Безвъглехидратна диета - Тема 14

  • 81 606
  • 711
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 285
Как сте , как е настроението ???При мен пак едно тичане днес  Whistling
Весе , Валчева е права по -добре по обилен обяд и лека вечеря.Аз бях като теб преди въобще не закусвах и за това вечерта страшно прегладнявах. Сега вечерям около 6:30 . По този начин като се събудя съм гладна и обикновено си закусвам нормално .
Искам да споделя за упражнението , което правя може да ви хареса и на вас .Тъй като аз нямам никакво време да ходя на фитнес а и досега беше студено за да ходим на дълги разходки с малката и започнах да го правя. Не съм много редовна , но съм сигурна , че много помага . МНого е простичко трябва да имате стабилно ниско столче или пък направо да си купите специален уред ( незнам как се нарича ) Ето линк за да видите за какво иде реч http://www.ehow.com/video_2351045_the-a-step-step-aerobics.html -
Аз не правя никаквви кимбинации а само се качвам и слизам и така 30 мин. Ако имам сила и време правя и разтягания и колело на място . Харесва ми защото си висвам пред тв-то и хем си гледам нещо хем си тренирам. Аз лично използвам едно старо ниско столче , но мисля да си купя нещо по-добро.

# 691
  • Мнения: 285
Добро утро на всички. newsm51
Да се отчета след 7 дни диетуване:
Килограмите са вече 51,1, т.е. - 1,1 кг., мисля, че нормално, предвид, колко имам да свалям общо. Но разликата в мерките ме зарадва сериозно: ханш - 3,5 см; талия - 4 см; бедра - 0,5 см. -з

Добре дошла при нас и браво за добрите резултати ! Grinning

# 692
  • Мнения: 1
Веси, що не се опиташ да размениш яденията за обяд и вечеря:) вечерята ти е мноооого по-обилна от обяда, а би трябвало да е обратно:) и аз също гледам да приключа яденето най-късно в 8 часа!

Valtcheva, страшно си права. Аз точно преяждам вечер, защото тогава съм най-гладна. Денем добре се владея, не закусвам сутрин, направо в 12 обяд, но вечер вечерям към 18 часа и след два часа се повторям, че съм отново адски гладна Embarassed. Еми днес кантарът мръдна, но нагоре + 800 грама  ooooh!. Оффф ! Нали използвам и олио, я за месото на фурна, я вчера за гъбите. И това си дава отражение, но въпреки това доста съм се ограничила и няма нищо общо с предишния ми мегакалоричен хранителен режим, а нещата нещо не се получават тези дни  Confused.

Аз пък съм на мнение, че не трябва сами да си налагаме ограничения, които диетата не ни налага!
"Всички начини за приготвяне на храната са разрешени, без да панирате."; "Не трябва да се храните само три пъти на ден, а да си хапвате, когато ви се иска и колкото ви се яде. "

Аз лично не съм се ограничавала при използването на мазнина за приготване на месото или салатите, дори бих казала, че използвам повече от преди да започна режима. Струва ми се прекалено драстично, да лишим организма едновременно от въглехидрати и мазнини.
Относно времето за вечеря, тъй като съм с малко бебе, често ям след 21,30-22 ч, но не мисля, че това е проблем. Никъде в диетата не посочен краен час за хранене.
В този ред на мисли, ако свалянето на килограми е спряло, причината е някъде другаде.
http://www.fitness.bg/articles/242 - вижте тази статия за възможните причини за застой при диета.


# 693
  • Мнения: 285
Varadero, аз също си мисля , че не трябва да се ограничава и мазнината ( като имам предвид основно растителната) . Аз постоянно си задушавам зеленчуците със зехтин и на салати също само зехтин. И тъй като съм на мнение , че диетата е много рестриктивна затова съм си добавила кисело мляко . Което вече не е съвсем БВД а по скоро НВД , но така се чувствам много по добре. Предпочитам по бавно сваляне на килограми , но да е здравословно. Само за късното вечеряне не съм много съгласна , но това всеки сам си го решава.

# 694
  • Мнения: 1
И още нещо.
На първа страничка от темата е отбелязано, че при тази диета организмът изпада в състояние на кетоза, която пък от своя страна е един от процесите за усвояване/преработване на мазнини. Кетозата представлява наличие на ненормално високо ниво на кисели субстанции в кръвта, наречени кетони. По принцип, нормалното "гориво" на тялото е глюкозата. Кетони се произвеждат когато няма достатъчно количество глюкоза (казано иначе недостиг) в кръвния поток и е необходимо да се използват мазнините. При прекомерното използване на мазнините като гориво в крайна сметка те се превръщат в кетони. Нормално, равнищата на кетони в кръвта са ниски, но при диета, която е богата на мазнини и ниска по съдържание на въглехидрати, равнищата се повишават.
Т.е. не се страхувайте да консумирате мазнини по време на диетата, тъй като именно те помагат организмът да гори натрупаните такива. Това разбира се не означава, да се наливате с олио Simple Smile, но не се ограничавайте излишно.
Аз избягвам единствено пърженото от години, защото имам проблеми със стомаха. Но пък задушавам и пека месото и зеленчуците със зехтин, иначе не ми е вкусно. Laughing

# 695
  • Мнения: 108
Благодаря ви, момичета, че споделяте ! Интересно ми е да чета всяко едно мнение.  Hug

Искам да попитам как точно готвите на пара и как точно приготвяте риба, пържола или каквото и да е месо. На грил е ясно ! А на котлон или фурна?!  newsm78

# 696
  • Мнения: 0
Веси, аз правя рибата по възможно най диетичния начин.....върху фолио само със сол и лимон и пека във фурната:)

пържоли можеш в йенска тенджера с морковче, лук, гъби и меродийки:)

# 697
  • Мнения: 108
Веси, аз правя рибата по възможно най диетичния начин.....върху фолио само със сол и лимон и пека във фурната:)

пържоли можеш в йенска тенджера с морковче, лук, гъби и меродийки:)

Олио не слагаш ли към тях? Няма ли да станат сухи и да се залепят?!  newsm78

# 698
  • Мнения: 0
да Веси...слагам и малк зехтин, а пържолите им слагам и бульон:)

# 699
  • Мнения: 108
Привет, момичета! Казвам се Весела и от няколко дни чета вашата тема.

Добре дошла  Hug ! Имам си и аз адашка, не само Лорките !  Laughing

russof , много си пролетна.  Laughing И аз обожавам пролетта и пролетните цветя - лалетата и зюмбюлите са ми любимите.  Heart Eyes

# 700
  • Мнения: 0
ох ..... а как мирише на пролет навън:)

# 701
  • Мнения: 108
ох ..... а как мирише на пролет навън:)

Лори, аз нещо я недоумявам тази диета. Нали уж пише в първата страница, че може да се яде от месото, зеленчуците в неограничено количество, а и че може да има задържане на килограми за определено време. Еми като е така, то взех не да задържам, а и да качвам както показа днес кантарът.  Confused Освен да взема да изключа месото, защото наистина попекалих с него известно време и явно от него качвам.  Whistling Да увелича приема на кокита, а ?!   Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 фев 2011, 22:07 от бяла лястовица

# 702
  • Мнения: 0
Веси, стига ма жина!!!! и аз задържам! недей да гладуваш ... и без това сме си стреснали организма че идем само мисо Laughing споко...ти смъкна 7 килца и са се жалваш, че задържаш:).....ма мноууууууууу си нахална:) търпение...търпение:)))))

увеличи си водата:) яж редовно.....а не да гладуваш цъл дън и после да се напукаш за вечеря:)

колко си качила....500 гр.!?!?!?! я се стегни:)

# 703
  • Мнения: 0
ууууууууууу.....толко ми е готино да си лафя с вас, че съм се вманиачила:) ма и аз съм на всяка манджа......Simple Smile

да вземем да си направим една faceбоок група:) ари наздраве...на мен ми дойде нова партида червено винце и му се наслаждавам:) леле....добре че малката порасна и с игледа филмчета...ма след малко отивам книжки да чета:)

# 704
  • Мнения: 108
Веси, стига ма жина!!!! и аз задържам! недей да гладуваш ... и без това сме си стреснали организма че идем само мисо Laughing споко...ти смъкна 7 килца и са се жалваш, че задържаш:).....ма мноууууууууу си нахална:) търпение...търпение:)))))

увеличи си водата:) яж редовно.....а не да гладуваш цъл дън и после да се напукаш за вечеря:)

колко си качила....500 гр.!?!?!?! я се стегни:)
Лорке, моме, лесно ти на теб да успокояваш дебеланки, а ти фиданка  Rolling Eyes. Ако ти имах килата и бАнбони щях да тъпча и мазни баници да ям !  Laughing

Айде пий по едно винце и от мен !   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт