МАРТенче рита с крачета, мама го вече усеща - тема 6

  • 31 189
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 923
Привет момичета. Hug
Бишкота много се радвам, че всичко е наред при вас. Hug

Да се включа и аз в лексикона:

1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Прегникеър.
2. Приемате ли желязо? - Не, за сега не ми се е налагало.
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - Веднъж месечно
4. Как възнамерявате да родите? - За  сега по медицински причини се налага секцио.
5. Какви покупки сте направили досега? - Още нищо, но имам много неща от баткото. След нова година ще пазарувам.
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - Вкъщи или при родителите ми.

След обяд съм на лекар, стискайте палци.

# 706
  • Мнения: 24
Здравейте сладурани   bouquet
За сега малката няма признаци за скарлатина  Praynig Praynig Praynig надявам се до утре, други ден , да не прояви та да си отдъхна и аз ooooh!

А поради що е този въпросник?  Mr. Green
1. не не пия
2. не не пия
3. веднъж месечно, освен ако няма проблем
4. Ако питат мен -  нормално, но тъй като първото е секцио шансовете ми намаляват   Crazy
5. Амиии аз съм от майките без суеверия и..... smile3508 трябва да призная че съм си накупила разни неща, като бодита и комплектчета и шапчица като бяхме с Майски3 иначе си имам от каката и за жалост не мога да се развихря  Rolling Eyes както ми се иска  hahaha
6. Още не сме мислили по въпроса  newsm78

Валари диоптъра наистина не е голям  Peace по скоро ако имаш други проблеми с очите, може да се наложи секцио.

Commelina офффф писнало ми е от компетентни мнения  #2gunfire Не им се вързвай и направо ги отсвирвай. И аз бях с малък корем 1-вата ама родих 3500/51,  2 седмици по рано, но само защото си имах контракции, както и сега през цялата бременност. И ми казаха да спирам хаповете, когато влязох в 9-тия. Сега определено съм по напред с материала  hahaha

jozyy аз вече съм се ориентирала - в Правителствена ще раждам, там раждах и първия път  Peace

Бишкота много се радвам, че всичко е наред  Peace

rumilota не ми се е налагало да пия  newsm78 , надявам се всичко да мине бързо  Praynig какво пише в нета? и само това ли ти каза доки?

# 707
  • Мнения: 2 214
Здравейте!
Отдавна не съм влизала при вас, а вие тук гледам интересни теми разнищвахте newsm78
Преди всичко можете да ми честитите сините гащи Thinking не че не исках розови ама както казва нашия татко "Да е живо и здрава а пък той ще си реши  какъв ще е" Joy
Да ви отговоря на някой въпроси.
1 Витамини не пия, въпреки че ми изписаха.
2 Желязо не пия, въпреки че ми изписаха
3 На ехограф се преглеждам някъде 2 пъти месечно, сега малко по рядко ще го правя.
4 Дърта съм 36 така че ще раждам цезарово с епидурална в частна болница. Цезарово има и други причини освен възрастта ми, епидурална щото искам да съм в кондиция когато се роди детето ми, в частна защото искам да присъства мъжа ми, защото искам да ми го дадът бебето веднага след раждането, щото искам епидурална, щото искам бебето да е при мен, защото възстановяването е по лесно и бързо от държавната.
5 За покупиките писала съм и преди, нямам скрупули и  суеверия, ако има нещо да става няма да е защото съм купила нещо, знаем че всяко суеверие има причина, преди хората не могли да си позволят да купят каквото и да било предварително защото смъртността е била много висока и това са били излишни да не кажа понякога застрашаващи бюджета на едно семейство разходи. Та по въпроса, купила съм си всичко почти, имам предвид от сериозните покупки, количка, столче за кола, шезлонг, легло, дрехи останаха ми дреболиите пеленки чаршавчета и всичко от аптеката, да и комплекта за изписване не съм купила.
Ако ви е интересно мога да сложа списъка който съм си написала и какво от него съм изпълнила, като имате предвид че под всяко нещо съм писала и каква марка и от къде да си го купя.
6 Нова година ще празнуваме в някой хотел (още не знам) където има минерална вода и чист въздух.
Ето ви един въпрос
Мислите ли да ползвате стягащ пояс или клин или колан след раждане.
Аз мисля и доста проучвания направих накрая бях стигнала извода че турдно ще си намеря това което искам тук в Бг, но вчера абсолютно случайно влезнах в един магазин и го видях.
Ето го



Commelina по късно ще ти изровя моя снимка от първата бременост да видиш какъв корем имах Shocked
Бях като слон, родих "Госпожо 3.100 ви е бебето" след като го измиха  и му исмукаха това с което беше се нагълтал и пак го мериха "ОООООООООООООО сори 2.900"

# 708
  • Мнения: 560
bzepic,  katilias ,  знам,че (-2.5) не индикация за секцио, но очната ми каза, че може малко да ми се увеличи от самото раждане. А не ми се слага над 3 диоптер още на 24 г.  Sad
От друга страна, при секциото нали има сраствания и пр. Пък и съм решила да раждам в друг град. Не знам как ще стане....

marinels , все искам да те питам коя е тази красвица на аватара ти?

Commelina , това с големината на корема и пъна тъпотия.
Ще ти дам един пресен, пресен пример. 2 мои притялки родиха миналата седмица. Едната беше ОГРОМНА и роди момиченце 3,200, другата беше с малък корем роди пак момиченце 4,100.
Направо се очудих и аз. А разликата в коремите им беше просто огромна.

# 709
  • Плевен
  • Мнения: 136
Не мога да се справя с лентичките.
За лексикона:
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Не пия никакви витамини
2. Приемате ли желязо? - Не е наложително
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - Два пъти в Ж.К. и ониози ден на Ф.М.Все пак е облъчване о щом няма нищо притеснително не е необходимо
4. Как възнамерявате да родите? - секцио както и предния път
5. Какви покупки сте направили досега? - никакви основните неща имам от каката ,но за изписването ще купувам ,малко по-късно пък и после всеки пристига с по нещо.
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - У дома с приятели
Бишкота,радвам се много за теб  хайде вече всичко да е зад гърба ти и оттук до края само хубави мигове,след това са гарантирани.
Някой питаше кой къде ще ражда ,отбележете ме Втора база-гр.Плевен

# 710
  • Мнения: 40
marinels , все искам да те питам коя е тази красвица на аватара ти?
Валари, много благодаря за комплимента, това съм аз на сватбата, зверски притеснена, защото гримьорката прави майка ми и кумата по 1 час, а за мен остави 10мин,мъжа ми беше пред вратата, а тя вътре ми слага основа Laughing Laughing Laughing

jozyy аз съм се ориентирала към Токуда, ако има някой друг натам?

Ето ви един въпрос
Мислите ли да ползвате стягащ пояс или клин или колан след раждане.
Аз мисля и доста проучвания направих накрая бях стигнала извода че турдно ще си намеря това което искам тук в Бг, но вчера абсолютно случайно влезнах в един магазин и го видях.
Да, мисля, стига да мога да го изтърпя, защото си купих един преди сватбата и така не можах да го сложа-адски стяга, вярно че това му е идеята, но... аз май прекалявам с капризите  Laughing Иначе аз видях добри неща в Данет (онлайн магазина) и бяха на поносима цена  Peace

# 711
  • София
  • Мнения: 117
ЧЕСТИТА НОВА ТЕМА!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Записвам се и аз със  stork-boy   Hug
Снощи сърфирах из нета  Grinning така да се каже и гледах бебите креватчета.За сега смве решили да не купуваме дървено легло, а една кошара. Вие как мислите кое е по-удачно и удобно  newsm78 аз си харесах кошара на дисни за игра и спане, ама още нз дали ще ми свърши работа

Здравейте Илияна и всички мартенски мами! Относно кошарите и леглата нямам опит, т.к. чакам първо детенце. Питала съм приятелки и мненията са  различни. Има много доволни от кошарките, но ми се струват нестабилни и ако бебчо е по-едричък не знам дали второто им ниво няма някой ден да пропадне ... Харесала съм си легло като люлка /която може да се застопори и да не се люлее/, от едната страна има шкаф с място за преобличане и 3 рафта отдолу. Става на юношеско легло или на бюро след това. Решетката се сваля и вдига с механизъм. Все пак мисля, че е рано да купуваме.

# 712
  • София
  • Мнения: 117
Добро утрооо  Hug
Силно кафе за разсънване и за един приятен и ползотворен ден

И сега един бърз лексикон  Mr. Green
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви?
2. Приемате ли желязо?
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често?
4.Как възнамерявате да родите?
5.Какви покупки сте направили досега?
6. Къде смятате да празнувате Нова година?
Благодаря  Grinning

1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Не пия витамини, старая се ч/з храната да ги набавям
2. Приемате ли желязо? - Не - за желязо ЕЛДА/ГРЕЧКА и 1 варено яйце на ден
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - На ЖК съм всеки месец и на 11,11 бях на ФМ. В началото се наложи да ме гледат всяка седмица, но това беше 3-4 пъти.
4.Как възнамерявате да родите? - В Окръжна болница "Св. Анна" София, където ходих на отворени врати вчера и смятам да родя там ни показаха родилното. Казаха, че не толерират планирано секцио без сериозни  медицински причини, ще се пробвам нормално.
5.Какви покупки сте направили досега? - утре смятам да купим количката, след много гледане по магазини и в нет-а съм избрала, имам порт-бебе, смятам да купя кошче за кола на старо 0-13 т.к. са скъпии ги ползваш 3-4 месеца
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - Не сме мислили

# 713
  • София
  • Мнения: 117
Мили мами, пишете ми мнения за колички и марки. Избрала съм Бертони -Плазма с 2 коша -летен и за новородено, 4 колела. Изглежда готино  и маневрена на живо. Чувала съм коментари за лошо качество на Бертони, но все пак смятам утре да  я купя, ако имаме късмет. Смятате ли, че е рано за мартенско бебче ноемврийска количка? Аз не обичам суеверията, но все пак ... количката е на промоционална цена и не искам да я изпусна. Благодаря предварително!

# 714
  • Мнения: 24
cvete_78 взела си директния код, а трябва да вземеш 1-вия който е phpBB код (за добaвяне във форуми, които не позволяват използване на HTML, включително за мнения и подписи във форумите на BG-Mamma)   и пак си го слагаш в профила,  на подпис

Anduli колко едро да е бебето  Shocked  все пак слонче не може да се роди. И достатъчно стабилни са, все пак не забравяйте, че в началото бебетата само лежат и започват по сериозната борба и дейност грубо след 6-тия месец /все пак зависи от бебо/ някои и по късно. Аз съм изгледала каката с такава кошара, а тя не беше от кротките  Joy  И не купуваш само ако си суеверна иначе няма проблем, много мами вече са си накупили всичко  Peace
За коша за кола не се ползва само няколко месеца, до над една година на детето  Peace зависи колко е едро, все пак пише 13кг.  Peace

Стихийно бедствие аз не съм ползвала такъв стягаш колан, но съм чула доста добри отзиви и също мислех да си взема един, но не знам от къде  newsm78 а и аз си мислех само за корема, а не и за краката  newsm78

# 715
  • Мнения: 3 622
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Prenatal
2. Приемате ли желязо? - не
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - веднъж месечно
4.Как възнамерявате да родите? - ако няма проблеми бих предпочела като първото ми раждане нормално
5.Какви покупки сте направили досега? - вчера купих три бодита с дълъг ръкав. Пуснала съм и поръчка в NEXT - бодита, чорапки, гащеризончета..... Като дойдат ще ги покажа
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - с приятели смятаме да си правим карнавал. На мене май ще ми е най - трудно да се маскирам.  Laughing

г-жа Стихийно бедствие би ли споделила каква марка е този колан след раждане, защото и аз възнамерявам да си купя

# 716
  • София
  • Мнения: 4 590
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Не за момента и ще гледам да ги избегна.
2. Приемате ли желязо? - Не, при мен е противопоказно.
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - Веднъж месечно, смятам че е достатъчно.
4. Как възнамерявате да родите? - Секцио, като първия път
5. Какви покупки сте направили досега? - Все още нищо, но сигурно скоро ще започна. Определено искам всичко да е готово преди раждането.
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - все още нямаме идеи
 Simple Smile

Аз първия път сложих съвсем обикновен стягащ колан (само на корема) още на 6-7 ден след секциото. Не съм питала кога може, сложих го по своя инициатива. Факт е, че доста бързо ми се прибра корема. Около 20-я ден мъжът ми ме попита за какво още го нося, като вече нямам корем. Simple Smile Не мога обаче да твърдя със сигурност, че той е помогнал.

И на мен този път шкембето ми се струва по-малък от предния път, а може и да си въобразявам. Не че има някакво значение това. Simple Smile

Последна редакция: чт, 25 ное 2010, 14:27 от passion

# 717
  • Мнения: 1 365
Здравейте мами!!!  bouquet Няма да попълвам лексикона, че отивам бързо в леглото... Вчера се чух с моята док и тя ме разпита - имам ли газове, имам ли разстройство, стяга ли ми се корема??? Ей такива работи... Каза да пия 3х2 но шпа и 3х1 магнерот, да се застопорявам в леглото, защото можело да се наложи и в болница да ме вкара и днес да се чуем след 14,00часа. Също така ми наложи и диета препечен хляб, сирене и чай... Да е по-лека храната.
Снощи много ме болеше коремчето ниско долу, днес като че ли болката се е качила малко по-нагоре... newsm78 Но определено не е толкова силна, колкото вчера. Аз вчера едва ходех, да не говорим, че ми стана лошо и едва не припаднах... Гадна работа...  Tired Но ще полежа няколко дни, определено не ми се влиза в болница...  Naughty
Пожелавам ви приятен и слънчев ден!!!  Hug Аз се позиционирам в леглото... Whistling

# 718
  • Мнения: 24
Да ви питам мами, къде мислите да запишете бебето, при кой педиатър? Мислили ли сте?

 котенце 1 пожелавам да се оправяш бързо, стискам палци  Peace  Hug

passion какво ти беше първото раждане, нормално или секцио?  Hug

# 719
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен!
Отдавна не съм писала.....а вие доста сте изписали  smile3501
Няма с какво да се похваля .... по-скоро мога да се оплача.....така ме боли гърба и опашната кост, че не мога да ви опиша. Вероятно идва от седенето по цял ден в офиса  ooooh! Ама за съжаление нямам избор - ще изтърпя още малко. Мисля до края на годината да съм на работа и след това вече в почивка!  nuts

г-жа Стихийно бедствие, моля те да дадеш твоя списък, би ми било интересно, предвид че за първи път се сблъсквам с това и предполагам, че на другите мами също ще им е интересно.

Бишкота, радвам се за теб и за беба!  Hug

А сега да отговорим на въпросите на Amanita ( хубава идейка...можем да допълним и с още въпроси)
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Да, изписаха ми PregnaCare +
2. Приемате ли желязо? - Не ми е предписан и се надявам да не ми бъде  Wink
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - само един път месечно
4.Как възнамерявате да родите? - предпочитам да е нормално  Praynig
5.Какви покупки сте направили досега? - никакви още
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - все още не сме мислили

Общи условия

Активация на акаунт