МАРТенче рита с крачета, мама го вече усеща - тема 6

  • 31 188
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7
Не съм се включвала отдавна, но ви следя най-редовно.Хайде и аз да дам малко инфо за статистиката:
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Да, пия.Първо бях на Прегнакеър омега плюс, а сега пия Гестинвит омега +фолиева киселина
2. Приемате ли желязо? - Не, макар че днес си взех резултатите и хемоглобинът ми е паднал на 115.Доки каза да опитам първо с храната - повече месо (варено и без подправки), лимони, мед, ядки......
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - Веднъж на 20 дена.Тъй като ми установиха миомен възел в началото се налага по-често наблюдение.Ходя един път месечно в държавната болница и един път на частно.
4. Как възнамерявате да родите? - Мисля да е секцио, но май ще е така и по медицински причини, че с този миомен възел, няма как....Освен това мн съм страхлива и ме е страх от нормалното раждане, макар че секциото също не е лесно.
5. Какви покупки сте направили досега? - Нищо, освен че взех прежда, за да може баба да ми наплете някои нещица.Тя ги прави много красиви.На почти всичките ми приятелки е изплела.
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - Все още нямаме идея, но може би заедно с приятели някъде Simple Smile



# 721
  • Мнения: 861
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви?
Да, PregnaCare Plus
2. Приемате ли желязо?  
Не, защото за момента не ми е неоходимо
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често?
По един път през последните 2 месеца, но първите 3-4 месеца ходех по-често по собсвено желание - на около 3 седмици
4.Как възнамерявате да родите?
Предпочитам нормално, ако не се наложи по някакви причини да е секцио
5.Какви покупки сте направили досега?
Още не съм пазарувала нищо, но съм си набелязала някои неща. Като изляза отпуска ще се отдам на това удоволстие изцяло.
6. Къде смятате да празнувате Нова година?
Нямаме конкретни планове, но ще е в къщи или на гости. Не искам да пътуваме тази година.

За педиатър - февруарките обсъждаха тази тема наскоро и там една мама спомена добра лекарка в кварталната ни поликлиника. Мисля първо нея да проверя. Ако не ми допадне, най-вероятно ще попитам една приятелна, която е доволна от тяхната и пак не ми е много далече от вкъщи.
За болница за раждане - още не съм избрала.
Аз пък да попитам за количките - към какви сте се насочили - комбинирани или 3 в 1?

# 722
  • Мнения: 560
Момичета започвайте да гласувате за име на новата темичка:

1. Като мартенички бели и червени, идват мартенските бебета засмени!
/mama_vessy/


2. В МАРТенското тумбаче, расте, ритка и се смее малкото юначе
/Валари/

3. През март щъркел бебе ще ни донесе, което мама гордо на ръце ще понесе
/Ina78/

4. Страхотна сме комбина - МАРТенска дружина
5. МАРТенската ни дружина,навлиза в последната третина
6. Март все още е далече, спи на топло МАРТенско човече
/jozzy/

7. Бебчето в коремчето расте, през март радост ще ни донесе
/catwalk/

ПС: Аз съм за Номер 4

# 723
  • Мнения: 0
Аз съм за      5. МАРТенската ни дружина,навлиза в последната третина

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 297
2. В МАРТенското тумбаче, расте, ритка и се смее малкото юначе
/Валари/
Peace

Mur, ние за количка засега сме се спрели на комбинирана, по простата причина, че ни е тясно и като омалее кошът за новородено, ще се чудим къде да го сложим. Гледахме Бертони Плазма и Карера с отделни кошове, но зимният кош е с едно дебело покритие, някакъв дебел зимен плат, в което не си представям лятото в жегите как ще издържи бебето. А ако се махне, остава гол картон. Това ме отказа от нея. При по-високия клас колички сигурно ще е измислено по-добре, но ние гледаме в този ценови диапазон.

# 725
  • София
  • Мнения: 117
2. В МАРТенското тумбаче, расте, ритка и се смее малкото юначе
/Валари/
Peace

Mur, ние за количка засега сме се спрели на комбинирана, по простата причина, че ни е тясно и като омалее кошът за новородено, ще се чудим къде да го сложим. Гледахме Бертони Плазма и Карера с отделни кошове, но зимният кош е с едно дебело покритие, някакъв дебел зимен плат, в което не си представям лятото в жегите как ще издържи бебето. А ако се махне, остава гол картон. Това ме отказа от нея. При по-високия клас колички сигурно ще е измислено по-добре, но ние гледаме в този ценови диапазон.

Имам същия проблем с пространството и двата коша, но Бертони Плазма като че ли ми допада повече от комбинираните, макар, че първият ми избор беше комбинирана -Чиполино Перфекта. Вижда ми се тясно кошчето на Перфекта и това ме разколебава. Освен това коланите за захващане на бебо в седящото положение, при лежащо не е ясно къде отиват и дали няма да убиват на гръбчето. Мислех да сложа порт-бебето вътре, но може да не влезе за 1-2 см. За това, че зимният кош е дебел имай предвид, че  през март все още е студено  и поне до май е така а бебо ще е още твърде малък ... После ще остане само на дюшечето, което има и дебелото отдолу може да се замени с тъничка пеленка ...Така го мислех аз за себе си. Очквам МНЕНИЕ! Успех

# 726
  • София
  • Мнения: 117
Направих си лентичка и пробвам дали ще излезе след публикация

# 727
  • София
  • Мнения: 181
Здравейте и от мен сладурки   bouquet

Ауууууууууу, тя новата тема чука на вратата Hug

Аз съм за 5. МАРТенската ни дружина,навлиза в последната третина Hug

Мама Веси, радвам се,че всичко е наред , така и ще бъде-сигурна съм Peace

Да отговоря на анкетата:


1. Пиете ли витамини - Да, пия. Прегнакеър
 2. Приемате ли желязо? - Не
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често. Да всеки месец на ЖК
4. Как възнамерявате да родите? - Определено нормално, ако няма някакви индикаций в последният момент.

5.  Какви покупки сте направили досега? - Абсолютно всичко Embarassed, таткото повлече крак с количката, а аз като добър последовател всичко останало.

Вчера взех( всеки път си казвам стига толкова), но. Embarassed.............страхотно плюшено гащеризонче, хавлийка (като на големите с коланче

и качулка и още един комплект).Просто ме сърбят ръцете Laughing


6. Къде смятате да празнувате Нова година? -вкъщи

# 728
  • София
  • Мнения: 117
Помощ за лентичката на бременността ... Какво да правя с кодовете, които ми генерира приложението за да се прикачва лентичката в публикациите ми? Благодаря!

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Anduli, и ние между Перфектата и Плазмата се чудим  Mr. Green Но везните накланят към Перфектата. По-скоро аз ги накланям, а таткото няма избор  Joy Даже мисля, ако утре вечер случайно я открием в 1 от 2-та Пловдивски Хиполенд-а, направо да я взимаме.
За коланите не съм обърнала внимание, не знам. Ще питам в магазина. А ти за какво дюшече говориш - към количката (Плазмата) няма дюшече. Да не би да имаш предвид комплектите за количка от постелка и пеленка, които се купуват отделно?
За мен март-април месец си е топло. Особено като е облечено и завито бебето. Знам ли, не съм гледала деца досега, но като се сетя тази година април каква жега беше Simple Smile

Между другото, в магазините (Вис Виталис и Хиполенд) питахме продавачките да ги сравнят и да ни кажат коя е по-добра, но така и не ни препоръчаха. Еднакви били и не давали дефекти.

За лентичката, копираш линка, който е за форуми и си го слагаш в подпис в профила.

Последна редакция: чт, 25 ное 2010, 15:02 от Commelina

# 730
  • София
  • Мнения: 117
Anduli, и ние между Перфектата и Плазмата се чудим  Mr. Green Но везните накланят към Перфектата. По-скоро аз ги накланям, а таткото няма избор  Joy Даже мисля, ако утре вечер случайно я открием в 1 от 2-та Пловдивски Хиполенд-а, направо да я взимаме.
За коланите не съм обърнала внимание, не знам. Ще питам в магазина. А ти за какво дюшече говориш - към количката (Плазмата) няма дюшече. Да не би да имаш предвид комплектите за количка от постелка и пеленка, които се купуват отделно?
За мен март-април месец си е топло. Особено като е облечено и завито бебето. Знам ли, не съм гледала деца досега, но като се сетя тази година април каква жега беше Simple Smile

За лентичката, копираш линка, който е за форуми и си го слагаш в подпис в профила.

Хиполенд София има 5 годишнина утре и в магазините само УТРЕ правят 25% отстъпка. Провери на сайта на хиполенд, мисля, че важи за цялата страна! Перфектата стои изправена в сгънато положение и това ми харесва ... но не е достатъчно за решението. Пиши ако можеш някой плюс на тази количка, за който не се сещам. И ако не се засечем днес във форума, пиши дали сте ходили и каква сте купили. Аз също ще споделя инфо! 10х за лентичката! До скоро

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 3
Привет момичета,

мен ме грабна това заглавие:

1. Като мартенички бели и червени, идват мартенските бебета засмени!
/mama_vessy/

Има ли някоя мама, която да се е ориентирала към раждане във Вита и при кой доктор? Аз искам там да раждам, пък и там е лекаря, който ми води ЖК.

# 732
  • София
  • Мнения: 181
Anduli , след като завършиш лентичката, копираш най-първият за форуми Peace

Поставяш в подпис на твоят профил и даваш промени профила.

Трябва да стане, къде ще ходи
Wink

# 733
  • Варна
  • Мнения: 256
Аз гласувам за
1. Като мартенички бели и червени, идват мартенските бебета засмени!
/mama_vessy/

Количките са ми голяма дилема. Първо харесах една 3 в 1, че и я сънувам  Blush. В последствие видях една комбинирана с порт-бебе, чували, кошче за кола и сега съм в голяма чуденка.
Преди малко пък на улицата видях една количка на Чиполино, която ми направи много хубаво впечатление заради големите и стабилни гуми, които имаше  Wink

# 734
  • София
  • Мнения: 117
Аз гласувам за
1. Като мартенички бели и червени, идват мартенските бебета засмени!
/mama_vessy/

Количките са ми голяма дилема. Първо харесах една 3 в 1, че и я сънувам  Blush. В последствие видях една комбинирана с порт-бебе, чували, кошче за кола и сега съм в голяма чуденка.
Преди малко пък на улицата видях една количка на Чиполино, която ми направи много хубаво впечатление заради големите и стабилни гуми, които имаше  Wink


Гласувам за
1. Като мартенички бели и червени, идват мартенските бебета засмени!

А с лентичката и картинката най- после стана! Wink Благодаря на всички!

Общи условия

Активация на акаунт