Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 746 702
  • 6 432
  •   2
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 5 184
Био суровите бонбони - 39 лв/кг, само кокосовите са 45 лв/кг
Днес за проба взехме кекс - 8.50 лв
В магазинчето жк Борово е много лесно, защото за кекса разпитах старателно какви са съставките и самия сладкар отговори Simple Smile

# 736
  • Мнения: 19 289
На Арсеналски малко след Сити Центъра са открили магазин на Гимел. Вече няколко пъти купуваме зелена салата за лев и нещо, домати около 4.80/кг и краставици около 2.90/кг.

# 737
  • София
  • Мнения: 5 184
Много удобен магазин за хлебчетата Хмелбред и то на невероятната цена  98 ст (преди половин година  масово вдигнаха цената над един лев, без това да е следствие от вдигане цената на производителя)

Това е магазин за гръцки храни, на ъгъла на бул Васил ЛЕвски и ул Венелин . има вкусни натурални маслини и много други неща, познати и непознати.

# 738
  • София
  • Мнения: 2 044
За всички от южните квартали на София (и не само) преди няколко дни отвориха DiNi в Борово - на мястото на един бивш сладкарски цех, малка пряка на ул. "Родопски извор", мисля, че се води бл. 235, до пицария Del Sole. Съответно производството е на място и повечето от нещата са с около 20-25% по-ниски, може да се вземат пресни, непакетирани неща, но и пакетирани. Местенцето за продаване е мъничко и невзрачно, но достатъчно, ухае фантастично и не ти се излиза, вече 3 пъти си пазарувахме! Peace Казаха, че работят по обогатяването на асортимента с още по-здравословни, също още вегански продукти, но и сега има (включително и неща, които не се виждат на сайта има).
Ако имате и път към бул. "България" също може да се отбиете, идвайки от бул. "Тодор Каблешков" се пада втората пряка в дясно (уличката е междублоково пространство по-скоро), в близост има и ТМаркет като ориентир.

Пожелавам им успех! Много приветливи и мили!!
Вчера ходихме на гости на хора, които са свикнали на масовия вкус и преди време децата им хич не ми се зарадваха на суровите десертчета и бонбони, които им занесох, сага им взех от течния шоколад на DiNi, завидно количество от двата им вида соленки, свищовски кекс и Бора-Бора, много ги харесаха, казаха все такива неща да нося! Simple Smile

За сравнение на цените, напр. кутийка шоколад при тях е 1,50 лв., а от други места съм го взимала за 2 лв., другите цени не ги помня, но мисля свищовския кекс беше 8 лв./кг.
много благодаря за инфото  bouquetточно до нас е Grinning

# 739
  • Мнения: 228
Здравейте,
бихте ли споделили тази пролет от къде ще си купувате чисти плодове и зеленчуци?
Аз за момента съм взимала от Манастирския магазин. Миналата година взимах през ФБ от Натурално мляко до дома... или нещо подобно.
Два пъти изпускам от ферма Бесика.
Ще съм благодарна и на други предложения?

# 740
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте,
бихте ли споделили тази пролет от къде ще си купувате чисти плодове и зеленчуци?
Аз за момента съм взимала от Манастирския магазин. Миналата година взимах през ФБ от Натурално мляко до дома... или нещо подобно.
Два пъти изпускам от ферма Бесика.
Ще съм благодарна и на други предложения?
и аз взимам от Натурално мляко... но само краставици. Другите неща са  ми на Гимел или често пазарувам от ХИТ= Там има доста био плодове и зеленчуци

# 741
  • Мнения: 6 713
Здравейте,
бихте ли споделили тази пролет от къде ще си купувате чисти плодове и зеленчуци?
Аз за момента съм взимала от Манастирския магазин. Миналата година взимах през ФБ от Натурално мляко до дома... или нещо подобно.
Два пъти изпускам от ферма Бесика.
Ще съм благодарна и на други предложения?

Това Натурално мляко правят ли доставки за София? А качеството какво е? Питам специално за млечни продукти?

# 742
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Писано е и преди, но тъй като новият сладоледен сезон настъпи Mr. Green да похваля отново сладоледите от магазинчето на Витошка и Солунска. За срамотите не зная точното им име Embarassed, - от натурални съставки са, а в малиновия хрускат и остават по зъбите истински семки от малини Crazy мммм Simple Smile

# 743
  • София
  • Мнения: 4 412
Това Натурално мляко правят ли доставки за София? А качеството какво е? Питам специално за млечни продукти?

Веднъж поръчвах, не бях очарована - сиренето беше меко според нашия вкус и при поставяне във вода омекна още. Но повече ме притеснява, че човека ги кара с обикновена лека кола, обикаля по 10 часа София. Аз поръчвах края на ноември и беше с обикновенна кола, не знам в жегите дали ще е същата.

# 744
  • Мнения: 6 713
TanyaMG,
Мерси за отзива. Ами дано да е съобразено с времето наистина.

# 745
  • Мнения: 228
Аз зимата поръчвах няколко пъти мляко и си квасех. Харесваше ми, но... веднъж ни позастояха няколко буркана няколко седмици в хладилника и не бяха мръднали, някои имаха малко мухъл.
Доколкото знам би трябвало да повкисне. Поне манастирското е така. И от едно време така знам, въпреки че имам впечатления само от купените млека. Моят приятел пък казва, че при тях не са вкисвали също домашните млека дълго време и баба му го е съхранявала за дълго на хладно.

Купихме краве и козе сирене също от тях. Козето ми миришеше много и го дадохме на приятелка, която пък си го харесваше. Кравето беше ок. Друго млчено не сме поръчвали.
Взимала съм краставици и брашно също. Харесаха ми. Брашното имайте предвид, че е по-едро смляно, като грис.

# 746
  • Мнения: 2 285
Аз зимата поръчвах няколко пъти мляко и си квасех. Харесваше ми, но... веднъж ни позастояха няколко буркана няколко седмици в хладилника и не бяха мръднали, някои имаха малко мухъл.
Доколкото знам би трябвало да повкисне. Поне манастирското е така.

Това си зависи от твоята закваска, не от млякото.  Wink

# 747
  • Мнения: 6
Тоя пазар в парка Заимов почвам да се съмнявам, че ще се случи...

# 748
  • Мнения: 19 289

Купихме краве и козе сирене също от тях. Козето ми миришеше много и го дадохме на приятелка, която пък си го харесваше. Кравето беше ок. Друго млчено не сме поръчвали.

Откъде си вземала козе мляко? Аз никъде не мога да намеря в София.

За вкисването-зависи колко си го държала. Баба ми кваси домашно козе и овче мляко и ние го държим в хладилника по повече от месец. Обикновено накрая само вкисва каймакът отгоре, а отдолу нищо му няма. Не е мухлясвало обаче.

# 749
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз зимата поръчвах няколко пъти мляко и си квасех. Харесваше ми, но... веднъж ни позастояха няколко буркана няколко седмици в хладилника и не бяха мръднали, някои имаха малко мухъл.
Доколкото знам би трябвало да повкисне. Поне манастирското е така.

Това си зависи от твоята закваска, не от млякото.  Wink
Да, закваската е много важна. А съм изтървала да остана без собствена закваска и влизам в серия от несполучливи кисели млека. Не всяка марка купешко кисело мляко става реално да заквасиш мляко, а и с годините не си поддържа качеството, т.е. марката, с която ми се е получавало преди година днес не става и т.н.
Минимум месец издържа в хладилник домашно кисело мляко без проблем и без да промени вкусовите си качества. Повече от месец може да се случи да вкисне каймака отгоре, над 2 месеца става цялото леко резливо. Ако го държа на хладно, но не в хладилник ми се е случвало да мухляса. По-скоро бих си погледнала градусите на хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт