Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 763 550
  • 6 501
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 037
Хубаво изглеждат нещата на DiNi, ама като им видях цените.. няма да ме спечелят. Някакъв кекс ли беше 10 лв... Thinking

И аз така. Намирам цените за неадекватни на сумите, които отделяме за храна.

# 496
  • Мнения: 6
ЗаСлон, благодаря за информацията  bouquet. А знаеш ли дали имат нещо веган?

# 497
  • Мнения: 454
Едва сега попадам на темата - страхотна е!   bouquet

# 498
  • София
  • Мнения: 2 082
Едва сега попадам на темата - страхотна е!   bouquet

Да, и аз сега я виждам. Опитвам се да купувам само чисти храни, но не е много лесно  Rolling Eyes

# 499
  • Мнения: 2 037
Днес прочетох това: След 10-годишни опити да разработят един по-сладък и сочен ананасов сорт, австралийски учени са стъпили накриво и са създали генетично модифициран ананас с дъх на кокос. Новият вид се нарича "AusFestival", но е известен още и като "пиня колада ананас", тъй като учените виждат в него потенциал да се превърне в основна съставка на небезизвестния коктейл, който традиционно се прави с ананас и кокосова сметана. Плодът се очаква да излезе на масовия пазар след около две години. Наздраве и честит петък!

Помислих, че е някаква шега.
Но, не е! According to The Telegraph, Australian scientists have “spent ten years trying to develop a new variety of sweeter, juicier pineapple” and have, unexpectedly, created a genetically modified pineapple that tastes like coconut. It’s called the “AusFestival” (aka “piña colada pineapple”) and it will be available commercially in a couple of years.
http://www.telegraph.co.uk/earth/agriculture/geneticmodification … tml#disqus_thread

# 500
  • Мнения: X
Аз пък не спирам да се учудвам защо тези, така наречени "учени", не се занимават с нещо полезно, ами не спират да ръчкат и променят природата?

# 501
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 847
Благодаря за труда, който полагаш, ЗаСлон!
Пропуснала съм много полезни мероприятия, но ще наваксвам.

# 502
  • София
  • Мнения: 5 217
Копирам си поста от Какво, къде, кога

  "http://www.organichno.com/index.php?option=com_content&view= … -53&Itemid=28

Днес бяхме на втория ден от тази работилница на Дядо Коледа, много ни хареса настроението вътре  Аз се почувствах дете, а децата полудяха да избират къде да седнат да поработят, какво да пробват да хапнат, какво да изкопират като идеи...

Взехме си био вино (8 лв за 1 л. наливно) и лютеница( 4 лв за 450 гр), сироп от бъз (леле какъв божествен аромат!!!), сладкиши и правихме свещи 
Цената за свещоправене от парафин и спасени от боклука опаковки за формички е 10 лв за 1 час. Много приятни , ведри какички помагат на децата.

Утре , в неделя , от 11 до 12.30 ще има БЕЗПЛАТНО РИСУВАНЕ НА ЛИЦЕ С БИО БОИЧКИ (тоест безвредни)
Ние сме на приказки за арфата и не можем да отидем, много съжалявам!

Отвън продават живи елхи в саксия"


ИМАШЕ И БИО БОБ, БИО ЛЕЩА, БИО ЯБЪЛКИ, БИО КУРАБИЙКИ И СОЛЕНКИ В МАЛКИ ПЛИКЧЕТА(НЕ ЗНАМ НА КОГО, ОСТАНАЛОТО ИЗБРОЕНО Е ОТ хРНКООП Simple Smile
ИЗСУШЕНИ БИО МАЛИНИ И ЯГОДИ ...... ОООО, КАКЪВ АРОМАТ!

# 503
  • София
  • Мнения: 5 217
За утре на Цветна градина от 18 до 20 ч ще има без записване:

"- зрял фасул /микроскопично количество Simple Smile/ Ехооо! Кий питаше?
- изсушени ягоди /по метода на лиофилизацията, както се приготвя космонавтската храна Wink/
- изсушени малини- същото
- малинов мед /пчелите имат наоколо си единствено такива насаждения. това е Simple Smile/

- вино
- лютеник
- люти чушлета
- брашно

- мед
- сладко от дюли
- билки /12 вида, в красива подаръчна опаковка/
- орехи /с черупка/
- бадеми /с черупка/
/ОТ Странджа/

- ябълки
/от Био Дио, размерени по 2 кг и готови за мигновено отнасяне/

- мед
/от Блага и Николай, Дивата ферма в Източни Родопи/

- веган сладки и соленки
/от Био Стайл, Пловдив – още едни млади съзнателни хора с отношение към храната и всичко, свързано с нея/
"
Отзив за сушените ягоди- НЕВЕРОЯТЕН НАСИТЕН АРОМАТ!!!

# 504
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
аз като неразбрала Embarassed да попитам, със заявка ли се купуват всички тези благинки или като на обикновен пазар?

# 505
  • София
  • Мнения: 5 217
Изброеното е без заявка, ура!

Топло, топло, току-що видях :
http://www.zeleobio.com/

"Здравейте приятели,

както казва д-р Ох Боли, един възпитан човек първо трябва да се представи

- ЗеЛео e първата Био сертифицирана детска кухня в България- Нашите вкусни и здравословни ястия са приготвени под строг качествен контрол и Био сертифицирани от Балкан Биосерт.
Всички продукти за приготвянето на вкусните ни ястия са стриктно подбрани и с доказан биологичен произход. Нашата кухня и вси
чки наши доставчици сме сертифицирани призводители, търговци и вносители на биологични продукти.
ЗеЛео сертифицира целия процес за производство на Биологична храна, което значи, че дори и най-малката съставка в нашите ястия е с доказан Био произход, препаратите с които се почиства кухнята също.
- Консултант и диетолог по съставянето на здравословните и вкусни менюта на ЗеЛео е Медицински център "Здравословен Живот"

"

# 506
  • Мнения: 234
ах че прекрасна тези , За слон Благодаря за труда   bouquet

# 507
  • софия
  • Мнения: 26 019
Днес минах през Халите и видях нов щанд на нова фирма - Така, Да!. Има колбаси, млечни продукти, сладка. Добре се рекламират, но на реклами нещо не вярвам. Имате ли наблюдение? Не ми е ясно с какво техните продукти се различават от продуктите, които производителите произвеждат за собствените си марки.

# 508
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Писах в друга тема, ще си напиша мнението за сиренето и тук - не е хубаво, кисело е, не зная на какво се дължи това, но не бих купила пак, ще съм подозрителна и към цялата линия. 

# 509

Общи условия

Активация на акаунт