Бебчето и неприятните ви хора

  • 2 759
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 172
elfi4ka , прощавай, ама и ти си една снаха.... как може за такива глупости да се сърдиш на свекървата. Rolling Eyes

Ооо,не не,не се сърдя,ни най-малко.Много я обичам и уважавам.И си се ядосвам на себе си.

Просто казвам как вътрешно за секунди меря с двоен аршин майка/свекърва. Просто е подсъзнателно,вътрешно.Напълно съзнавам,че са абсолютни глупости и е несправедливо  Laughing

Исках да кажа,че принципмно неприязънта,която се има към свекървата от време оно,се базира в повечето случаи на такова подсъзнателно ниво.А не,че е толкова лоша и ужасна.Нали и тя е майка?А ако има и момче и момиче и едновременно е и тъща и свекърва?Нали за дъщеря си ще е МАЙКА,същата тази,която ми е свкърва и уж я плюя/образно казано/.Един и същи човек,но просто се възприема различно  Grinning

# 46
  • Мнения: 64
Елфичка, айде стига с този двоен стандарт де. Wink

 Майка или  свекърва все е баба на децата ти и ги обича. Simple Smile Нали така. Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 351
до този момент не съм изпадала в ситуация, в която неприятен за мен човек да иска да гушка бебчо, така че не знам как бих реагирала

а свеки е слънце човек, да ми е жива и здрава, че ако не е тя, не знам кой ще ни помага; майка ми е 100% заета с работа и помага само материално

# 48
  • Мнения: 27 524
Чета на Елфичка постовете и се съгласявам  Rolling Eyes Така е. Майка ми куп грешки е допускала с него или нещо е ставало, приемам го за нормално, а свекърва ми само я дебна  Twisted Evil и най-малкото нещо го изкарвам после от мухата слон. Много гадно, да. И аз, живот и здраве, ще съм свекърва  Crazy

# 49
  • Мнения: 9 487
Чета на Елфичка постовете и се съгласявам  Rolling Eyes Така е. Майка ми куп грешки е допускала с него или нещо е ставало, приемам го за нормално, а свекърва ми само я дебна  Twisted Evil и най-малкото нещо го изкарвам после от мухата слон. Много гадно, да. И аз, живот и здраве, ще съм свекърва  Crazy

Абсолютно  Peace
Пък аз двойна свекърва  Mr. Green, да му мислят снахите Joy

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 495
Бях много ревнива, докато детето беше бебе и ми беше неприятно всеки да смята, че като го види трябва да го гушка. Проблемът при свекървите е, че обикновено нищо не можеш да им кажеш- неудобно ти е например, докато на майка си можеш, с нея изясняваш въпроса и проблемът е решен. Моята свекърва не е  лоша жена, много иска да помага, но като дойде при нас да помага имаше един маниер в стил- дай да ти покажа как да си гледаш детето. Ако е майка ми ще й кажа да си гледа работата. Ама на свеки как точно да й изясня този въпрос. Не съм деликатен човек- или мълча, или избухвам грубиянски. Много ясно, че не може да сравняваме майка и свекърва, в крайна сметка втората е чужд човек.
И понеже и аз ще стана свекърва, да не прозвучи смешно обещанието, но аз нямам намерение да се бъркам в чужда къща. Гледам си сама детето и смятам да си изживея всички мигове, за да не търся после друго бебе за неизживяни моменти. Свекърва ми е гледала децата си по няколко месеца и после са били на село при баба им. Да си е гушкала НЕЙНИТЕ деца, ако обича.
Поразпалих се малко. Blush

# 51
  • Мнения: 7 122
Не ми се е случвало. Радвам се на всеки, който се радва на бебето ми.
Който е проявил позитивно отношение към появата на детето ми е допуснат до самото дете.
Не че изпускам контактите от контрол - такъв дружелюбен тип съм си. Усеща се от прилично разстояние и е голямо респектиране. Само моята майка проявява инициативи, но тя е не подлежи на превъзпитание.  Mr. Green
И да, темата ама въобще хич не е посветена на свекървите.  Laughing

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Преди да прочета какво пише, само по заглавието ме жегна, че неприятният човек ще да е някоя свекърва   newsm78
А сега за другите хора, не за свекървите. Ок де, аз някого много го недолюбвам, ама това не значи, че мисли лошо или ще направи лошо на детето. Малко ме дразнят преплеснати майки /към никого тук не го отправям, да няма обидени/, които, ако някой вземе да се порадва на детето им, гледат злобарски.

Общи условия

Активация на акаунт