Машина за хляб-36 част

  • 60 571
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 615
Не е същата, но поне си намерих рецептата. Е, има брашно в нея.

bongo, те точно то ще да втасва. Turn-l

# 736
  • Мнения: X
Не е същата, но поне си намерих рецептата. Е, има брашно в нея.

bongo, те точно то ще да втасва. Turn-l

и явно зрънцата са сурови... Ако го направиш, сподели после какво се е получило.

# 737
  • Мнения: 4 615
Непрременно, и преди това ще звънна на зъболекаря си... в случай, че строша някой зъб в опит да изям печено житно зърно. hahaha

# 738
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 798
ПОЛИН вчера положението беше ОК ама днешния е тухла на вид.Имаш ли идея заща?Дали водата е била по-топла?Направи ми впечатление,че вчера преди да изсипя маяната смес като разбърквам с лъжичката се образуваха балончета,но днес ги нямаше.

# 739
  • Мнения: 9 776
ПОЛИН вчера положението беше ОК ама днешния е тухла на вид.Имаш ли идея заща?Дали водата е била по-топла?Направи ми впечатление,че вчера преди да изсипя маяната смес като разбърквам с лъжичката се образуваха балончета,но днес ги нямаше.

Искаш да кажеш, че днес си правила друг хляб, който е тухла? Какво различно сложи днес? По рецептата с айряна ли?

# 740
  • Варна
  • Мнения: 2 576
iv.elina  ако водата е била много гореща може да си убила дрождите в маята.

# 741
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 798
Да ПОЛИН.Аз правя все една и съща р-та защото го харесват.Нищо различно не съм правила.200г. кис.мл.,100г. вода,4ч.л. захар,почти 2ч.л. сол,3с.л. олио,550г. брашно и 1/3 мая Юва.

# 742
  • Мнения: 9 776
Ами освен да разкажеш подробно какво и как прави. Нямам идея защо вчера се е получил хлябът, а днес не.

# 743
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 798
Затоплих леко водата сложих захарта,надробих маята и я оставих така за около 20-ина минутки.Беше хубаво разтворена без бучици.Сложих във казанчето кис. мляко,солта,олиото,а и слагам 1 яйце.Разбърквам леко със дърв. шпатулка.След това изсипах маяната смес и отмерих 550г. брашно и хайде хоп в машинката.Аз и друг път така процедирам само,че сухата мая я слагам най-отгоре в/у брашното.

# 744
  • Мнения: 9 776
А вчерашният хляб със същата мая ли беше?

# 745
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 798
да и количеството е същото.1/3 от кубчето ти нали ме достраша,че ще е малко и затова го правих с 1/3.Направи ми впечатление,че днес при разбъркването не се образуваха балончета.Съмнявам се,че е от това.

# 746
  • Мнения: 9 776
При мен не винаги стават балончета. Тухли не съм вадила. Нещо друго се е объркало. Да не си пуснала друга програма неволно? Да не е спирал тока, знам ли newsm78

# 747
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 798
Аз затова не съм по експериментите.Със сухата такива изцепки съм нямала.Аз винаги пека хляба на основната,която ми е 3,50ч.Веднъж реших да пусна на 3ч. ама не беше добре бухнал и на вкус е бил различен.Аз другите програми освен месене не съм ползвала.Както и да е ще го ядат сбит нямат друг избор.

# 748
  • Мнения: 9 776
Брашното да не ти е ново? Все има някаква причина да не стане. И със суха правя, и със жива, хлябът е все един и същ. А 3:50 за мен е прекалено, но явно си е до машина. Rolling Eyes

# 749
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 798
Незнам нали ти казвам само един път съм пускала на 3часа  и стана по-сбит.А на 3,50 става почти до капака не опира но много хубаво се надига и като го извадя стои някакси лекичък хляба.Огромен,но лек.Както и да е

Общи условия

Активация на акаунт