За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 22

  • 28 032
  • 747
  •   3
Отговори
# 720
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Доколкото съм наясно содата неутрализира киселото PH на влагалището, а това е естествен защитен механизъм. Освен това содата ще измие и лактобацилите, което е лошо за влагалищната среда. Затова мисля, че не е подходяща за подобни промивки.

# 721
  • София
  • Мнения: 2 132
Тя не прави промивки на влагалището с дамски душ... Тя полива дупето...

# 722
  • Мнения: 943
Днес ходихме на кожен исписа цинкова мас и цикалфат на авен че да видим Crossing Arms Др.тайс нахткерцен и повлия много добре , знаете ли дали може да се маже постоянно както кремовете против подсичане newsm78 или е само за личение.

# 723
  • София
  • Мнения: 2 132
evitota, да може.

# 724
  • София
  • Мнения: 39 125
Да се включа в последния момент с два тъпи въпроса.
А уж си мислех, че знам всичко от преди.

Кога да го изкъпя?
Досега само го подмивам на чешмата като е акал.

И кога да го изведа с количката?
Изнасям го на балкона за по 15-20 минутки и проветрявам стаята.

# 725
  • София
  • Мнения: 44 354
Дилянка - времето е прекрасно, изведи детето за 20-30 мин...ако се задържи така - увеличавай за малко всеки ден.
за къпането...до колкото помня като падне пъпа. или поне до тогава пазиш, че да не се мокри, после при вс положения докато зарасне подсушаваш хубаво и може да накапваш малко спирт.

# 726
  • Мнения: 15 379
Можеш да го изкъпеш под течаща вода, ако пъпчето още не е паднало. Мокренето не е никакъв проблем. Само подсушавай добре и обработвай със спирт и някакъв спрей, какъвто ти е казал педиатъра, след банята.

За извеждането - че то си излиза детето, макар и на балкона.
За по-дълги разходки бих изчакала още 10-тина дни.

# 727
  • София
  • Мнения: 39 935
Кога да го изкъпя? Аз окъпах веднага след изписването, като само пазех пъпчето. Пъпа беше паднал в родилното.

И кога да го изведа с количката? Изнасям го на балкона за по 15-20 минутки и проветрявам стаята. Педиатърката ми написа схема. След втората седмица по 5мин на балкона. На следващия ден +5мин. И така до 30мин. При достигане на 30мин разходка навън. Малкото го изведох на 20тия ден.

# 728
  • София
  • Мнения: 44 354
аха, тази схема и на нас ни я писаха,  по нея първото излизане съвпадна с първата консултация, ама нямах много против, беше гадна , студена зима...въпреки, че някои мами и тогава изведоха децата към 20-тият ден, ние се карахме с това на балкона 30-тина дни....
но при време като в момента, аз поне их извела детето.

# 729
  • Мнения: 9 776
аха, тази схема и на нас ни я писаха,  по нея първото излизане съвпадна с първата консултация, ама нямах много против, беше гадна , студена зима...въпреки, че някои мами и тогава изведоха децата към 20-тият ден, ние се карахме с това на балкона 30-тина дни....
но при време като в момента, аз поне их извела детето.

Времето наистина е прекрасно, но пък бъкано с вируси в момента Sick. Иначе и аз не бих чакала. Peace

# 730
  • София
  • Мнения: 44 354
е, то едно бебе спокойно може да се изведе, където хора няма... няма защо да се тъпчат при вирусите , децата и хората....

# 731
  • Мнения: 9 776
Написах го за всеки случай. Иначе времето наистина е супер за разходки.

# 732
  • София
  • Мнения: 39 935
аха, тази схема и на нас ни я писаха,  по нея първото излизане съвпадна с първата консултация, ама нямах много против, беше гадна , студена зима...въпреки, че някои мами и тогава изведоха децата към 20-тият ден, ние се карахме с това на балкона 30-тина дни....
но при време като в момента, аз поне их извела детето.
Алекс ми е лятно бебе, та нямаше проблем с тази схема.
Дияна се роди февруари, беше си доста студено и аз карах на балкона Simple Smile
Днес времето обаче е хубаво.

# 733
  • Мнения: 943
Днес ходихме на кожен исписа цинкова мас и цикалфат на авен че да видим Crossing Arms Др.тайс нахткерцен и повлия много добре , знаете ли дали може да се маже постоянно както кремовете против подсичане newsm78 или е само за личение.
Geraldine мерси   bouquet щях да питам кожната дали може да се ползва вместо крем против подсичане балсама на Др.Тайс(ама  като ревна малката и забравих Tired) , че ми бяха казали че заради урията вътре не било хубаво да се ползва постоянно , а аз я мажа след всяка смяна на памперса иначе веднага се зачервява.

# 734
  • Мнения: 234

Кога да го изкъпя? аз го изкъпах във ваничката следващия ден след като ни изписаха, пазех му пъпчето с подплънки за гърди  Laughing

И кога да го изведа с количката?
Изнасям го на балкона за по 15-20 минутки и проветрявам стаята.
не мога да дам съвет ние сме майско бебче, изведох го 5 мин след 15 ден, после 15 мин, после 30 мин и така до час и след това без притеснения

Общи условия

Активация на акаунт