Коледно настроение! - 2

  • 115 061
  • 755
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 98
Кали,много са ти красиви нещата.Тези,който са шахматно направени с червено и бяло,пъро са преплетени лентите и после са изрязани с формички или как...Много са нестандартни!

# 241
  • Мнения: 255
Кали, тъкмо гледах, че щолените ти имат като коричката на моя Simple Smile пък то защо било Wink На мен точно това най ми хареса, че става бързо, а явно и търпи различни импровизации Simple Smile Чудни са ти се получили.  А за сладките - страхотна украса.
Тия бухалчета са толкова сладки...но ще ги пробвам ако успея да намеря време за тях.

# 242
  • Мнения: 88
Anuck да те попитам за тези курабийки с късметчета нещо. Докато са още горещи слагам вътре късметчето и притискам краищата за да се залепят ли?

# 243
  • Мнения: 132
mese4ka, страхотно блогче. Прекрасни идеи!  Hug

# 244
  • Мнения: 9
mese4ka, страхотно блогче. Прекрасни идеи!  Hug

Благодаря! Simple Smile

# 245
  • Мнения: 38
Бенита, страхотни предложения.   bouquet
Розичките са любимите ми сладки, за съжаление нямам свинска мас, а стават уникално вкусни.  Heart Eyes
Може ли подробности как направи кошничките от тесто?


За кошничките - имам едни форми за кексчета - около10 см диаметъра... Хрумна ми в тях да сложа и да изпека тесто като за питка: от прясно мляко, мая, сол, захар и брашно. Не помня точно пропорцията, защото го правих на око за 6 формички. След като ги изпекох и истинаха, сложих на дъното кашкавал и напълних с предварително приготвените късчета меса с лук и подправки според вкуса:)
Ето и ненапълнените кошнички:


# 246
  • София
  • Мнения: 3 611

Ето ги и моите меденки ще ги украсявам по натам,по-близо до Коледа.Направих ги с тазиhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=543126.45медена глазура.Получи се добре,но нещо не изсъхва и продължава да лепне,дали има шанса да изсъхне с този мед или да не се надявам newsm78

# 247
  • София
  • Мнения: 2 671
лулу!,  smile3501

liani, изглеждат толкова апетитни! И аз съм си харесала медената глазура, чакам да споделиш как върви съхненето!

# 248
  • Мнения: 132
Anuck да те попитам за тези курабийки с късметчета нещо. Докато са още горещи слагам вътре късметчето и притискам краищата за да се залепят ли?
Извинявай, не съм видяла въпроса. Да, докато са горещи още те са много лесни за обработка и не парят чак толкова много. Така, че докато са горещи се слага късметчето, притискат се краищата и се оформят на две с ръбчето на чаша! Simple Smile

# 249
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Аз миналата година правих едни Немски сладки. Станаха убиец, толкова вкусни и ароматни.
Курабийки с късметчета

Anuck, тези сладки, които си показала са наистина супер. Не знам на кого е блога, не виждам да е посочен източник, но може и да не съм гледала добре, за всеки случай, от много години ги публикуват в Küchengötter.de. Там има и още много други невероятно вкусни рецепти за бисквитки и други подобни.

Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 19:09 от Venetta

# 250
  • Мнения: 308
   Тази медена глазура, която сподели Наталина и аз си я харесах, затова и аз ще следя с интерес отзивите.

# 251
  • Мнения: 782
Благодаря за идеите, как за заместя белтъците... но предпочитам по здравословните алтернативи  Peace

Бухалчетата са невероятни, ще ги тествам тези дни с пълнозърнесто брашно и кафява захар, вместо шоколад - какао  Simple Smile

Много се радвам, че темата се раздвижи и в друга посока. Аз ще правя само 2-3 вида сладки /колкото да уважа и сладката част на празника/ с възможно най-малко захар и масло.

 Елхичките са невероятни, купичките с месце - също  Grinning

# 252
  • Мнения: 132
Аз миналата година правих едни Немски сладки. Станаха убиец, толкова вкусни и ароматни.
Курабийки с късметчета

Anuck, тези сладки, които си показала са наистина супер. Не знам на кого е блога, не виждам да е посочен източник, но може и да не съм гледала добре, за всеки случай, от много години ги публикуват в Küchengötter.de. Там има и още много други невероятно вкусни рецепти за бисквитки и други подобни.
Венета, наистина са супер тези курабийки. Аз не вярвх, че ще станат толкова добри! Мой е блога, източника е кулнар.бг.  Ще прегледам и твоят линк. Simple Smile Поздрави

# 253
  • Мнения: 921
Аз миналата година правих едни Немски сладки. Станаха убиец, толкова вкусни и ароматни.

Курабийки с късметчета

Anuck, тези сладки, които си показала са наистина супер. Не знам на кого е блога, не виждам да е посочен източник, но може и да не съм гледала добре, за всеки случай, от много години ги публикуват в Küchengötter.de. Там има и още много други невероятно вкусни рецепти за бисквитки и други подобни.
Венета, наистина са супер тези курабийки. Аз не вярвх, че ще станат толкова добри! Мой е блога, източника е кулнар.бг.  Ще прегледам и твоят линк. Simple Smile Поздрави

Аз ги пробвах миналата седмица тези курабийки, но неможах да ги отлепя от хартията за печене въпреки, че я намазних.  newsm78 Иначе  бяха много вкусни (успях да си отчупя едно парченце да ги опитам ) Crazy

# 254
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Аз миналата година правих едни Немски сладки. Станаха убиец, толкова вкусни и ароматни.

Курабийки с късметчета

Anuck, тези сладки, които си показала са наистина супер. Не знам на кого е блога, не виждам да е посочен източник, но може и да не съм гледала добре, за всеки случай, от много години ги публикуват в Küchengötter.de. Там има и още много други невероятно вкусни рецепти за бисквитки и други подобни.
Венета, наистина са супер тези курабийки. Аз не вярвх, че ще станат толкова добри! Мой е блога, източника е кулнар.бг.  Ще прегледам и твоят линк. Simple Smile Поздрави
Аз ги пробвах миналата седмица тези курабийки, но неможах да ги отлепя от хартията за печене въпреки, че я намазних.  newsm78 Иначе  бяха много вкусни (успях да си отчупя едно парченце да ги опитам ) Crazy

При мен се отлепят без проблем. Точно по рецептата ли си ги правила, Nas? Иначе хартията няма нужда да я намазняваш. Аз никога не я намазнявам.

Общи условия

Активация на акаунт