Отговори
  • Мнения: 0
   Незнам как да опиша това което ми се случи и дали това е подходящата тема във форума,ще помоля модератора да я прехвърли в правилния раздел и да коригира заглавието.Попаднах на дискусия за въпросния ресторант във вашия форум и затова пиша тук за да ви предпазя от това което ми се случи днес на мен.
  За нищо на света на посещавайте въпросния ресторант.Там ми се случи едно от най лошите неща в живота,а реакцията на персонала беше неадекватна.Ако не беше мутробаронско заведение сигурно щях да ги съдя,но за съжаление с такива в България оправия няма,а и какво като ги осъдя като случката неможе да се върне назад.

  Години наред посещаваме друго заведение,но на 07.11.2010 поради атрактивния външен вид решихме с жена ми да обядваме там.

 Поръчахме си супи и пилешки хапки и сирене по Тракийски,супите бяха що годе,пилешките хапки бяха горчиви/по безвкусни никога не съм пробвал/проблема обаче беше със сиренето по Тракийски,когато ми го донесоха беше адски горещо,отхлупих капака с помоща на сълфетка и в момента,в който исках да го разбъркам с вилицата,яйцето отгоре гръмна като бомба в очите и лицето ми и ме изгори,това че целия бях в яйце е най малкия проблем,но очевидно извадих късмет,че не ме обезобрази и не ослепях,за стреса който изживяхме с жена ми,добре че детето играеше далеч от масата няма да говоря,помрачиха ми иначе прекрасната почивка,сервитцорките седяха в неведение и трябваше да настоявам да говоря с оправителя,някакво мутро тарикатче,дойде с крем дефламол в ръка да ми се извинявя/това ме навежда на мисълта,че не им е за първи път/явно са го готвили в микровълнова и е било въпрос на време да гръмне.

 Благодарен съм на Господ,че ми няма нищо фатално,освен болка в окото и силно преживян стрес и съм благодарен,че въпросното яйце на гръмна в очите на жена ми или на дъщеричката ми.

 За нищо на света не посещавайте въпросния ресторант!!!!!

Последна редакция: пн, 08 ное 2010, 00:20 от Mamma

# 1
  • Мнения: 11 569
А ако сакатлъка стане у вас?
 

# 2
  • Мнения: 0
А ако сакатлъка стане у вас?
 

 В смисъл?Как ще стане като яйце в микровълнова не се готви.Можело е да гръмне в кухнята,в ръцете на сервитьорката,можеше да пръсне капака на масата и да пострадаме,то гръмна когато махнах капака и мислех да го разбъркам,можеше да ме обезобрази.
 Гръмна като бомба!!!Какъв е този готвач,управител и какво е това заведение???Това се питам?

# 3
  • Мнения: 11 569
Готви се, готви се. Почети малко.
Мен бойлер ме е гърмял, ти за едно яйце.

# 4
  • Мнения: 6 039
Аз микровълнова фурна нямам, и не ползвам, но яйце ми е гъмяло в лицето и олио ми е пръскало в очите.. Готвя с очила. Sunglasses
Толкова драматично започва авторът, че си помислих най-лошото.

Последна редакция: нд, 07 ное 2010, 23:45 от Malenna

# 5
  • Мнения: 5 539
Готви се, готви се. Почети малко.
Мен бойлер ме е гърмял, ти за едно яйце.
Малко ли е?
Ужасна случка! Но нищо вече не може да ме учуди в родните заведения за ОХ.

# 6
  • Мнения: 0
Готви се, готви се. Почети малко.
Мен бойлер ме е гърмял, ти за едно яйце.
Ти май не си добре.Приемаш за нормално храната ти да се взриви в лицето ти все едно са сложили пиратка от най силните в нея,при това,че е почти вряла.Аз съм мъж на 28 години,а не женчо.Това,че пиша тук е за това да предпазя други хора да не посетят злополучното заведение и да си останат без око.
 Нямаше да се учудя да ме излъжат със сметката,да ми сервират развалена храна,да ме залее сервитьорката,но да гръмне храната ми в лицето..........

# 7
  • Мнения: 11 569
И как така преди да пишеш се регистрира?
Предполагам, че досега са ти са се случвали и по- фундаментални издънки, но не си предупреждавал тук?

# 8
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 085
Ние редовно правим разни гювечета и други манджи с яйце в МВ. Айде, да не правиш да, ама да не знаеш, че се прави... Не ми е гърмяло яйце, но не е изключено да се случи. И, ако стане, повече няма да си ходя вкъщи Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 11 569
 hahaha Ми тъй де, ако ти извади окото това яйце, а? Crossing Arms Без къща и око. hahaha
 

# 10
  • Мнения: 862
Аз също правя гювечета в микровълновата, но след като чукна яйцето, леко го набождам с клечка за зъби.  Това го научих по неволя, след като и на мен ми гръмна яйце в ръцете (лицето го опазих  Simple Smile )

Случката е изключително неприятна и за съжаление освен да не ходиш повече в този ресторант, друго май не можеш да направиш  Sad

# 11
  • Мнения: 4 585
Е, аз сега, като не знам кой е ресторанта, как ще се предпазя от гърмящото му яйце?

  За нищо на света на посещавайте въпросния ресторант.
Каква ми е файдата от темата. newsm78 Те всички са мутробароновски, добре, че не съм скиор.

# 12
  • Мнения: 12 668
Я кажи сега кой е твоят ресторанвт.

# 13
  • Мнения: 5 370
Вълк, сори, ма или не си допил кафето, или очите не си измил.

Родопско село си пише в заглавието.
Микровълнова у дома е забранен уред. Поне това можем да си спестим.
А на човека не виждам що чак толкова му се нахвърлихте. И ако стане у дома, вината си я нося АЗ, но в ЗОХ това няма начин да се случи, защото не си готвя аз.

# 14
  • Мнения: 4 585
Не съм си сложил очилата, прочетох за някакво родопско село Велинград.

# 15
  • Мнения: 1 536
Аз също правя гювечета в микровълновата, но след като чукна яйцето, леко го набождам с клечка за зъби.  Това го научих по неволя, след като и на мен ми гръмна яйце в ръцете (лицето го опазих  Simple Smile )

Случката е изключително неприятна и за съжаление освен да не ходиш повече в този ресторант, друго май не можеш да направиш  Sad
Счупено яйце върху гюведже и гръмва?Аз не бях и чувала ,мислех,че само цяло яйце не се слага в микровълновата.
Не ми се е случвало ,но ще имам едно на ум вече...... newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 3 099
Пак се размита конкуренцията по възможно най-безплатен начин...

# 17
  • Мнения: 1 788
Случилото се е тъпо, наистина.
Може би единственото, което е можело да направи персоналът, е това да Ви предупреди предварително какво може да стане.
Но ако за такава случка в Париж (например), ще Ви се извиняват през целия престой и ще Ви нахранят без пари, то тук, в България освен едно "Извинете за случлото се!", друго няма да получите.
Твърде далече сме още от такива отношения.
Затова нека първо се оправим с развалените, студени, стари храни по заведенията, пък тогава да следим за такива грешки.

# 18
  • Мнения: 5 370
Пак се размита конкуренцията по възможно най-безплатен начин...
По принцип съм съгласна с повечето твои мнения, Ив, но ако тази тема беше пусната от човек с повече мнения, да речем, няколко хиляди, пак ли така щяхме да мислим?

# 19
  • Мнения: 4 120
На два пъти ми се е случвало в домашни условия, не знаех тогава също, че не се слага яйце в МВ. Единият път толкова силно гръмна, че отиде лампата на МВто:) При мен обаче неприятните последствия бяха ужасното чистене на разпръснатото на милиарди парченца яйце, полепнало навсякъде. Втория път като се случи го бях продупчила. Повече НИКОГА яйце в МВ.
 Би трябвало персонал в заведение за обществено хранене да го знае това, много неприятна случка.

# 20
  • Мнения: 12 668
Пак се размита конкуренцията по възможно най-безплатен начин...
По принцип съм съгласна с повечето твои мнения, Ив, но ако тази тема беше пусната от човек с повече мнения, да речем, няколко хиляди, пак ли така щяхме да мислим?

Не, Жози, нямаше така да мислим. Ще помислим, че иска да сподели. Но да се регистрираш специално за това и да кажеш категорично - Никога не посещавайте това заведение...


# 21
  • Мнения: 60
а как беше яйцето - с черупката или без ?

# 22
  • Мнения: 4 275

Благодаря, че сподели.  Hug Ако някой ден попадна във Велинград, това ще е първият ресторант, който ще посетя.  Hug
Сигурно прави впечатление с "атрактивния външен вид".  Hug

# 23
  • Мнения: 9

 


 В смисъл?Как ще стане като яйце в микровълнова не се готви.Можело е да гръмне в кухнята,в ръцете на сервитьорката,можеше да пръсне капака на масата и да пострадаме,то гръмна когато махнах капака и мислех да го разбъркам,можеше да ме обезобрази.
 Гръмна като бомба!!!Какъв е този готвач,управител и какво е това заведение???Това се питам?





 
 Нямаше да се учудя да ме излъжат със сметката,да ми сервират развалена храна,да ме залее сервитьорката,но да гръмне храната ми в лицето..........


           Вие наистина ли не разбирате къде му е болката на човека?
           Не в обслужването, не  Naughty
           Болката му е в Готвача. Ми` що пък незнае, че яйце не се слага в гюведже, което се готви в Микровълнова. Tired

           Но пък е истина, че човек се учи докато е жив, ей на, от 15 години правя гюведжета в Микровълнова /щото е написано в МВ да не се слага цяло яйце, ама с черупката, е тогава ще гръмне разбира се/, не ми е гърмяло никога, ама знае ли човек... newsm78 Simple Smile
          

# 24
  • Мнения: 5 370
Не, Жози, нямаше така да мислим. Ще помислим, че иска да сподели. Но да се регистрираш специално за това и да кажеш категорично - Никога не посещавайте това заведение...



Да ти кажа, и аз бих реагирала така, честно. И в частни разговори , когато съм говорила за някой хотел/заведение, точно така съм препоръчвала, въпреки че тук съм далеч по-сдържана в критиките.

За готвенето в МВ...въобще не искам да говоря, това е под всякаква критика, но...ще кажете, така се прави. Tired

# 25
  • Мнения: 1 092
Е, не ... евала на въображението на някой хора....  Wink

# 26
  • Мнения: 12 668
За хотели, за заведения, и най-много за лекари -  за едни е ад, за други - най-доброто.
Лошата реклама също е реклама.

За готвене в МВ - цяло яйце - не. Но съм прекарала много яйца, не ми е гърмяло.  Че не е вкусно - не е.

# 27
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
По-смешна тема не бях чела. hahaha

# 28
  • Мнения: 17 987
Аз също съм гръмвала цяло яйце в МВ, хем знаех, че не трябва, май от любопитство го направих, бях млада и зелена и не знаех, че ще се чисти толкова трудно.
А моята кума си вари яйцата за Великден в МВ, паднах като чух, не повярвах, тя ми демонстрира- пълна иенска купа с яйца- е свариха се ви казвам, никое не гръмна. LG е МВ, ако ви е любопитно, онемях просто.

А темата- думи нямам, помислих, че някой е припаднал и не му е оказано съдействие

# 29
  • Мнения: 4 120
Ако на мен ми се случи в ресторант може и да припадна, каквато съм паника. Моите яйца си гръмнаха в самата МВ и при все това се изплаших. Пък и си представям да съм се постарала за тази вечер и милионите парченца яйца да полепнат по мен, ужас просто. Тези, които са гърмяли знаят какво имам предвид, трябва часовникарска бригада да събира яйцето после.

# 30
  • Мнения: 4 585
Най трудно се чистят яйца от тавана на терасата, Вълкът да ви каже. Седем яйца на седемстотин сталанктити плюс един месец миризма - с нож да я режеш.
Забравени яйца да се варят, в незахлупен съд.

# 31
# 32
  • Мнения: 62
ХАХАХАХ
Случи се най-лошото - ГРЪМНА ЯЙЦЕ  Laughing

Ех приятелю, неграмотен си като ром петокласник  Laughing

Пази си очите, ей, момко  Laughing

Случи се най-страшното аахахахха. ей, развесели ме. Юнак!


П.П. Другия път леко, нежно, със СЪЛФЕТКАТА, забърсваш оченцата и си като нов.  Joy

# 33
  • Мнения: 518
ХАХАХАХ
Случи се най-лошото - ГРЪМНА ЯЙЦЕ  Laughing

Ех приятелю, неграмотен си като ром петокласник  Laughing

Пази си очите, ей, момко  Laughing

Случи се най-страшното аахахахха. ей, развесели ме. Юнак!


П.П. Другия път леко, нежно, със СЪЛФЕТКАТА, забърсваш оченцата и си като новJoy

 hahaha Joy Съжалявам, не се стърпях...

# 34
  • Мнения: 12 668
Нападението на яйцата. Внимавайге.

# 35
  • Мнения: 4 916
От заглавието и първите три изречения помислих, че е натровена поне една детска градина...

ПП - "мутробаронско заведение"?! Това е прекалено тъпо дори за антиреклама. Подозирам двойно заплитане - реклама, маскирана като антиреклама.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Добре де, защо се гаврите с човека ? И дискриминирате новите потребители ? Като е останал разочарован от непрофрсионализма на готвача, защо да не пусне тема във форум/което, разбира се, няма да стане без регистрация/ ?

# 37
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 745
Инцидента е наистина неприятен, реакцията на персонала неадекватна.

# 38
  • Мнения: 4 585
Добре де, защо се гаврите с човека ? И дискриминирате новите потребители ? Като е останал разочарован от непрофрсионализма на готвача, защо да не пусне тема във форум/което, разбира се, няма да стане без регистрация/ ?
ти видя ли оригиналното заглавие? Постинги от 2 до 9.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
А това, че има грешка и че пише "ВАЖНО". Макар да изглежда съмнително първото заглавие, не мисля, че е пързалка, нищо чудно да се случи такова нещо.

# 40
  • Мнения: 4 585
Щом заглавието
ВАЖНО!!!!!!!!Ресторант Родопско село-Велинград.НЕ ХОДЕТЕ ЗА НИЩО НА СВЕТА!!!!!
ти се вижда нормално, всичко е ОК. Ако се бе случило на мен, щях да изтичам да стоя под студена вода, да се плискам, или нещо такова. Също бих ви препоръчал да не си поръчвате яйца в ресторант Родопско село.

Не ходете за нищо на света!!!!! - това, все едно, че е минирано с противопехотни мини покрай масите. Просто си плаче за едно допълнение - ходете в отсрещния, моя. На мен така ми звучи, а както гледам - не само на мен.

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ХАХАХАХ
Случи се най-лошото - ГРЪМНА ЯЙЦЕ  Laughing

Ех приятелю, неграмотен си като ром петокласник  Laughing

Пази си очите, ей, момко  Laughing

Случи се най-страшното аахахахха. ей, развесели ме. Юнак!


П.П. Другия път леко, нежно, със СЪЛФЕТКАТА, забърсваш оченцата и си като нов.  Joy

По тоз повод още щом се зачетох в темата се сетих за един виц:
Мед. сестра внимателно превързва ръцете млад пациент, а той я пита: "сестро, а като ми махнете превръзките, ще мога ли да свиря на пиано?". Тя: "ми да, защо да не можете...". А той: "ми защото до сега не съм свирил на пиано...".
 Joy

# 42
  • Мнения: 1 492
Прекалявате. Вече ви е скучно във всички теми. Ще ви номинирам Grinning

# 43
  • Мнения: 12 668
От заглавието и първите три изречения помислих, че е натровена поне една детска градина...

ПП - "мутробаронско заведение"?! Това е прекалено тъпо дори за антиреклама. Подозирам двойно заплитане - реклама, маскирана като антиреклама.

На таквоз взе да ми мирише. Всяка форумка, минаваща през Велинград ще се огледа, нищо чудно и да влезе при гърмящите яйца.

# 44
  • Мнения: 4 585
Авторът, ако е мъж, като полова принадлежност имам предвид, твърди, че не е женчо, а е баш това. В тоя форум мъж да слага повече от една удивителна никога не е било, вкл. и в Архива.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Според мен авторът на темата не е в ресторантьорския бизнес.Ако искаше да пренасочи евентуални клиенти към собствено заведение,щеше да измисли нещо погнусяващо за въпросния ресторант.По-скоро е недоволен клиент.А ако този случай е наистина верен, значи този ресторант заслужава всичките удивителни в първоначалното заглавие.Само дето няма как да знаем...

# 46
  • Мнения: 4 120
И как по точно едно гръмнало яйце би ме отказало да посетя въпросното място? Гювечета по кръчми не ям. По скоро нещо за хигиената би трябвало да подхвърли, за надписана сметка, ако е от конкуренцията. Колко често се поръчва гювече в ресторант? Thinking

# 47
  • Мнения: 9 865
Зависи... имам познати, които много си падат по сирене-та по шопски и разни други нещица в гювечета и често ги поръчват. Аз не си спомням да съм си поръчвала някога гювече в кръчма. Но си спомням как "сварих" три яйца в микровелето и вече нямаме такова.

# 48
  • Мнения: 6 993
Ами аз по ресторанти (не пицарии) обикновено точно някакво сирене по шопски ям, защото рядко има друго без месо.
И определено не бих стъпила втори път някъде, ако ми се случи подобно нещо.
Напълно реална тема ми се струва  Crazy

# 49
  • Мнения: 637
Това е едно от най-хубавите заведения във Велинград. Съжалявам за това, което ти се е случило /ако не си от конкуренцията де Mr. Green/, но разказът ти  с нищо не може да промени Mr. Green впечатленията ми.

# 50
  • Мнения: 9
Който, както иска да си вари "яйцата", да си ги пече, да си ги пържи.
            Мене вече мe втресе, от ЯЙЦА.
            М`ле, свят широк, ама това да се търкалят някакви "яйца" цял ден... ми така съм  #Crazy

Последна редакция: пн, 08 ное 2010, 21:14 от inna-bubulina

# 51
  • Мнения: X
Ужасно Shocked
Аз първо си помислих, че ти е останало сурово яйцето в гювечето, защото виж това и на мен ми се е случвало в заведение.
Но това е супер гадно. Явно са забравили да пробият жълтъка преди да сложат гювечето в микровълновата. Иначе не знам как би могло да се случи newsm78

# 52
  • Мнения: 9
Хайде, раз-два, отначало.... easter Grinning
          
      

# 53
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
абсолютно му вярвам на автора!
преди 2 г ни гони охраната на въпросния ресторант по късни доби,
аз и мъжът ми с двете деца срещу 5 мъжаги Laughing Laughing
добре че излязоха човечни...а най-интересното бе, че извън самия ресторант дебнеше цивилен полицай, който после ни информира кой аджеба е собственика на въпросното заведение и че това не е сефте случай.
някакъв тамошен мутряга.
който иска, да вярва,
аз да споделя, да имате 1 на ум като ходите там. иначе храната беше вкусна, спор няма Wink

# 54
  • Мнения: 1 312
Не разбрах как така всички решихте, че е готвено в микровълнова, та почнахте да правите изводи кое се вари, кое се пече там, кой ползва, кой не.
Аз в мойта гювечета не правя-само във фурната.
И от дете знам, че тръгне ли леко да се запича яйцето се набожда с вилица за да не гръмне после.
Грешка на заведението и неприятни емоции за посетителите.
Въпреки всичко подобно нещо не би ме спряло да посетя дадено място, ако ми харесва храната, обстановката, обслужването...
Явно случаят не е такъв.

# 55
  • Мнения: 11 569
А ако сакатлъка стане у вас?
 

 В смисъл?Как ще стане като яйце в микровълнова не се готви.Можело е да гръмне в кухнята,в ръцете на сервитьорката,можеше да пръсне капака на масата и да пострадаме,то гръмна когато махнах капака и мислех да го разбъркам,можеше да ме обезобрази.
 Гръмна като бомба!!!Какъв е този готвач,управител и какво е това заведение???Това се питам?

Това е втория пост на автора и се вижда че знае че е готвено в микровълнова.,

# 56
  • Мнения: 5 370
Бе на мене целият Велинград ми е  Whistling

о'Хара, а вас защо ви гониха оттам? newsm78

# 57
  • Мнения: 1 788
На мен май всички по-известни места и курорти нещо са ми противни от няколко години насам.
Не знам защо, но имам чувството, че по такива места има концентрация на разни олигофрени, решили да правят бизнес на всяка цена.
Няма лошо, но поради тази причина отдавна вече не искам и да чуя за "Златни пясъци", "Сл. бряг", "Св. влас", Банско, Рибарица, Велинград, Пампорово, Боровец, Боженци и т.н. - всички известни...
И то, май не остана нормално място в България...

# 58
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Бе на мене целият Велинград ми е  Whistling

о'Хара, а вас защо ви гониха оттам? newsm78
не ни донесоха поръчката час и половина, накрая решихме да си платим до момента каквото сме консумирали.
управителката беше една истерясала женка(после дори охраната ни го потвърди Mr. Green) и ни 'задължи' да си вземем манджата в хотела да си я дояждаме Crazyние естествено отказахме и тя свика тежката артилерия да ни гони, че не сме си платили. това е.
това лято забелязах и едно 'болярско село', което заобиколих като чумаво Laughing

вече във велинград само мъртва ме водят!

# 59
  • Мнения: 3 921
Бе аз пък ви се чудя какво толкова ви влече да обикаляте по местните ресторантчета.  Rolling Eyes Толкова ли е лоша храната в хотелите? В-д е набрал популярност в последните години само заради тях и актуалните СПА процедури. Но иначе самият град няма нищо общо с хотелите. Дори собствениците им почти сигурно не са местни.

Виж разните му там ресторанчета - да. Затова и си патите. Тях ги стопанисват, за разлика от хотелите, баш местни бабаити. Какво очаквате? Градът от малко, но все пак градче, се е превърнал в опомачено село, живеещо на принципа "Ден година година храни, сега ако не ги остържем тия та кога?".

Родена съм във В-д. За осемнайсетте години, през които не живея там, са се случили чудеса. Когато отида там по Нова година например не мога да позная родното си градче.

Миналата година с приятели разхождайки се поискахме да разглеждаме около онзи хотел "Двореца" (името му подхождаше някога, сега - не. Аз дворец с еФтинджос бяла алАминиевка дограма не знам). Но ни изгониха. Не можело. Явно защото бяхме с анцузи. Малко по-надолу решихме още от вратата да попитаме дали ще ни пуснат в кафето на хотел "Рич", за да си спестим неудобството да ни изметат отново. Хората даже се заподсмихваха "Естествено, че може".  Е, не се връзвахме много с маратонките на леко претрупаната атмосфера от кожени кресла, но бяха любезни с нас. И това е, доколкото зная, единственият хотел на местен човек. Дори си го спомням по физиономия. Наричаха го Златю Циганина. Май наистина е циганин, но винаги с това се занимавал - кафенета, ресторанти.

А модернизираните помаци творят ей такива като нещата, за които разказвате.

Ще ме прощавате ако звучи расистко, но добре помня какво беше някога, добре виждам след двайсетина години какво е сега. За обслужване си трябва усет, опит, търпение. Агресивният помаклък, слязъл от селата, има много опит, да. С отглеждането на добитък и картофи тук-таме. Wink

# 60
  • Мнения: 0
 Прегледах темата и ще дам разяснения.Първо това което ми се случи е самата истина,странно как някой хора не реагират адеквато а се подиграват,типично за българския манталитет.След случилото се бях много афектиран,пак повтарям това можеше да има по лоши последствия като например да ме нарани трайно.Пак съм щастлив,че не гръмна в лицето на жена ми или детето ми.
 По повод регистрацията ми тук,просто исках да предупредя колкото се може повече хора какво може да им се случи във въпросното заведение.Не съм и предполагал,че ще ми се налага да пиша подобно разяснение,но съм пуснал точно три еднакви поста в три теми за дискусии които излизат първи в google и единствени за въпросния ресторант.
 Найстина съм изумен от някой от коментарите ви и все повече си мисля,че обществото в България все повече деградира!!!
 Не мога да ви опиша какво е усещането в подобна ситуация-болка,уплах,срам,безпомощност,несигурност са само някой от усещанията,които човек изпитва в такъв момент.
 Никога не съм предполагал,че може да ми се случи подобно нещо,не съм знаел,че яйце гърми в микровълнова,ние вкъщи такъв уред нямаме и никога няма да имаме.
 След като се прибрахме търсих в интернет,защото не можеш да повярвам,че едно яйце може да гръмне толкова силно.
 Ако си направите труда да потърсите клип по темата ще видите,че това е същинска бомба.
Въпросния управител призна,че цитирам:"на тях им гърмели в микровълновата понякога"
 Преди да пусна компютъра и да потърся нещо по темата,идея си нямах за какво става въпрос.Но след като разгледах материал и прочетох,за какво става въпрос,едва тогава осъзнах какво престъпление правят от ресторант Родопско село.
 За съжаление освен да си губя времето да пиша по форумите,поне с желание да предпаза повече хора да не им се случи това което се случи на мен,друго не мога да направя.
 За разяснение след като повиках управителя, той говорейки по телефона ми подаде крем дефламол пита с какво да ни  компенсира,желанието ми беше колкото може по скоро да съм далеч от ресторанта в този момент.Едва на края каза,че няма да плащаме-логично и се изпари все едно нищо не се е случило.Въпросния следобед и вечер какво ли не ми мина през главата,но това което усещах най-много беше несигурност,чувството не беше приятно.

# 61
  • Мнения: 1 092
sashoskiora   яйце гърми в микровълнова докато е вътре в нея. Вероятно гювечето ти е било силно загрято и за това се е случило. Това не е атентат! Понякога се случват такива неща и колкото и да ти е неприятно може да се случи навсякъде.
Въпросният управител е имал крем дефламол не защото  се е случвало и друг път, а защото в кухнята понякога стават инциденти. Там работят хора. Има печки, котлони... Нормално е да се поддържа аптека с лекарства, която да се използва при инциденти. А инциденти с изгаряне се случват в кухнята на персонала  - нормално е да си опреш ръка без  да искаш, да пипнеш... Случва се!
Никога не съм ходила в този ресторант и нямам намерение да ходя, но това което описваш ти по никакъв начин не прави хората по-малко хора. Със същия успех можеше сервитьорката да се подхлъзне и да те залее с каничка вряла вода за чай... детето ти да удари вратата и стъклото да падне, да се счупи чаша и да се порежеш... Пак ли щеше да обясняваш това? Хората правят грешки. Случват се инциденти и такива истерии като твоята за мен са непонятни. Още повече, че си се отървал само с уплах.

# 62
  • Мнения: 413
Появи се нова професия- критик във форумите : 
http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=165397

# 63
  • Мнения: 5 539
Удивена съм как някои намират въпросната случка за нормална!
Това не е грешка, това е престъпна небрежност и няма нищо общо с това, че всички сме хора!
Ако ви сервират недобре обработено месо или яйца в заведение за ОХ и хванете салмонелоза например, това също ли е грешка човешка?
Доколкото знам, има си стандарти за работа с храна, които са задължителни за спазване в заведенията за ОХ. Само дето май никой не ги спазва вече.
Аз не готвя яйца в МВ и не знам дали гърмят, само помня, че в книжката на уреда изрично се забраняваше поставянето на яйце вътре.
Ако гърмят, да ги готвят на фурна, какво е виновен клиентът, нали си плаща?!
Изобщо толкова е абсурдно, че не виждам какво оправдание има за персонала!
Ако се беше случило в САЩ, щеше да ги осъдиш и да забогатееш, sashoskiora!

# 64
  • Мнения: 5 370
Лилита, сещам се за случая, в който една бабичка в Щатите откърти 5 млн. обезщетение за това, че си беше изгорила езичето с кафе май в МакДоналдс.  И аз съм на твоето мнение, ама...

# 65
  • Мнения: 5 539
Аха, и май оттогава Макдоналдс имат някаква система, която не позволява предлаганото кафе да е над определена Т Simple Smile

# 66
  • Мнения: 5 370
Да, и не само, мисля, че изписваха на самите чашки, че течността е гореща. Като че ли се очаква друго. Laughing

# 67
  • Мнения: 3 921
Не използват ли от тогава и друг тип чашки? Точно по този повод.

Пак ви казвам - стойте си по хотелите. Нали в края на краищата сте отишли там заради СПА процедурите. Местните ресторантчета едва ли са добри като такива. Липсва им култура на обслужване, която само богатият опит дава.

# 68
  • София
  • Мнения: 8 933
Ето ви нещо по темата:
http://www.kazanlak.com/fun_txt.php?p=show_txt&txtid=99

Не мога да повярвам, че готвач дори в най-долнопробния ресторант няма да знае факта, че яйцата в МВ гърмят. Колкото до готвенето в МВ в което и да е заведение различно от заведение за бързо хранене и това не ми се струва нормално.

# 69
  • Мнения: 1 092
Яйцата готвени в микровълнова гърмят докато са в нея, а не 10 минути след като се извадят...

# 70
  • София
  • Мнения: 8 933
Яйцата готвени в микровълнова гърмят докато са в нея, а не 10 минути след като се извадят...
Мога съвсем просто да ти обясня как се е случило. По принцип явно гюведжетата в това елитно заведение (а и не само в него) се претоплят в МВ с яйцето в тях. Поради свойството на съда в който се претопля да акумулира топлина, това досготвяне на яйцето се е случило след като гюведжето е извадено от МВ и в момента в който клиентът е отворил капака, яйцето се е пръснало.
Въпреки, че в случая аз не виждам какво е искал клиентът повече от управителят на заведнието, нали не е платил? Каква по адеквтна реакция точно е очаквал? Станала е грешка, дошъл е управителят, предложил му е лекарство (което в случай на изгаряне е ефективно), опростил е сметката, та какво още?

# 71
  • Мнения: 697
То е драма, то е чудо  Laughing

# 72
  • Мнения: 4 275
Mythbusters дали не са правили опити в тази насока? Ако още не са, ще взема да им драсна един мейл да се опитат да възпроизведат инцидента.  Laughing

# 73
  • Мнения: 1 092
Анна, а тогава защо смяташ, че готвача е непрофесионалист? Какво е значението дали гювечето е топлено във фурна, микровълнова или по друг начин? Може би готвача е трябвало да провери температурата на съда по някакъв начин? Какъв?

# 74
  • София
  • Мнения: 8 933
Анна, а тогава защо смяташ, че готвача е непрофесионалист? Какво е значението дали гювечето е топлено във фурна, микровълнова или по друг начин? Може би готвача е трябвало да провери температурата на съда по някакъв начин? Какъв?

Aз готвач не съм, не знам. Знам само, че като си правя гюведже вкъщи си го тохлупвам дори в нормалната печка, за да нямам проблеми с яйцето. Прави ми впечатление, че на много места сервитьорът ми отхлупва гюведжето. Явно има защо, явно си знаят. Дали готвачът го знае или е работа на сервитьора също не знам. Пък и за мен реакцията на управителят на заведението не е неправилна. Никъде не съм казала, че смятам готвачът за непрофесионалист, изказах мнение, че не ми се вярва един готвач да не е запознат с процесите при приготвяне на яйца.

# 75
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
...
За разяснение след като повиках управителя, той говорейки по телефона ми подаде крем дефламол пита с какво да ни  компенсира,желанието ми беше колкото може по скоро да съм далеч от ресторанта в този момент.Едва на края каза,че няма да плащаме-логично и се изпари все едно нищо не се е случило.Въпросния следобед и вечер какво ли не ми мина през главата,но това което усещах най-много беше несигурност,чувството не беше приятно.
koгато не се случва на нас, всичко изглежда толкова...смешно и недостойно за коментиране.

# 76
  • Мнения: 4 585
опростил е сметката, та какво още?
и ние като отидем във Велинград, да не стъпваме в това заведение, "ЗА НИЩО НА СВЕТА!!!!!"

# 77
  • Мнения: 9
опростил е сметката, та какво още?
и ние като отидем във Велинград, да не стъпваме в това заведение, "ЗА НИЩО НА СВЕТА!!!!!"

            Не издържах  Rolling Eyes
            "Няма да ми стъпи крачето, ама ... за нищо на света в това заведение, ще си нося гюведжето от къщи /това съвсем сериозно/. Flutter

# 78
  • Мнения: 0
 По повод реакцията на така наречения управител.Той дойде 10мин. след случката,след като настоях пред сервитьорката да разговарям с някой.Дойде говорейки по
телефона и поздравявайки се с други мутри на съседна маса  току що дошли.Да донесе дефламол,но си и призна един вид че готвят в микровълнова.Пита какво да ни компенсира.Според вас след като му се е случило такова нещо на човек дали може нещо да ме компенсира.За финал каза,че разбира се няма да плащаме,е то това е ясно!!!
 Да не би някой да е очаквал да платя,при положение,че можеше да ми обезобрази лицето.
Това да се говори,че ми е направил едва ли не жест,че не ми е искал пари е смешно.
Това което очаквах е адекватна  реакция,загриженост за клиента,подобаващо извинение,да ме попита дали да повика  лекар и да си отиде едва когато се увери,че всичко е наред,да се извини и на останалите гости на ресторанта.
 По повод обслужването и това защо не си седим в хотела,мога да кажа да страшно съм доволен от хотела,няма да му казвам името да не сметнете,че правя реклама както и от друго заведение което сме посещавали години наред и е в непосредсвена близост до фаталното такова.Изневерих на традицията,защото сметнах,че едно добре изглеждащо заведение ще ми предложи по добро обслужване,по богато меню,по внимателно отношение към клиента,по добра атмосфера,а се оказа точно обратното.
 А и това се случи след като вече напуснахме хотела,искахме да обядваме и да се насладим на остатъка от деня и да пътуваме спокойни и отпочинали към София,заредени с положителна енергия за новата седмица,а вече е четвъртък и още пиша и си спомням за злополучната случка.
 А за финал,гюведже скоро едва ли ще хапна,както и яйце в каквато и да е форма.
Всеки да тълкува тази тема както си иска,аз споделих с вас какво преживях в опит да ви предпазя от подобна случка,очаквах темата да бъде по скоро прочитана,а не коментирана,според мен коментарите са излишни.

# 79
  • Мнения: 3 921
Sashoskiora (в превод Сашо може би?), темата и недоволството ти не е с нещо по-различна от много подобни, пускани в този  форум. Не те упреквам, както виждаш дори споделих, че макар да ми е роден град, В-д не блести с опит в сферата на услугите и обслужването.

Но теб тук много-много не те приемат сериозно въпреки основателното ти недоволство. Смея да споделя една евентуална причина........ Абе защо не се опиташ малко от малко по-правилно и грамотно да пишеш?  Peace  Лееш тук безкрайни изречения, но при това писане на моменти трудно се схваща дори какво точно искаш да кажеш. Слагай ги пустите му чужди думи в кавички, удряй по един space след точка или запетая и отделяй в отделен параграф само като има нужда. Че то се изморихме от напрягане да изчетем. Дано не се обиждаш ама....  Peace

# 80
  • Мнения: 1 788
Не разбирам защо е нужно и тук да спорите.
Изгорил се е човекът, криво му е, ядосан е от това.
И аз щях да бъда. И аз щях да си го спомням дълго, ако се беше случило на мен. Също щях да търся място, където да споделя преживяното по подобен начин.
Всъщност, управителят не е постъпил толкова лошо - донесъл е лекарство, не е искал пари за сметката, т.е. почерпил ги е. И това е нещо, защото е можело да бъде къде-къде по-зле...
Все пак не можем да искаме от всяка "мутра" да се държи изискано. За него, ако наистина е такъв (понеже нито го знам, нито съм го виждала), това, може би, е връх в разбиранията му за обслужване! Но това му е възпитанието, до там стига!

Общи условия

Активация на акаунт