Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 749 180
  • 6 448
  •   3
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 384

20 лева давам за 4-5 кг боб, чист от химикали. Дайте директен линк към този златен боб, аз не го откривам.


Ако има филтър, няма да стане, но се пробвам http://farmhopping.com/bg/%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B8/BG/14?country=BG

На втория ред с продукти е.

# 1 441
  • Мнения: 1 173

20 лева давам за 4-5 кг боб, чист от химикали. Дайте директен линк към този златен боб, аз не го откривам.


Ако има филтър, няма да стане, но се пробвам http://farmhopping.com/bg/%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B8/BG/14?country=BG

На втория ред с продукти е.
Същата е и цената на сайта на Манастира: http://www.otmanastira.com/?wpsc-product=%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B … 0500-%D0%BA%D0%B3
Само че, този боб е родопски, а не е от самия манастир... newsm78

# 1 442
  • Мнения: 2 037
Благодаря. Видях го. И на мен ми направи впечатление, че е родопски.

# 1 443
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
нали уж своя продукция продават...и кашу,бразилски орех и какаови зърна ли отглеждат Thinking

# 1 444
  • Мнения: 1 298
Последната страница мнения яко ме сдуха... То ясно, че печалбата си е печалба, ама на детективи ни обърнаха, нас, потребителите...

Може ли да ми припомните, за абонамент към семка.орг имало ли е негативни отзиви в темата? С търсачката не ми излизат.
аз нямам абонамент към тях, но съм разочарована от лещата която си взех миналата година. Първо че при тях беше по-скъпа, но и беше толкова мръсна- прашна и със страшно много примеси. Миналата година взимах от Кооператива и там също имаше примеси, но в нормално количество. Все пак няколко пъти говорих с момчето от Семка и в крайна сметка един ден ми звънна, че им били донесли ново количество леща, по -чиста да мина да ми я заменят. Е, аз половината си я бях изчистила вече де.Но новата беше абсолютно чиста. Според мен те сами се бяха хванали да я изчистят. Просто за цена мисля 5 лв/кило такава леща не трябва да има.

Мерси! Действително, спомням си коментарите за лещата. Не бива да е с ниско качество, разбира се, дори да е екологична. Но чудя се, дали нещата им са наистина по-чисти (в по-широк смисъл, да не ставам максималистка) или са поредната търговска заблуда? Не, че имам инфо, че са заблуда, да не подведа някой, но се чудя принципно.

# 1 445
  • София
  • Мнения: 5 188
Всеки път като прочета, че монасите предлагат собствена продукция млечни и ми става много криво, защото не е вярно. Те са го написали и в сайта си и върху всяка една кофичка кисело мляко.

А цена 20 лв за боб ми е като цена 17 лева за лимец, имаше преди година-две такъв.

# 1 446
  • Мнения: 1 674
Аз взимам киселото мляко на Копиловския манастир. Има поне истински вкус.

ЗаСлон, не е ли тяхно прясното  мляко? Или само го обработват в манастира?

# 1 447
  • София
  • Мнения: 5 188
Със сигурност взимат и от външни хора, аз неволно съм била клиент на такъв човек, докато разбера случайно, че по принцип те му изкупуват млякото. Селото му не е съседно на манастира.

Преди малко пропуснах да напиша и това, че под "традиционно" сирене и кашкавал, монасите разбират СЪС калциев двухлорид, който пък се слага за по-бързо втвърдяване и за вдигане на добива сирене от единица мляко.

Продуктите им са много добър вариант, но в тези два аспекта не са това, за което претендират.

# 1 448
  • Мнения: 1 298
Това ли не е вярно:

Мандрата на монасите се намира в с. Жабляно, където е старият манастир. Те сами отглеждат животните, грижат се за тях и ги пасат в Конявската планина. Кравите и овцете са от подбрани породи, млякото им е невероятно на вкус и възможно най- чисто като състав- животните се хранят с билки. Киселото мляко е чисто, пълномаслено, без никакви химикали и добавки.


От тук:
http://www.otmanastira.com/?wpsc_product_category=kiselo-mliako

ЗаСлон, ако не е вярно, от къде идва тогава това мляко?? И как може да пише, че животните са си техни? Шокира ме.

ПП. Писах едновременно със ЗаСлон. Аман от некоректност, само в България ли е така или навсякъде, направо да се отчае човек от човешкия род... търговски....

# 1 449
  • Мнения: 1 298
Я пак да досадя, с една мисъл, която ме мъчи напоследък: цяла България е залята с био яйцата на Маги Малеева (Хармоника). Поне в безброй магазини в София е така, предполагам и в провинцията има доста. За да има толкова много яйца, трябва да има много био кокошки, нали? Иначе какво им е био-то на яйцата, ако кокошките се хранят с обичайните ГМО смески, "обогатени" с хормони на растежа?

Е, не ми се вижда логично да има толкова "пасищни" кокошки? И къде са тия безбройни кокошки, та да заливат България?

ПП. Още не съм постнала, и вече се коригирам - намерих нова информация - яйцата не са въобще български, а са от унгарска биоферма, хранени само с био зърно. Тя ще да е гигантска тая ферма, а и едва ли зарежда само България... Какво мислите по въпроса? В смисъл, с какво био качество ще да са са тия яйца наистина?

Развълнувах се по темата след като стигнах до извода, че и "селските" яйца не са никак сигурни, ако не са собствено производство - май хората по селата масово хранят с готовите евтини смески и то полза от това, че яйцата не са купешки, няма. Само дето не са минали вет. контрол, което е минус.

# 1 450
  • Мнения: 1 173
Всеки път като прочета, че монасите предлагат собствена продукция млечни и ми става много криво, защото не е вярно. Те са го написали и в сайта си и върху всяка една кофичка кисело мляко.


Тяхно е, разбира се! Ето за който не вярва.
https://www.youtube.com/watch?v=YMES0FHXRDI

Аз на други може да не вярвам, но на тези монаси.. винаги Peace

# 1 451
  • Мнения: 1 674
Е, ама аз купувам краве....  Mr. Green
Колкото до това че са монаси и всичко им е точно Stop

На никого не вярвам в БГ.
И на био производството ни не вярвам.
Дори когато си купувам  био моркови от Гимел с произход Австрия имам едно наум, защото са пакетирани тук. Wink
Едно чудесна пазарна ниша се е отворила и колкото и да ми се иска да вярвам, че плащайки скъпо получавам качествена храна, за съжаление имам чувството че само си давам парите за да пълня джоба на търговците, яхнали вълната.

Иначе купувах яйца от Била, австрийската биоферма Ja Naturlich, но за съжаление не поддържат винаги асортимента, иначе и прясното им мляко е добро . Литърът е 2.99. А ако се купи на промо си става съвсем ОК.

# 1 452
  • Мнения: 19 296
Мен ми е чудно защо по магазините има все още кокошки от клетъчно отглеждане? Нали в целия ЕС ги забраниха?

Аз пак реших да поръчам пиле от Натуралното прясно мляко. Ще докладвам после дали е било ок.
А знаете ли техните яйца откъде са и дали козето им сирене с калциев двухлорид?
Аз поръчам от тях и засега не ми е хрупало нищо, но не пречи да няма.

В Лидл бяха пуснали био прясно мляко, но все пак е с удължен срок и не ми се струва ок. Иначе цената беше на промоция и беше буквално символична.

Всъщност влязох да питам има ли още доставки на биоцитруси? Ако има, може ли да ми пишете на лични къде да поръчам?

# 1 453
  • София
  • Мнения: 5 188
http://banks.dir.bg/2014/03/11/news16290391.html
ЕП ни остави розовите домати и смилянския боб
Забраната се отнася за такива типично български сортове зеленчуци като розовите домати, известни повече като биволско сърце, смилянския фасул и куртувската капия. Според него зеленчукопроизводителите не трябваше да имат право на търговия и размяна на семена и разсад от несертифицираните местни сортове.

# 1 454
  • София
  • Мнения: 84
За киселото мляко от манастира. Наистина се приготвя в Жаблянския манастир - може някой от вас да е ходил до там - на никого не отказват да разгледа. Има помещение, където млякото се пастьоризира и заквасва. Имат голямо стопанство с крави - не мога да преценя доколко им стига за производството или изкупуват от местни хора. За мен най-важното е, че вътре има само мляко и закваска.
Покрай работата ми се наложи да чета какви суровини се използват в стандартните мандри за приготвяне на мляко, сирене и кашкавал - сухо мляко, внос от Полша и толкова химии, които не помня точно, но се ужасих.


Покрай нашумялата тема за хормоните в пилешкото месо - имам въпрос. Моля, който е запознат да пише, дали е възможно при традиционно отглеждане на крави на село да им се дават хормони за повече млеконадой и ако да - дали преминават в млякото. newsm78


Общи условия

Активация на акаунт