Февруарски мами сме засмени и гордеем се с кореми! - Тема 16

  • 23 169
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 43
По повод ритането моя мъж оня ден ми вика - "виж тази бременност как не се шашкаш като не рита бебето и си по-спокойна"  Grinning Е, да ама той пък не спира, доста е активен Heart Eyes   Така, че споко момичета, казвала съм и други път има по-спокойни бебчета, "по-мързеливички", но всичко ще е наред  Hug
Моя доктор един път не ми е измерил кръвното, но всеки път е записано, 90/60  Whistling . Но аз си го знам, че е ниско, не ме притеснява.
Аз съм +10 кг, от които бебето е 1, околоплодните води и те са някое друго кило, та останалото е за мен  Whistling

# 61
  • Мнения: 15
Здравей violini ! Честито ти коремче, не остана, още малко. Пожелавам ти леко доизкарване на бременността и безпроблемно раждане.

Относно тази статия http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2686&sectio … =2&id=0000401 всеки път се изумявам на простотията на управниците и законите които приемат  ooooh! "50 лева ще е и глобата за столчета, които са поставени в посока, обратна на посоката на движение на седалка, пред която е монтирана въздушна възглавница." - Тук закона гласи, че кошчето за дете до 1 год. се поставя обратно на движението на задната седалка.  "Всички глоби до 50 лв. вече може да се плащат на място на катаджията." е няма такава простотия  Crazy .
Колкото до тези кошчета които обсъждахте не са ли излишни?  newsm78 Ако трябва да пътуваш с това дете и носиш кошче за кола, това другото което е в легнало положение и количката и много ми се вижда  #Crazy . Нали повечето колички минават в легнало положение, не е ли това достатъчно?
Аз също имах един момент когато не усещах мъника и като говорих с моята лекарка ми каза , като се притеснявам да изпия една чаша студен портокалов или ябълков сок и това трябвало да помогне да го раздвижи и ободри.
Днес ходих и купих стартовия пакет бутилчици на tommee tippee за чувствителни коремчета/колики http://www.tommeetippee.us/ctn/522655.html , и говорих с приятелка по телефона и ми каза, че тези бутилки ще са ми малко (2бр*148мл и 4бр*266мл) и исках да ви питам вие колко сте взели ако сте купили вече. Това което ме притеснява са финансите защото само този стартовия беше $50.00  #Crazy и взех и стерилизатора за микровълнова на tommee tippee.

# 62
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
h_angelova Ако смяташ да кърмиш не мисля че ще са ти малко. Иначе и аз съм се спряла на тези шишета. Но на първо време ще си взема само 3бр. едно за водичка, едно за чай и едно ако се наложи да изляза без бебо да има за мляко. Много искам да кърмя така че не мисля да се изхвърлям, пък ако не дай се боже се наложи все пак може да се прескочи до магазина и да се купи. Няма смисъл да се затварят пари според мен.

# 63
  • Мнения: 3
Добро утро от нас Hug

Дано не сте ме забравили, нямаше ме много време пак Sad Четях ви много редовно, но не исках да пиша, защото постоянно нещо ми беше напрегнато и ме ядосваше и не исках да развалям общото настроение. Аз не съм казвала май, но съм доскорощна емигрантка (в Англия бях доста години) и точно като решихме да се установим за постотоянно в Бг, взехме, че заченахме бебо по-рано от очакваното Heart Eyes и досега 5-6 месеца не спрях да търча нагоре-надолу да си оправям нещата със здравни осигуровки, нап-ове, нои-та, майчинства, къща, булстати, граждански отговорности и какво ли не. Отделно половинката го местихме в Пловдив и разправии големи бяха, аз пък трябваше в 25та седмица да летя до Лондон в ужасни турболенции, за да ми издаде английски дофтор документ, че съм бременна, че да изискам майчинство от Англия, щото съм плащала там осигуровки, в Бг ми правиха проблеми да ми зачетат стажа и какво ли още не, което все ставаше много бавно, с много опашки и тъпотии #2gunfire

Обаче ето ме вече спокойна, татето го уредихме, повечето неща също, остава отговор за майчинството, за което имам нужда от стиснати палчета.  Praynig Ако стане, ще повлека крак и за друга мама от нашата групичка, която мисли да прави същото (тя да си каже коя е Hug) Иначе вече смятам да го давам спокойно, особенно 7мия месец, почивки и положителни емоции. Вече почнах и покупките (само дрешки засега) и ей сега мисля да кача някоя снимка в албумчето.

Сори за дългия пост, уж да се запиша само  Mr. Green Много интересно ми е за педиатрите, също и дали верно ти назначават секциото според термина по ултразвук, не по цикъл newsm78

Усмихнат ден от мен  bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 406
Привет, докато се включа и нова тема, че и сума страници сте изписали. Аз пак се размотавах по лаборатории днес, тоя път пък не са ми пратили резултатите, та отново ще трябва да ходя. Вече почвам да си мисля, че съдбата нещо ми прави напук като става дума за изследвания  Joy. Малко ме е яд, защото мислех да намина до моя доктор днес следобед, ей така да се успокоя, че нещата са наред. Ама без изследвания просто няма смисъл, тъй или иначе като ги взема пак ще висна пред кабинета му.
Започвам да обмислям и как точно да повдигна въпроса за раждането, нещо много почва да ме гложди тази тема и ми се иска да имам яснота. Чудя се и как ясно да намекна, че лично моето желание си е за секцио (вече ми казаха няколко пъти, че въпреки сърдечното заболяване може да се пробвам и нормално, ама май не съм много склонна да опитвам ей така за едната идея).
Темата за педиатъра и за мен е важна. Обмислям да намеря лекарката, при която израстнахме и аз, и брат ми (тогава беше доста младичка, така че вероятно още си практикува). Много топли спомени имаме и двамата от нея (а и майка ми), а аз бях едно доста болнаво дете и много главоболия съм й създавала. Но пък винаги е била на линия, правила е и домашни посещения, и в спешни случаи е реагирала. Надявам се, че с годините нещата не са се променили.
Аааа, и още нещо, макар че може би сте го обсъждали, но просто не мога да се върна и да ровя във всичките теми - шишетата на Tommee Tippee стават ли и за други стерилизатори (електрически)? Нещо лоши отзиви четох за стерилизатора на Tommee Tippee и май няма да рискувам с него.

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 12:09 от elena_e

# 65
  • Мнения: 15
Здравейте момичета ,от доста време ви чета(от самото начало)но не съм се записала в темата.Та днес реших да го направя.Терминът ми е за 21.02 ,ще си имаме живот и здраве момиченце.Имаме и кака на 5 години.Ще гледам да съм по-активна с писането,не само с четенето Grinning

# 66
  • Мнения: 15
Snejinka86 мисля да карам на смесено, ако мога, ако не - само на формула. Може би и аз ще се въздържа от купуване на други бутилчици да видим какво ще ни трябва и какво не, просто все ме е страх да не остана неподготвена.  Whistling
Zelda_S поздравления за смелото решение да тръгнете да се връщате в БГ в такъв момент. Браво, че сте се справили с бюрокращината там сравнително бързо. Успех с майчинството! Само да те попитам , как стои въпроса в Англия за майчинството, има ли такова ?
Elena_e  за кой стерилизатор говориш за микровълнова или електрическия? Аз досега където четох отзиви за микровълнова който е са все хубави, за електрическия са малко противоречиви. Набележи си някой стерилизатор който ти харесва и отиди в магазина или им се обади и питай , предполагам ще знаят дали стават или не.  Peace
Здравей kremka78 честито за малката! Успех с бременността и раждането!   bouquet

# 67
  • Мнения: 3
h_angelova То ние се върнахме първо, аз бях напуснала фирмата в Лондон и бебо после стана скорострелно след около 2 седмици Mr. Green Та както смятахме бавно да се установяваме и климатизираме, така и изведнъж стана голямото търчане. Иначе, ако бях забременяла в Англия, щях да остана на работа още 6 месеца, за да хвана голямото майчинство от работодателя, което като тук е 90% от заплатата, само че 9 месеца. Аз сега би трябвало да хвана държавното майчинство, което се хваща ако си плащал осигуровки поне 26 седмици през 66те седмици преди термина (т.е. аз съм баш на границата) И което ми казаха 100 пъти от службите имам право да си го получавам в Бг, тъй като сме в ЕС. Това правило трябва да важи за всички, които са плащали осигуровки в страна от ЕС. Та да видим дали ще стане или ще се съдим в Страсбург Joy

Хмм качих 2 снимки в албумчето, ама забравих да се тагна и не виждам от къде става, след като си я качил снимката Embarassed Някой да помогне? Последните 2 в албумчето с мамите съм аз  Blush

# 68
  • Мнения: 991
[Хмм качих 2 снимки в албумчето, ама забравих да се тагна и не виждам от къде става, след като си я качил снимката Embarassed Някой да помогне? Последните 2 в албумчето с мамите съм аз  Blush

Отиваш на "Редактирай албума" и след това под снимката ти можеш да се тагнеш.  Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 973
 Hug Zelda S  големи приключения наистина, дано вече са по-спокойни нещата при теб и лека бременност до края

По темата за педиатрите .... от мнения които събрах от мами се спрях на двама педиатъра в нашата поликлиника. Но разбрах, че едната педиатърка доста насърчава и помага на мамитата за кърмене, така че най-вероятно ще е тя. Въпросът ми е трябва ли да се носи някакво направление от моята лекарка като отивам да се записвам при педиатърката  newsm78 И както беше питала една мама тук колко по-рано трябва?! Или това явно е различно за всеки педиатър, в зависимост колко е натоварен  newsm78 В крайна сметка съм решила преди Нова година да отида и да съм спокойна, че съм избрала Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 6
Добро утро и от мен и ритльо в новата тема - днес ме събуди в 5 часа и си умирам за сън

Освен това ,кръвното ми се оказа 90/60 ,при което док каза ,че е нормално за бременна ,но на мен ми се струва мн. ниско  Rolling Eyes.
Има ли някоя с такова ниско кръвно налягане в момента ?

Моето винаги е било 120/80 , но последните пъти като ми го мериха беше 110/50- явно си пада от бременността. Понякога малко се замайвам, но глътка кола или кафе оправят нещата.

За педиатъра - то моето ДЖИ ПИ е педиатър - аз затова си я смених като разбрах че съм бременна. Н ако има нещо по сериозно смятам живот и здраве да ходя при Масларски от Вита- племенницата ми все при него ходи и сме супер доволни.

Аз от вчера съм се вторачила - вчера мнооого слабо усетих бебчо, а днес въобще не съм го усещала - пак почвам да изпадам в някакви паники !!! При вас сигурно също се е случвало - още не съм го усетила тази сутрин!!! Confused

Споко - моя все рита, но се случи преди около месец някъде да не рита ден и половина и аз при доки и казвам - нещо му има на детето не рита- тя веднага го погледна и почна да се смее- нашия веднага почна салта да прави - и тя ми каза да не се шашкам че е нормално да се омързелява от време на време.  Laughing




Здравйте и от мен , много сте бързи с темата  и аз мисля да посещавам Масларски , няма човек който да не го похвали.

# 71
  • Мнения: 3

QueenBee мерси много, голям съм блян  Hug Сега освен да снимам и коремището, което за 1 седмица качи 10 см в обиколката  Sunglasses. И покупките ще снимам, нашите са доста едноцветни, че татето не е много фен на шареното (то и аз де  Simple Smile)

За кръвното- аз подържах много ниско 85/45 и онзи ден бях 115/60, което си е уж супер, ама за мен би трябвало да идва високо, та се чудя дали да не го коментирам това с доки. А за Томи Типи шишетата питах в Англия в един магазин сега като бях, дали стават за друга марка стерилизатори и лелката в магазина не можа да ми отговори Close

# 72
  • София
  • Мнения: 406
h_angelova, на мен ми трябва електрически стерилизатор понеже нямам микровълнова и не смятам да купувам само заради стерилизацията (просто за друго няма да я ползвам). Именно за електрическия на Tommee Tippee попаднах на доста негативни мнения. А на него му бях хвърлила око. На друг още не съм се спряла, проучвам мнения...

# 73
  • София
  • Мнения: 971
Привет и от мен!

# 74
  • Мнения: 103
Zelda S ами твоето коремче го няма  Rolling Eyes
ти къде го сложи точно?

Общи условия

Активация на акаунт