Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 748 781
  • 6 446
  •   2
Отговори
# 435
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Някой може ли да препоръча моркови от които трайно е доволен в крайна сметка?

# 436
  • Мнения: 228

maita5, човека продава на ъгъла на бул. Дондуков и Кракра. Точно на светофара е струпал камара с тикви и боб. От другата страна е Първа английска гимназия. Дано съм успяла да те упътя. Тиквите също не са лоши, но има и зелени... та ако решиш да купуваш, внимавай  Simple Smile

Сетих се къде е човека, виждала съм го, благодаря!

# 437
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
Петлето, в "На път" доста хора описаха преди време тотално разочарование от Моравско село. Защо се занимаваш с толкова далечни търговци, намери ли хората от линка, който ти пуснах?
Да, благодаря ти, така поръчах картофи, но моркови не намерих и за това от Моравско село. Но това е чиста измама! Вчера мъжът ми доста ми се накара, тъй като той почистваше морковите. Лошото е, че ги поръчах от www.bioslunceluna.com и ги видях, когато вече пристигна поръчката.

Последна редакция: пт, 26 окт 2012, 14:01 от Петлето

# 438
  • София
  • Мнения: 438
Това с Моравско село е странна работа...
Аз последния месец и нещо поръчвах то тях няколко пъти, и два пъти взимахме от био-хотела.
Конкретно към морковите нямам забележка, пазарувах предимно тях и цвекло за салата.
Аз да си призная от всички кодели био-моркови, които съм купувала, нито едни не ми сладнят, както съм свикнала да е вкуса на моркова... Сигурно има разлика в сортовете, но не бих казала, че съм опитала вкусен купен био-морков.

Иначе жената с която говорих на място в био-хотела, сподели, че са установили на някои места, че се предлагат като техни продукти, които не са... Доколко е вярно няма как да се разбере  Thinking

# 439
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
Това с Моравско село е странна работа...

Иначе жената с която говорих на място в био-хотела, сподели, че са установили на някои места, че се предлагат като техни продукти, които не са... Доколко е вярно няма как да се разбере  Thinking
www.bioslunceluna.com ми ги достави, а те би трябвало да са ги заредели от Моравско село, така че според мен там нещо не е наред (в Моравско село има предвид).

# 440
  • София
  • Мнения: 1 326
Поръчах мляко, сирене и био моркови от тук .... http://www.facebook.com/naturalmilk  ...

Разочарована съм. Сиренето и млякото миришат, като последното не е узряло напълно. Морковите са като колци  Confused Ще пробвам и брашното като пуснат, но горчивият привкус на прецакване ме мори много.

На надписи БИО и думи на производители не вярвам  Crazy това относно лещата  Peace

Странно! Аз си взех също моркови миналата седмица и бяха съвсем ок. Наистина по-груби са на външен вид, но пък на вкус са като моркови, а не като талашит. Взех и краставици, криви, но нямащи нищо общо с био-то дето се продават по магазините, тези опакованите. И кисело мляко съм вземала и не ми е миришело, а брат ми редовно взима прясно и си кваси кисело. Брашното много ми хареса. Станаха страхотни соленки и меденки. Единствено съм със смесени чувства към грахта- на мене ми се развари.
Чакам да пробвам и спанака и червеното цвекло:)

А лещата е страхотна. Нищо, че има за чистене доста:)
Аз съм много доволна от сиренето, млякото и кашкавала...козето сирене няма начин да не мирише....на мен ми е пък много съмнително това,  което продават по магазините, въобще не мирише, не е толкова сухо( а трябва), което ме навежда на мисълта, че го смесват с краве мляко.
В доста от зърната  на граха  имаше някакви буболечки и падна чистене, отделно също ми се развари, мисля повече да не взимам. Последния път си взех и брашно, но още не сън го пробвала.
Имали вече отзиви за месото?

# 441
  • Мнения: 228
И аз си взех грах но нямаше буболечки и трудно се свари. Май сложих доматите преди да е съвсем сварен, но го варих твърде дълго и преди това.
Лятото си купувахме на морето прясно козе сирене, имаше лека, ненатрапчива миризма и беше страхотно.
Преди години на селото на моя приятелка също сиренето не миришеше силно.
Просто тази миризма трудно се понася, ако е силна. Лично аз едвам пробвах, и то понакиснато. Взех да дам на бебето ми, но и той едва пробва.

# 442
  • София
  • Мнения: 1 326
Граха го киснах цяла нощ, така ми каза човека, който ми го донесе.

# 443
  • Мнения: 228
Граха го киснах цяла нощ, така ми каза човека, който ми го донесе.

аз също Wink

Знаете ли дали има биомагазин в района на Редута, може и Плиска, Гео Милев, Иван Асен?
Най-близкият, който знам е Биомаг до парка Заимов.

# 444
  • Мнения: 1 173
На Иван Асен 2 и Светослав Тертер има ново магазинче, където се продава храна от Жабленски манастир (http://bnr.bg/sites/radiobulgaria/Lifestyle/HistoryAndReligion/P … delci_230412.aspx )

Не е традиционния био магазин, но за мен е супер - сирене, кашкавал, кисело мляко, плодове, всичко отгледано с любов.
От ъгъла(малките 5 кьошета) по Св. Тертер към парка, втория магазин.


Малко по нагоре по Иван Асен е Вино и приятели, продукти от Добрев, много истински неща има.

За биомагазин аз ходя чак в Карфур като нещо ми дотрябва..

Последна редакция: нд, 28 окт 2012, 22:49 от peppia

# 445
  • София
  • Мнения: 864
Някой може ли да препоръча моркови от които трайно е доволен в крайна сметка?

ами аз напоследък ходя до ХИТ в Младост.Там има обикновени моркови /не био/, от България /това за мене е много важно/, които хем си миришат на морков, хем като ги ядеш имат точно този сладък вкус на морков, или ако ги правиш на сок става страхотен сок.

# 446
  • София
  • Мнения: 2 768
има ли някой впечатление от сайта бакалиябг?

# 447
  • Sofia
  • Мнения: 221
Граха го киснах цяла нощ, така ми каза човека, който ми го донесе.

аз също Wink

Знаете ли дали има биомагазин в района на Редута, може и Плиска, Гео Милев, Иван Асен?
Най-близкият, който знам е Биомаг до парка Заимов.

Преди нqколко дни разбрах, че са отворили био магазин в Гео Милев, намира се зад Галакси.
Малко е магазинчето, но е симпатично. Вчера минах от там, момичето каза, че от другата седмица ще имат и хляб от Слънце и Луна. Това им е сайта www.greenshop.bg
 

# 448
  • Мнения: 228
Граха го киснах цяла нощ, така ми каза човека, който ми го донесе.

аз също Wink

Знаете ли дали има биомагазин в района на Редута, може и Плиска, Гео Милев, Иван Асен?
Най-близкият, който знам е Биомаг до парка Заимов.

Преди нqколко дни разбрах, че са отворили био магазин в Гео Милев, намира се зад Галакси.
Малко е магазинчето, но е симпатично. Вчера минах от там, момичето каза, че от другата седмица ще имат и хляб от Слънце и Луна. Това им е сайта www.greenshop.bg
 

О, страхотно! Ще отида тия дни да го разгледам.

# 449
  • Мнения: X
има ли някой впечатление от сайта бакалиябг?

Да, сравнително редовно пазарувам от тях. Предимно сирене и масло, и от двете съм доволна. Ако искаш ще погледна от кои производители съм взимала сирене, но  съм опитвала и краве, и овче, като второто направо ме върна в детството ми.
С плодовете и зеленчуците (понеже виждам, че там най-често излизат проблеми) нямам опит, не мога да кажа нищо.
Оцет, мед съм взимала - нямам забележки.
А и човекът,  който го носи е много услужлив, приветлив, обича да говори за стоката си, да съветва.
Абе харесвам ги:)

Общи условия

Активация на акаунт