За вашето семейство

  • 5 299
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 117
Компромис имам предвид за  дреболии - че си оставя чорапите където не им е мястото, че похърква нощно време, че обича маринован чесън (например) и т.н. все такива малки нещица, които в началото може би са те дразнили, а след 20 години, в които си помъдрял, не ти правят впечатление. В крайна сметка това, че аз не обичам маринован чесън не означава, че той не трябва да го яде, нали? Хапва си го, после проветрявам хубаво кухнята, той си измива зъбките и готово.  Grinning
Изобщо не говоря за компромис с принципите си, с разбиранията си или със себе си. Ако трябва да се насилваш за нещо и да прекрачваш принципите си и разбиранията, по-добре да приключиш с този брак още преди да е започнал.

# 46
  • Мнения: 135
Много си прав, ние също за тези 20 години се научихме да не влизаме в конфликти, решаваме всичко тихо и мирно, поучихме се от грешките си и се стараем да не ги допускаме отново, всеки от нас се научи да прави компромиси в името на другия. Затова в къщи цари мир и спокойствие, няма скандали и караници и т.н.
В общи линии бракът след 15-20 години май е един голям компромис ??? Shocked

Не не е компромис... всичко друго е но и компромис.... пък и щом си ни е добре и все още се разбираме какъв е проблема.... а споровете и караниците от време на време са си необходимото зло ....инак бахти и брака..... май така си го разнообразяваме!!!! Laughing

# 47
  • Мнения: 7 947
Компромис е, всяко нещо - с което свикваш, въпреки, че преди те е дразнило и не си го приемала - е компромис. С моя имаме пламъчета и си липсваме. В началото откачах, като ми заседне да следи еврофутбола. Дааа, ма сега вече не - приех го, не ме вълнува...  Wink

# 48
  • Мнения: 1 174
А, компромисите дори понякога са полезни  Peace
Да се научиш да се съобразяваш с другия, да приемеш различието, странното за теб, и да го харесаш дори, или поне да го разбереш.
Това си е направо възпитателно. Възпитаваш качества свързани със зачитане на личното пространство, уважението към човека.
Навикът на мъжа ми да си хвърля дрехите на пода, след като си легне вечер, се превърна и в мой навик  Mr. Green
Той ме научи също да спя гола, и всичките ми нощнички и пижамки станаха безпредметни. Това е един от хубавите компромиси.
Като се роди детето пък аз започнах да слагам тениска и бикини и той свикна да спи със слипове поне.
Двамата пък с мъжа ми се наложи да привикнем към навика на малкия да влиза в банята докато се къпеш примерно, или да иска да стои с мен или с татко си докато сме в тоалетната  ooooh! Това са си задължителни компромиси  Laughing
Да се примиря, че мъжът ми ще продължи да е влюбен в мотора си. Колкото и да ревнувам от него. И че аз никога няма да заобичам моторите. Това беше тежък компромис.
ПП Някои от навиците на мъжа ми, с които се наложи да се примирявам, с ръка на сърцето признавам, че бяха по - практичния вариант за правене на нещата, аз винаги съм била склонна да усложнявам нещата излишно, докато той е по - практичен.
Трябваше да мине 1 година и повече съжителство, за да го призная пред себе си обаче.

# 49
  • Мнения: 7 947
Блазе ти, моя пък на нищо хубаво не ме е научил  Joy

# 50
  • Мнения: X
Цитат
а споровете и караниците от време на време са си необходимото зло .............

Ама пък сдобряването после е тооолкова сладко...
Иначе липсва пикантерията....    Mr. Green   

# 51
  • Мнения: 1 174
А пък ние след сдобряване не правим секс.
Чета тука повечето хора правят, обаче на мене ми е толкова изтощено /понеже нали преди сдобряването е имало караница  #Cussing out/, а след като всичко е минало чак усещам слабост от облекчение и че се гушваме само, и после в леглото.
Мъж ми може и на друго мнение да е, ама кво да ме прай, търпи ме.
Но на другия ден се реванширам, задължително  Wink

# 52
  • Мнения: 117
Преди години четох една статия, в която пишеше, че сексът след скарване не е най-добрият вариант за сдобряване. Вече не помня доводите, но тогава ми се сториха логични. Аз също след спор се чувствам толкова изтощена, че изобщо не ми е до секс. Гушкаме си се, говорим си за нещо друго...
Моят съпруг също ме беше научил до едно време да спя без нощничка, било му топло, когато съм облечена с този "шлифер"  Laughing
Сега "шпионите" щъкат из цялата къща, не става...И пак компромис  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт