За прекаленото окосмяване при някои жени! Тема 2

  • 69 503
  • 390
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 38
леко спиртче и кремче  Hug

# 331
  • Мнения: 0
Не си бръсна носа,а ги махам с депилтоар,някой ще каже,че е същотото.При мен психологическия проблем е голям,не се чувствам добре в кожата си

# 332
  • Мнения: 0
Някой от Вас маха ли си космите по деколтето,едва ли, само аз съм така Sad

# 333
  • Мнения: 4 370
А бе да ти кажа, не си ги махам, но не е като да нямам и там косми. Обаче обичам да си акцентирам на деколтето и мъжете винаги са забелязвали бюста ми. Предполагам, че ако минаваш леко с епилаторче от време на време, ще пооредеят.

# 334
  • Мнения: 3 609
Вече не зная какво да правя..Ходила съм и на фото, и на елос и на лазер.. имах мъхчета в областта на бакенбардите, и леко към бузите, и реших да ги махна. Косата ми е тъмна и като цяло си имам окосмяване  ooooh! След поне 5-6 процедури в Пикасо..не само че няма никакъв ефект, ами и станаха много по-дълги и черни!! Като косми!  ooooh! Отидох на консултация в Аесте клиник при д-р Денкова..уж и за лицето, понеже имам разни черни точки и т.н... пуснах си хормони..всичко е в норма. Тя ми препоръча техен лазерен център, но цените на процедурите за тази зона са над два пъти по -скъпи от Пикасо и се чудя дали има смисъл или да продължа по стария начин.. може би трябва постоянство..  Thinking Не знам и аз.., но определено ми е голям комплекс, никога не си връзвам косата, мразя някой да ме заглежда отблизо..и ред други лудости, които за съжаление може би са ви познати..  Sad

# 335
  • Мнения: 681
И при мен лазерът нямаше ефект, а фотото има. опитай да смениш!

# 336
  • Мнения: 20 238
Моя близка прави лазерни епилации на лицето в Пикасо цяла година и нямаше никакъв ефект. В последствие четох доста не хубави коментари за тях.

# 337
  • Мнения: 1 539
Някой от Вас маха ли си космите по деколтето,едва ли, само аз съм така Sad

Аз -да. Иначе няма да мога да сложа блуза с деколте. Но най-големия ми проблем е гърба.

# 338
  • Пловдив
  • Мнения: 1 275
На мен проблема ми е само корема  ooooh! другаде не ми пречат  Tired ама корема ми идва малко в повече  Crossing Arms

# 339
  • Мнения: 4 370
В книгата на Мермерски "Енциклопедия на народната медицина и здравето" открих няколко рецепти срещу окосмяването.
Първата някой вече е беше писал в темата, но не знам дали някой я е пробвал, понеже никой не съм чела за отзиви  Grinning

Първа рецепта от лечителка - гр.Луковит тел. 52-59
Тя е открила рецептата случайно след като е правила вана с отвара от полски хвощ. 4-5кг полски хвощ се заливат с 10л вода и ври докато водата остане на половина. Прецедената отвара се изсипва и размесва с водата от ваната. След 30мин. престой във ваната установила с учудване, че всички косми по тялото и краката й са изчезнали.

Втора рецепта от Марийка Доджикова - гр.Велинград, ул.Й.Ходжинов 3
Изпържете 200гр цвят от невен в 250г мас. Оставете така 10ч. Пригответе си и половин чаша сок от билката змийско мляко. Там където са космите, мажете с памуче натопено в змийското мляко. Стои се с намазаното място 2ч, след което лицето се измива и намазва със сместа. Процедурата продължава докато се изчистят космите.

Трета рецепта за косми на горната устна. Разрязва се един незрял (зелен още) орех и се втрива пресният сок от него на горната устна. Повтаря се докато опадат космите.

# 340
  • Мнения: 507
Цитат
Трета рецепта за косми на горната устна. Разрязва се един незрял (зелен още) орех и се втрива пресният сок от него на горната устна. Повтаря се докато опадат космите.

Не съм наясно дали действа тази рецепта, но тук трябва малко по внимателно. Първо зеления орех да се обели от черупката и след това да се втрива над горната устна или където и да било. Черупката много силно боядисва в кафяво и гори кожата.
Вероятно в рецептата се има предвид прозрачно-желеподобния сок вътре в неоформената ядка, така че не виждам да е нужна черупката

# 341
  • Мнения: 4 370
Аз пък си помислих точно че зелената част трябва да се втрие, но като знам как цапа и се чудех кой ще се нацапа по подобен начин.  Laughing

# 342
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
извинявай, но понятието "винаги" е далеч от реалното положение.
 Naughty

а пъпките след коламаска на горната устна се предотвратяват със спирт и нанасяне на крем последователно няколко пъти.
Почти всички жени имат мъхче под носа Peace , но не всички ходят обринати.


за врастналите косми наистина лек не съм намерила все още. краката ми са целите на петна  Sad Sad
Моли, не съм чела всичките ти постове, но ако ползваш епилатор, веднъж на две-три епилирания, минавай с бръснача. Така подкожните косъмчета не се задържат и не растат толкова много под кожата. При мен действа.
Другият вариант е да си правиш веднъж седмично скраб на тялото, за да не им позволяваш да враснат.

# 343
  • Мнения: X
Да се запиша и аз при вас.Също като Елънче най-много ме дразнят космите по корема,направо умирам от яд като си ги погледна.Имам си машинка за кола маска и си ги махам,но като почнат да растат и докато “станат готови“ за следващо махане,просто полудявам.От едно известно време ми излизат и по-тъмни косъмчета и около ореолите на гърдите,дърпам си ги с пинсета,по 3-4 косъчета на гърда са.Питайте ме защо въобще започнах да ги махам  ooooh!
Мустак си имам съвсем нормален,махам го и него с кола маска.От едно известно време обаче ми излиза по едно черно косъмче на брадичката,което също махам с пинсета.Прави ми впечатление обаче,че веднъж ми излиза след 3 месеца,друг път след 3 седмици  Thinking Thinking.Обяснявам си го с това,че съм с ПКЯ и спрямо тяхното състояние в момента,съответно и на косъмчетата.
Извинявам се за обясненията и дългия пост ако съм досадила  Hug

# 344
  • Пловдив
  • Мнения: 1 275
.◦♥Жана♥◦. 1:1  все едно аз съм го писала (с мааалки разлики)  Laughing Hug
Малелеее  ooooh! оня ден бях на кола маска на триъгълника  #Crazy Shocked за първи път.... не искам да ви описвам ужаса,който изпитах след хиляди години бръснене.Но мисля да продължавам с колата.

Общи условия

Активация на акаунт