Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 753 049
  • 6 490
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 869
За какви цени на годжитата иде реч?
Аз съм вземела преди едни дребнички, светли, за 4 лв на пакет от 200 гр. От Зоя обаче последно взех едни с много добър цвят и консистенция, същия грамаж, но два-три пъти по едри, за 7 лв. някъде. Съвсем приемива ми се видя тази цена на фона на качеството.

# 106
  • Мнения: 658
Имам едно въпросче - нещо като сондиране на мнението ви Wink
Има възможност в Пловдив да се организира, да го наречем, "частен фермерски пазар" за био продукция. Тъй като във и около Пловдив има най-много био производители на зеленчуци и плодове, мога да организирам съботен или неделен ден, в който да събера поне 4 фермера за да предложат разнообразна био продукция - краставици, домати, тиквички, пресни картофки, зелен фасул, айсбер... Ще направя предварителна таблица, в която ще упомена точно каква продукция ще се предложи, цени, но ще изискавам и някакъв предварителен ангажимент - да ми пишете (в таблицата) колко души ще проявят интерес да пазаруват и ориентир за количествата.
Защо в Пловдив - защото в разгара на земеделския сезон не можем да караме фермерите да идват до София.
Пишете ми бихте ли дошли в Пловдив на такъв пазар?

# 107
  • Мнения: 685
Пишете ми бихте ли дошли в Пловдив на такъв пазар?
Ще дойда и още как. Ще си направим разходка и ще си напазаруваме  Peace

# 108
  • Мнения: 902
За яйцата, вариант е поне за децата да се мине на пъдпъдъчи - те не са био, но оглеждането на падпъдъците не може да става на закрито и като при кокошките, също и храната не е фуражни смески. По тях не ходи салмонела, а желтъците им са също толкова богати на микроелементи, но на много по-малко тегло от кокошите.
Как се гледат пъдпъдъци, ако не са в клетка? Няма ли да излетят?

Аз така е не успях да се "вредя" в това "Солидарно". Или ще правя още един опит, или да се откажа. Rolling Eyes

А този знак-пчеличка, въобще, значи ли нещо или е за естественото опрашване?

# 109
  • Мнения: 371
Аз пък днес се натъкнах два пъти на продуктите на Копиловския (и Жабленския Simple Smile ) манастир - в магазин Слънце-Луна на Венелин:
мляко , череши 2.50 лв,  превъзходни, току-що откъснати тиквички 0.80, зеле -забравих цената

и в едно здравословно магазинче до Женския пазар, на Самуил, откъм Пиротска

Много ми стана приятно, при условие че цените на пазара бяха подобни (черешите бяха 2.30)
Значи продуктите им са достъпни като разпространение и цена!

Много ще съм ти благодарна, ако ми обясниш къде точно се намира това магазинче до Женския пазар, а ако имаш и телефон, направо ще е супер!

# 110
  • Мнения: 658
А този знак-пчеличка, въобще, значи ли нещо или е за естественото опрашване?
l`ange, аз не разбрах кой знак с пчеличка имаш предвид, но току-що публикувах доста изчерпателна таблица с утвърдените био знаци по Света: http://www.organichno.com/2011/07/blog-post_28.html. Погледни я. Само те са гаранция за сертифициран био хранителен продукт.

# 111
  • Мнения: 902
Ето от тук
Цитат
На щайгичката имаше знак една пчеличка. Обясниха ми, че това бил знакът в Европа за екологично чисто  Joy
Явно става въпрос за пчелно опрашване, но аз да си питам Laughing

Това, което си пуснала, е наистина изчерпателно. Peace

# 112
  • Мнения: 2 652
Ето от тук
Цитат
На щайгичката имаше знак една пчеличка. Обясниха ми, че това бил знакът в Европа за екологично чисто  Joy
Явно става въпрос за пчелно опрашване, но аз да си питам Laughing



Да, за пчелно опрашване. Честно казано, не ми е ясно какво е другото, ако не е натурално пчелно опрашване? Знам, че в щатите пренасят пчели да опрашват разни култури, чувала съм и за ръчно опрашване. Също и че опрашването е голям проблем, заради монокултурите, защото цъфтят в дадено време на годината, а в останалото пчелите няма къде да ходят. Но като цяло съм малко боса по темата и защо трябва изобщо да има такъв знак. В този смисъл какво са фертилизаторите например?

# 113
  • София
  • Мнения: 5 196
Как вървят покупките? Странно, че точно сега темата не е активна...
Искам да препоръчам едно заведение, в което открих домашен сладолед, ама истински. Чайна Веда хаус, на Гладстоун/Хр.Ботев.
Цена 2.50 за 100 гр. От сметана и естествени добавки, като има избор на десетина сладоледа.
Тараторът е от  био кисело мляко (от Копиловския, тоест Жабленския манастир Simple Smile )
Забравих другите хубавини, щото ние само сладоледите опитахме, но май имаше доста.
Второто ниво е без обувки и много се хареса на децата.

# 114
  • Мнения: 658
Мда, аз бих препоръчала и пловдивската Веда Хауз в Капана със същото меню и салон без обувки.
А покупките на прясна био продукция, точно сега, когато е сезона й е пълен смях. Хората са по почивки и никой нищо не купува, а на фермерите вече тотално им дотегна Sad Защо така се получава бе хорааа Cry

# 115
  • Мнения: 414
И аз препоръчвам Веда Хаус с две ръце! Пробвала съм само в София, но обедното меню е много вкусно! А сладоледа наистина е приказен!

# 116
  • Мнения: 998
Вписвам се, за да не изпусна следваща среща в София Peace Благодаря за темата  Hug

# 117
  • Мнения: 15 049
И аз препоръчвам Веда Хаус с две ръце! Пробвала съм само в София, но обедното меню е много вкусно! А сладоледа наистина е приказен!
Напълно подкрепям! Едно от любимите ми места и като храна и като обстановка! Страшно много си почивам там!

# 118
  • Мнения: 12
Здравейте! Поздравявам ви за прекрасната тема, съвсем наскоро попаднах на нея  Hug
Ще ви следя с интерес занапред. И да попитам, някой може ли по-детайлно да ми обясни , къде точно се намира магазинчето в Младост с продукция от Копиловския манастир? Нещо близко до него за ориентир?

# 119
  • София
  • Мнения: 501
на сергия на пазарчето в младост 1

Общи условия

Активация на акаунт