Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 750 569
  • 6 461
  •   1
Отговори
# 750
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 087
И аз подквасвам кисело мляко най-редовно,понеже ми носят от село пр. мляко,и когато се случи да съм без закваска,ползвам 'Филипополис' 3,6%-става си супер.Не мога да кажа за вкисването,понеже не се задържа толкова,но на баба ми млякото е много кисело и ние лично не го харесваме.Тя го и държи повечко.. Peace

# 751
  • София
  • Мнения: 455
 Квася с На баба 4,5%. С други не ми се получава.

# 752
  • Мнения: 961
аз като си загубя закваската, взимам киселото мляко на хармоника 3,6. много рядко ми е ставало резливо. на няколко пъти се е случвало да забравим някой буркан за повече от три седмици и се образува мухъл.
квасила съм и с Елена, също е ставало хубаво, с него май ставаше леко по-кисело и като поседи повече ставаше резливо.

# 753
  • София
  • Мнения: 455
 Докъде я докарахме Rolling Eyes Световен ден на истинската храна:
http://regal.bg/show.php?storyid=2062860

# 754
  • Мнения: 295
Здравейте!
Да попитам за сладоледите на Солунска и Витошка....за магазин Венки ли става дума/предимно за шоколадови изделия/?!

# 755
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Да, именно Venchi Peace

# 756
  • София
  • Мнения: 5 190
Сладоледите на Витоша и Солунска Venchi -(Венки се чете)
Внимание с работно време  Laughing
от 10 до 20 ч, което ни извади от равновесие, в 20.30 ч пристигаме  пеша отдалече и затворено... предполагах, че както и отровните РАфи си продават на воля, така и там ще ни чакат с отворени обятия
после до ДиНи на Хан Аспарух, там работят до 21ч, но пък бяха свършили сладоледите по лев и нещо, имаше в кутии  (био, много вкусни са малките, плодовите, големите не знам).
След

# 757
  • Мнения: 295
За Слон,много ти благодаря за бързия отговор! HugНие често си взимаме  сладоледи от Венки и наистина са чудни.Ще опитаме и тези от ДиНи.Благодаря още веднъж!

# 758
  • София
  • Мнения: 864
Какви са сладоледите на ДиНи?
А тези от Витошка май уикенда ще ги опитаме. Благодаря че ми припомнихте:)

# 759
  • София
  • Мнения: 5 190
В ДиНи сладоледите са от БиоБАлев, ядохме в края на миналия сезон, много са вкусни и удивително евтини! Ех, да можеше  във всички фризери, дебнещи на всеки метър, да има  такъв сладолед...
И във всеки магазин био боза Simple Smile

# 760
  • София
  • Мнения: 5 190
Но най-важното е да отидем утре https://www.facebook.com/events/526551434063806/

25ти май МАРШ СРЕЩУ МОНСАНТО
 от 14 ч , от площад Независимост
( между ЦУМ , Шератон и бившия Партиен дом), през МОСВ и завършва пред МЗХ (красивата сграда на бул Христо Ботев, близо до площад Македония )

# 761
  • Мнения: 1 274
Някой знае ли къде може да се купи непастьоризирано мляко? За сведение - живея в София, кв. Лозенец

# 762
  • Мнения: 3 379
Здравейте! Случайно открих темата и се радвам, че я има и може да се споделя информация за качествена храна.

За да не е само запис Simple Smile, вчерла ходихме до екоферма Елата (над Железниица), откъдето взехме доста неща (срещу немалка сума, видя ми се скъпо). Взех и от тяхното краве кисело мляко, защото по принцип от април до октомври вимаме мляко от съседи на вилата и си квасим, но досега ползвах закваска от Боженци (винаги ми е ставало хубаво и дори всиква след 2-3 седмици в хладилник), но сега смятам да опитам с новото. Ще споделя резултата Simple Smile

# 763
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Здравейте! Случайно открих темата и се радвам, че я има и може да се споделя информация за качествена храна.

За да не е само запис Simple Smile, вчерла ходихме до екоферма Елата (над Железниица), откъдето взехме доста неща (срещу немалка сума, видя ми се скъпо).

Би ли дала цени за ориентир?

# 764
  • Мнения: 3 379
По спомен, защото не си записах: кашкавал (краве мляко натурален, с босилек, с ким) - 28 лв/кг, краве кисело мляко - 3 лв кофичка (краве), 5.80 лв кофичка (овче), масло 200 гр - 7 лв. Сиренето не помня, нещо като 15 лв.

Общи условия

Активация на акаунт