Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 752 442
  • 6 489
  •   1
Отговори
# 5 715
  • София
  • Мнения: 5 200
Здравейте! Откъде поръчвате орехи?
"Поляна"

# 5 716
  • Мнения: 1 115
За орехите искам да питам като ги поръчвате по всяко време на годината, идват ли със свеж и добре запазен вкус?
Моите родители имат на вилата много голям орех, който ражда малко, но огромни орехи.
Всяка година родителите ми след като го събрет, почистват орехите, изсушават ги, чупят ги, а ядките съхраняват във фризера.
Единствено този начин сме открили за сега за съхранение.
Ако оставят орехите с черупката, вътре ядката или се разваля, или постепенно изсъхва и се свива.

# 5 717
  • София
  • Мнения: 5 200
Те най-често не са налични целогодишно когато говорим за малки производители. Важи и за консерви, мед, сиропи и т.н

# 5 718
  • София
  • Мнения: 813
Някой тук ми препоръча Зорница Д. Орехови ядки, от фейса, много съм доволна от дамата, редовен клиент бях, докато не свършиха. Аз се презапасих с орехи, във фризера си ги държа, няма друг начин.

# 5 719
  • Мнения: 7 856
Как ги хранят пасищно според теб зимата... Със снегоходки Simple Smile Simple Smile
пък и в момента им е заглъхнала "симфонията на дивите птички" ...
Joy

Да не говорим, че сега намерих другото пиле в друг сайт и пише, че е пасищно в заглавието, а в описанието пшеница, соев шрот и т.н.
Скрит текст:
Толкова много лъжат, че нямам думи.
От кога Пиле да дома стана пасищно и на цена 20 лева при това замразено? Това е някой прекупвач, който слага надценка от пъти... Дълго време съм купувала от тях, малка ферма са, залагат пилетата на партиди. По-вкусно е от масовите, но не е пасищно. Поне за София доставят по домовете, но само кашон от 8 пилета - прясно заклани, с хладилно камионче. Нещо напоследък не ми се яде месо, има още малко във фризера, така че последната доставка тази седмица я пропуснах.

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 18:56 от Недоволна

# 5 720
  • Мнения: 9 551
пасищни пилета сега се продават замразени, ако са останали, де. на бродилово последно взимах - добри са им. мисля, че цената беше 12 лв/кг, но са големи. лошото е, че сложиха над 100 лв за безплатна доставка, та това малко ме спира да поръчвам по-често.

# 5 721
  • Мнения: 19 317
Сега ги чувал тези Бродилово. Ще ги пробвам. А нали са наистина замразени, понеже ще поръчам 4 за безплатна доставка.
Вземах пиле за дома няколко пъти от Моята ферма. До фирмения магазин доставката е безплатна.

# 5 722
  • Мнения: 9 551
скоро не съм поръчвала, но идват с хладилна кола замразени. телешкото им харесвам също. въобще всичко, което съм поръчвала, е било ок.

# 5 723
  • Мнения: 1 115
Аз от всички проби с пилетата досега съм се спряла на пилетата на Чифлика - каквито има (харесва ми, че правят разфасовки и купувам отделно бутчета, гърди, комплекти за супа и тн)
Ако искам да пека цяло пиле, купувам от френските замразени цели пилета (намирам ги най-често в Метро или във Фантастико).
На тях пише, че са свободни също. Смятам колкото може да се има вяра на едните, толкова и на другите, но и на Чифлика и френските се личи, че са малко по-дълго гледани. Костите им са по-тъмни, сухужилията по-здрави, и месото малко по-жилаво. На вкус и двете са ОК.
Иначе съм купувала от разни фермери, които са просто опърлени отвън, но на вид и вкус не се различават от промишлените - огромни като размер, а с тънки и бели кости и тънки сухожилия, което показва, че са отгледани и заклани по бързата процедура.

# 5 724
  • Мнения: 10 900
При мен Бродилово не дойдоха в хладилна кола. Всичко беше размразено. Затова и повече не сък поръчвала от тях.

# 5 725
  • Мнения: 9 551
странно. те преди години в началото идваха без хладилна кола /но тогава поръчвах само незамразени продукти/, сега от доста време са със. то повечето им неща не са замразени, малко продукти са и винаги са ми ги носили замразени.

# 5 726
  • Мнения: 10 900
Ами не помня кога точно поръчах, ноември или октомври е било. Имах доста замразени неща и всичките бяха започнали да се размразяват, въпреки че не беше горещо.

# 5 727
  • Мнения: 7 856
Аз мисля, че и да не са замразени продуктите, не е редно месо да се транспортира на дълго разстояние без хладилен камион. От Бродилово до Бургас става, но до София не е ясно какво ще се случи с месото.
Още нещо не ми е ясно - къде около Бродилово има толкова пасища, като наоколо всичко е гора.

# 5 728
  • Мнения: 3 611
Аз от всички проби с пилетата досега съм се спряла на пилетата на Чифлика - каквито има (харесва ми, че правят разфасовки и купувам отделно бутчета, гърди, комплекти за супа и тн)
Ако искам да пека цяло пиле, купувам от френските замразени цели пилета (намирам ги най-често в Метро или във Фантастико).
На тях пише, че са свободни също. Смятам колкото може да се има вяра на едните, толкова и на другите, но и на Чифлика и френските се личи, че са малко по-дълго гледани. Костите им са по-тъмни, сухужилията по-здрави, и месото малко по-жилаво. На вкус и двете са ОК.
Иначе съм купувала от разни фермери, които са просто опърлени отвън, но на вид и вкус не се различават от промишлените - огромни като размер, а с тънки и бели кости и тънки сухожилия, което показва, че са отгледани и заклани по бързата процедура.
Разяснете моля за костите и сухожилията?

# 5 729
  • Мнения: 9 551
Аз мисля, че и да не са замразени продуктите, не е редно месо да се транспортира на дълго разстояние без хладилен камион. От Бродилово до Бургас става, но до София не е ясно какво ще се случи с месото.
Още нещо не ми е ясно - къде около Бродилово има толкова пасища, като наоколо всичко е гора.

мен лично не ме притеснява особено - освен, че е вакуумирано, месото не е прясно заклано, а е зряло определен период и има доста по-дълга трайност.
за пасищата не знам. твърдят, че имат на 2000 дка биосертифицирани пасища. но е ясно - гаранция-франция.
навремето взимах и от порко и поло /яйца и пилета/, но напоследък виждам, че нямат налични подукти

Общи условия

Активация на акаунт