Reduce-Reuse-Recycle по български

  • 75 246
  • 1 017
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 5 609
Светнете ме,моля,къде в Пловдив да си изхвърля найлонови и пластмасови отпадъци ,събрах един чувал на терасата,а ми е жал да ги метна в контейнера.Благодаря   bouquet

# 991
  • Мнения: 7 605
Готина е идеята с плочите, да. Ама аз не бих се хранила от такава купичка (кой знае какво има в този винил, от който е направена плочата). Обаче много ми харесва как изглежда като саксийка (че и дупка за отцеждане на водата има) Simple Smile

Не е задължително да я ползваш като купичка за хранене - виж, за цветя е супер идея, може и за бонбони с хартия да се ползват, примерно  Grinning

# 992
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Светнете ме,моля,къде в Пловдив да си изхвърля найлонови и пластмасови отпадъци ,събрах един чувал на терасата,а ми е жал да ги метна в контейнера.Благодаря   bouquet
В Пловдив почти навсякъде има кофи за разделно събиране - харесваш си една и я пълниш Simple Smile

# 993
  • Мнения: 1 934
Трапезица, говорих с един клошар и той ми каза, че около МВР на улица Волга имало пункт за изкупуване на пластмаса. Можеш направо да ги подариш на клошар и той да ги предаде.

Лубрикант, съвсем не е така с контейнерите. Живея в район Централен и нямаме наблизо такива  Peace

# 994
  • Мнения: 5 609
Обаждала съм се в общината,отдел Екология,понеже ми беше жал да изхвърля стъклени буркани в контейнера.Казаха ми,че контейнери за разделно събиране отпадъци на територията на центъра няма.Не знам дали е така,аз не съм виждала.
После видях,че изкупуват стъкло в пункта срещу ДГ Незабравка ( може да ги попитам и там за найлоните)

Не ми е удобно да подарявам найлони и боклуци,не знам дали ще ги изкупят и пари не искам,просто да се рециклират. Ще разуча ,щом има около второ РПУ,не ми е чак толкова далеч,ще ги занеса. Благодаря за информацията,идва тъкмо навреме,вече няма къде да се стъпи на терасата!

  bouquet

# 995
  • Мнения: 263
Стъклените буркани вкъщи са на голяма почит Simple Smile Едно че обожавам да правя сладка, туршии, компоти и пр. Второ, че с декупаж, дантела и малко боички стават чудни свещници. Трето, че вкъщи успешно отказвам пластмасовите контейнери и се старая да съхранявам всякакви храни (и да готвя) в стъкло (или керамика). Четвърто са идеални за съхранение на малки детайли - копчета, пирончета, а защо не и бонбончета Simple Smile (стават и интересен подарък, ако се персонализират с боички и весел надпис).

И на последно място, ако наистина имате стъклени буркани в повече и искате да се отървете от тях, на зеленчуковите пазари ги изкупуват по 20 ст. на бройка (предполагам най-вече производители на домашен мед). Нямам представа какви са условията за изкупуване на стъклени буркани в пунктовете.  Peace

# 996
  • Мнения: 1 934
Мартеничка, когато се купуват от магазините консерви в буркани, бая излишни такива се получават после вкъщи.
И аз като теб стигнах до извода, че познати пчелари с радост ще ги усвоят, защото те пък се чудят къде да наливат меда. Даже видях, че в пластамасови бутилки са го наливали, а хем е вредна пластамасата, хем после като се втвърди, става трудно за изваждане.

# 997
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз така си раздадох бурканите и като пожелах да си направя туршия домашна едвам докарах 10 буркана събрани от рода и приятели. Та вече буркани не давам на никого за нищо на света. Трупам си ги в гаража нито искат хляб, нито вода.

# 998
  • Мнения: 805
Аз така си раздадох бурканите и като пожелах да си направя туршия домашна едвам докарах 10 буркана събрани от рода и приятели. Та вече буркани не давам на никого за нищо на света. Трупам си ги в гаража нито искат хляб, нито вода.

Ама си имаш гараж Wink някои нямат Simple Smile
Аз моите ги пълня с чай, подправки, варива, паста, мюсли, ядки.... Излишъка периодично (2 пъти в годината) хваща пътя към дълбоката североизточна провинция, за да ги напълнят баба и дядо Simple Smile и пак така 2 пъти в годината биват пренасяни насам пълни с вкусотии Simple Smile

# 999
  • София
  • Мнения: 6 332
Аз така си раздадох бурканите и като пожелах да си направя туршия домашна едвам докарах 10 буркана събрани от рода и приятели. Та вече буркани не давам на никого за нищо на света. Трупам си ги в гаража нито искат хляб, нито вода.
И аз така, раздавах, хвърля, лятото започнах да правя лютеница, уж бях събрала пак буркани, та не ми стигнаха. Сега складирам пак.

# 1 000
  • Мнения: 805
Някой да е измислил повторна употреба на опаковките от бебешки мокри кърпи с капак?
Аз нищо не можах да измисля  newsm78

# 1 001
  • Мнения: 6 446
Някой да е измислил повторна употреба на опаковките от бебешки мокри кърпи с капак?
Аз нищо не можах да измисля  newsm78
Махам капака и ги използваме за играчки - карти, дребни играчки.

# 1 002
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Вдиях, че В Пикадили са се появи доста перилни и почистващи препарати собствена марка с еко лейбъл. Някой има ли професионално мнение по въпроса дали са ок,като цена ми се сториха приемливи. Надявам се на мнението на Дедо  Praynig  bouquet

# 1 003
  • Мнения: 120
Събираме разделно хартия и пластмаса. Бурканите остават за зимнина, добре, че родителите ни имат голяма маза, та периодично бурканите отиват там празни и се връщат пълни  Mr. Green Други стъклени опаковки - единствено бутилки от вино, които си отиват в зелените контейнери. В нашия квартал няма контейнери за разделно събиране, но на всеки 1-2 седмици ги закарваме с колата до такива.

# 1 004
  • Мнения: 5 609
Здравейте,
Минавам да споделя-в Пловдив на бул. Руски ( посока към моста на Герджика )преди училище "дружба"( бивше ТОХ) вече има контейнери за разделно събиране. Дано оцелеят  Peace

Общи условия

Активация на акаунт