Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - 24

  • 41 838
  • 722
  •   1
Отговори
# 660
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 648
Емма, колко е голям?
Да си дам и мойте два цента кино Mr. Green
Christmas Angel - приятно коледно филмче, нищо особено, става за подновяване на коледния репертоар.
Guess Who - сладка роля на Ащън Къчър, филма е направен с доста чувство за хумор, заслужава си двата часа гледане.
The Switch - въпреки Дженифър Анистън филма става Mr. Green Само не ми стана ясно защо играе в такъв тип роли Thinking Ако няма какво по-интересно да правите, може да го гледате.
Ex - благодаря за препоръката, хареса ми много.
Despicable Me - много добра анимация, става и за малки и за големи. Тънък хумор, интересен диалог, едни от добре прекараните два часа за кино.
Penelope - приказка за малки и големи. С интересна поука и добра игра на Кристина Ричи и Джеймс МакАвой
Tangled - много хубава екранизация на "Рапунцел", гледахме я с детето - издържа два часа без да се оттегчи, беше му супер интересно /както и на мен Mr. Green/. Препоръчвам Peace
Knockin' on Heaven's Door/На крачка от рая - за любителите на европейското кино - много хубав и много тъжен филм. Според мен е нещо като предшественик на The Bucket List/Ритни камбаната с финес. Един филм за "последното пътуване", за приятелството, за живота... Невероятна роля на Тил Швайгер и Ян Йозеф Лиферс. Препоръчвам, ако сте пропуснали. Peace
13 - безумен филм, едни от най-странно прекараните два часа, отдадени на кино. Въпреки това изключително поучителен, филм за изборите, които правим в живота си.
North & South - винаги съм харесвала екранизациите на ББС, така че почитателите на филмите, в стил Джейн Остин няма да останат разочаровани. Много хубав филм за любовта, за невъзможния избор, за промените в обществото, за противопоставянето на два начина на живот и последствията от него. Препоръчвам Peace

# 661
# 662
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 648
Мерси Sad

# 663
  • Мнения: 1
И аз да споделя хяколко филмчета  Flutter
I love you Phillip Morris http://www.imdb.com/title/tt1045772/  Никога не съм си представяла Джим Кери в такава роля.
И аз мога да кажа същото, точно него в точно такава роля.. а и екранния му партньор също Бандерас беше май, нали. Филма е много готин наистина.  Grinning

# 664
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Гледах RED - като изключим ужасно неудачния според мен превод на заглавието на български....
  Според мен с превода на заглавието са ударили 10.  Laughing Не съм гледала филма още.


Аз мисля, че навява ненужни асоциации с политиката. Нищо че RED е абревиатура на Retired, Extremely Dangerous  Laughing

# 665
  • София
  • Мнения: 6 219
Гледах RED - като изключим ужасно неудачния според мен превод на заглавието на български....
  Според мен с превода на заглавието са ударили 10.  Laughing Не съм гледала филма още.


Аз мисля, че навява ненужни асоциации с политиката. Нищо че RED е абревиатура на Retired, Extremely Dangerous  Laughing

Изключително глупав превод и според мен. И съм абсолютно съгласна, че навява ненужни асоциации. Първият път като го срещнах при това в червено реших, че е български филм, свързан с партията.
Това е филм, за който не изгубила 2 часа, но аз и не харесвам американски екшъни. Някак безвкусни са ми вече. Никакво удоволствие не изпитвам като ги гледам.

# 666
  • Мнения: 2 254
От трейлъра, който видях, се отнася за одъртели шпиони, които просто не могат да се кротнат и да се пенсионират. Оттам и за главието: Retired, Extremely Dangerous а.к.а. R.E.D. .
  Именно закачката с БСП го прави свеж превод за мен.


 

# 667
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 648
На мен лично ми хареса изключително много и превода, и заигравките в самия филм. Екшън е, но тънък такъв един, с много хубава самоирония и леко бодва. И заглавието изключително му приляга - как може да се съкрати и то така, че да привлече внимание Пенсионери, особено опасни... Перфектно е, а това, че някой си прави други асоциации вече е според мен само негов проблем. Wink

# 668
  • Мнения: 3 988
Knockin' on Heaven's Door/На крачка от рая - за любителите на европейското кино - много хубав и много тъжен филм. Според мен е нещо като предшественик на The Bucket List/Ритни камбаната с финес. Един филм за "последното пътуване", за приятелството, за живота... Невероятна роля на Тил Швайгер и Ян Йозеф Лиферс. Препоръчвам, ако сте пропуснали. Peace

Специални, ама много, благодарности, че го сподели.  Hug    bouquet И ние го гледахме оня ден. Препоръчвам с две ръце.  Peace Мисля си, че в Дъ бъкет лист просто са поразмърдали сценария и са го поамериканчили малко.
А Тил Швайгер какъв е млаааад! Ммммм...  Heart Eyes

Имахме Тил Швайгер седмица  Flutter (благодарение на Гая   bouquet  bouquet  bouquet) и гледахме още:
Phantomschmerz http://www.imdb.com/title/tt1123970 - прекрасен филм за силата на приятелството, за превъзмогването на болката - душевна и физическа. По действителен случай. Много силна роля на Тил Шв.
Zweiohrküken http://www.imdb.com/title/tt1343755 - доста ме разочарова филма. Глуповат, америкаризиран до безобразие, изобилстващ с откраднати сцени от известни скечове и филми (примерно Лорио и Сексът и Града). Очаквах силен европейски привкус, какъвто имаше първата част на филма. Честно казано, съжалявам, че го гледах.

# 669
  • Мнения: 1 726
Момичета, иска ли някоя от вас да пусне новата тема? Аз я пускам вече повече от година, а напоследък нямам време и ми е трудно да ви следя. Пишете ми на ЛС ако желаете да поемете щафетата. Hug

# 670
  • Мнения: 2 254
Има още 5 стр. време  Laughing , не бях обърнала внимание, че я пускаш само ти. Такава уговорка е имало, или? Защо просто не я пуска, който там се навърта, когато е стигнала 50та стр. вече...
Исках да кажа, защо трябва някой да се "цани" за задачата и да му стои като отговорност...
 

# 671
  • Мнения: 1 063
Man on Wire (2008) Wink
http://www.imdb.com/title/tt1155592/

Когато ни разказват за един живот, всичко се променя. Историята е някъде назад. Моментите са спрели. Кой е Philippe Petit и всичко за артистичната му приумица, ще ви разкаже James Marsh. Британският реж. е направил вълнуващ документален филм за Philippe Petit, който през 1974 г. ‚се разхожда‘ по въже между Кулите-близнаци на Световния търговски център в Ню Йорк. Създателите на филма са си служили с архивни кадри, интервюта, което обогатява, а не отегчава. Харесва ми преминаването в естетиката на черно-белите снимки. Получил е Оскар, спечелил е е голямата награда в Сънданс -и има защо.

Дани Бойл с последните си два филма доказа, че може да шокира зрителя, но не и да го върне обратно в салона, за да види отново филма му.

# 672
  • Мнения: 1 726
ТинаХрис ако чакаме някой да се сети, ще минем 50 стр. и ще я заключат преди да има линк към следващата Naughty

# 673
  • Мнения: 3 826
Дани Бойл с последните си два филма доказа, че може да шокира зрителя, но не и да го върне обратно в салона, за да види отново филма му.
Slumdog Millionaire е спечелил почти $378 млн. с бюджет $15 млн. , а 127 hours е независим, само на 4 екрана са го давали в Щатите в премиерната седмица .

# 674
  • Мнения: 1 063
Дани Бойл с последните си два филма доказа, че може да шокира зрителя, но не и да го върне обратно в салона, за да види отново филма му.
Slumdog Millionaire е спечелил почти $378 млн. с бюджет $15 млн. , а 127 hours е независим, само на 4 екрана са го давали в Щатите в премиерната седмица .

Е и?
Филмите са гледани докато са премиерни, нови заглавия. Нищо учудващо. Но Slumdog Millionaire е забравен, отдавна никой не говори във филмовото пространство. Но всички говорят все още за Trainspotting (1996). Wink

В тази връзка, запомнящ е Amores perros (2000) на Иняриту, но не и Biutiful.


У нас предстои поредния фестивал на Цветята на Корана.
Обърнете внимание на http://www.pozorcompany.com/chaque_jour_est_une_fete_praznik_vseki_den.html.

Също така и ако има нещо на Джафар Панахи, помним празния му стол в Кан.




Общи условия

Активация на акаунт