Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 746 547
  • 6 431
  •   2
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 5 184
Вчера купихме за хиляден път маслини от щанда в Халите - натурални, солени  и аз като възкликнах - Има червейче!
Околните си викат - тая пък гнусливка Simple Smile

Моето откритие е суровото краве масло- минавам на него, от еко ферма Елата. В мой буркан Simple Smile Пълно за празно. Трайност 10 дни пише в интернет, аз ще взимам всяка седмица и ще ядем за няколко дни.

# 226
  • Мнения: 1 274
Запис, много добра тема!

# 227
  • Мнения: 4 370
Много хубава тема! Поздравления!
В нея само в София и Пловдив ли се обсъжда от  къде може да се закупи чиста храна?

# 228
  • софия
  • Мнения: 25 393
Много хубава тема! Поздравления!
В нея само в София и Пловдив ли се обсъжда от  къде може да се закупи чиста храна?
Не, разбира се. Всеки споделя за всеки град, за който знае Simple Smile

По повод маслините от Халите да попитам: от 3-4 месеца няма хубава Каламата. Ние основно нея ядем и харесваме. Не мога да разбера каква е причината?

# 229
  • София
  • Мнения: 5 184
Звънче, радвам се, че ме подкрепяш за маслините в Халите Simple Smile
Но ние нямаме проблем със сорта, всичко ядем, само да е солено и небоядисано (и сварено+консервирано)

# 230
  • софия
  • Мнения: 25 393
Звънче, радвам се, че ме подкрепяш за маслините в Халите Simple Smile
Но ние нямаме проблем със сорта, всичко ядем, само да е солено и небоядисано (и сварено+консервирано)
Ооооо, ние маслини ядем на килограм. И все от Халите купувам, но си имаме слабост към сорта Grinning
Btw Магазинчето за маслини по средата ма Женския пазар е на същия собственик.

# 231
  • France
  • Мнения: 726
Може ли тук да попитам, как се разпознават оцветените маслини и с какво се боядисват, влиянието върху организма?

# 232
  • софия
  • Мнения: 25 393
Черните маслини са оцветени. Маслините по дърветата са зелени. Черни не съм виждала. Не знам с какво се боядисват, но на мен, така или иначе, и на вкус не ми харесват черни.

# 233
  • При децата ми
  • Мнения: 6 044
Много хубава и полезна за мен тема!:)
Записвам се и аз тук!
И да попитам: какво краве масло купувате и изобщо купувате ли такова? Hug

# 234
  • софия
  • Мнения: 25 393
Много хубава и полезна за мен тема!:)
Записвам се и аз тук!
И да попитам: какво краве масло купувате и изобщо купувате ли такова? Hug
За филийки - френско, за готвене - на Добрев.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 283
И аз да следя темата - изглежда много полезна.  bouquet

# 236
  • Мнения: 6 214
И аз намерих червейче в една праскова, купена от пазара Димитър Петков..вместо да се погнуся, се зарадвах Crazy
да кажа информативно - наличие на червей не означава, че не са употребявани "отрови". Пример: ябълковите насъждения се пръскат 17 пъти от едно бране до следващо. пропускането на само едно пръскане или неправилно прореждане на плодовете ще доведе до наличие на червеи.  Peace

Не се опитвам да пускам бомба в темата, просто се интересувайте как се получава дадена храна, а не само какво пише на табелата/етикета и колко струва.

Аз също се интересувам от качествена храна. Не искам да бъда разбрана неправилно.  Peace

# 237
  • София
  • Мнения: 455
  REAL_WOMAN, за мен включването ти беше полезно. И аз се радвах на наличето на червеи, пък и те пусто мутирали  Laughing

# 238
  • Мнения: 6 214
  REAL_WOMAN, за мен включването ти беше полезно. И аз се радвах на наличето на червеи, пък и те пусто мутирали  Laughing
Simple Smile Не, те не мутират, просто, ако има две ябълки плътно една до друга, яйчицето на червейчето остава ненапръскано между двете и си се излюпва и си живее вече вътре на воля Simple Smile.

# 239
  • При децата ми
  • Мнения: 6 044
Много хубава и полезна за мен тема!:)
Записвам се и аз тук!
И да попитам: какво краве масло купувате и изобщо купувате ли такова? Hug
За филийки - френско, за готвене - на Добрев.
Може ли линк или снимка на това масло за готвене на Добрев?

Общи условия

Активация на акаунт