Коледно настроение! - 2

  • 114 829
  • 755
  •   2
Отговори
# 255
  • Мнения: 921
Вени, по втори вариант ги правих  http://gotvarstvo.georgievi.net/a/fortune-cookie
И аз попринцип не намазнявам хартията, но след първия опит да ги отлепя се наложи, въпреки, че и това не спаси курабийките да отидат в коша  Simple Smile

# 256
  • Мнения: 3 379
Anuck, тези курабийки колко време издържат?

# 257
  • Мнения: 132
Аз миналата година правих едни Немски сладки. Станаха убиец, толкова вкусни и ароматни.

Курабийки с късметчета

Anuck, тези сладки, които си показала са наистина супер. Не знам на кого е блога, не виждам да е посочен източник, но може и да не съм гледала добре, за всеки случай, от много години ги публикуват в Küchengötter.de. Там има и още много други невероятно вкусни рецепти за бисквитки и други подобни.
Венета, наистина са супер тези курабийки. Аз не вярвх, че ще станат толкова добри! Мой е блога, източника е кулнар.бг.  Ще прегледам и твоят линк. Simple Smile Поздрави
Аз ги пробвах миналата седмица тези курабийки, но неможах да ги отлепя от хартията за печене въпреки, че я намазних.  newsm78 Иначе  бяха много вкусни (успях да си отчупя едно парченце да ги опитам ) Crazy

При мен се отлепят без проблем. Точно по рецептата ли си ги правила, Nas? Иначе хартията няма нужда да я намазняваш. Аз никога не я намазнявам.
Аз много лесно ги отлепях и нямах проблеми с това също. Обаче ако са много тънки има възможност да се препекат, а аз така не ги харесвам. Обичам ги малко по - дебелички. Стават Точно като бисквитки.

Не съм сигурна колко издържат. Мисля, че около седмица максимум 2 е ок. Трябва да се провери. Трябва да се съхраняват в метални кутии, без възможност за oвлажняване! Дано да съм помогнала! Simple Smile

# 258
  • варна
  • Мнения: 74
Великолепни сте! Благодаря за идеите!

# 259
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Тази вечер ходихме до Кауфланд и си напазарих повечето от продуктите за сладките които ще правя,само чакам да дойде време да ги започна Crazyмежду другото си накупих и свещничита с дядо коледа с пингвинче и едни много сладурски играчки за елха Flutter

# 260
  • София
  • Мнения: 118
desi_shisha Благодаря ти за този сайт,харесах си доста неща и ги поръчах.Сега остава и да започна да ги ползвам Simple Smile)))))) че досега само АКК съм направила,а накупих хиляда формички.

# 261
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Привет момичета, невероятни сте   bouquet Запалихте ме много по тези приготовления за коледа и вече имам една доза меденки, а сега запретвам ръкави за ванилените кравайчета, за утре съм замислила немските сладки.
Благодаря за рецептите   bouquet
Искам да попитам за бяла глазура без яйца, понеже имам фобия от всичко сурово, немога да си представя сурово яйце върху курабийка, наясно съм, че не изглежда така, но ...  Crazy. Ако се направи като шоколадовата глазура, но вместо кафяв, се сложи бял шоколад, няма ли да стане  Rolling Eyes
Ето и каква помощ имам  Simple Smile

Последна редакция: чт, 25 ное 2010, 08:52 от Zuzi

# 262
  • Мнения: 132
Привет момичета, невероятни сте   bouquet Запалихте ме много по тези приготовления за коледа и вече имам една доза меденки, а сега запретвам ръкави за ванилените кравайчета, за утре съм замислила немските сладки.
Благодаря за рецептите   bouquet
Искам да попитам за бяла глазура без яйца, понеже имам фобия от всичко сурово, немога да си представя сурово яйце върху курабийка, наясно съм, че не изглежда така, но ...  Crazy. Ако се направи като шоколадовата глазура, но вместо кафяв, се сложи бял шоколад, няма ли да стане  Rolling Eyes
Ето и каква помощ имам  Simple Smile

Привет Zuzi. Според мен ще стане с шоколад. Аз мисля тази година ако правя меденки да са с шоколадова глазура, защото хич не обичам разбити на сняг белтъци. И между другото много ти е сладка помощта! Simple Smile

# 263
  • Мнения: 415
Привет на всички , пишещи тук!
Пожелавам ви да направите най - вкусните коледни сладкиши!
Тъй като рядко пиша искам да благодаря на Наталина и Джема за търпението и желанието да обясняват и помагат на по - малко опитните като мен. Благодаря ви момичета!   bouquet
Имам и няколко въпроса. Тази година реших да направя т.нар. гръцки меденки /Меломакарона/. Намерих рецепти в нета и в някои от тях се слага грис , освен брашното. Някой може ли да ми обясни грисът с какво ще подобри/развали тестото за сладки. Извинявам се ако ви се стори , че въпросът ми е тъп , но никога не съм купувала и ползвала грис.
И ако има някой, който е правил тези сладки нека да каже как се съхраняват - в сиропа или само се потапят и след това се нареждат в кутия.

Благодаря предварително!

# 264
  • Мнения: 850
  Момичета , здравейте ... тази събота ще започна с приготвянето на коледните сладки , моля да ми кажете , кой мога да направя и да престоят до коледа  Hug Благодарско .

# 265
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз се обръщам към Мариета, кога ще е удачно да забъркам от негърчетата с пълнежа. Или освен сега да ги направя, да ги изядем и за Коледа пак  hahaha
mmmshushy, ето от поста на SZA


Английски коледен кейк, от Джемма, 6 седмици преди Коледа
Ванилени кравайчета, от Наталина, издържат до месец и половина
Дрезденски щолен, от Джемма, прави се 2-3 седмици преди Коледа
Забравени сладки, на Котка, могат да се правят и предния ден
Коледни звезди на баба, от Мишел, вероятно ще издържат около месец (у дома миналата година успяха да се задържат седмица Simple Smile)
Коледни кравайчета, от apgrigorova
Линцерови сладки, от Наталина, правят се в началото на декември
Меденки, от Джемма, правят се в началото на декември
Меденките на Джули, от Наталина,правят се в началото на декември
Мъфини с кафе на ESPA, толкова са вкусни, че няма да издържат и два дни Simple Smile, все пак предполагам могат да седят 1-2 седмици, най-добре в кутия
Шоколадови звезди с капучино на Габи, издържат около месец, не е нужно да се правят по-рано



# 266
  • Мнения: 5 943
Ето да покажа и аз нещо - репетиция за по-нататък. Тя пък взе, че излезе супер успешна  Grinning - Шоколадовите бисквитки на Петя Щифлер:
Страхотно вкусни и топящи се в устата! Следващият път ще ги забъркам в по-здравословен вариант - с кафява захар, сушени боровинки и някакви ядки  Rolling Eyes.Може и овесени ядки да добавя.
Аз имам молба към Benita - може ли рецептата за розичките? Върнах се години назад, и си спомнох, че това ми бяха любимите сладки някога... Ех, вкусни спомени...

# 267
  • Мнения: 850
 Пупинка , много ти благодаря   bouquet , в почивните дни ще показвам и аз  Hug

# 268
  • Мнения: 121
Искам и аз да покажа моята репетиция за Коледа - тортата Рафаело на Наталина, но във "вит вариант". Определено това е сладкишът за нашата празнична трапеза Mr. Green Е, за тогава ще е с друга украса Wink

# 269
  • Бургас
  • Мнения: 16 032
Здравейте,момичета!
Най-накрая и аз да се впиша в редиците на коледната тема.
Сега разглеждам линка на Лабрекс с къщичките,невероятни красоти! Останаха ми очите.
Тази рецепта за надписване е явно,някой правил ли я е? Ето ги и линкчето http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/6020.html?p=10

А тук има къщички,рецептата и схемите на модела. Някой може ли да ги преведе  newsm78 Praynig
http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/6020.html?p=12

Това също е страхотно. http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/6020.html?p=22 Мисля и такова да направя,дококото мога.

Последна редакция: чт, 25 ное 2010, 12:59 от karzz

Общи условия

Активация на акаунт