Коледно настроение! - 3

  • 109 692
  • 856
  •   1
Отговори
# 720
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Незнам миличка,аз за първи път ги правих и всичко при мен си беше ок,ако пробваш да сложиш още малко масло,незнам нека някой друг с по-голям опит се включи.

# 721
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Щe повторя, барем някой забележи. Laughing Опитай за добавиш малко масло в тестото, прекалила си с брашното.

П.П Арвена ме е изпреварила.

Вече беше писано за това и не 1 човексе оплака от този проблем.

Както и за меденките да кажа пак, че имаше питане- не прекалявайте с олиото и брашното, да не става мазно и трошливо тестото. Peace

За сладки никога не гледам колко пише,ч е е брашното и никога не го и меря. слагам докато ми хареса тестото, д астане на хубава топка, защото все пак яйцата не са еднакви, чашите също, така че до грамне може да се каже с точност брашното. Peace С течение на времето и опита човек се научава да познава правилната консистенция на тестото. Аз добавям по малко брашно и измесвам. Ако се налага добавям още, ако не -спирам.

# 722
  • София-Младост
  • Мнения: 23 397
Момичета от София, от къде купувате марципан. Наканих се да направя капучиновите звездички на Габи, но видях само едно нещо и не съм сигурна дали е точното. newsm78
Ето това върши ли ми работа:

# 723
  • Мнения: 9 913
Щe повторя, барем някой забележи. Laughing Опитай за добавиш малко масло в тестото, прекалила си с брашното.

П.П Арвена ме е изпреварила.

Вече беше писано за това и не 1 човексе оплака от този проблем.

Peace
 Hug няма вече, обещавам Simple Smile а твоите меденки за пореден път ми стават супер, гладко и удобно за работа тесто.


Леля Ог, големи красоти!

# 724
  • Мнения: 377
Ала Бала , точно това е ....... Peace

# 725
  • София-Младост
  • Мнения: 23 397
Ала Бала , точно това е ....... Peace
  chef  bouquet

# 726
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Щe повторя, барем някой забележи. Laughing Опитай за добавиш малко масло в тестото, прекалила си с брашното.

П.П Арвена ме е изпреварила.

Вече беше писано за това и не 1 човексе оплака от този проблем.

Peace
 Hug няма вече, обещавам Simple Smile а твоите меденки за пореден път ми стават супер, гладко и удобно за работа тесто.

 Hug Радвам се, че си схванала хумора, боях се да не се обидиш. За меденките нямах теб предвид, а общо. Peace

# 727
  • Русе
  • Мнения: 410
Гуинет, Венета, Benita, Tanita, Джиджи-биджи, много се радвам, че са ви харесали къщичките  bouquet

Tatitt, моите къщички също половината ще отидат за подаръчета  Laughing и на мен ми се стори страхотна идея.

ilinayor, благодаря ти още веднъж, че сподели къщичките с нас. Определено това е откритието за мен за тази година. Очаквам да покажеш и звездичките, че и догодина нещо ново трябва да се прави  Laughing

Леля Ог, твоите неща както винаги са невероятно красиви. Най-закачлив разбира се е Дядо Коледа  Laughing Благодаря, за комплимента за къщичките.
Зори,  страхотни сладки и къщичка  Peace
Джема, както винаги неуморна  Hug Hug Hug
Лулу, много освежаващи напитки, имахме нужда от тях, след толкова много сладки. А снимките ти  са  приказни, особено тия с точките....чак се размечтах.
image, за къщичките използвах медено тесто по моята си рецепта.

Меденки

6 с.л. мед, 1 ч.ч. олио, 1 ч.ч. захар /кристална/, 2 яйца, 2 ч.л. канела, 2 ч.л. сода бикарбонат, 1-2 ванилии, брашно за меко тесто. Не мога да кажа точно колко грама е, може би около 700, но никога не съм го мерила. Гледам да стане хубаво меко тесто, което не лепне и може да се разточва. Не го държа в хладилник, направо започвам да точа /не много тънко/ и да изрязвам фигурки и пека до леко розово, да не прегоряват, защото стават по-твърдички тогава. Излизат много бройки.

От същото тесто днес правих медени линцери -  по идея на Пепчо   bouquet

# 728
  • Мнения: 2 275
само аз ли имам проблеми с опазване на сладките #Cussing out
след като успях да скрия една метална кутия от домашните,дойде една приятелка.
Аз извадих кутията да я почерпя,тя си взе една сладка и тръгвайки си ....взе и кутията Cryбила за нея ми каза ooooh!
сега нямам нито сладки нито кутия Close
пак почвам от начало ,но ...на 23 Mr. Green
най-харесвани са арменските сладки (ванилените кравайчета и меденките ги харесват,но са по-известни/познати)
успех в опазването на тези изключителни произведения на изкуството  bouquet

# 729
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз съм единствената заплаха за моите сладки. От всички други мога да ги скрия, но от себе си - не. hahaha

Но пък имам предостатъчно количество. само дето след празниците минавам на диета. baby_neutral

# 730
  • софия
  • Мнения: 1 305
В рецептата за Рафаело на mari_eta колко грама е кондензираното мляко newsm78
От къде купихте вафлени кори как изглеждат  bouquet  bouquet  bouquet

# 731
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
В Кауфланд, над фризерите със сладоледа, близо до касите има кутии с вафлени фунийки. Peace Peace Peace

# 732
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета, да ви се оплача.  Cry Миналата година не ми се получи и тази година пак същия проблем, макар да ползвах друга рецепта. По принцип тестото за Christstollen, е тежко тесто с мая, което съдържа около 3 кг масло, 6 кг сухи плодове, като например стафиди, сушени сини сливи, портокалови и лимонени кандирани корички (аз прибавих и марципан) и това всичко за 10 кг брашно.
Е да, но не съвсем. Разбира се не направих толкова много, а намалих всичко за 630 гр брашно, но при мен се получи така наречения от мен Козуначен Christstollen.
Както и да е, оплаках ви се.  Cry
Това бебче, в тавата, което е средно по големина от тризнаците, които се получиха, бе излапано още почти топло от моето най-голямо бебе, другото от един наш приятел и от най-малкото си хапна майка ми, като се закани на остатъка, да го довърши довечера. Така че аз може би няма, да правя друг Christstollen, но и без него ще мине празника Simple Smile.

   

# 733
  • Мнения: 79
Благодарение на всички вас вече имам налични  рохлички,  портокалови бисквитки, меломакарона, АКК и малинови сладки.  Simple Smile Последните много приличат на еврейските сладки "Джобовете на Аман", които се правят за Пурим, и определено вече са любими на голямата ми дъщеря, а тя по принцип не е любител на сладкото. Crazy Рецептата е от тук: http://www.receptite.com/recepta.php?r=7497 Много са лесни и бързи, а и заради този червен конфтюр реших, че могат да попълнят коледната ми колекция.

Държа да кажа, че съм абсолютен аматьор и всичко от изброеното го правих за първи път и до момента нямам несполучливи резултати. Благодаря ви, момичета, за търпението да обяснявате и за споделения опит!  bouquet Няма да споменавам имена, за да не пропусна някоя - всичките сте невероятни кулинарки!!! smile3501 smile3525

Понеже няколко от съфорумките имаха проблем с тестото за рохличките...мисля си, че той може наистина да се дължи на качеството на маслото, което са използвали. Това, което аз използвам е Бор-Чвор - от година купувам само от него, защото най-много се доближава до вкуса на маслото, което помня от моето детство и което баба правеше, а и не е скъпо (250гр.-3 лв.)

# 734
  • Мнения: 3 034
Аз трета година правя щолен по рецептата на Джемма и нямам никакъв фал. Само че, щоленът е твърд сладкиш, не мек. Който питаше за твърдина - ами той си е такъв. И от магазина пак си е твърд и такъв трябва да бъде, това ен е козунак. Като престои поне седмица (аз винаги го оставям минимум две) си се ароматизира, стяга се и е супер.

Общи условия

Активация на акаунт