мен  Laughing Но аз бях хипопотам де. Е, родих съвсем нормално бебе - 3450/50 въпреки внушаващите си мерки  Twisted Evil
При втора бременност коремът бил по-голям  Rolling Eyes Не ми се мисли тогава на какво ще заприличам  Joy

# 695
  • Мнения: 10
Commelina,  и моето коремче беше малко в 9-ти месец и си родих 2 дни преди термин и бебе 3.550кг и 50см, за учудване на лекарите Simple Smile

По въпросите:

1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Не пия нищо, освен фолиевата киселина първите 3 месеца. Моята лекарка е против витамините и с първата бременност и сега не съм пила нищо.

2. Приемате ли желязо? - Не съм пила никога.

3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - Веднъж месечно ехограф заедно с изследвания.

4.Как възнамерявате да родите? -  Първия път беше нормално със спинална упойка. Мисля и този път така да е, ако не реши нещо друго бебчо.

5.Какви покупки сте направили досега? - Все още нищо, имам си почти всичко от баткото. Има време Simple Smile

6. Къде смятате да празнувате Нова година? - Може би при моите родители ще се съберем.

Приятен ден Hug

# 696
  • Мнения: 40
Добро утро момичета,
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Не, не пия.
2. Приемате ли желязо? - Не, не пия.
3. Колко пъти ви гледат на ехограф Уфф, в началото ме гледаха всяка седмица до към 19г.с., заради проблемите, за които многократно сме говорили. Сега вече месец не сме се виждали с беба и направо не знам как ще издържа до вторник.
4.Как възнамерявате да родите? - Вагинално, с упойка, от която много ме е страх- мразя игли и се радвам, че е в гърба, защото ако беше някъде където да я виждам сигурно нямаше да я понеса. На свекърва ми са й били няколко пъти, заради разбиване на камъни в бъбреците и казва, че най-гадното е, че чуваш хрущенето на кости, иначе не боляло, ама тя за болка не е критерии,все пак е търпяла бъбречни кризи няколко.А и инжекцията са й я били още 89год., когато са се учили как да ги бият.
5.Какви покупки сте направили досега? Нищо и мисля да не купувам нищо докато не родя (суеверие Simple Smile  Rolling Eyes ) Иначе имам списък с всичко необходимо, като родя, докато съм в болницата таткото ще купи легълцето и количката и още дребни неща колкото да се приберем вкъщи, живот и здраве да е хубаво времето още с излизането от болницата бебо в кошницата и на пазар.Не мога да се стърпя да отсъствам от този шопинг празник
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - В едно близко до нас заведение, тук в София.

Нещо встрани от темата: тези дни си чакам покупките от Конти Бутик и ще пусна снимки, стига изборът да е правилен  Praynig
Лек и успешен ден на всички

# 697
  • Мнения: 61
Е и аз да се включа в лексикона
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Не, не пия.
2. Приемате ли желязо? - ще започвам от днес, че желязото ми е паднало от 140 на 116. Изписаха ми Малтофер+ Биозин мама
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? По-често веднъж на 2 седмици, но то е защо съм на 40 и имам един аборт в 24гс преди 2год.
4.Как възнамерявате да родите? - Вагинално, без упойка. Ако е рекъл господ и вс е наред.
5.Какви покупки сте направили досега? изкуших се да си взема две неща от произведено в БГ едно боди с мечета и един комплект с ританки и горно тип прегърниме мн сладки от органичен памук.
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - У дома, с приятели.
Май това е, аз съм добре, но се тревожа за моите кр показатели освен, че ми е паднал хемоглобина и албумина ми е 28, при норма 35 и доки каза да почвам да пия протеинови шейкове. Някой друг пие ли такива?

# 698
  • Мнения: 624
amanita Благодаря за кафенцето  Hug

Да се включа и аз в лексикона  Laughing

1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Не
2. Приемате ли желязо? - Не
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - Веднъж месечно
4. Как възнамерявате да родите? - нормално, ако секциото не е наложително
5. Какви покупки сте направили досега? - Само едно боди засега. Основния пазар ще е през февруари  Wink
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - Нямам никаква идея, най-вероятно в къщи или при родителите ми

Предлагам на първа страничка в темата да записваме и кой къде се е ориентирал да ражда. То е още раничко де, но все пак, ако някой вече е решил...

# 699
  • Мнения: 57
Мами, минавам само да ви споделя, че камък ми падна от сърцето вчера. Гледахме на беба сърцето - всичко и е наред, нищо притеснително няма и лекаря ми каза, че и при мен нещата са нормални, така че няма да ми се наложи този холтър.  Hug

Аз доста намалих темпото, и още ще го намаля след Коледа, така че се надявам да не ни се случват други случки.  Praynig

За протокола:
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - да, пренатал
2. Приемате ли желязо? - да, ферофорте
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - ако няма причина по 1 път месечно, ако има някакви притеснения и по 2 пъти
4.Как възнамерявате да родите? - изпитвам панически страх от този момент, но въпреки това искам да е нормално. Но още ми е рано да решавам - да видим как ще се движи казуса с моето сърце и тогава ще решим с док.
5.Какви покупки сте направили досега? - все още никакви. Набелязвам си разни неща и ще се отдам на шопинга след Нова Година.
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - при всички случаи в домашна обстановка и най-вероятно с приятели.

Хубав ден от мен   bouquet

# 700
  • Мнения: 0
Бишкота ето всичко е наред Praynig  Hug   bouquet Браво много се радвам!  bouquet  bouquet

Commelina и аз с първата бременност бях огромна за разлика от сега.Сега ми е малък корема,а уж казват с второ по голям ще е и повече ще се наддаде! Hug Аз като гледам при мен ще е обратното!

За протокола:
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Не съм пила витамини!
2. Приемате ли желязо? - Никога!
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често?  1 път месечно
4.Как възнамерявате да родите? - НОРМАЛНО!!!
5.Какви покупки сте направили досега? -Имам от баткото повечкото,но си позволих някой розовки нещица-комлект за изписване,портбебе , гащеризонче и хавлийка!
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - Еми мъжа ми ако е на работа , което се очератва така.На домашни условия с роднини Hug

# 701
  • Мнения: 341
Здравейте сладурки,
Първо, добре дошли на новите мами, лека бременност и да останем заедно дъъългооо след това  Hug
amanita, супер си как на бързо напълни темата, и аз се включвам с отговори.
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Пия, на дупел херц, комбинация калций, магнезий и 3Д. Мисля, че това зависи от нуждите на организма, аз имам контракции (задължително магнезий) и ноктите,  зъбите и косата ми буквално се рушаха (задължително калций).
2. Приемате ли желязо? - Не, слава Богу поне от това не се нуждая.
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - Веднъж месечно, толкова ме и преглеждат изобщо.
4. Как възнамерявате да родите? - пЦЕлютно нормално, и първия си го родих така, за упойка само свещички ми слагаха, ама и тях не ги усетих.
5. Какви покупки сте направили досега? - Нищо имам всичко от баткото, за коледните разпродажби мисля да взема нещо розовко за адет, само кеф да си направя и да си има нещо новичко за изписването, въпреки че и лелите и братовчедките вече са полудели от кеф, та сигурно ще се заринем с розови дрешки още преди раждането.
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - Най-вероятно при зълва ми, и миналата година бяхме там, големи сладури са и си изкарваме много хубаво, така че откакто съм тук почти винаги празнуваме с тях.

Ай да изкоментирам компетентно и вашите постове  bowuu
Валари, диоптърът изобщо не е фактор за секцио, поне не твоя, препоръчват го при диоптер над 7 и на горе, аз имах -1,50, преди да родя и се вдигна на -1,75 след това, но мисля че е повече от хормоналната промяна отколкото от самото раждане.
тони бонбони, от мои лични наблюдения съм забелязала, че бебчетата стават по-активни около пълнолуние и се раждат пак в този период, като чета май всички сме имали болежки, пълнолуние беше преди два дни. Аз също си легнах с болки и през нощта ми беше ужасно трудно да се вдигна все едно имах 3 кг. желязо на корема. Може пък и да е заради раздвижване на мъничето  newsm78.
Commelina, тези са за  #2gunfire, корема не е никаква индикация за големината на бебето, ако беше нЕмаше да измислят ултразвук, още по-малко да ни гледат на него. Ехографа си ти казва колко е голямо бебето, а големината на корема се влияе от толкова много фактори, че е смешно да се съди по него за здравето и термина.
marinels, доколкото знам не ти бият инжекция, ами ти слагат абокат и го имаш по време на цялото раждане, не съм сигурна, нека кажат тези, които са я ползвали. На мен така ми обясниха при първата бременност, че е като система в гръбначния стълб, бррррр направо си умрях от ужас само като си го представих, затова рекох нека ме боли, само да не ме бодът, па то съвсем не болеше толкова. За пазаруването тук категорично предупреждават, че поне до 6 месеца бебето не трябва да се мъкне по молове и големи пазарни центрове, понеже там е най-пълно с бацили и всякакви зарази. Не мога да ти опиша, обаче какъв кеф е да оставиш бебето на татко и да си отдъхнеш за 2-3 часа с приятелка на шопинг, опитвала съм го, блаженство.
jozyy, много добро предложение, подкрепям, така мамите ще се ориентират по-лесно.
Бишкота, браво много се радвам за теб, само така за напред, без повече негативни емоции  Hug.
Лек ден ви желая и нещо хубаво да ви се случи.

# 702
  • Мнения: 40
http://video.about.com/pregnancy/During-an-Epidural.htm
ето тук се вижда ясно как става самата процедура с поставянето на епидурална упойка. Относно пазаруването сметнето го за глупост, но аз до 5ти месец не знаех дали ще имам бебе или не, затова не смея и да си помисля да купя нещо преди това.

# 703
  • Мнения: 7
Здравейте мамчета  Hug
Нашата принцеса вчера я видяхме. Пораснала е почти двойно от предния път  Crazy. Вече е 740 гр, аз този месец съм се прадставила чудно едно килце само  Grinning
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Не , не пия. Нищо не ми е казал доки за това.
2. Приемате ли желязо? - Да, "Малтофер Фол". Вече месец и половина. Това е някаква смес от желязо и фолиева киселина. От както я пия имам най-страхотните нокти от мнооого време насам.
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - Веднъж месечно, толкова ме и преглеждат изобщо. Доктора ми е в една поликлиника, по ЗК. Знам, че по принцип се гледа 3 пъти, но той си ме гледа всеки месец и до сега никога не се е опитвал да ми иска пари за това.
4. Как възнамерявате да родите? - нормално
5. Какви покупки сте направили досега? - покупката ми е една  hahaha ей това :

Бих купила поне милион неща, но таткото не ми дава. Рано било, какво ако в последния момент кажат, че е момче  #Crazy
Той много се наплаши, защото на наша приятелка бебето в деветия месец стана беба  Laughing
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - Нова година ще сме в един пиано-бар. Половинката работи там и аз ще съм там  Hug

# 704
  • Мнения: 341
marinels, много благодаря за инфото, доколкото видях наистина е нещо като абокат, пък и ми изглежда по-страшно от самото раждане, така че аз ще се въздържа, а ти щом си толкова смела заслужаваш цялото ми уважение, искрено ти свалям шапка.
Magica_de_Spell , много са сладки, но мъжът ти има известно право, при нас баби, лели и братовчедки летяха в последния момент да сменят розово за синьо. Изход разбира се има, купуваш неутрални цветове, бяло, зеленко, така остава и за второто и третото без да се притесняваш, при нас е такъв случая, затова няма да купувам нови дрехи, понеже от баткото са неутрални цветове и си стават и за момиченце.

Общи условия

Активация на акаунт