АПРИЛските мъничета,вече радват ни с ритничета!(Тема номер 7)

  • 21 844
  • 660
  •   1
Отговори
# 615
  • Варна
  • Мнения: 13
честито момиченце и на теб, hristis  bouquet
korelahai, не се притеснявай за дозата на Магнерича, аз откакто излязох от болницата ми увеличаха дозата от 3х1т. на 3х2т., аз пия Магнерот, но то е същото като Магнерич.

Аз да се похваля, че вече със сигурност усещам бебчо - едно такова приятно побутване, особено сутрин или вечер като съм легнала по гръб. newsm44

Тръпна в очакване на ФМ в събота, че все някакви тревоги си имам и да се успокоя, дай боже, всичко да е наред! Praynig

И аз съм за варненска срещичка, сега съм в болничен и общо взето нямам претенции за дата и час  Simple Smile

Лек ден на всички!  bouquet

# 616
  • Мнения: 146
Аз също ходя на частно и не съм по здравна каса, но на всеки преглед при лекарката правим обстоен преглед с ехографа на всички органи (не знам всеки път ли е ФМ). Затова ми стана интересно, че някой мами са ги гледали лекарите, а след няколко дни са на ФМ при друг лекар.
Добър ден и от мен,аз също ходя на ЖК от здравната каса,но и веднъж месечно на частно на 2Д видеозон,както ми обясниха той бил хубав за откриване на вътрешни аномалии за щастие всичко с бебо е ок.Това пак е ФМ нали или задължително трябва ФМ да е на 4Д.Успешен ден на Всички  bouquet

# 617
  • Мнения: 10
Добро утро, коремчета  preggo
Аз сега се излюпвам, няма такова компенсиране на сън, но лошото е, че без музика нямаше да мога да се справя. Накрая бебчо се разрита и аз се притесних, че  много съм спала на дясно и е с главата надолу детето  Joy
За софийска среща съм ЗА и на 12 (неделя) и на 13 (понеделник), колкото повече се съберем по-добре, няма значение кога.
А за варненска среща съм също ЗА  Laughing Стига да е след 15ти  Rolling Eyes

Честити цветни гащи на всички, които знаят в кои отбор са вече   bouquet
Трюфелче, честити ритничета и на теб, мила  Hug Време беше Simple Smile
За боядисването: аз се боядисвах два пъти с безамонячна, мисля тази седмица да го направя за трети път  Laughing
За 2Д: тук в Англия гледат само на 2Д в болницата и всичко се вижда прекрасно, иначе по частните кабинети има и 3Д.

# 618
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
Искам да споделя нещо, което докторът ми каза за контракциите - нормално е до 10 пъти на ден да има такива, които се изразяват в твърдяване на корема, трябва повече почивка, а ако са повече трябва повече внимание и прием на магнезиеви препарати. Това за kroelahai  Peace

# 619
  • Мнения: 16
Честито на всички узнали цвета на гащите  Laughing. Искам да помоля за съвет, от 3 дни имам безумно главоболие, тупти ми цялата глава и не мога даже да се изкашлям от болка, имам чувството, че ще се пръсне тая мойта глава. Не мога да слушам дори и собствения си глас.... Вече съм хипер изнервена, защото продължава много време. Някой случвало ли му се е по време на  бремеността и какво е предприел? Благодаря предварително и хубав ден   Hug

# 620
  • Мнения: 22
Искам да помоля за съвет, от 3 дни имам безумно главоболие, тупти ми цялата глава и не мога даже да се изкашлям от болка, имам чувството, че ще се пръсне тая мойта глава.  Някой случвало ли му се е по време на  бремеността и какво е предприел?    Hug

Аз имах главоболие оказа се че кръвното ми играе. Иди да ти го измерят ако нямаш апарат може и в аптека.Ако е ниско пий айран със сол, нещо сладко или повече сокове и вода. Ако е високо ходи на лекар нищо страшно, всичко ще се оправи Hug

# 621
  • Мнения: 30 148
Desimitkov, аз съм се боядисвала вече 3 пъти откакто забременях, при това изрусяване, само че стоя 30 мин. вместо час. Двама лекари ми казаха, че няма никакъв проблем да се боядисвам след 12 г.с., а и аз доста се порових из български и чужди сайтове, които потвърдиха мнението на лекарите.   bouquet


аз също Wink

# 622
  • Мнения: 16
desimitkov и аз си помислих, че може да е от това и си го следя редовно в къщи, но е нормално. Седя на тъмно и тихо пия фрешове и осцилококциум и това е. Права си няма да се мре, аз само вече искам да си чувствам главата  Grinning. Явно чакане му е майката, благодаря ти  Hug

# 623
  • Мнения: 845
Здравейте мами. Малкия заспа и аз най-накрая мога да се включа Simple Smile

Много бях зле снощи, вдигнах и Т, но май ми се размина, днес съм живнала.

Честито на всички с нашарени гащи Wink

И мен ме гледат всеки път на ехограф, и ме теглят и ме мерят и кръвно...

Браво, за варненската среща вече сме 3 (Диди, теб ще те броя след 15-ти  Laughing) Става ли другата седмица, когато кажете, аз също мога почти по всяко време, с ремаркето разбира се  Mr. Green. Хрис, на теб кога ти е удобно?

От вчера все си мисля, че е петък...
Хубав ден на всички  Heart Eyes

# 624
  • Мнения: 70
. Искам да помоля за съвет, от 3 дни имам безумно главоболие, тупти ми цялата глава и не мога даже да се изкашлям от болка, имам чувството, че ще се пръсне тая мойта глава. Не мога да слушам дори и собствения си глас.... Вече съм хипер изнервена, защото продължава много време. Някой случвало ли му се е по време на  бремеността и какво е предприел? Благодаря предварително и хубав ден   Hug


мамче , може да изравняваш границите на кръвното и затова да е адското главоболие
или в случая с мен ... аз съм с ниско кръвно и като ям повече и го вдигам доста , и после адски главобол

# 625
  • Мнения: 11
kroelahai и на мен в началото ми дадоха такава доза и имаше страхотен ефект,после доки ми го намали на 3x1 сега вече е 2x1.за боядисването,вече доста сме го обсъдали,но няма причина да не го правим,като сме бременни не значи,че не може да се поддържаме.аз се боядисвам с безамонячна,но и имам много малко бели коси.ооо,честито за розовите гащи.sixsense ужасно е това с главоболието,пии парацетамол или панадол и дано да ти мине.  Hug сладурки,ще се опитам по често да се включвам,въпреки,че май все по трудно ми се отдава,но днес е нечовешки студ и вали сняг и не е за излизане въобще.

# 626
  • Варна
  • Мнения: 287
mishelaa за срещата, най-удобно ми  е събота и неделя, но и през седмицата мога след 17.30 h

# 627
  • Мнения: 0
здравейте,дами!
Нямаше ме една седмица и вече сте към края на темата, ще се захващам с четене, че доста  ме чака:)

# 628
  • Sofia
  • Мнения: 860
Аз днес бях на преглед, за да ми видят околоплодните води след амниоцентезата. В норма са, но са на долната граница. Важното е, че е ок!
Аз също пия магнерот 3х2 и така до неделя, а после ще почна 3х1.
За боята - боядисвала съм се с първата бременост веднъж на 2 месеца, използвах светло руса боя и........щерката е блондинка Joy Joy Joy,
Сега също се боядисвам. Не стига, че ще стана дебела, ами и да съм грозна ли. Mr. Green

За статистика - пишете ме с розови гащи - Марков още в 13 седмица беше категоричен, а сега и ДНК анализа го доказа.

# 629
  • Мнения: 9
Аз пък се боядисвам с къна. Действа ми много добре и подхранва. Верно, че трябва да стоиш два часа, ама поне хваща перфектно. Лошото е, че не пада. За мен това си е хубаво де, защото няма да си сменям цвета скоро.
За главоболието има различни трикове, но трябва да определиш от какво се получава. Аз имам много силна мигрена с повръщане, която не се е проявявала през бременноста, но иначе бях свикнала при първия признак да я стопирам. Многото течности ми помагаха и тъмно и тихо помещение и легълце.

Общи условия

Активация на акаунт