Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 746 955
  • 6 435
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 165
Може ли да ми  кажете къде се намира този пазар в Лозенец?

# 391
  • Мнения: 228
ул.Цветна градина 72 е адреса. За записване - следи в групата във Фейсбук:http://www.facebook.com/Hrankoop?fref=ts
Казаха, че ще има киви, аз дори го видях, но казаха, че ще пуснат заявка.
Аз се надявам на боб и картофи, въпреки че сега имам  малко от Копривщица.

# 392
  • София
  • Мнения: 5 184
за чесъна една идея - избирайте с лилав нюанс, така има шанс да е български Simple Smile

отново да подсетя - райските български ябълки не се нуждаят от пръскане, торене....

НЕ ВЗИМАЙТЕ ВНОСНИ! току-що приятелка ми се оплака че от испански, и то узрели!   е получила изтръпване на крайниците... но няма да сиганлизира, не е от този тип Sad

# 393
  • Мнения: 19 290
Странно защо да са безвкусни хокайдото? Те са доста по-сладки от нашите тикви. Поне тези, които съм яла в Германия. Аз тъкмо им се наточих да ходя тази седмица.
Аз съм правила сок от всякакви тикви. Просто се пуска в сокото. Сокът е сладникав и приятен.

# 394
  • Sofia
  • Мнения: 179
На нас лещата много ни хареса. Даже ни хвана яд, че не сме знаели по-рано, хванахме последния момент, иначе щяхме да си вземем още.  Simple Smile По-горе коментирате, че на пазара се продават и други неща. Мъжът ми каза, че имало маслини, зехтин, боб. За тях къде става записването?  newsm78

# 395
  • Мнения: 2 037
Може ли да ми  кажете къде се намира този пазар в Лозенец?

Нека да е ясно, че това е среща на членовете на Хранкооп , която се провежда по някакъв техен вътрешен график. Този пазар не е там нито ежедневно, нито целодневно!
Да не се разкарвате напразно, затова го казвам.

От публичния им сайт се поръчваха лещата и тиквите.

Има един производител от Родово имение в Елхово, който беше докарал много стока. Увери ме, че и без да съм член на групата може да ми изпълнява заявки. https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhsbovaoNKradGdUeVd … SzRpUzZWOUE#gid=0 Тук можете да се ориентирате какво предлага и на каква цена.
Ако някой от София се интересува мога да пратя тел. на ЛС.

Съфорумките от Пловдив просто да питат в "Медената къща". Или в групата "Био плодове и зеленчуци за Пловдив".

Последна редакция: пн, 22 окт 2012, 13:35 от Люлин

# 396
  • София
  • Мнения: 5 184
засега е фиксиран във вторник и четвъртък от 17 до 20 ч, но за по-сигурно от 18 до 19 , ако ще идва някой Simple Smile

# 397
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
Лещата не може ли да се съхранява в обикновени пликчета? Защо я държите във фризера?

# 398
  • София
  • Мнения: 438
звънче, аз имах същия проблем с чесън купен от пазара в Самоков.
А понеже ми се видя хубав и пишеше, че е български, си взех цяло кило...  Rolling Eyes
Към лещата нямам забележки, взехме от първото раздаване и освен, че е малко играчка чистенето, резултата си заслужава труда Simple Smile

А тикви си взех доста, че така като са малки, ще ми е по-лесно да ги проготвям по една по една. А и много по-лесно се белят, че не са толкова твърди Wink
За сок онзи ден прочетох, но не съм успяла да го спретна още Simple Smile

# 399
  • софия
  • Мнения: 25 400
звънче, аз имах същия проблем с чесън купен от пазара в Самоков.
А понеже ми се видя хубав и пишеше, че е български, си взех цяло кило...  Rolling Eyes
Към лещата нямам забележки, взехме от първото раздаване и освен, че е малко играчка чистенето, резултата си заслужава труда Simple Smile

А тикви си взех доста, че така като са малки, ще ми е по-лесно да ги проготвям по една по една. А и много по-лесно се белят, че не са толкова твърди Wink
За сок онзи ден прочетох, но не съм успяла да го спретна още Simple Smile
Абсолютно същата работа. Пишеше български, изглеждаше добре и аз взех около кг.
Иначе лещата е с-т-р-а-х-о-т-н-а! Скоро ще се поправя. Ще направя чорба, че вкъщи много е уважавана.

И аз очаквах тиквата да се бели трудно. Твърда е. Но я избелих без никакъв проблем с белачката.

# 400
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Това което на мен не ми хареса на Хокайдото, е че "месото й" е много малко, огромната част от обема беше семки... или аз съм попаднала на стара и спаружена тиква?

# 401
  • софия
  • Мнения: 25 400
Това което на мен не ми хареса на Хокайдото, е че "месото й" е много малко, огромната част от обема беше семки... или аз съм попаднала на стара и спаружена тиква?
Не. И нашата е такава. Сложих да се свари. Трябваха й буквално 5 мин. след завирането и беше леко преварена.

# 402
  • Мнения: 19 290
Цитат
И аз очаквах тиквата да се бели трудно. Твърда е. Но я избелих без никакъв проблем с белачката.
Хокайдото няма нужда от белене. Това й е хубаво на тази тиква. Става страхотна крем супа от нея.

# 403
  • софия
  • Мнения: 25 400
Цитат
И аз очаквах тиквата да се бели трудно. Твърда е. Но я избелих без никакъв проблем с белачката.
Хокайдото няма нужда от белене. Това й е хубаво на тази тиква. Става страхотна крем супа от нея.
Уф, ама съм проЗта Embarassed И захар малко сложих да придобие вкус. Вече не мога да я направя на крем супа. Сега виси в хладилника и никой не я иска. Казваш не се бели?

# 404
  • Мнения: 19 290
Кората е мека и се сварява/изпича добре.

Влизам да ви кажа да гледате картофите, ако купувате мрежи. На някои от тях пише, че са третиране след като са обрани. Третират ги с хлорпрофам, имазалил или тиабендазол срещу плесени и бактерии. Не претендирам, че съм ги превела правилно. Въпросните в-ва проникват и през кората.

Общи условия

Активация на акаунт