Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 743 290
  • 6 408
  •   2
Отговори
# 600
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Мастиковите дъвки от острон Хиос, но мисля че има един вид с аспартам, май сините newsm78

# 601
  • София
  • Мнения: 438
Ето една алтернатива на сиропа от бъз, тази есен направих сироп от Бъзак с мед за малкия, а за мен ползвам това: http://bilki.bg/product/2458/bazak-trevist-baz-tinktura-100ml.html

Тинктурата може да се дава и на деца, като се накапе в горещ чай, за да се изпари спирта, после си подправяте чая както го обичате - аз  така го пия, с мед и лимон Laughing

Иначе сиропа от плодовете си направих есента по тази рецепта (http://www.zemianazaem.com/archives/407), но в съотношение плод към мед 1:4, получи се идеално, а това ми беше дебют в подобен род дейност... Наесен мисля да направя и от малини и боровинки.

Ако някой има опит с правенето на суров сироп от цвят на бъз, ще съм благодарна да сподели.

# 602
  • София
  • Мнения: 438

Водата в тази рецепта студена ли е? Ако е така и я модифицирам с мед може би ще се получи това, което ми трябва  Thinking

# 603
  • Мнения: 1 171

Водата в тази рецепта студена ли е? Ако е така и я модифицирам с мед може би ще се получи това, което ми трябва  Thinking

Студена, да, доста мед ще трябва но предполагам ще стане супер. За 3 години не съм сигурна, че издържа, ние сме тествали 2 месеца в хладилника.. и после свърши  Joy

# 604
  • София
  • Мнения: 438
Така като гледам, сироп от плодовете на бъз-а ще имам за малкия горе-долу до момента, когато ще може да се направи сиропа от цветовете.
Наистина гълта повече мед отколкото захар, става много вкусно, но аз не съм по сладкото и ми идва байгън да го пия по една супена лъжица сутрин. Но сироп от цветовете много обичам за разхлаждане, като се разрежда и с лимон ще е чудесен за топлите месеци Simple Smile

Благодаря за споделената рецепта, ще я изпробвам  Peace

# 605
  • Мнения: 18
Благодаря на всички за отговорите за сиропа от бъз  bouquet Решила съм тази година да си събера цвят и да направя домашен сироп.

# 606
  • Мнения: 687
Здравейте,

вчера открих тази тема и ми се струва много полезна, почти цялата изчетох Simple Smile Благодаря на всички, които са споделили полезна информация.

И за да не е просто запис, да споделя ние от къде какво купуваме.

Подправки и чайове - магазин Бахара - на Цар Иван Асен II и Виктор Юго (по-скоро на Виктор Юго се пада) - магазинчето е малко, отвън е може би не повече от 2м, а навътре е с дълбочина няколко метра. Но в него са наредени на полички страшно много подправки, които имат много по-силен и наситен аромат, от пакетираните от супермаркета. Подправките варират, от стандартните до много екзотични, които никъде другаде не съм срещала. Жената, която продава, доколкото знам, е и собственичка. Невероятно внимателна и учтива, познава всяка подправка и дава съвети за какво се ползва и т.н. С удоволствие ходя там всеки път Simple Smile

Останалите места вече сте ги споменавали, но ще ги изредя пак:
- Млекарница - за различни продукти на Равногор
- Добрев - харесвам моцарелата им например, както и хлебчетата (макар че хляб конусмираме доста рядко), маслото им не ми допадна колкото Равногорското
- Зоя Бг - за различни био продукти (кокосово масло, киноа, хималайска сол, ванилия)
- БГ Бакалия - от там пазарувам редовно повече от година и половина вече. Доволна съм, че човекът, който се занимава с магазина, сам консумира продуктите и следи да няма промени в качеството им. Случавали са се 1-2 пъти издънки (примерно киселото мляко не е било добре заквасено), като винаги той ме е търсил в близките 24 часа след доставката, за да се извини, след което ми се донася нова стока. Страшно коректен и учтив. От него купуваме основно:
- доста продукти на Равногор, тъй като ми е по-удобно да ми ги носи у дома или офиса, вместо да ходя до Млекарницата
- отлежал овчи кашкавал на Сариев - не съм срещала сходен продукт на бг пазара - наистина страшно отлежал и ароматен
- кисело мляко от Жабленския манастир
- едро смляна лютеница
- биволски суджук
- брашно (честно казано тук не съм сравнявала много с други места, защото не ползваме особено много брашно)

Малко дълъг стана поста, надявам се да е полезен Simple Smile

# 607
  • София
  • Мнения: 5 170
Давай, давай, очакваме поне още толкова обобщена информация Simple Smile
  bouquet

# 608
  • Мнения: 687
Е, за още толкова ще ми е трудно Simple Smile

Да добавя все пак:
- яйца - от Моравско село са най-добрите, които съм намирала досега (другите, с които се конкурират, са от една съседка в селото ми, но тъй като е на другия край на България, не ми се случва често да успявам да се заредя от там). Наистина са като домашни Simple Smile

Но морковите от Моравско село не ми харесаха - и по-рано в темата някой беше писал, че не са сладки на вкус, а едни такива безвкусни, към леко горчиви даже... Sad

Друго нещо, което може да е полезно или поне любопитно: http://www.ewg.org/foodnews/summary/
Това е списък на храните, които най-лесно трупат пестициди, и е най-важно да бъдат био - "dirty dozen", както и на тези при което поне по този показател е почти все едно дали ще се вземат био или конвенционални - "clean 15". Има го и като безплатен app за Android.

И като стана въпрос за приложения за телефони, полезен ми е и този - списък на различните E-та - какво представляват, колко са опасни и т.н. Честно казано обикновено се опитвам да избягвам продукти с всякакви Е-та, вместо да им правя такъв анализ, но все пак понякога е полезно.

# 609
  • София
  • Мнения: 438
Много благодаря за приложенията за телефона, много удобно   bouquet

# 610
  • Мнения: 2 430
    Отварят биопазар в София за Великден!
   http://sofia.dir.bg/news.php?id=13327188

# 611
  • Мнения: 234
Ето  откъде го прочетохме,  но кое истина относно наличието на аспартам не зная.
Статията обаче произведе ОГРОМЕН ЕФЕКТ  в къщи.

В търсене на информация как точно аспартамът става на формалдехид изчетохме доста , та и този Simple Smile

http://ntotkov.blogspot.com/2012/05/blog-post.html
Продукти на българския пазар, които съдържат АСПАРТАМ или Е951:
1. Coca-Cola i Pepsi Light;

2. Газирана вода “Горна Баня” със свеж дъх на лимон;

3. Mентови дражета “Fisherman´s Friends“;

4. Всички дъвки “Orbit“;

5. Дражета и дъвки “Mentos“;

6. Разтворими напитки “Танг”, “Степ“ и "Болеро";

7. Дражета, бонбони и дъвки “Winterfresh“;

8. Всички диетични вафли и бисквити.

9. Дражета “Orbit Drops“;

10. Coca-Cola Black;

11. Бонбони за гърло “Propolki”/”Прополки”;

12. Лимонада Мания;

13. Напиткa Дерби и Стил;

14. Енергийна напитка Pitbull;

15. Енергийна напитка Bulldog;

16. Плодова напитка “Party”;

17. Дъвки “Витаголд” / “Vitagold”;

18. Боза “Бомакс”;

19. Кока кола към суб-марката на Billa – Clever;

20. Лекарствен препарат (перорален разтвор) VOLTFAST;

21. Детски мултивитамини „Марсианци“;

22. Пепси кола лайт, Pepsi Cola light;

23. Плодова напитка “COSTA” с вкус на касис;

24. Серия газирани напитки лайт (light) на Флорина (Florina)

25. Фервекс за деца

26. San Terra cola на Kaufland

Публикувано от Николай Тотков 


Simple Smile Мога да си лягам спокойна не употребяваме нито един от продуктите Simple Smile  Hug

# 612
  • Мнения: 11 816
    Отварят биопазар в София за Великден!
   http://sofia.dir.bg/news.php?id=13327188
Страхотно! Заимов ни е от любимите паркове, макар да не ни е наблизо.. Дано и цените са поносими!

# 613
  • Мнения: 2 037
Правят млекарница "Добрев" на бул. "Стефан Тошев", близо до биомагазина.
На "Гимел" магазина на бул. "Арсеналски" е с удължено работно време.

# 614
  • Мнения: 11 816
Люлин, и това е хубава новина, благодаря! Hug

Общи условия

Активация на акаунт