Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 746 896
  • 6 435
  •   1
Отговори
# 1 350
  • София
  • Мнения: 5 184
Ако се наложи да се яде нещо в МОЛ Парадайс , натъкнах се на едно заведение Simple Smile
Eat it е името му, макар че е италианско.
Има пещ и пекат пици и други типични италиански печива, има ресторант ,който не погледнах, а най-отпред вдясно е сладкарската зона.
Постарах се да запомня текста на табелата им, написан на ръка, заради която табела въобще се спрях да купувам нещо в хранителната зона на мол Simple Smile

Не използваме боя в храната.
Не използваме "Е"-та
Не  на консервантите !

Нашата цел е да храним
 хората и специално децата
 със здравословна храна!


Аз попитах дали кои сладкиши са без желатин и дойде готвач, който отговори на въпросите ми и ми разказа много интересни неща.
Относно  желатина - има го в малка част от сладкишите, в плодовите използват пектин  Simple Smile

Човекът ми напълни душата! Има непоносимост към изкуствената храна, живял и 12 г н Неапол и яде и готви само традиционнна храна. Използват само плодови оцветители и плодове - "от природата го има, защо да се използва химия!"
Сега плодовете са предимно замразени, но каза - елате лятото да видите колко ни е цветна витрината!
Но не ми разрешиха да снимам табелата, за да я публикувам тук  Sad

# 1 351
  • Мнения: 1 556
Относно  желатина - има го в малка част от сладкишите, в плодовите използват пектин  Simple Smile
 

Защо го избягваш, вреден ли е?

# 1 352
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
и мен ме интересува за желатина...аз знам,че е полезен за кости,коси,нокти,но може и да бъркам... Rolling Eyes

# 1 353
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Желатинът не е за вегетарианци.
За Слон, ти си будната съвест на темата, поздравления и благодарности за това, че все питаш и се интересуваш!
 В събота редовно се навъртам покрай този МОЛ по стечение на обстоятелствата и като се налага да се яде там, ами стъжва ми се. Поне ще знам, че има добро място  bouquet

# 1 354
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
има и растителен желатин-агар агар,от водорасли май беше  Thinking

# 1 355
  • софия
  • Мнения: 25 399
В Eat it съм яла една от малкото истински италиански пици в Бг. И салатите са страхотни.

# 1 356
  • Мнения: 1 173
В Eat it съм яла една от малкото истински италиански пици в Бг. И салатите са страхотни.
Потвърждавам и аз. Голямо разнообразие и истинско италианско, неочаквано за мол.
Само жалко, че махнаха пастата от take-away-а(отпред). Като сме с дъщерята и не сме много за ресторант, трудно издържаме Simple Smile

# 1 357
  • София
  • Мнения: 5 184
Много се радвам, че съвпадат впечатленията ни Simple Smile
Аз толкова ги харесах (пиците), че мислех да се върнем веднага за още  Embarassed

За желатина - търсех без желатин, защото съм вегетарианка. Но пък разбрах, че те използват рибен желатин, аз не знаех, че са два основни вида.
Агар-агар не използват.

За полезно - не знам дали този, който е за "хранителни цели" е полезен. Но знам, че приятелка купува специално био кокали и ги вари по 5-6 часа, за да се развари точно хрющялът и да го дава на детето си като бульон. Проучете въпроса.

А за другите представени като истински храни в същия мол имате ли впечатления?

# 1 358
  • Мнения: 1 298

Но знам, че приятелка купува специално био кокали и ги вари по 5-6 часа, за да се развари точно хрющялът и да го дава на детето си като бульон. Проучете въпроса.


ЗаСлон, ако можеш да ми кажеш откъде ги взема тези био кокали, цена няма да имаш.   bouquet

# 1 359
  • Мнения: 128
чааак сега я виждам тази темичка  Rolling Eyes.
Върнах се малко назад да прочета, мнооого интересна информация споделяте.

Записвам се да ви следя, аз съм "нова" в търсенето на био продукти в София. Имам си някои неща от мама и тате, но и те не произвеждат всичко, пък и живеят далеко, та със сигурност тази тема ще ми е от полза  Hug

# 1 360
  • София
  • Мнения: 864
Аз напоследък си взимам храна от КЕТТЕ.Но те са предимно паста и салати

# 1 361
  • София
  • Мнения: 5 184
Изборът и възможноситте на моята пирятелка за БИО  кокалите е - от пилета от Ливади и от крави от малка квартална месарница и от Карфур.

Копирам покана



Св. Валентин и Св. Трифон малко са се пооплели в наши дни и по географските ни ширини,
но пък чудесно успяваме да ги съчетаем, и, без да пренебрегваме някого от тях, ще ги вплетем в един общ

ЕКОФЕСТ НА ЛЮБОВТА И ВИНОТО

музика, вино, сладкиши, дегустации, ръчно изработени подаръци, усмихнати хора и прекрасно настроение в цели два дни!

14 февруари, между 11 и 19 ч
15 февруари, между 11 и 19 ч
Фермерски пазар Римска стена

# 1 362
  • Мнения: 2
Здрвейте, мами,

вече има дори разработени сайтове, които предлагат неща директно от фермите.  Можете да ги намерите из мрежата. Не всички неща са био, но пък в случая според мен е по-важно начинът на отглеждане на продуктите. Ако е в чист район, спазвайки принципите на устойчивото земеделие за мен е идеалния вариант.

Наистина супер тема. Ще я следя с интерес! Simple Smile

# 1 363
  • софия
  • Мнения: 25 399

Св. Валентин и Св. Трифон малко са се пооплели в наши дни и по географските ни ширини,
но пък чудесно успяваме да ги съчетаем, и, без да пренебрегваме някого от тях, ще ги вплетем в един общ

ЕКОФЕСТ НА ЛЮБОВТА И ВИНОТО

музика, вино, сладкиши, дегустации, ръчно изработени подаръци, усмихнати хора и прекрасно настроение в цели два дни!

14 февруари, между 11 и 19 ч
15 февруари, между 11 и 19 ч
Фермерски пазар Римска стена

Малиновото вино Trastena e б-о-ж-е-с-т-в-е-н-я-р-с-к-о.
Отново си купихме и шарен боб.

# 1 364
  • София
  • Мнения: 5 184
О, малиново вино като чуя и се опивам, пробвала съм само на Елата (засега не знам Trastena)

А ягодовия мед ( Балканфрутс може би беше името на фирмата, произвеждат и боб)  пробвали ли сте?  Аз само съм помирисвала Simple Smile Пчелите живеят в плантацията им с био ягоди, вълшебство!

Каква беше цената на шарения боб и от кой производител?

Общи условия

Активация на акаунт