Безвъглехидратна диета - Тема 14

  • 81 605
  • 711
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 103
момичета, аз отивам в 90дневната...БВД явно не е за мен..но ще продължавам да ви следя, защото компанията тук е страхотна...лястовичке, първата страница е страхотна  Peace Peace Peace..желая ви много минусчета тая седмица   bouquet

Не не си отивай, ще ми бъде тъжно.... Cry  Успех, мила и все пак се вписвай тук, ще ни липсваш !  Hug

лястовичке, аз съм тук  Hug...само дето спазвам оня режим  Grinning

# 676
  • Мнения: 108
момичета, аз отивам в 90дневната...БВД явно не е за мен..но ще продължавам да ви следя, защото компанията тук е страхотна...лястовичке, първата страница е страхотна  Peace Peace Peace..желая ви много минусчета тая седмица   bouquet

Не не си отивай, ще ми бъде тъжно.... Cry  Успех, мила и все пак се вписвай тук, ще ни липсваш !  Hug

лястовичке, аз съм тук  Hug...само дето спазвам оня режим  Grinning

Радвам се !  Hug Успех ти желая с новия режим и вписвай резултатите.  Hug

# 677
  • Мнения: 1
Добро утро на всички. newsm51
Да се отчета след 7 дни диетуване:
Килограмите са вече 51,1, т.е. - 1,1 кг., мисля, че нормално, предвид, колко имам да свалям общо. Но разликата в мерките ме зарадва сериозно: ханш - 3,5 см; талия - 4 см; бедра - 0,5 см. newsm68 newsm44
Страшно съм доволна, а не съм била гладна и ден. Продължавам страшно надъхана.
Вече сгънах три яйца на очи, че се събудих зверски гладна, а сега си сърбам кафенце блажено. Sunglasses
А и да ви споделя, пия си кафето /поне 2 дневно/ с подладител, както и кола лайт, поне една чаша на ден, освен това пия едни витамини против косопад, които съдържат медицинска мая и въпреки това диетата действа. За всичко останало обаче съм адски стриктна, не съм криввала от списъка с разрешени неща и пия по 2 л вода на ден. Тази седмица съм яла: домати, краставици, китайско зеле, броколи, пресни чушки, печени чушки от буркан, без захар, зелена салата, репички, лук, тиквички, гъби, пиле, риба тон, сафрид, пилешки дробчета, пилешки сърца, свински котлети, яйца. Колбаси по принцип избягвам, дори да не съм на диета. Тази седмица съм хапнала 3-4 парченца луканка, но домашна, за която съм 100% сигурна, че няма друго освен месо. Употребявам само зехтин, сол и оцет, избягвам да пържа, обикновено пека на скара или фурна, или задушавам. Моркови не съм яла и смятам да се въздържам от тях или да ги ям инцидентно, защото съдържат доста захар.
Ще съм благодарна, ако ми препоръчате някое чисто филе /пуешко или телешко/, че е по-удобно за закуска.
Толкова от мен, леко диетуване и не се отказвайте. newsm10

Последна редакция: ср, 09 фев 2011, 08:21 от varadero

# 678
  • Мнения: 1
Ето и няколко идеи, какво да сготвите тази седмица:
1. ПИЛЕШКИ ДРОБЧЕТА ПО СЕЛСКИ
Около 500г пилешки дробчета
2с.л олио
2 големи глави лук
1ч.л червен пипер
3 домата
3-4 пиперки(червени и зелени)
250г гъби по желание
¼ ч.ч бяло вино или вода
Черен пипер, чубрица, сух риган, пресен магданоз, сол

Накиснете дробчетата във вода за 30-на минути, измийте и подсушете добре с кухненска хартия.
Нарежете ги на половинки.
Лука нарежете на по-едри полумесеци. Пиперките почистете от семената и нарежете на лентички.
Обелете доматите и настържете на едро ренде или нарежете на малки парченца.
Почистете гъбите и нарежете на половинки или ако са по едри на четвъртинки.
Загрейте 1с.л олио в дълбок тиган и прибавете дробчетата, задушете под капак за 5 минути, махнете капака и гответе до полуготовност на дробчетата и когато по-голяма част от соса който са пуснали изври.
Извадете дробчетата от тигана, добавете останалата лъжица мазнина, загрейте и прибавете лука, задушете до златисто. Прибавете червения пипер и объркайте, прибавете пиперките и гъбите, гответе докато пиперките започнат да омекнат.
Върнете дробчетата в тигана при зеленчуците, прибавете доматите и бялото вино, подправете със сол, черен пипер, чубрица и риган, объркайте всичко добре и гответе докато течността изври и ястието остане на мазнина.

2. Дробчета по селски 2
500 г пилешки дробчета
4-5 печени чушки
1 морков
5-6 гъбки печурки
250 мл доматен сок или 4 с.л. доматено пюре /има и без захар/
2 глави кромид лук или 1 връзка зелен лук
1 ч. л. червен пипер
магданоз за поръсване
черен пипер и чубрица на вкус
олио за пържене
* Дробчетата се почистват и се измиват добре. Отцеждат се от водата.
* Пържат се в олио до готовност.
* Кромид лукът се нарязва на кръгчета и се задушава в мазнината, в която е изпържен дроба, в дълбок тиган, уок
* Добавят се нарязаните гъби и морков, нарязан на пръчици и се задушават заедно с лука
* Поръсва се с червен пипер и се добавят нарязаните на едро печени чушки.
* Добавя се доматения сок или доматеното пюре, разтворено в 250 мл вода
* Добавят се и изпържените дробчета
* Подправя се на вкус с черен пипер и чубрица.
* Когато ястието поври към 5 мин се поръсва с магданоз и се сервира
Идея:
1. Тази рецепта може да бъде приготвена на фурна, в тавичка. Тогава към предварително запечените дробчета се добавят продуктите в изредения вариант.
2. Когато се приготвя със зелен лук, той се добавя накрая.

3. ПИЛЕШКИ СЪРЦА
Задушавам ги в мазнина и добавям лук, червени чушки, които предварително съм опекла и обелила, малко домати, магданоз, няколко капки бяло вино, черен пипер, сол.

4. ПЪЛНЕНИ ЧУШКИ С КАЙМА, ГЪБИ И ПАТЛАДЖАН
•   чушки за пълнене, изчистени и посолени
•   600 гр. телешка кайма
•   1 патладжан
•   1 морков
•   7-8 печурки
•   1-2 домата
•   1 глава лук
•   1/2 връзка магданоз
•   сол
•   1/2 ч. л червен пипер
•   черен пипер

Патладжанът се нарязва на филийки, посолява се и се оставя да се отцеди. След това се нарязва на кубчета. Печурките се обелват и нарязват на ситно. Морковът се настъргва. Доматите се издълбават така, че да могат после да се напълнят. Лукът се нарязва на ситно. Слагат се в тиган лукът, патладжанът, морковът, печурките, месестата част на доматите и малко вода и се задушават до омекване. Добавят се каймата, черният и червеният пипер, солта и магданозът. Задушава се всичко. Пълнят се чушките и доматите. Слагат се в в тава и се долива вода, да ги покрие до средата. Пекат се на умерена фурна, като се обръщат, за да се запекат от двете страни.

5. Пълнени чушки с кайма, тиквички и гъби
7-8 бр. зелени камби
7-8 бр. печурки
1 глава лук
1 морков
малко нарязана глава от целина
1 средно голяма тиквичка
250 г кайма (за предпочитане прясно смляна 50/50 свинско и телешко)
Домати от буркан - от средните буркани

Сместа за чушките се прави на бавен огън. Лукът се задушава, добавя се нарязания морков до омекване. През цялото време се бърка с дървена лъжица. След това се добавят последователно каймата, тиквичките, целината и печурките. Накрая се слагат доматите,  червен пипер, чубрица, сол, малко риган и пресен магданоз. Сместа се маха от огъня след като каймата се задуши. Пълните със сместа чушките, слагате вода до средата им и печете в умерена фурна.

6. ТИКВИЧКИ С КАЙМА

   Трябват ти тиквички,мляно месо,гъби,лук и морковче.
Издълбаваш тиквичките като лодки и задушаваш издълбаното с останалите продукти до пълна готовост,като прибавиш подправки по твой вкус/сол, чубрица,чер и червен пипер/.
После пълниш "лодките" и печеш във фурната.Преди да са напълно готови,ако искаш,можеш да
чукнеш и яйце отгоре.

Да ви е сладко  chef

# 679
  • Мнения: 0
добро утро мацки:) и аз си пия кафето и се настройвам за един дълъг работен ден......ще съм на тел чак до 8.30 вечерта! ама то мойто на нищо не прилича, защото си бях буквално нахална последните два дни и приключвах в 4 и с детето на слънце в парка:)

varadero, добре дошла в нашата готина компания:) и мерси за рецеприте:) аз също обожавам дреболии и миналата седмица омешах сърца и дробчета и го направих по селски:) страааааааааааашна вкусотия:) но идеята за пълнените чушки и тиквички адски ми хареса:) Аз напълнях с моята 17 кг и 10 свалих с изписването от болницата! Първата година толкова движение беше, че си стигнах килата от преди забременяването демек 62....ноооооооооо какво се улях след това и аз не знам! Но е факт че  бях по-слаба, когато малката беше на 1 годинка, отколкото сега на 3:) Но не се предавам:)

Веси, що не се опиташ да размениш яденията за обяд и вечеря:) вечерята ти е мноооого по-обилна от обяда, а би трябвало да е обратно:) и аз също гледам да приключа яденето най-късно в 8 часа!

аз за днес:

з - едно варено яйце
о- ще е шницел от кълцано месо, ама как ще ги направя само с яйца още не знам
в - салата с риба тон

За утре съм намислила рибка на фурна да направя, ама може и да се възползвам от рецептата за пълнени тиквички:)

Аре....успешен слабеещ ден мацки, че поста ми стана мнооооооооого дълъг:)

# 680
  • Мнения: 38
Добър дееееееееен!
Спазвам си режима и това е!Ако можех да се мотивирам и за спорт,щастието щеше да е пълно,но...и до там ще стигна Mr. Green
За протокола-35 год.,1.70см,старт 73кг,цел 65кг,до сега -1кг.
Лек и отслабващ ден на всички!  bouquet

# 681
  • Мнения: 1
Ето ви още една рецепта:
Мързеливо зеле на фурна
рецепта за мързеливи сарми – кисело зеле, кайма и аромата на подправки – вкусно и здравословно

1 средно голяма кисела зелка
500 гр кайма
1 морков
1 глава кромид лук
4 с.л. доматено пюре, без захар, или домати
1 ч.л. червен пипер
чубрица и смлян черен пипер на вкус

* Киселото зеле се нарязва на ивици и се слага в тава. Поръсва се с червен пипер и се разбърква;
* В дълбок тиган се загрява 1 с.л. олио и се задушава до златисто нарязания на ситно кромид лук;
* Добавя се каймата, нарязания на ситно морков. Доматеното пюре се разтваря в 1 ч.ч. вода и се налива. Сместа се овкусява с чубрица и смлян черен пипер;
* Къкри около 5 мин и смесвате с нарязаното кисело зеле в тавата;
* Ястието се пече в предварително загрята фурна до готовност.
В оригиналната рецепта се слага и 1 ч.ч. ориз

# 682
  • Мнения: 108
Веси, що не се опиташ да размениш яденията за обяд и вечеря:) вечерята ти е мноооого по-обилна от обяда, а би трябвало да е обратно:) и аз също гледам да приключа яденето най-късно в 8 часа!

Valtcheva, страшно си права. Аз точно преяждам вечер, защото тогава съм най-гладна. Денем добре се владея, не закусвам сутрин, направо в 12 обяд, но вечер вечерям към 18 часа и след два часа се повторям, че съм отново адски гладна Embarassed. Еми днес кантарът мръдна, но нагоре + 800 грама  ooooh!. Оффф ! Нали използвам и олио, я за месото на фурна, я вчера за гъбите. И това си дава отражение, но въпреки това доста съм се ограничила и няма нищо общо с предишния ми мегакалоричен хранителен режим, а нещата нещо не се получават тези дни  Confused.

Днес ще правя кюфтета. За мен ще е само кайма под формата на кюфте - без олио,  а за мъжът ми и детето ще си е нормалното кюфте. За вечеря съм размразила едни котлети, които на фурна ще ги пека, но не знам как ! Нали да няма олио в тавата, тогава ?! Да им капна малко водица и винце ли?!  bowuu

Ето моето меню за днес :

З - не
О - кюфте (1,2,3) с остатък от зелена салата с риба тон
В - 2 рибни филета със замразени зеленчуци (борколи,карфиол,морков)

Приятен ден на всички !

# 683
  • Мнения: 0
Веси, от всички диети, които съм пазила...за мен имаш следните грешки (надявам се че не ми се сърдиш че те критикувам......ама опитай една седмица с моите съвети и ако не се получават нещата кажи)

1. Защо не закусваш? Хапни нещо, за да задвижиш метаболизма! Закуската може да е по-обилна, защото имаш време да изгориш калориите! С обилна закуска ще обядваш по-късно. Аз закусвам едно яйце и към 12.30-13.00 обядвам.

2. Обяда също е по-обилен, за да издържиш до вечерта, а не до 6 часа и после да имаш втора късна вечеря. По-добре хапни на обяд. Ако огладнееш към 16.00 часа хапни нещо малко! Всички диетолози препоръчват да се храним ма 3-4 часа, за да поддържаме метаболизма!

3. Вечеря, гледай да е по-малко от обяда и дори да не е....отложи я малко, като за вечеря наблегни на по-лека храна, като салатата с риба тон, а не трудно смилаеми гъби и мноооооого месо:)

Нали не забравяш шишето с вода да е винаги до теб:)

# 684
  • Мнения: 108
Веси, от всички диети, които съм пазила...за мен имаш следните грешки (надявам се че не ми се сърдиш че те критикувам......ама опитай една седмица с моите съвети и ако не се получават нещата кажи)

1. Защо не закусваш? Хапни нещо, за да задвижиш метаболизма! Закуската може да е по-обилна, защото имаш време да изгориш калориите! С обилна закуска ще обядваш по-късно. Аз закусвам едно яйце и към 12.30-13.00 обядвам.

2. Обяда също е по-обилен, за да издържиш до вечерта, а не до 6 часа и после да имаш втора късна вечеря. По-добре хапни на обяд. Ако огладнееш към 16.00 часа хапни нещо малко! Всички диетолози препоръчват да се храним ма 3-4 часа, за да поддържаме метаболизма!

3. Вечеря, гледай да е по-малко от обяда и дори да не е....отложи я малко, като за вечеря наблегни на по-лека храна, като салатата с риба тон, а не трудно смилаеми гъби и мноооооого месо:)

Нали не забравяш шишето с вода да е винаги до теб:)

Лорка, благодаря за съветите. Те са от голямо значение за мен и ще се опитам да се коригирам, но ще ми е много трудно. Май понаблегнах повече на месищата, а забравих за водата. Но тази салата с риба тон не ми е най сред любимите. Не знам на какви салати да карам за в бъдеще, че нали и домати не бива да ям  Whistling.

# 685
  • Мнения: 0
Весе, бе не е да са ти забранени домтите, а просто не наблягай само на тях! Не мисля, че проблема е в доматите:) сложи си доматче, ама си сложи и краставичка, и зелена салата:) прави си зеленчуци задушени, а и на скара стават фантазе:) аз за днес съм си купила салата от печени чушки с чесън:) страшна вкусотия, а и за този сезон вървят:)

няма да забравяш водата:) във всяка стая слагаш по една малка бутилка и ще видиш, че няколко дни ще се насилваш, ама после сама ще търсиш водата:)

а аз обещавам да се разгледам за интересни салати да си правим , че тези домати и краставици писват:)

# 686
  • Мнения: 454
Привет, момичета! Казвам се Весела и от няколко дни чета вашата тема. На кратко ще ви кажа, че забременях на 74 кг, качих едва 9 през цялата бременност, а като се върнах от родилния дом ми оставаха само 3 излишни килограма, спрямо началните 74. Мислих, че ще се справя с тях без проблем, но не само, че не ги свалих, а качих още доста и така до заветните 86.5 при ръст 174 см. Края на януари 2009 започнах Дюкан, а в началото на юни същата година бях прекрасните 65. За съжаление се издъних при захранването и към момента съм 74-75 кг, което пак си е добре в сравнение с 86.5, но не ме удовлетворява. Мисля, че тази диета ми пасва идеално, но преди да започна имам няколко въпроса.
В първия пост прочетох, че е добре началото на диетата да съвпадне с определени фази на луната. Това наистина ли е важно? Ако е така ще започна от 18.02. защото тогава хем луната ще е в добра фаза, хем ще ми е минал месечния цикъл, което има значение, поне според дюканския ми опит.
Също така, не ми е ясно, по време на почивката, какво се има предвид под разделно хранене. Разделяме храната по групи съвместими хранителни вещества на всяко ядене или пък разделяме храната по различни групи за всеки отделен ден?
Ами това е за сега, защото и без това стана твърде дълго.

# 687
  • Мнения: 0
Весе, я виж какъв сайт намерих:) естествено не всички салати са подходящи за нас:) ама са идейни и можем да заменяме продукти:)

http://toplinkove.com/salati.html

добре дошла Velesa:) аз не съм съобразявала започването ан диеатата с никакви фази на луната и пак си действа:) аз мисля по време на почивката да се придържам на принципите на 90-дневната:) не че знам кога ще направя почивка:) май ще карам докато изкарам:)

# 688
  • Мнения: 574
Здравейте,интересува ме може ли ядки да се ядат.Ако може какви и по колко грама

# 689
  • Мнения: 0
не може....нито сурови, нито печени, нито пържени:)

Общи условия

Активация на акаунт