За вашето семейство

  • 5 303
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Хайде, дами споделете, как е семейния живот след 5-10-15 години? Имате ли си определен ден от седмицата само за вас двамата? Определена нощ за романтика, за ресторант...? Как поддържате още пламъка? Колко неща са се променили и в какъв аспект? Определени дни за занимание с децата, за всяко различен ден...? Как се развива семейството ви, като комплект...? И какво още се сетите от брака си, което искате да споделити, добро или лошо. Като цяло дайте оценка на брака си. Излейте си душата. Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 7 992
Понеделник ми е за Гошето от 17.30 до 20ч. Вторник вечер съм красива и се отдавам на страстни ласки с любимия. Срядата ми е заделена само за Митето - да си подготви домашните, изкъпан, нахранен. Четвъртък, като подготовка за петъка, е за семейно посещение на ресторант. Като ми дрънне римайндера на Вертуто, отварям Вайото и правя онлайн резервация за Къщата с часовника.
Петъците са ден на майстора и ако съм в настроение, водя Гошето и Митето в парка. Събота и неделя разпалвам пламъка на нашето семейно огнище и до понеделника гасим пожара на нашата любов. И така вече 15 години...

# 2
  • София
  • Мнения: 23 097
Нашето семейство е вече близо 10-годишно.
Детето ни е още малко, така че романтиката е на заден план. Рядко излизаме само двамата. Мъжът ми често обича да казва, че "много добре си живеем"  Grinning Ако имах повечко свободно време лично за себе си, може би и аз щях 100% да съм на същото мнение  Wink

# 3
  • Мнения: 9 990
 Rolling Eyes Joy
Понеделник-за едното дете, вторник-за другото...така ли ви се струва, че живеят хората с деца? Crazy
Развитието е много относително.Няма как да цитирам тук суми и професии, че в друга тема ще се превърне, но и това пряко се вписва в развитието на едно семейство.Защото децата не са вечно на 3 месеца, а стават и на 13 години. Laughing
За нас мога да кажа само, че сме независими, доколкото можем да бъдем в условията в БГ, а това се постига с дълги години труд.Минава се през пикове и спадове, през трудности и дни на благодат.Но никога не може да е-понеделник за едното, вторник -за другото дете, а петък-за посещение при фризьорката.
пп.Всъщност, тонке, , когато детето ти порасте с една идея още, няма да имаш повече време за себе си, напротив.Има една такава възраст, в която то не може само да се придвижва където и да е и си ангажиран с водене и прибиране от училище, тренировки, език или рожден ден на приятелче-е, тогава ти се ще да е отново бебе в количка, ама нямаааа...

# 4
  • София
  • Мнения: 7 992
палмира, таз твойта свекърва много дашна... По цял ден да заделя... кога й остава време за романтика?

# 5
  • Мнения: 2 161
Ами аз искам всъщност да излея какво притежавам,къде какво държа,изобщо искам да се излея цялата...Може ли тук или да изчакам темата Под коя изтривалка си държите резервните ключове?

# 6
  • София
  • Мнения: 23 097
Rolling Eyes Joy
пп.Всъщност, тонке, , когато детето ти порасте с една идея още, няма да имаш повече време за себе си, напротив.Има една такава възраст, в която то не може само да се придвижва където и да е и си ангажиран с водене и прибиране от училище, тренировки, език или рожден ден на приятелче-е, тогава ти се ще да е отново бебе в количка, ама нямаааа...
Jizz, аз отсега я водя на занимания и вече знам какво е  Wink Е, ще стискам зъби, няма начин!

Сега виждам и питането за аспекта, в който се е променило семейството. Освен в материален (към по-добро) в друг аспект май не е много мръднало  Mr. Green Но споменатият аспект винаги може да се промени и в обратна посока...

# 7
  • Мнения: 25 641
Под коя изтривалка си държите резервните ключове?

Тази тема вече съм я пускала, не ползваш търсачката.  Crossing Arms
Джокер: беше озаглавена "Къде държите ключа от квартирата?" или нещо подобно.   Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 457
Ох, авторката, ама и ти едни теми пускаш Rolling Eyes. Нямаше ли да се омъжваш тепърва, какво сега си се сетила да питаш за след 15 години брак ?Tired. Вие изкарайте до тогава, пък сама ще разбереш кой ден за какво е Laughing

# 9
  • Мнения: 100
Ох, авторката, ама и ти едни теми пускаш Rolling Eyes. Нямаше ли да се омъжваш тепърва, какво сега си се сетила да питаш за след 15 години брак ?Tired. Вие изкарайте до тогава, пък сама ще разбереш кой ден за какво е Laughing

А!! Не! По-добре да се поуча от грешките на другите!  Laughing Laughing Laughing

А и не виждам нищо лошо да сподели който иска. Интересно ми е как живее едно БГ семейство.

# 10
  • Мнения: 25 641
Ох, авторката, ама и ти едни теми пускаш Rolling Eyes. Нямаше ли да се омъжваш тепърва, какво сега си се сетила да питаш за след 15 години брак ?Tired. Вие изкарайте до тогава, пък сама ще разбереш кой ден за какво е Laughing

Авторката ако знае и тя коя е...  Whistling Mr. Green
Как не си обърква никовете и паролите, направо ѝ се чудя.  Confused

# 11
  • Мнения: 5 577
Точно в момента романтиката е под критичният минимум.

Събота, почивен ден . Нормално средностатистическо семейство.
мъжа ми изпи заедно с  един роднина едно шише водка.  Crossing Arms
ходихме преди малко да оставим децата у баба им, и през целият път го обвинявах в алкохолизъм, а той се опитваше да ме убеди, че не е едно шише, че шишето си в къщи наполовина празно  ooooh!, толкова ме изнерви, че го изгоних да си  допие на квартален бар с друг негов приятел.  #2gunfire
не му трябваше много време да мисли.

аз съм сама и готвя миш маш. и го чакам да разговаряме  newsm78, но се чудя как да подходя, понеже наистина се оказа, че шишето е почти наполовина пълно.  Outta Joint

поне децата се наиграха качествено, понеже имахме и детенце гостенче.

секс поради лекарска забрана не сме правили в любовният смисъл на думата, от точно 2 месеца. разбира се правим други игри, но те са много далеч от романтиката.  Mr. Green

 ooooh! по принцип не сме толкова зле винаги де, брака не е лоша идея, аз виждам единствено всекидневната консумация на концентрат като проблем. понеже аз алкохол пия три пъти в годината и за мен това е много.


Последна редакция: сб, 20 ное 2010, 20:24 от Вергилия

# 12
  • Мнения: 100
Ох, авторката, ама и ти едни теми пускаш Rolling Eyes. Нямаше ли да се омъжваш тепърва, какво сега си се сетила да питаш за след 15 години брак ?Tired. Вие изкарайте до тогава, пък сама ще разбереш кой ден за какво е Laughing

Авторката ако знае и тя коя е...  Whistling Mr. Green
Как не си обърква никовете и паролите, направо ѝ се чудя.  Confused

Добре, писна ми вече!!! Хора разберете, че не съм друг потребитал!!!! Накарайте някой модератор да ми провери IP като толкова не вярвате и ще мирясате един път за винаги.

# 13
  • Мнения: 6 301
Къде се изгуби лейдито с розите и глезената-гледаната? Тя също беше много продуктивна от към нови теми.

# 14
  • София
  • Мнения: 9 517
Ох, авторката, ама и ти едни теми пускаш Rolling Eyes. Нямаше ли да се омъжваш тепърва, какво сега си се сетила да питаш за след 15 години брак ?Tired. Вие изкарайте до тогава, пък сама ще разбереш кой ден за какво е Laughing

Авторката ако знае и тя коя е...  Whistling Mr. Green
Как не си обърква никовете и паролите, направо ѝ се чудя.  Confused
Най-вероятно просто ползва една и съща парола  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 100
Може ли да продължим по темата? Обвиненията са безпочвени, не занм от какво са се породили, но търсите под вол теле.

# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Къде се изгуби лейдито с розите и глезената-гледаната? Тя също беше много продуктивна от към нови теми.

Моля те, замълчи. Таман  е мирясала.

# 17
  • Мнения: 230
...моето семейство си е мое Whistling......колкото и да е тайфунно-отливно ,гротеска не липсва и дислУУУкация на битийна същественост...Освен,че телом се разминаваме нейде из континентите....душепорядУка ни е в наличност... Mr. Green

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 17:29 от Мари я

# 18
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Та значи по темата: Заедно от 28 години както повече от пишещите и четящите тук знаят.
                                  Когато се случи така, че и двамата да сме свободни в едни и същи дни и наследникът ни също съответно ги използваме за да пътуваме някъде, да се разходим, да свършим някоя позабравена домашна работа или просто да помързелуваме...
                                   Романтиката...ИМА я още! Жива е! Справяме се.
Толкоз за сега... Hug

# 19
  • Мнения: 4 569
Понеделник ми е за Гошето от 17.30 до 20ч. Вторник вечер съм красива и се отдавам на страстни ласки с любимия. Срядата ми е заделена само за Митето - да си подготви домашните, изкъпан, нахранен. Четвъртък, като подготовка за петъка, е за семейно посещение на ресторант. Като ми дрънне римайндера на Вертуто, отварям Вайото и правя онлайн резервация за Къщата с часовника.
Петъците са ден на майстора и ако съм в настроение, водя Гошето и Митето в парка. Събота и неделя разпалвам пламъка на нашето семейно огнище и до понеделника гасим пожара на нашата любов. И така вече 15 години...
Ох  Joy

# 20
  • Мнения: 537
Всяко семейство си е само за себе си. И няма такова нещо да се поучим от грешките на другите в съвместния живот, щото не тия другите ще живеят с твоя мъж нали? Освен да ти кажа, че мъжете мразят да им мърморят за щяло и нещяло...
Ние си нямаме дни определени за нас, когато дойде тогава.
милинка ме уби с график, мога да пробвам да го приложа и аз, десета година караме вече, да разнообразим малко.  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 563
Аз пък съм седнала да се чудя от известно време има ли я, няма ли я у нас романтиката. Хич не ни е зле задно, много добре си живеем, но като чуя романтика си мисля за цветя, бижута, шоколад с ягоди, изненади, въргаляне по полянки, секси бельо, рицар и принцеса, все неща, които ние нямаме и не искаме. Явно представата ми за романтика е промита от гледане на романтични комедии. Simple Smile

Най-романтичното, което мъжът ми прави за мен е да ми носи кафе сутрин (редуваме се), вечер като си легна да дойде да стопли леглото и да ми говори абсолютни лиготии докато заспя и да ми праща смешки по чата и мейла през деня.

Добре върви бракът ни, вече сме 6 години заедно.

# 22
  • Мнения: X
Хайде, дами споделете, как е семейния живот след 5-10-15 години? Имате ли си определен ден от седмицата само за вас двамата? Определена нощ за романтика, за ресторант...? Как поддържате още пламъка? Колко неща са се променили и в какъв аспект? Определени дни за занимание с децата, за всяко различен ден...? Как се развива семейството ви, като комплект...? И какво още се сетите от брака си, което искате да споделити, добро или лошо. Като цяло дайте оценка на брака си. Излейте си душата. Peace
След 22 години семейният живот е страхотен!
Всеки ден,който поискаме е за нас двамата...или всяка нощ,която ни действа романтично...    Mr. Green
Пламъка поддържаме,като ръчкаме огъня...да не загасва!    Laughing
Семейството ни ,слава богу,засега ,се развива перфектно.

# 23
  • Мнения: 46 522
Аз хич не съм романтична, мъжът ми и той, от момента на запознанството ни любимо ни беше да си останем сами вкъщи (живеехме бая народ в една квартира и затова беше толкова хубаво да сме сами Laughing), да си сложим хубава вечеря и да си говорим. Това ни е най-най-любимото и си го правим в 90% от дните. Детето не ни пречи, пък и ляга рано.

# 24
  • Мнения: 7 947
Ми...нямам дни определени за нещо си. Преди - работехме с еднакво раб.време - вечер заедно, домошарски истории, то като се прибереш в 7 - кое тепърва да подхванеш, та чак да планираш нещо различно, събота и неделя - гледаме да не сме вкъщи - нещо разходка, гости. Сега ни е различно работното време, малко се променя ежедневието. Но пък винаги излизаме тримата - при време, рядко само ние двамата. Това става по празници, гостита, клубчета - ама рядко, примерно два пъти месечно. Нямам особени планове, нито графици, все още не съм се старала целенасочено да паля нещо, просто от само себе си нещата вървят в правилна посока явно.

# 25
  • Мнения: 135
Ми...нямам дни определени за нещо си. Преди - работехме с еднакво раб.време - вечер заедно, домошарски истории, то като се прибереш в 7 - кое тепърва да подхванеш, та чак да планираш нещо различно, събота и неделя - гледаме да не сме вкъщи - нещо разходка, гости. Сега ни е различно работното време, малко се променя ежедневието. Но пък винаги излизаме тримата - при време, рядко само ние двамата. Това става по празници, гостита, клубчета - ама рядко, примерно два пъти месечно. Нямам особени планове, нито графици, все още не съм се старала целенасочено да паля нещо, просто от само себе си нещата вървят в правилна посока явно.
Обеща да пишеш след 20 години как ще бъде.... е аз отговарям.... жената желае нежност и прегръдка, но заспива и мъжа си остава пак на сухо.... сексуално желание у жената почти липсва... няма за какво да се говори всичко е казано и предъвкано....  децата вече порастнали те развеселяват с историите си..... работа, работа и пак работа.... срещи с комшиите от време на време... и дежурното бягство в празничните и почивни дни.... че а си останеш вкъщи а става мазало!!!! tooth

 Из личните ми наблюдения на приятели, колеги и комшии... все от моето 40-годишно поколение!!!! Peace

# 26
  • Мнения: 7 947
И помня  Mr. Green
Иначе напълно ти вярвам! Като направя сравнение, когато се опознавахме колко по-вълнуващо беше - сега какво - знам дори номера на гащите му, да не влизам и в по-големи детаили   Joy

# 27
  • Мнения: 135
И помня  Mr. Green
Иначе напълно ти вярвам! Като направя сравнение, когато се опознавахме колко по-вълнуващо беше - сега какво - знам дори номера на гащите му, да не влизам и в по-големи детаили   Joy
За да има повече вълнуващи моменти след толкоз години... раздялата за ден, два върши добра работа... поне ще има за какво да си говорим... аз го практикувам от години туй покрай реките и езерата... да знаеш че върши перфектна работа... е поне при мен!!! Laughing

# 28
  • Варна
  • Мнения: 957
Може ли да продължим по темата? Обвиненията са безпочвени, не занм от какво са се породили, но търсите под вол теле.

Язък! А мислех да те номинирам за "Мисията е възможна от 23-я път".
По темата: като комплект се развиваме чудесно, днес разграфих седмицата 29 ноември-5 декември, не ми достигна 1 ден, ама карай.

# 29
  • Мнения: 7 947
Ще наваксаш на високосна, споко  Laughing

# 30
  • София
  • Мнения: 1 735
След почти 10год. брак и преди това 7год. гаджета не се оплаквам от семейния живот.Колкото повече време имаме да сме само двамата,толкова по-добре се чувстваме и забавляваме.Покрай детето обаче,имаме малко свободно време и предимно съботата е най-приятния,спокойния и  лежерния ни ден.

# 31
  • Vienna
  • Мнения: 519
... жената желае нежност и прегръдка, но заспива и мъжа си остава пак на сухо.... сексуално желание у жената почти липсва...

 Из личните ми наблюдения на приятели, колеги и комшии... все от моето 40-годишно поколение!!!! Peace


Амииии, хаиде направете нешо, 4е жената да придобие желание. Ама нещо дето на нея ще и хареса, а не на предимно на теб. Това " аиде, давай да се ......" вътре, вънка, вътре, вънка, е ето, а3 съм готов. Е, това на всяка жена и писва мнооого бър3о, и като има едно домакинство до небето да 4исти, мие, бърШе, готви, глади, да ходи на работа, па3арува и оше 100 др. неща. Е, как да ти е до секс, енергията все някога се и34ерпва.


А, ина4е по темата - понеделник ми е 3а мен, спа нещо, ко3метика, спорт, му3ей, каквото ми е кеф. Вторник е детето наред. сряда съм на шопинг (няма гола да ходя я), 4етвъртък е ден 3а любовника (е, трябва и а3 да имам малко ра3нообра3ие в тоя живот), петък съм с приятели на кафене, ресторант... събота па3аруваме 3а вкъщи, готвиме, 4истиме (както дойде), ако не е минала 4иста4ката. неделя е ден 3а мъжа ми, романтика, свещи, секс. Като не е ден 3а детето, просто го слагам пред телеви3ора, то само си се 3анимава....

# 32
  • Мнения: 7 947
Щом 13 години тоя график работи - супер  Joy
Иначе...не е до вътре, вънка, просто годините оказват влияние както на желанието психологически, така и физиологично.

# 33
  • Мнения: 135


Амииии, хаиде направете нешо, 4е жената да придобие желание. Ама нещо дето на нея ще и хареса, а не на предимно на теб. Това " аиде, давай да се ......" вътре, вънка, вътре, вънка, е ето, а3 съм готов. Е, това на всяка жена и писва мнооого бър3о, и като има едно домакинство до небето да 4исти, мие, бърШе, готви, глади, да ходи на работа, па3арува и оше 100 др. неща. Е, как да ти е до секс, енергията все някога се и34ерпва.
Това звучи изтъркано, навсякъде във форума само за това се говори... тъпите мъже като мен го разбраха!!!! newsm78

Цитат
А, ина4е по темата - понеделник ми е 3а мен, спа нещо, ко3метика, спорт, му3ей, каквото ми е кеф. Вторник е детето наред. сряда съм на шопинг (няма гола да ходя я), 4етвъртък е ден 3а любовника (е, трябва и а3 да имам малко ра3нообра3ие в тоя живот), петък съм с приятели на кафене, ресторант... събота па3аруваме 3а вкъщи, готвиме, 4истиме (както дойде), ако не е минала 4иста4ката. неделя е ден 3а мъжа ми, романтика, свещи, секс. Като не е ден 3а детето, просто го слагам пред телеви3ора, то само си се 3анимава....

Итересно че за мъжо остана само неделя.... другите шест дни кучета го яли.... или е при курви и любовници.... или ходи на фитнес, белким убие желанието за секс в себе си!!! newsm78

# 34
  • Vienna
  • Мнения: 519
Не интересно, а нaро4но. Да има тръпка, така де....

# 35
  • Мнения: 100



Пена се събудила сутринта, издоила кравата, извела я на паша, събудила децата, нахранила ги, наточила косата, отишла на полето, косила, жънала, насякла дърва, приготвила обяд, нахранила децата, прибрала кравата, след това косила до вечерта, върнала се, приготвила вечеря, нахранила децата, изкъпала ги, почистила, седнала и изяла един комат хляб и легнала да спи с чувство за изпълнен дълг... обаче изведнъж скочила ужасена:
- Божке, Вуте ненаебан!


 Peace Peace

# 36
  • Мнения: 117



Пена се събудила сутринта, издоила кравата, извела я на паша, събудила децата, нахранила ги, наточила косата, отишла на полето, косила, жънала, насякла дърва, приготвила обяд, нахранила децата, прибрала кравата, след това косила до вечерта, върнала се, приготвила вечеря, нахранила децата, изкъпала ги, почистила, седнала и изяла един комат хляб и легнала да спи с чувство за изпълнен дълг... обаче изведнъж скочила ужасена:
- Божке, Вуте ненаебан!


 Peace Peace

След колко години семеен живот?

Не разбрах какво общо има в случая този виц, но  го харесвам по принцип, един от любимите ми е.
Рецепти за успешен семеен живот няма - хората са различни и по различен начин възприемат брака. Аз лично, след 20 години брак се чувствам отлично дори само като си седим заедно на дивана и си гледаме филмчета, няма нужда от свещи и шампанско. Хубаво ни е да сме заедно...

# 37
  • Мнения: 7 947
Така е, само си седите на дивана...и си се обичате, свикнали сте, приятели сте, не можете един без друг, но не е същото като първите години от брака, когато летиш някак  Thinking

# 38
  • Мнения: 135
Така е, само си седите на дивана...и си се обичате, свикнали сте, приятели сте, не можете един без друг, но не е същото като първите години от брака, когато летиш някак  Thinking

Да Вилико... летиш.... летиш и стигаш желаната височина... следва отваряне на парашута и бавното спускане... ама вятъра може да си направи шега и да те отвее неизвестно накъде... още по лошо е ако парашута не се отвори!!!!!! newsm78 Laughing
Дано сте ме разбрали!!!! Mr. Green

# 39
  • Мнения: 7 947
Вярно, вместо на дивана с любимия...можеше да се приземим при съседа  Laughing

# 40
  • Мнения: 1 174
Соте, стига де, мъжа ми е на 36, аз на 31 и съвсем скоро ще станем на описаната от теб възраст около 40 години, и не искам да става така - той да гледа да избяга по - далеч през уикенда, и аз да съм доволна от това. Да няма какво да си кажем...
Не казвам, че съм сигурна, че няма да стане така и при нас, само казвам, че не искам да става така.
А пък ти като някакъв оракул: "Парашута се спуска, спуска, ама може и да не се отвори ..." и съвсем ми попари бляновете  Confused

# 41
  • Мнения: 7 947
10 години...еййййййй, знаеш ли колко вода изтича за тва време  Wink
То и аз не искам. Или пък искам? Ако няма какво да си кажем...

# 42
  • Мнения: 135
Соте, стига де, мъжа ми е на 36, аз на 31 и съвсем скоро ще станем на описаната от теб възраст около 40 години, и не искам да става така - той да гледа да избяга по - далеч през уикенда, и аз да съм доволна от това. Да няма какво да си кажем...
Не казвам, че съм сигурна, че няма да стане така и при нас, само казвам, че не искам да става така.
А пък ти като някакъв оракул: "Парашута се спуска, спуска, ама може и да не се отвори ..." и съвсем ми попари бляновете  Confused

Не се притеснявай rosy_bosy.... при всяко семейство различно се развиват отношенията.... само ще кажа, че ако в началото е имало търкания, смятай че след 20 години брак едва ли ще е идилия!!!
Моите 20 години изобщо не бяха лесни... но пък парен каша духа ...взели сме поука от грешките... дано не ги повтаряме само!!! Peace

# 43
  • Мнения: 117
Моите 20 години изобщо не бяха лесни... но пък парен каша духа ...взели сме поука от грешките... дано не ги повтаряме само!!! Peace



Много си прав, ние също за тези 20 години се научихме да не влизаме в конфликти, решаваме всичко тихо и мирно, поучихме се от грешките си и се стараем да не ги допускаме отново, всеки от нас се научи да прави компромиси в името на другия. Затова в къщи цари мир и спокойствие, няма скандали и караници и т.н.

В общи линии бракът след 15-20 години май е един голям компромис ??? Shocked

# 44
  • Мнения: X
Моите 20 години изобщо не бяха лесни... но пък парен каша духа ...взели сме поука от грешките... дано не ги повтаряме само!!! Peace


В общи линии бракът след 15-20 години май е един голям компромис ??? Shocked
Зависи как го приемаш.   Grinning
Аз не съм направила кой знае какви компромиси нито със себе си,нито с принципи,или разбирания...
Въпрос на усещане за нещата е.Когато ти е добре с другия, още се гледате със закачливи пламъчета в очите,обичате да правите нещата заедно,липсвате си,когато се налага да се разделите,това за мен не е компромис,а обич,любов...

# 45
  • Мнения: 117
Компромис имам предвид за  дреболии - че си оставя чорапите където не им е мястото, че похърква нощно време, че обича маринован чесън (например) и т.н. все такива малки нещица, които в началото може би са те дразнили, а след 20 години, в които си помъдрял, не ти правят впечатление. В крайна сметка това, че аз не обичам маринован чесън не означава, че той не трябва да го яде, нали? Хапва си го, после проветрявам хубаво кухнята, той си измива зъбките и готово.  Grinning
Изобщо не говоря за компромис с принципите си, с разбиранията си или със себе си. Ако трябва да се насилваш за нещо и да прекрачваш принципите си и разбиранията, по-добре да приключиш с този брак още преди да е започнал.

# 46
  • Мнения: 135
Много си прав, ние също за тези 20 години се научихме да не влизаме в конфликти, решаваме всичко тихо и мирно, поучихме се от грешките си и се стараем да не ги допускаме отново, всеки от нас се научи да прави компромиси в името на другия. Затова в къщи цари мир и спокойствие, няма скандали и караници и т.н.
В общи линии бракът след 15-20 години май е един голям компромис ??? Shocked

Не не е компромис... всичко друго е но и компромис.... пък и щом си ни е добре и все още се разбираме какъв е проблема.... а споровете и караниците от време на време са си необходимото зло ....инак бахти и брака..... май така си го разнообразяваме!!!! Laughing

# 47
  • Мнения: 7 947
Компромис е, всяко нещо - с което свикваш, въпреки, че преди те е дразнило и не си го приемала - е компромис. С моя имаме пламъчета и си липсваме. В началото откачах, като ми заседне да следи еврофутбола. Дааа, ма сега вече не - приех го, не ме вълнува...  Wink

# 48
  • Мнения: 1 174
А, компромисите дори понякога са полезни  Peace
Да се научиш да се съобразяваш с другия, да приемеш различието, странното за теб, и да го харесаш дори, или поне да го разбереш.
Това си е направо възпитателно. Възпитаваш качества свързани със зачитане на личното пространство, уважението към човека.
Навикът на мъжа ми да си хвърля дрехите на пода, след като си легне вечер, се превърна и в мой навик  Mr. Green
Той ме научи също да спя гола, и всичките ми нощнички и пижамки станаха безпредметни. Това е един от хубавите компромиси.
Като се роди детето пък аз започнах да слагам тениска и бикини и той свикна да спи със слипове поне.
Двамата пък с мъжа ми се наложи да привикнем към навика на малкия да влиза в банята докато се къпеш примерно, или да иска да стои с мен или с татко си докато сме в тоалетната  ooooh! Това са си задължителни компромиси  Laughing
Да се примиря, че мъжът ми ще продължи да е влюбен в мотора си. Колкото и да ревнувам от него. И че аз никога няма да заобичам моторите. Това беше тежък компромис.
ПП Някои от навиците на мъжа ми, с които се наложи да се примирявам, с ръка на сърцето признавам, че бяха по - практичния вариант за правене на нещата, аз винаги съм била склонна да усложнявам нещата излишно, докато той е по - практичен.
Трябваше да мине 1 година и повече съжителство, за да го призная пред себе си обаче.

# 49
  • Мнения: 7 947
Блазе ти, моя пък на нищо хубаво не ме е научил  Joy

# 50
  • Мнения: X
Цитат
а споровете и караниците от време на време са си необходимото зло .............

Ама пък сдобряването после е тооолкова сладко...
Иначе липсва пикантерията....    Mr. Green   

# 51
  • Мнения: 1 174
А пък ние след сдобряване не правим секс.
Чета тука повечето хора правят, обаче на мене ми е толкова изтощено /понеже нали преди сдобряването е имало караница  #Cussing out/, а след като всичко е минало чак усещам слабост от облекчение и че се гушваме само, и после в леглото.
Мъж ми може и на друго мнение да е, ама кво да ме прай, търпи ме.
Но на другия ден се реванширам, задължително  Wink

# 52
  • Мнения: 117
Преди години четох една статия, в която пишеше, че сексът след скарване не е най-добрият вариант за сдобряване. Вече не помня доводите, но тогава ми се сториха логични. Аз също след спор се чувствам толкова изтощена, че изобщо не ми е до секс. Гушкаме си се, говорим си за нещо друго...
Моят съпруг също ме беше научил до едно време да спя без нощничка, било му топло, когато съм облечена с този "шлифер"  Laughing
Сега "шпионите" щъкат из цялата къща, не става...И пак компромис  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт