Прием в детски ясли гр.Варна - 2010/2011 г. - 1

  • 46 611
  • 779
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 1 106
Приема в чистите ясли е по входящ номер, когато ви дойде реда, кандидатства се през цялата година. В ОДЗ яслени групи е на случаен принцип, кандидатства се до 10 май.

Иначе за инфо, вчера беше родителската среща на нащата ДГ (Слънчева дъга), моята дъщеря е приета, аз очаквах че приема ще е чак септември, оказа се, че имат някаква инструкция от общината и директорката апелираше за толерантност към родителите да отписват децата си от яслите, за да има места за малките и да ги записват в градините още от юни или юли. Повечето родители така направиха. Така че ще се освобоят доста места сигурно. Дано и по другите градини са процедирали по този начин. Аз освобождавам 1 ясленско място от 1-ви юли още.

# 751
  • Мнения: 8
Ako e taka naistina,za6to togava ot priema april mesec sa prieti deca s mnogo razli4ni nomera ot 1000 do 4000 i ne6to,ne bi li trqbvalo te da sa s poredni nomera ili pone blizki edno do drugo?

# 752
  • гр. Варна
  • Мнения: 124


Иначе за инфо, вчера беше родителската среща на нащата ДГ (Слънчева дъга), моята дъщеря е приета, аз очаквах че приема ще е чак септември, оказа се, че имат някаква инструкция от общината и директорката апелираше за толерантност към родителите да отписват децата си от яслите, за да има места за малките и да ги записват в градините още от юни или юли. Повечето родители така направиха. Така че ще се освобоят доста места сигурно. Дано и по другите градини са процедирали по този начин. Аз освобождавам 1 ясленско място от 1-ви юли още.

Ние посещаваме в момента ясла"Роза" и сме приети в детска градина "Незабравка".Директорката на яслата лично помоли всички деца, приети на градина да се изписват по най бързия начин, за да се освободят места за нови дечица.За едната градина родителската среща за приетите деца е на 07.06, а за другата градина е на 08.06.Така че до 10 юни ще се знае колко бройки ще се освободят за ДЯ"Роза".

# 753
  • Мнения: 135
Всичко хубаво момичета, но информацията, която давате е за чистите ясли.
А по въпроса с яслените групи към ОДЗ-тата? Тези, които са резерви, включително моето дете, какво следва да направят? В района ми няма чисти ясли, а доколкото знам се кандидатства само по район. Confused
Въобще има ли някаква надежда за ново класиране или да се отказвам да следя за тази година темата... Cry

# 754
  • Варна
  • Мнения: 1 106
За ОДЗ е зверски трудно да се освободят места. Че кой е този район без чисти ясли, чак ми е странно...

# 755
  • Мнения: 7
може би има предвид владиславово- той е без чиста ясла.
Значи, в яслите приема не е на случайно генерирано число, а по реда на подаване на заявления.....мислех да пробвам и в чиста ясла,  защото в ОДЗ сме дълбока резерва, но мислите ли че има някакъв смисъл, щом е такъв принципа....кой знае колко хиляди деца чакат...

# 756
  • Мнения: 5 254
Ние подадохме за чиста ясла декември 2010 г., числото ни е малко над 4100. А доколкото разбра още не са приети децата с 2000  Rolling Eyes

# 757
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ние подадохме за чиста ясла декември 2010 г., числото ни е малко над 4100. А доколкото разбра още не са приети децата с 2000  Rolling Eyes

Хахахха.Радина, ти чакаш да приемат първо тия с 2 000 ли?

# 758
  • Мнения: 5 254
Ами и аз не знам, обърках се вече. Хич не знам кой, къде и кога се приема. Гледам сега списъците в чистите ясли има различни номера, значи не е точно така, както аз си мислех.  Rolling Eyes

# 759
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ами и аз не знам, обърках се вече. Хич не знам кой, къде и кога се приема. Гледам сега списъците в чистите ясли има различни номера, значи не е точно така, както аз си мислех.  Rolling Eyes

Първо влизат по-големите номера, или имат поне повече шанс. Тоест вие с 4000 имате по голям шанс от тези с 2000.

# 760
  • Варна
  • Мнения: 323
Ами и аз не знам, обърках се вече. Хич не знам кой, къде и кога се приема. Гледам сега списъците в чистите ясли има различни номера, значи не е точно така, както аз си мислех.  Rolling Eyes

Първо влизат по-големите номера, или имат поне повече шанс. Тоест вие с 4000 имате по голям шанс от тези с 2000.

И защо така мислиш? Входящия номер е във възходящ ред? За ОДЗ се теглят случайни числа с тежест и влизат първо с 9, после с 8 и тн....За чисти ясли защо няма ясно инфо никъде?

Звънях днес в "Приказен свят", но никой не ми вдига....уж да питам директорката, но като чета май и те не дават еднакво инфо...

# 761
  • Варна
  • Мнения: 98
За чистите ясли аз като подавах директорката ми каза, че са по ред на подаване, т.е. влизат по ред на записване първо по-малките номера и после по-големите, като разбира се ако дойде дете с предимство то ще измести дете без предимство. Затова има приети всякакви числа, те в момента могат да приемат с число примерно 2000, но ако дойде дете с предимство и се запише сега ще бъде с номер 5000 примерно, но пак ще влезе, просто защото има предимство. Случайните числа важат само за яслените групи към ОДЗ-та и градини, в чистите ясли е по ред на подаване, ти можеш да си подадеш документите още като се роди детето и да кажеш, че искаш да участва в класиране след 2 години и то май така вече трябва да се прави, за да имаш някакъв шанс да влезеш ако си без предимства. Това важи само за чистите ясли, за ОДЗ-та се подават документи всяка година.

# 762
  • Мнения: 676
За чистите ясли аз като подавах директорката ми каза, че са по ред на подаване, т.е. влизат по ред на записване първо по-малките номера и после по-големите, като разбира се ако дойде дете с предимство то ще измести дете без предимство. Затова има приети всякакви числа, те в момента могат да приемат с число примерно 2000, но ако дойде дете с предимство и се запише сега ще бъде с номер 5000 примерно, но пак ще влезе, просто защото има предимство. Случайните числа важат само за яслените групи към ОДЗ-та и градини, в чистите ясли е по ред на подаване, ти можеш да си подадеш документите още като се роди детето и да кажеш, че искаш да участва в класиране след 2 години и то май така вече трябва да се прави, за да имаш някакъв шанс да влезеш ако си без предимства. Това важи само за чистите ясли, за ОДЗ-та се подават документи всяка година.
Точно така, аз подадох заявление за сина ми-още нямаше 5м.,но още не е приет де.

# 763
  • Мнения: 3 927

оказа се, че имат някаква инструкция от общината и директорката апелираше за толерантност към родителите да отписват децата си от яслите, за да има места за малките и да ги записват в градините още от юни или юли. Повечето родители така направиха.
Това е някаква проява на човечност, браво!!!
Направо не мога да повярвам...

# 764
  • Мнения: 8
Maleeee ,zna4i nqma smisal da 4akam az,nie sme nomer 4000 i .........,mi toi qnuari 6te stane na 3,i posle kakvo 6te trugne na gradina(ako go priemat) nai rano uni,mi toi 6te e stanal na 3 i polovina Shocked.Tova polojenie napravo e ujasno!

Общи условия

Активация на акаунт