кървене в 11г.с?

  • 4 188
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 749
nenibeni храни, богати на магнезий са бобовите и рибата, но тя трябва да е от проверен източник- да не е въдена в замърсени води. Магнезия е един от най- важните елементи по време на бременността. Другия е желязото и свързаните с усвояването му фолиева киселина, вит В12 и вит С- овесени ядки в прясно изцеден портокалов сок са добра комбинация. На теб заради глезена  и кървенето проверявано ли ти е желязото? Яйцата и прясното мляко като източници на холин и незаменими захари, важни за нервната система.  Peace

# 16
  • Мнения: 198
nadindf ти си цяла енциклопедия за храните Simple Smile Аз се опитвам да ям здравословно, но е много трудно, щото все ми е лошо, особено сега от прогестерона дето го взимам. Започнах да пия комбинирани витамини, има магнезий в тях, дано помогне малко.
При теб как вървят нещата?

# 17
  • Мнения: 749
Нали знаеш, че витамините трябва да са за бременни, а не от обикновенните? Магнезия трябва да е минимум 150 mg, въпреки, че вчера в едно списание за бременни четох 450, но това сигурно е с храната включително.  Знам колко е трудно храненето като ти е зле, но потърси храни които ти се ядът. Понякога това чувство е измамно- че не ти се яде и е от ниска кр захар. Аз като прихапна малко ми се прияжда. Не съм енсицкопедия, по скоро съм започнала да ставам орторексичка от тези диети  Mr. Green. Ами все тая съм -килата не мърдат от диабета и ми се струва толкова далечно времето когато пак ще започнем опити. След 1 седмица съм на контролни изследвания и ще се види на къде са нещата. При теб поуспокоиха ли се нещата?

# 18
  • Мнения: 198
Колко килограма трябва да си за да е добре? Всъщност с някакви лекарства няма ли как да овладееш нещата? Питам защото не съм много наясно  newsm78 СПомням си че като бях в болницата за възпалението имаше една жена диабетичка, беше с два спонтанни аборта, но след това си износила едно бебе, но при нея бяха много сериозни нещата. Тя беше пила доста лекарства по време на бременността, но бебенцето й беше съвсем наред.
Ами при мен сега няма кървене, болки от време на време, притеснявам се за времето, в което ще трябва да спра утрогестана, да не стане пак нещо. Докторът казва още една седмица и да го спирам, но ми се ще да не е така от раз, а по постепенно. Ще видим, дано всичко да е наред. Иначе се мъча и с крака, още не мога да стъпвам - вече месец и нещо. Уж трябва да е минало, ама не. Витамините, дето ги пия, са pregnacare. Трябва да видя колко магнезиий има в тях. 

# 19
  • Мнения: 102
Темата: Кървене по време на бременност - тема 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=545212.0
Да не се разкъсваме в различни теми, момичета, опитът на всички ни е важен , затова да го споделяме на едно , не на сто места!

# 20
  • Мнения: 749
Темата: Кървене по време на бременност - тема 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=545212.0
Да не се разкъсваме в различни теми, момичета, опитът на всички ни е важен , затова да го споделяме на едно , не на сто места!
Съжалявам   bouquet. Нямам много опит с кървенето, но поне по общите въпроси, които човек може да свърши сам  newsm78

nenibeni радвам се, че нещата са се успокоили при теб. Аз все още изчаквам и се опитвам сама да се справя, преди пак да тръгна по лекари- само при личния ходя за контролни изследвания. Тези травми с краката много бавно минават- на мен ми трябваха 6м, за да спрат да ми се подуват краката. Дори и сега от време на време нещо ми прищраква в кокалите като стъпя накриво. Така, че не го мисли- лежи и си почивай.

# 21
  • Мнения: 198
Да, явно кракът ще мине бавно, в това вече се убедих. След като четири седмици не стъпвах, лекарят каза, махай шините, и почвай да вървиш трябва да е минало. Вървях един ден и такива болки получих че още не мога да се оправя. Сега съм решила да не стъпвам изобщо докато не ми мине напълно болката, иначе само го влошавам - направо имам чувството че си загубих тия три седмици с шината. Но, каквото е това е.
nadindf много е трудна тая борба да направиш всичко за да ти е здраво детето, понякога си мисля, че и нещата не зависят изцяло от нас. Все пак, каквото зависи, трябва да го направим. Аз си мисля, че преди забременяване е най-важно да си осигуриш спокойствие, изобщо спокойствието като че ли е най-важно за всичко  Confused

# 22
  • Мнения: 749
Да наистина- спокойствието е най-важно. Наскоро чух, че Юлияна Дончева е решила да отложи всичките си ангажименти, за да й е спокойно, докато правят опити и се замислих колко хора го правят това. Човек все препуска- докато забременее, после с корема препуска на работа, после препуска да роди и да отслабва, после и да го даде на ясла и да започне пак работа. Все едно тичане пада, а бременните жени, които ходят и на работа хич не ги разбирам как се справят- явно имат зверско спокойствие.

# 23
  • Мнения: 198
Щеше да е много хубаво наистина всички да можехме да не работим докато сме бременни, ама много малко жени май могат да си го позволят. АЗ не работя, но това е просто стечение на обстоятелствата, иначе едва ли щях да прекъсна работа, ако работех. То хубаво че се случи така, че и без това абсолютно нищо не съм в състояние да правя в момента . . . от друга страна, пък си мисля, че ако седнеш и се вторачиш в корема ти какво става, можеш много нерви да си докараш. Работата е вид разсейване.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 749
да така е, но не и в бг- тук е загубена работа да работиш, само нерви и нищо повече.  Аз също се вторачвах много в корема си, но следващия път няма да е така- има толкова много неща, които човек да направи и да си достави спокойствие и удоволствие- да прочете някоя книга, да пообиколи на шопинг за дрехи за бременни (не е задължително да купува всичко , което види, ами по-скоро на разузнаване), да отиде на един масаж

Общи условия

Активация на акаунт